Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2003., 09:08   #1
Happy sam.... idem na Cres next week

evo, samo da se pohvalim malo....
idem na par dana, ali dovoljno za ronjenje i sl. i tak sam sretna..., nisam bila vec par godina

Vinska
Vinska Mushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 12:13   #2
Eto, vidis da ima jos radosti u zivotu....., a i nikad se nezna gdje ljubav cuci, samo se treba sagnuti i ubrati je..... vjeruj mi.
Totanka Yotanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 10:28   #3
Nikada nisam bio pa te molim par savjeta.

Koje mjesto da izaberem, kakvo je more (za hoby ronjenje), jel imaš nekoga za kontakt, i sl.
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 18:18   #4
Ja sam bila u Osoru na Cresu i tamo je zaista fenomenalno.
Isla sam dvije godine za redom i ostale su mi u super sijecanju.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 14:32   #5
Quote:
dvajstri kaže:
Nikada nisam bio pa te molim par savjeta.

Koje mjesto da izaberem, kakvo je more (za hoby ronjenje), jel imaš nekoga za kontakt, i sl.

ak mislis na Cresu profesionalno ronit...., nis od toga jer nemaju.... mislim da ima na Losinju...... vise rekreaciono......
ljudi odite na Lubenice...., kamena utvrda sa jos 20-ak starceka .... mjesto koje nece postojati za nekoliko godina jer nema mladih harastaja..... a plaza..... uh.....
morate dozivjet taj opijum
Vinska Mushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:09   #6
dvajstri, što se tiče Cresa i ronjenja...
Koliko mi je poznato u Belom postoji ronilački klub/centar, plaža je super, postoji eko centar za bjeloglave supove....
Za ronjenje se raspitaj u pansionu Tramontana, sigurno ima kakva stranica na internetu.
Inače Beli je jedno simpatično mjestašce na brdu, ko sa razglednice, nema nikakve masovke preko ljeta kao u drugim krajevima.
Općenito, Cres nije toliko turistički izobličen kao neki drugi otoci, i meni je najdraži... ono.. ovce posvuda, na cesti, u šumi. probudiš se a ono buka od ovaca, skakavaca,.... Upoznala sam jednom jednu Nizozemku, plakala je žena koliko je bila ganuta otokom, prirodom, nema takve prirode nigdje.

A Lubenice.., ma prekrasno nešto, ne znaš jel ljepše gledat s vrha onu plažu ili biti na njoj. Ali tu ćeš teže naći smještaj, osim ako te neki od tih par preostalih mještana ne primi. Raspitaj se u turističkoj zajednici Cresa.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 16:46   #7
Osor i okolina

Ovo ljeto sam iznajmio kucu u Osoru pa me zanima kako stoji stvar s plazama u okolini. Moze i autom do 10-15 km. Trazi se nesto gdje nema guzve ali ima hladovine.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 18:37   #8
Question Help! Zelim na Cres....

... Do sada sam poslala bezbroj mailova, na razlicite adrese. I svi odgovori bili su negativni: "Zao nam je, ali mi smo bookirani u tom periodu".
Ima li u cyber svijetu neki carobnjak koji mi moze pomoci oko pronalazenja bilo kakvog smjestaja, bilo gdje na Cresu, za 4 osobe, od 13.-20.08.?
Hvala.....
La Bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 23:20   #9
Koliko kosta trajekt za Cres sa Krka? Za auto i dvoje?
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 11:07   #10
Quote:
Hrc kaže:
Koliko kosta trajekt za Cres sa Krka? Za auto i dvoje?
ja sam placala 3 osobe i auto sto je na cres doslo 108 kuna, a kad smo se vracali vec su digli cijene na ljetnu sezonu pa je doslo nekih 130 kuna....
more je savrseno cisto, nigdje ni jedne alge, ali i prepuno jezeva tako da sam ulazila s natikacama u vodu....
nasli smo neku plazu, pjescana uvala, ko plava laguna, savrseno, nigdje nikog...., autom se ide 45 minuta i jos 20 minuta pjeske po ravnoj stazi..... mrak.... znala sam da sam vec godinama zaljubljena u Cres al nisam znala razlog dok nisam vidla tu uvalu...
nego, ima za iznajmit bas pravu opremu...., ne znam kolko dodje, na gradskoj plazi poslije laterne, a prije nego kaj pocinje nudisticka.... vidla sam vani izlozena ronil. odjela i ostalo nije bila cijena na tabli....
provela sam se savrseno..... more je savrseno..... ( tresnje smo platili 35 kuna kilu!!!), cijene tak-tak...., ali onaj miris mora po noci dok spavas.... nenadjebivo....
i vec sad je sve puno turista


