Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2007., 22:07   #61
Akcija je bila do 1.2
http://www.ryanair.com/site/HR/cheapflights.php?
dest=DUB&base=PUY

Jel moze ko reci kako se dodje do Galawaya sa busom i koja je cijena.Vidio sam da tamo ima puno keltskih groblja i lijepih starinski kamenih kuca i dvoraca, pa ne bi bilo lose to posjetiti ako cemo imati vremena i nije komp0licirano doci do tamo.
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:27   #62
[QUOTE=hrvac;7248026]Evo da se pohvalim da smo uspjeli ubost karte za Dublin iz Pule po promotivnoj cijeni 1 cent, sa taksama za dvoje ispadne 77 eura, ali nakon svih troškova(chekiranje torbi i plaćanje Mastercardom) ispalo nas je za dvoje 100 eura povratna karta

nevjerovatno ja mislim ići u 6mjesecu i povratna karta je 140E a za 2mjesec 70E,ali možeš ga j...
na kraju sam našao prijevoz trst-frankfurt-dublin za 70E povratna pa me zanima u slučaju da nejdem autom(jer imam službeni a ko zna di ću radit 6mjesecu) jel netko možda zna kako bi najjeftinije došao do aerodroma u trstu
wash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:28   #63
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Jel moze ko reci kako se dodje do Galawaya sa busom i koja je cijena.Vidio sam da tamo ima puno keltskih groblja i lijepih starinski kamenih kuca i dvoraca, pa ne bi bilo lose to posjetiti ako cemo imati vremena i nije komp0licirano doci do tamo.
Mislim da ti je bolje i brže s vlakom, ali to će ti najbolje reći Dpajur. Za sve podatke odi na www.irishrail.ie. Vlak vozi nešto manje od 3 sata, a povratna karta je 30 EURA! A busom se voziš (prema voznom redu) 3.45. (računaj 4 sata)
Opatija17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 12:27   #64
Quote:
Opatija17 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je bolje i brže s vlakom, ali to će ti najbolje reći Dpajur. Za sve podatke odi na www.irishrail.ie. Vlak vozi nešto manje od 3 sata, a povratna karta je 30 EURA! A busom se voziš (prema voznom redu) 3.45. (računaj 4 sata)
Imas praf, vlak je stoput bolji i komforniji

Jedini je bed ak putujes na neki praznik, onda je opce poludjenje u Irskoj i svi nekam idu.. zapravo zgleda ko kod nas kad se ide na more.. onak, nemas di stavit torbu, nemas se di sjest.. na kraju zavrsis negdje na prolazu ili izvan wc-a.
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 12:46   #65
Quote:
dpajur kaže: Pogledaj post
Ma mozes i 7 godina ispunit izletima, muzejima i pubovima u Dublinu, pitanje je samo sto zelis vidjet i kolko toga zelis vidjet.

Djapur iskusni irce

jel mi mozes dat savjet sta vidjeti u Dublinu po tvom misljenju buduci da cemo biti tamo 5 dana imamo vremena za razgledavanje.

Naravno i koje pive i whisky valjaju osim ovih razvikanih kojem pijem i u zg...nesto autohtono
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 13:05   #66
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Djapur iskusni irce

jel mi mozes dat savjet sta vidjeti u Dublinu po tvom misljenju buduci da cemo biti tamo 5 dana imamo vremena za razgledavanje.

Naravno i koje pive i whisky valjaju osim ovih razvikanih kojem pijem i u zg...nesto autohtono


odi obavezno u porterhouse, imas jedan u temple baru, na parliament streetu.
irska pivnica, rade svoju pivu i odlicna je. savjetujem probat bar jednu "An Brainblasta" tek tolko da mozes poslije frendovima prepricavat.

i po mogucnosti odi navecer, od 9 nadalje bi trebala bit ziva muzika, a to kakav bend imaju ovisi koji dan ides.. petak-subota ziher imaju neki solidni bend.

