Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2004., 10:47   #1
Irska

Razmišljam o putovanju u Irsku, Dublin negdje sredinom 4. mjeseca, jel ima nekog sa savjetima kakvim?
Gledala sam karte preko Ryanaira, Venezia-Bruxelles-Dublin, cijena je oko 47€ što je super jeftino, a našla sam i neke hostele u centru grada- Isaacs, Abraham house u kojima noćenje doručak u 4-krevetnoj sobi dođe 15-18€ po danu. Po slikama sve izgleda super, i predobro, zato bi voljela čuti nečije iskustvo.
rebekah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 15:48   #2
mene je malo razocarao taj dublin..onako za vidjet nesto...nema bas tkoznasta...a bila je kisurina i zima kad sam bio..mozda zato...prokleto je skupo..skuplje od londona...ali veselo..vikendom pogotovo...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 10:41   #3
Sto je veselo

I ja sam imao neke slicne planove: Ryanair, jeftini hotel, produljeni vikend. Sta je veselo - vikend pijanke?

Ja sam mislio nesto kao JJevim tragom po gradu + Kilkeni za zagrijavanje? Kakva je klopa?
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 12:46   #4
A ako se vec dodje do Dublina, mogli bi i malo dalje.

Zna li netko kakav jeftin način prijevoza po Irskoj? Kakva jeftina tjedna ili mjesečna bus ili vlak karta? Ili neka druga caka?

Jel netko bio na otocima?
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 13:00   #5
ja nisam bila u dublinu ali je zato bio moj buraz.i po njegovim pricama i slikama sam zakljucila da je tamo zakon i zato sam odlucila da ja idem u dublin iduce ljeto.
buraz ide u srednju skolu pa je isao u irsku preko neke agencije.bio je tamo mjesec dana,od kraja 6.mj. do kraja 7.mj... tamo su ga strpali u jednu obitelj koja inace zivi u irskoj.bio je sa jos 3 cimera.on je bio sa spanjolcom u sobi a u drugoj sobi su bili talijan i francuz.i naravno nitko nije znao hrv.pa je buraz cijelo vrijeme samo govorio engleski.sva sreca pa je imao super obitelj u kojoj je bio,zakon ludu mamu,sina i kcer.inace,svaki dan je isao u skolu,posebnu za takvu djecu koja dodu tamo na usavrsavanje eng.jezika.i u skoli su svi ucili eng.i na kraju dobili diplome.iance u toj je skoli bilo brdo spanolaca,francuza,talijana,rusa...i tako je upoznao puno ljudi i ostao u kontaktu s njima.a osim sto je isao u skolu,posjetio je tvornicu piva guinness,vidio puno znamenitosti,i naravno skoro svaki dan se napio s skvadrom u pubu.i uzivao u guinnessu i irskoj muzici.
uh bas sam se raspisala...ali nadam se da ces nakon ove moje pricice jos vis pozeljeti vidjeti dublin.
..i zato,zelim ti dobar provod!!
__________________
f.u.b.a.r.* :amen:
*fucked up beyond all recognition
moj blogic
poison ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 19:30   #6
veselo..da..ima super mjesta za izac...koja pozaboravljah naravno ali sve je u centru..pubova super, na tri, cetri kata..muzika uzivo..a i dosta ljudi je vani na ulici...zanimljivo je da u dublinu muskarci ne vicu za zenama vec obratno, moras se branit....
..ah, da zabranjeno pit pivo na ulici..a kazu zemlja piva
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 13:51   #7
A sto se tice vremena, najbolje je ici negdje sredinom svibnja, kad imaju tih dva tjedna sunca. Inace, onih famoznih 300 kisnih dana godisnje nisu izmisljotina, tako da pripremi toplu odjecu, cak i ako ides po ljeti.

Dublin je super za izaci, ako imas puno love. Tamo je pare trosit ko vodu pit, pogotovo jer trosis brdo love na osnovne zivotne potrebe, a ne neki luksuz. Mi smo dnevno trosili oko 20-25 eura, a da smo to tek shvatili na kraju, kad smo radili obracun. S uzasom, naravno.

Inace, mislim da je za dobar provod najvaznije da nemas previsoka ocekivanja, sto pogotovo vrijedi u ovom slucaju. Irska je kod nas na glasu kao obecana zemlja gdje je sve idilicno, i onda vecina ljudi ocekuje leprechauns na svakom uglu kako ih nude pivom i cupovima zlata, i kelte i stajaznam. I onda kad se to ne ispuni, osjecaju se razocaranima.

