Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2008., 08:03   #81
Quote:
Guruzaman kaže: Pogledaj post
Postoji li mogucnost da se iz Hrvatske ili Srbije nekom jeftinom avio kompanijom dodje do juga Svedske (moze i Danska, Kopenhagen npr.)?

Polazak negdje za mjesec dana.
Imaš WizzAir iz Budimpešte za Malmo, dođe nešto manje od 100 eur povratna.
Ako baš mora biti iz Hrvatske ili Srbije, pogledaj Norwegian i Germanwings.
phi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 17:02   #82
Quote:
Guruzaman kaže: Pogledaj post
Postoji li mogucnost da se iz Hrvatske ili Srbije nekom jeftinom avio kompanijom dodje do juga Svedske (moze i Danska, Kopenhagen npr.)?

Polazak negdje za mjesec dana.
ja sam par puta isao kombinacijom ryan aira i easy jeta, evo sad mozes kombinirat sa wizz airom iz zg te ryanom i easyem iz splita i zadra.

odes prvo do Londona, presjednes na avion za Malmo, i to ne bi trebalo izaci vise od 100 eura, i ne bi trebalo trajati, s cekanjem na aerodromu, vise od 3-4 sata...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:01   #83
da li postoji jeftinija verzija doputovati s aerodroma Arlanda u Stockholm od one za 200 kuna ekspresnim vlakom? neki bus ili tako nešto?
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 16:55   #84
trebam savjet: išla bih vlakom od Stockholma do Kopenhagena, koliko sam vidjela 800 kuna je. Znate li neku jeftiniju varijantu i je li to bolja solucija nego ići busom (ne zbog love, nego brzine...)?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:08   #85
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
da li postoji jeftinija verzija doputovati s aerodroma Arlanda u Stockholm od one za 200 kuna ekspresnim vlakom? neki bus ili tako nešto?
Da bus ti kosta 10 eura. Onda se vozis malo vise od sata ali jeftinije je. Ako uzmes i povratnu kartu onda te dodje sve skupa jos jeftinije, mislim ako se mislis vracati na aerodrom nemoj kupovati karte zasebno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 09:40   #86
molim za pomoc
trebala bi mi karta sarajevo-geteburg povratna, jel se moze nesto iskombinovati?
putovanje je u januaru, od 5-20 (+-3 dana nije bitno)
hvala
sweet_G is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:23   #87
Imam priliku otići u Stockholm u 5. mjesecu na 7 dana.
što vidjeti osim prekrasnih građevina i starog grada? Zanima me javni prostor, neki novi moderniji trgovi, parkovi, dječja igrališta, neki prirodoslovni muzeji...nešto takvog...preporuke kakve?
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 13:28   #88
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
Imam priliku otići u Stockholm u 5. mjesecu na 7 dana.
što vidjeti osim prekrasnih građevina i starog grada? Zanima me javni prostor, neki novi moderniji trgovi, parkovi, dječja igrališta, neki prirodoslovni muzeji...nešto takvog...preporuke kakve?
Predlažem ti da za početak uzmeš neki sightseeing tour, najbolje je po meni bus tourove koji traju od 1-2 h, a kreću s čini mi se Karlovog trga (blizu Gamlastana - to je stari dio grada). Provezu te cijelim Stockholmom i pokažu ti glavne sightseeing spots, a kasnije na osnovu toga ocijeniš što to se sviđa... Svakako preporuka Vasa muzej koji sadrži stari vikinški brod izvađen iz mora i restauriran u naravnoj veličini (jarboli mu vire kroz krov koliko je golem)! Nadalje, na tom istom otoku Djurgarden najveći je Stockholmski park sa masu sadržaja i raskošnim ambasadama. Od trgova svakako vidjeti moderan Sergels Torg i maleni Stortorget u Gamlastanu (pazi, lako ga promašiš a izniman je!).
Inače, meni je Stockholm ostavio dojam jednog velikog, lijepog i ponosnog grada gdje svi jako dobro i ušemljeno žive. Po noći sve se to naglo pretvori u ludo partijanje pa ako si takav tip i možeš si priuštiti pivo od 5€ svakako posjeti kakav noćni klub...
__________________
"Everything is possible. Beyond the invisible."
ivanhoe80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 13:38   #89
hvala puno
većinu toga ću obilaziti sama pa predpostavljam da je to jako fini i siguran grad jel?
idem odmah na google earth pronaći te trgove
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 11:02   #90
uz vec spomenuti gamla stan (stari grad) i vasa muzej, preporuka su jos da se popnes na toranj gradske vijecnice, odakle imas odlican pogled na cijeli grad, kao i posjet palaci drottningholm, koja je pod zastitom unesco-a.
muzeja inace imas 'mali milijun', od nobelovog muzeja na stortorgetu, nordijskog muzeja pokraj vasa muzeja ili otoka skepsholmen na kojemu ih ima nekoliko jedan pokraj drugog.
ako te jos nesto zanima, a mogao bi ti pomoci, slobodno pitaj
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 14:55   #91
Ja bi u švedsku .....jedna od najbogatijih i uređenijih zemalja, mislim da je to i najljepša zemlja skandinavije uz norvešku
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 13:41   #92
Molio bih ako netko zna da mi odg.dali je bolje od Stockholma do Linkopinga i dalje prema Geteborgu ici vlakom ili busom,koje su cijene karata otprilike.Ako netko ima info.nek napise.Zadnji put kad sam bio gore 2003g.sam taj juzni dio do Linkopinga prosao autom tako da nisam upoznat sa cijenama busa ili vlaka.Hvala unaprijed!BTW zaboravih reci da bih mozda krajem 8 ili pocetkom 9mj otisao gore na jeno 10-12 dana.Plan mi je avionom do Stockholma,pa dalje Linkoping,Boras,Geteborg,Halmstad!Mozda uguram i Oslo ako Bog da.
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:06   #93
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
Imam priliku otići u Stockholm u 5. mjesecu na 7 dana.
što vidjeti osim prekrasnih građevina i starog grada? Zanima me javni prostor, neki novi moderniji trgovi, parkovi, dječja igrališta, neki prirodoslovni muzeji...nešto takvog...preporuke kakve?
Sto se tice prirodoslovnog muzeja nemoj propustiti Naturhistoriska muzej. http://www.nrm.se/ U sklopu njega je Cosmonova u kojoj se prikazuju dokumentarni filmovi. Dvorana je kupolastog oblika i pola dvorane je "platno" na kojem se prikazuje film. Poseban dozivljaj, nemoj to propustiti.
Na Djurgårdenu osim Vasa muzeja obidji i Skansen. To je otvoreni muzej. Iz cijele Svedske su prenesene stare kuce pa tu najbolje mozes vidjeti kako se nekad zivjelo u Svedskoj.