od viskija, probaj bilo koji irski neces fulati, proizvodnja viskija je strogo regulirana i osigurava visoku kvalitetu. "obicni" irski viski je triput destiliran i mora odlezati 7 godina. to onda usporedi sa skotskim koji se destilira samo jednom i odlezi 3 godine, ili americkim burbonom koji odlezi samo godinu dana.
uz jameson imas i par ekskluzivnih viskija iz middletona, a od normalnijih odlicni su i redbreast i bushmills. u dawson streetu imas celtic whiskey shop koji ima odlican izbor a daju ti i degustirati

po samom dublinu imas par muzeja koji su jako interesantni ako te takve stvari zanimaju, i nacionalnu galeriju na merrion square-u.

od ostalog sta se moze vidjet u gradu imas najveci park u europi - phoenix park, u sklopu kojeg je i zooloski vrt, collin's barracks - bivsa vojarna sada muzej, st patrick's cathedral, zatim u trinity collegeu u knjiznici mozes vidjeti book of kells, mozes obic i jamesonovu destileriju i guinnessovu pivovaru.

imas neki turisticki bus (crveni) koji vozi po gradu i staje na svim tim mjestima. kupis kartu, bus ide negdje svakih 10-15 minuta, i karta ti vrijedi cijeli dan. to je dost zgodan nacin za obic ta mjesta po gradu jer nije sve bas u strogom centru i ima se za hodat.

od ostalih stvari "u blizini" odi obavezno vidjet glendalough i powerscourt, to mozes turisticki u nekom od obilazaka, ili autom ak mislis iznajmljivat.

newgrange je isto impresivan, ak ides sa nekom turom onda ti je ulaz garantiran, a ak ides s autom trebas doc sto ranije jer do pol 10 vec rasprodaju sve karte za taj dan. u sam newgrange stane jedno 20 ljudi i obilazak je svakih pola sata ak se dobro sjecam, tak da nemaju bas kapaciteta.

evo valjda ti je dost za pocetak.

inace preporucam kad dodjes da se proseces fino do turist officea, pokupis prospekte, pa se fino sjednes negdje na pivu i odlucis sta sve zelis vidjet.
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 15:23   #67
skuzil sam danas da ima i coastal tour bus, zapravo dublin bus ima 4 turisticke rute:
http://www.dublinbus.ie/sightseeing/

tak da se moze za relativno male pare doc do powerscourta, enniskerryja i sl.

inace ovaj zadnji ghost bus nebi preporucio iako zvuci zanimljivo. bili su frendovi na tom pa su mi pricali.. pocinje oke, neki tip u dugom plastu u zamracenom autobusu prica o bram stokeru i sl, i onda ih vode na tajanstvena misticna mjesta u gradu.

veli odveli ih do nekog zida gdje su kao bila smaknuca a sad se prica o duhovima, i tak majstor prica a gore s vrha zida gleda par klinaca, 14-15 godina, piju pive i krenu pisat po ljudima dolje.. zapisali su cijelog ovog tipa koji je vodio grupu i pol turista.

pa sam osim ak nemate neki fetish na te stvari, nemojte ic na ghost bus
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 15:27   #68
a i ovo bi moglo bit zanimljivo ljudima koji hoce vidjeti sto vise:
http://www.dublinpass.ie/dublinpass/default.asp

besplatan ulaz na 30-tak gradskih muzeja, zamaka i sl, transfer s aerodroma, karta grada itd. zbilja se isplati ak hocete vidjeti puno toga.
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 15:39   #69
Quote:
dpajur kaže: Pogledaj post
skuzil sam danas da ima i coastal tour bus, zapravo dublin bus ima 4 turisticke rute:
http://www.dublinbus.ie/sightseeing/

pa sam osim ak nemate neki fetish na te stvari, nemojte ic na ghost bus
juhuuuuuuuuu golden shower

Znaci to je taj bus koji si spominjao par postova nize!Steta kaj samo za grad vrijedi 24h karta.