Vinska
Vinska Mushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 11:19   #11
Vinska - gdje si sve bila i sta si sve radila? Pisi! Uzasno me zanima jer obozavam Cres i vrlo ga dobro znam
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 11:20   #12
Lubenice su stvarno cool.
Ja sam ronio oko cresa ali u vlastitom aranzmanu i s vlastitom opremom. Znam da je bilo skrpina ispod svakog kamena na jedno 20m. Je cres je krasan. Ak ti je sve zbukirano nabavi sator i u Kamp tamo uvijek ima mjesta.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 19:10   #13
Quote:
Roko kaže:
Lubenice su stvarno cool.
Ja sam ronio oko cresa ali u vlastitom aranzmanu i s vlastitom opremom. Znam da je bilo skrpina ispod svakog kamena na jedno 20m. Je cres je krasan. Ak ti je sve zbukirano nabavi sator i u Kamp tamo uvijek ima mjesta.
Znaci ti si neki zesci rionioc kad ides sam u svom aranzmanu bez kluba?!

Ja sad radim Rescue Diver tecaj.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 21:47   #14
Zasto? bio sam sa frendom iz kluba i onda jos nije bilo zabranjeo individualno ronjenje sto su sad napravili.

A ronio sam i sam znam da ne bi smio ali kad nemas nikog da ide sa tobom a imas opremu odvuce te lijepo vrijeme.I drugacije je nego kad je hrpa ljudi oko tebe na koje moras pazit i gledat na njih
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 01:51   #15
Ja sam bila na Cresu, u Brestovu par puta i bilo mi je
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 11:36   #16
Quote:
Roko kaže:
Zasto? bio sam sa frendom iz kluba i onda jos nije bilo zabranjeo individualno ronjenje sto su sad napravili.

A ronio sam i sam znam da ne bi smio ali kad nemas nikog da ide sa tobom a imas opremu odvuce te lijepo vrijeme.I drugacije je nego kad je hrpa ljudi oko tebe na koje moras pazit i gledat na njih
Odma mi je lakse kad znam da nisi iso sam Pa ja sam mislila da je individualno ronjenje svugdje zabranjeno?

Ja sam dosta ronila okolo i nikad nisam bila sa hrpom ljudi
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 11:55   #17
Ronio sam ja i dosta puta sam samcat bez buddya. Imao sam sve dozvole i nije nista bilo nelegalno ali jednostavno nije nikog bilo da ode sa mnom a ja imam pune boce i nabrijan za ronjenje.

Znam da ne bi smio sam samcat ali eto tak je bilo. Ak se desi se desi.Uzdam se u kompjuter i opremu.

Al u apnei (na dah)sam isao sam milion puta a tu ti je frka od hipoksije.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 13:46   #18
Ajde malecki test kad si vec iso sam sa kompjuterom, jesi imao i tablicu sa sobom?

Kao sto napomenuh ranije (neznam dal si vidio) sad upravo radim tecaj za Rescue Divera. Ti si sigurno CMAS program (svi u Hr jesu) i koji imas nivo?

Ja sam PADI.

Gdje si sve ronio u Hr i koja mjesta preporucas? Ja sam ronila samo na Hvaru i malkice mi je bilo
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 14:02   #19
Da cmas sam 3 zvizde i DAN imam.

Imam tablice uvijek u dzepu jacketa.Ronio sam od Istre do juga. Dole juzno na Peljscu npr je puno bolja vidljivost ali ako hoces sad hrpe ribe gledat tesko ces naci u HR nesto sto se moze usporediti sa tropima. Odi organizirano na wrecks. Imas Histriu i St Istvan u Istri. Nije loshe.

Probaj zaronit po noci budes vidjela vise ribe.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 16:09   #20
U tropima sam ronila po noci i onda vidis totalno drugi set riba

Mene sto je jako razaocaralo u Hr su baceno smece na dnu mora, tipa WC skoljke, boce, plasticne case, gume od auta, itd...

Kad sam ronila na Hvaru, sve skupa 4 urona, vidjela sam ni vise ni manje nego 5 maleckih ribica znam, znam, nesmjem se zalit, jer su i flora i fauna puno drugacije i treba "presaltat" mozak.

Sad idem na ronjenje u jezeru koje je ujedno i altitude diving, pa ce to valjda bit jos vise razocaravajuce no za iskustvo je

Ronila sam i wrecks ali isto na tropima. Znam da ima kod Peljesca (?) jedna jako interesantna olupina, al mislim da je dublje od 40m (over my limit). Sad kad cu u jezero, ima potonulih brodova i cak avioni iz 2 svjetskog rata.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.