Dublin je dirty old town u kojem se moze sasvim pristojno zabaviti, a i mentalitet ljudi je specifican, u biti, sve ovisi na koga naletis.
__________________
When everyone thinks the same, not everyone is thinking.
zubatac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 20:36   #8
Quote:
poison ivy kaže:
ja nisam bila u dublinu ali je zato bio moj buraz.i po njegovim pricama i slikama sam zakljucila da je tamo zakon i zato sam odlucila da ja idem u dublin iduce ljeto.
buraz ide u srednju skolu pa je isao u irsku preko neke agencije.bio je tamo mjesec dana,od kraja 6.mj. do kraja 7.mj... tamo su ga strpali u jednu obitelj koja inace zivi u irskoj.bio je sa jos 3 cimera.on je bio sa spanjolcom u sobi a u drugoj sobi su bili talijan i francuz.i naravno nitko nije znao hrv.pa je buraz cijelo vrijeme samo govorio engleski.sva sreca pa je imao super obitelj u kojoj je bio,zakon ludu mamu,sina i kcer.inace,svaki dan je isao u skolu,posebnu za takvu djecu koja dodu tamo na usavrsavanje eng.jezika.i u skoli su svi ucili eng.i na kraju dobili diplome.iance u toj je skoli bilo brdo spanolaca,francuza,talijana,rusa...i tako je upoznao puno ljudi i ostao u kontaktu s njima.a osim sto je isao u skolu,posjetio je tvornicu piva guinness,vidio puno znamenitosti,i naravno skoro svaki dan se napio s skvadrom u pubu.i uzivao u guinnessu i irskoj muzici.
uh bas sam se raspisala...ali nadam se da ces nakon ove moje pricice jos vis pozeljeti vidjeti dublin.
..i zato,zelim ti dobar provod!!

Preko kakve agencije je tvoj buraz išao..? Ako je išao preko agencije kako je onda stanovao u obitelji, ajd objasni malo baš me zanima..

Inače Irska mi je naa prvom mjestu zemalja koje želim u budućnosti posjetiti pa samo vi pišite..
žujaa! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 16:49   #9
Quote:
zubatac kaže:
Dublin je dirty old town u kojem se moze sasvim pristojno zabaviti, a i mentalitet ljudi je specifican, u biti, sve ovisi na koga naletis.
Tako je.

Obavezno otici u Johnnie's Fox's pub. Nad Dublinom, pol sata voznje od Dublina. http://www.johnniefoxs.com/home.htm
Imaju nastupe grupa s starim irskim plesovima (zgodni komadi plesu - tocnije skacu po pozornici, u minicama - nema fotografiranja), pa pjevace irskih borbenih pjesama...e kad to krene, svi domaci se dizu, krigle su u zraku, piva tece potocima, lupa se nogama o pod, sakama po drvenim klupama..... klupe i stolovi se drmaju, pod vibrira, buka, patriotizam na irski nacin. To vrijedi cuti i vidjeti. O klopi ne moram. U zivotu se toliko finih skampa i dimljenog lososa nisam napapala.

A po staroj Guinnes pivovari treba natanane prosetat, i gledat kak ti u podrumu, gdi je pub, sankerica toci pivu. E, tak se Guinnes toci. Da poludis od cekanja. Jedino kaj je malo laganiji od flasiranog.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 12:03   #10
Idem u Dublin ovaj vikend. Ako itko ima kakav dobar prijedlog ili savjet u vezi putovanja, smještaja, provoda i općenito, boravka u Dublinu i Irskoj, neka s javi.
Hvala.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 12:24   #11
bilo mi je malo depresivno u dublinu jer sam bio po zimi kad su dani kratki, a vlaga je svuda u zraku...
no, ima taj grad svojih cari. star je ko biblija. stare kuce... imaš dojam da u tom gradu žive vrtni patuljci, a ne ljudi
zgodno za vidjeti. mislim da je jos zanimljivije otici na "countryside" u unutrasnjost... ili na zapadnu obalu (tamo ima mjesta gdje irci jos govore irski)...

inače, za informaciju, na irskom se dublin zove Bhaile Átha Cliath... tako da vas ne zbune brojni takvi natpisi.

guba je kaj grad možete (u njegovom centru) propješačiti. skupo je. to stoji. ali, isplati se vidjeti. ako ništa - lijepo je putovati... i da, bez veze je ostati manje od 7 dana. treba grad doživjeti da bi ga se shvatilo... upoznajte neke irce (uglavnom su slični nama i vole strance, gostoljubivi su... ali i svojeglavi) pa brijte s njima. četvrtkom se pripremite na opću pijanku u gradu jer tada svi hrle u pubove... u petak ujutro primijetite brojne bljuvotine po ulicama te znajte da u mnogim firmama u petak posao počinje tek oko 10... i praktički je polu-radni dan (ljudi se trijezne)... eto, pa tko voli popit - nek obavezno uključi u plan što više četvrtaka
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 23:02   #12
Jos malo i odo ja na tjedan dana, jedva cekam.
Donnie D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 14:22   #13
Irska od jučer postala prva europska zemlja koja je uvela
totalnu zabranu pušenja. Pubovi, klubovi, svugdje...
Gazelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 22:31   #14
Thumbs up