Moze koja preporuka za besplatne muzeje..negdje si spominjao da je Prirodoslovni zakon i ako znas di ima neka zgodna karta dublina na netu..vec mi se pobrkalo koliko trazim sve o Dublinu

Smjesteni cemo biti u Hostelu u Gardiner streetu, to je valjda blizu centra i Temple bara

E da i kakvo je vrijeme ovih dana u Dublinu i Irskoj?Da ponesem ili ne

Ako koga zanima odličnih slika o Dublinu i Irskoj ima:
http://www.destinacije.com/search.as...&prikaz=thumbs
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 15:45   #70
Quote:
dpajur kaže: Pogledaj post
a i ovo bi moglo bit zanimljivo ljudima koji hoce vidjeti sto vise:
http://www.dublinpass.ie/dublinpass/default.asp

besplatan ulaz na 30-tak gradskih muzeja, zamaka i sl, transfer s aerodroma, karta grada itd. zbilja se isplati ak hocete vidjeti puno toga.

Malo preskupo za studenske i moj dzeo..cca 150eura.Ali bilo bi lijepo pogledati sve te znamenitosti!
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:20   #71
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
i ako znas di ima neka zgodna karta dublina na netu..vec mi se pobrkalo koliko trazim sve o Dublinu

Smjesteni cemo biti u Hostelu u Gardiner streetu, to je valjda blizu centra i Temple bara
Evo ti linka na jednu od mapa grada: http://www.dublintourist.com/maps/du..._version.shtml
Gardiner st. je moglo bi se reći skoro u samom centru, budući je vrlo blizu O'Connel streeta, koja je jedna od glavnijih ulica s gornje strane rijeke Liffey. Kada budeš uvećavao mapu (right click) klikni na desnu gornju stranu mape (najbolje kod najdesnije crvene točke (Dart station), pa od nje odi do najbliže plave zvijezde (Police station) i to ti je početak Gardiner streeta. Sada ovisi dali si na Lower ili Upper dijelu, ali u svakom slučaju dosta blizu svih značajnih Dublinskih atrakcija, pa i Temple bara (ne moraš koristiti javni prijevoz, budući sam se ja na O'Connel streetu iskrcavao iz busa, a do tamo mi je trebalo cca 10-ak minuta hoda).
Opatija17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:46   #72
Quote:
dpajur kaže: Pogledaj post
skuzil sam danas da ima i coastal tour bus, zapravo dublin bus ima 4 turisticke rute:
Možda je najbolja kombinacija uzeti Hop on hop off s jednom od ponuđenih ruta. Iako ja i nisam bio previše zadovoljan s izletom. Uzeo sam North Coast & Castle Tour, pa iako je Malahide Castle lijep za vidjeti, očekivao sam i da ćemo se zaustaviti i u nekom ribarskom gradiću, međutim Howth smo vidjeli samo iz busa, iako je bilo predviđeno zaustavljanje u njemu, a zaustavili se na tek na cesti par km kasnije gdje smo imali pred sobom pogled na Dublin, ali to nije to.
Opatija17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 18:29   #73
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Moze koja preporuka za besplatne muzeje..negdje si spominjao da je Prirodoslovni zakon i ako znas di ima neka zgodna karta dublina na netu..vec mi se pobrkalo koliko trazim sve o Dublinu
National Museum of Ireland ima dva muzeja u samom centru, Archaeology and History na Kildare Streetu i National Museum of Ireland na Merrion Streetu.
www.museum.ie

Uz to imas i National Gallery na Merrion Squareu, to je sve na hrpi.
www.nationalgallery.ie

Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Smjesteni cemo biti u Hostelu u Gardiner streetu, to je valjda blizu centra i Temple bara
To ti je prakticki u centru, odma do Autobusnog kolodvora (Busáras), blizu svega je, jedino sto ima hrpa klosara i narkomana okolo tak da nije bas neki prekrasni kvart.

Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
E da i kakvo je vrijeme ovih dana u Dublinu i Irskoj?Da ponesem ili ne
Hehe, ovak, ponesi si neke nepromocive cipele, majicu kratkih rukava, neki topli pulover, sal, dobru zimsku jaknu, kapu i rukavice, suncane ocale i kisobran. Sve ce ti trebat.