Ako stignes otidji do Vaxholma i Sigtune. Prvi lezi na moru i meni jedan od najdrazih mjesta. A Sigtuna je najstariji naseljeni gradic u Svedskoj. Prekrasan je.

Sve to mozes obici gradskim prijevozom. Zato ti je najbolje kupiti sedmodnevnu prijevoznu kartu.

Pitaj ak te jos sta zanima.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:10   #94
Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
Molio bih ako netko zna da mi odg.dali je bolje od Stockholma do Linkopinga i dalje prema Geteborgu ici vlakom ili busom,koje su cijene karata otprilike.Ako netko ima info.nek napise.Zadnji put kad sam bio gore 2003g.sam taj juzni dio do Linkopinga prosao autom tako da nisam upoznat sa cijenama busa ili vlaka.Hvala unaprijed!BTW zaboravih reci da bih mozda krajem 8 ili pocetkom 9mj otisao gore na jeno 10-12 dana.Plan mi je avionom do Stockholma,pa dalje Linkoping,Boras,Geteborg,Halmstad!Mozda uguram i Oslo ako Bog da.
Ja mislim da je busom jeftinije. Ali pogledaj sam ovdje.
http://www.sj.se/ (vlakovi)
http://www.swebusexpress.se/ (busevi)
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:29   #95
Quote:
Gortyna kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je busom jeftinije. Ali pogledaj sam ovdje.
http://www.sj.se/ (vlakovi)
http://www.swebusexpress.se/ (busevi)
Hvala ti,nesto cu vec pronaci.Ne zelim zamarati rodbinu gore sa time tako da cu sve sam rijesit.Ti si u Stockholmu ili?
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:31   #96
Smile

Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
Hvala ti,nesto cu vec pronaci.Ne zelim zamarati rodbinu gore sa time tako da cu sve sam rijesit.Ti si u Stockholmu ili?
U Stockholmu sam... u koji upravo dolazi proljece. Napokon!
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 13:59   #97
razmišljam otić u stockholm, zanima me di je aerodrom Skavsta, jel dosta udaljen od stockholma, koje su cijene jela i pića tamo, znači kolko dođe recimo jedna obična piva u običnom kafiću, ništa ekstra, čuo sam da je jako skupo, mislim biti tamo 3dana i doslovno se klošarit jer nemam puno para, jel dovoljno imat 1000kuna za opstat 3dana, i koji je tečaj tamo otprilike? Hvala
Milko63 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 14:51   #98
skavsta je udaljena nekih 80 min voznje busom do stockholma, tj. do t-centralen, sto je kao glavni kolodvor.
tecaj je 1 sek = 0,70 hrk (u nasim bankama), sto ti je najlakse racunati da cijenu u svedskim krunama podijelis s deset i dobijes pribliznu vrijednost u eurima. prijedlog, ponesi si barem dio kruna odavde da imas za prvu ruku.
cijena piva ovisi gdje ju pijes, kakav je pub, klub i sl. ja sam toceno svedsko pivo od pola litre placao 50 kruna, heineken oko 60-ak kruna itd., ali ako mislis jeftino proci, probaj s ducanima prije izlaska...
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 17:04   #99
kolko dođe taj bus od aerodroma do stockholma, i kakvi su švedi po pitanju engleskog jezika?
Milko63 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 19:50   #100
povratna karta od 199 do 249 kruna, ovisi kad ju kupis na netu (flygbussarna.se). sto se tice engleskog, tu nemas frke, svi ga govore.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.