Svidjelo mi se je u Dublinu. Grad je OK., prije svega zbog dobrih ljudi s kojima se lako uđe u priču. Interesira ih odakle ste, što radite i sl. Nema guranja u pubovima, svako se svakome miče s puta, uz obvezno "sorry". Ako se svidite ženama, bez problema će vam se obratiti prve.
Provod je navečer, svaku večer u Temple baru. U dosta pubova je živa muzika, koji stvore dobru atmosferu. Dečke će zanimati i engleska nogometna liga koja se gleda u svakom pubu. Moj dojam je, da je tamo svakim radnim danom navečer kao vikendom kod nas. Iznenadit će vas da ljudi polu-goli idu okolo u kratkim majicama i košuljama. Posebno to vrijedi za cure i žene. U ovo doba godine, u ZG nema šanse da vidiš curu u minici, bez čarapa, u sandalama. Tamo je to skoro pa standard, iako je jednako toplo, tj. hladno!:
Ako ste imalo fanovi irske muzike i Guinnessa, obožavat ćete taj grad.

Cijene su otprile ovakve:
-Guinness 3,5-4 EURA
-pizza 9 EURA
-kebab 5 EURA
-ručak (za vrijeme happy houra 12-15 h) i to njihov daily special 8-10 EURA, što je u pravilu najbolja ponuda i količinom i cijenom.

Preporuka za shoppere - svakako si dajte vremena. Uglavnom se ne isplati kupovati, jer je isto ili skuplje nego kod nas, ali ako dovoljno dugo tražite naići ćete na jako dobre ponude na rasprodajama.

Od znamenitosti, posebno preporučam Guinness brewery. Super su to sredili, a za ulaznicu od 13 EUR dobijete razgldanje muzeja i "besplatan" Guinness.

Erin go bragh!
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 02:29   #15
dublin

evo ja cu za par tjedni zapicit tamo
zna neko dobro mjesto za izaci il preporuku za odredena mjesta koja se bas moraju posjetiti, il kaj vec...



[moram se malo informirati]
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 03:06   #16
a tek sam sad videl topik s destinacijama

nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 13:57   #17
nego, zna neko neki dobar klub? tipa kset il mochvara.... ? nesto malo alternativnije? sajt il nesto?

nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 12:21   #18
Quote:
Mooky Sissa kaže:
A ako se vec dodje do Dublina, mogli bi i malo dalje.

Zna li netko kakav jeftin način prijevoza po Irskoj? Kakva jeftina tjedna ili mjesečna bus ili vlak karta? Ili neka druga caka?

Jel netko bio na otocima?
Jeidni nacin za vidjeti nesto (sto vrijedi i sto je cuveno) je iznajmiti auto. Pijrevoz je los.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 10:42   #19
Irski dnevnik

Bok!

Ja sam u 3. mjesecu bio u Irskoj i bilo je fenomenalno. Toplo ti preporučam Irsku. Na prvi pogled zemlja izgleda poput Engleske, ali ljudi su puno otvoreniji, zabavniji, veseliji...

Možeš pogledati moj irski dnevnik na http://www.trekshare.com/members/vanelic/index.cfm
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 10:48   #20
Ja bijah u Irskoj prije nekih 6 godina! Nesto prekrasno. Zato ako ikako mozes odi, neces pozalizi!!!

Bila sam ukupno dva tjedna, tjedan dana u Dublinu, a drugi tjedan smo plazili okolo!
Cork, Killkeny, Ring of Keri, Galway, Aran Islands...pa nesto prekrasno! Ti Aran islands su naprosto prekrasni; najveci otok ima oko 20 km, nema auti...iznajmili smo bicikle i vozikali se cijeli dan. Jedan dio je skroz pjeskovit, a drugi sa visokim stjenama. Na ti stjenama smo lezali potrbuske i gledali kak se razbijaju valovi na Clifts of Moher ( koji su pak skroz na drugoj strani) Prekrasno prekrasno!!!

Kad sam dosla doma plakala sam dva mjeseca!!!

Iskreno ti preporucam da ides u 8. ili 9. mjesecu ( ja sam bila u 8.), kad je tamo relativno toplo ( citaj oko 20-ak stupnjeva). I ponesi dosta love! Trebat ce ti!!!
LordOfTheDance is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.