Moze bit dva sata sunce i oslijepis bez naocala, onda se smraci pa pocne kisa padat pa tak pol sata, pa se opet razvedri itd. Cijeli dan se skidas i oblacis po potrebi, a putujes sa svom garderobom
www.met.ie

A za plan puta, meni je ovo odlican site:
http://www.dto.ie/web2006/jp.htm

I google mapa Dublina sa svim zivim podacima:
http://www.visitdublin.com/travel/maps/dublin/
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 18:35   #74
Quote:
Opatija17 kaže: Pogledaj post
Možda je najbolja kombinacija uzeti Hop on hop off s jednom od ponuđenih ruta. Iako ja i nisam bio previše zadovoljan s izletom. Uzeo sam North Coast & Castle Tour, pa iako je Malahide Castle lijep za vidjeti, očekivao sam i da ćemo se zaustaviti i u nekom ribarskom gradiću, međutim Howth smo vidjeli samo iz busa, iako je bilo predviđeno zaustavljanje u njemu, a zaustavili se na tek na cesti par km kasnije gdje smo imali pred sobom pogled na Dublin, ali to nije to.
Za Malahide i Howth je bolje otic sa Dartom, vozi dost cesto, jeftin je, mozes ostat kolko hoces, i sve vidis kak ti pase. A za Malahide Castle ovak i onak imas vodica tak da ne gubis puno u usporedbi sa nekom vecom turom a imas svu slobodu.

Ako je lijepi dan isplati se prosetat po Howth Headu, treba jedno sat-dva ovisi kolko se brzo ide, pa fino na povratku u Howth na klopu
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 16:31   #75
Quote:
Opatija17 kaže: Pogledaj post
Evo ti linka na jednu od mapa grada: http://www.dublintourist.com/maps/du..._version.shtml
Gardiner st. je moglo bi se reći skoro u samom centru, budući je vrlo blizu O'Connel streeta, koja je jedna od glavnijih ulica s gornje strane rijeke Liffey. Kada budeš uvećavao mapu (right click) klikni na desnu gornju stranu mape (najbolje kod najdesnije crvene točke (Dart station), pa od nje odi do najbliže plave zvijezde (Police station) i to ti je početak Gardiner streeta. Sada ovisi dali si na Lower ili Upper dijelu, ali u svakom slučaju dosta blizu svih značajnih Dublinskih atrakcija, pa i Temple bara (ne moraš koristiti javni prijevoz, budući sam se ja na O'Connel streetu iskrcavao iz busa, a do tamo mi je trebalo cca 10-ak minuta hoda).
Hvala da opsirnom objasnjenju...ovo je bilo kao u Da Vincijevom codu sam trazio detalj po detalj na krti

Naravno hvala i djapuru za sve savjete

Blizi se dan polaska, samo da ne bude kisurine
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 10:52   #76
Cheers from Dublin

Vrijeme odlicno, vec dva dana ni kapi kise,a i sunca ima

Piva fenomenalna

Izvjestaj slijedi i preporuke kad se vratim
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:23   #77
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Cheers from Dublin

Vrijeme odlicno, vec dva dana ni kapi kise,a i sunca ima

Piva fenomenalna

Izvjestaj slijedi i preporuke kad se vratim
Hrvac, uzivaj u Dublinu (i pivi) i dalje i neka te vrijeme sluzi kao i do sada!
Opatija17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:54   #78
Kratko je to trajalo, danas kisa, vjetar, smak svijeta

(treba se brzo sakrit u pub dok ne prodje!)
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 13:29   #79
Istina zacopro sam vrijeme

Tek sad vidim da si iz Skerriesa, skoro smo bili neki dan tamo kad smo isli se vozikat DARTom, zato ti i sutis da slucajno ne bi platil koju pinticu pivice zednim hrvatskim grlima
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 13:40   #80
haha al radim u centru tak da me do navecer nebus naso u skerriesu (fiju!)
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.