Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 18:54   #1
Profectus - Lanište

Evo, tko ima volju i želju komentirati išta o Profectusovoj zgradi na Laništu, neka to odsada radi ovdje, da se ne petljamo u Špansko i ne smetamo jedni drugima.
filanapaprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:07   #2
imamo temu, jeeee

ok, pitanje za ljude koji su uselili...da li i vama bojler jako buči kad radi grijanje? naime, premda sam odrasla u stanu s etažnim plinskim grijanjem, nikad nisam primjetila da bojler stvara toliko buke. pa ako to nije slučaj i kod drugih, da počnem na vrijeme ganjati profectus, ipak to treba rješiti prije sljedeće zime

i drugo pitanje - je li vam u kupaonici na radijatoru postavljena termostatska glava (kao i u ostatku stana) ili ona obična plastična?
Pumpkin face is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 10:44   #3
Pozdrav svima!

Kako ste zadovoljni regulacijom prometa u garaži? Meni se čini da se malo previše vozimo okolo naokolo.

Ima li netko možda informaciju što Profectus poduzima da zaustavi curenje u garažama? Moje PGM je za sada suho , ali nije mi baš normalno da se vozim kroz lokve u garaži.
Deranged Elf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 11:56   #4
Quote:
Pumpkin face kaže: Pogledaj post
ok, pitanje za ljude koji su uselili...da li i vama bojler jako buči kad radi grijanje? naime, premda sam odrasla u stanu s etažnim plinskim grijanjem, nikad nisam primjetila da bojler stvara toliko buke. pa ako to nije slučaj i kod drugih, da počnem na vrijeme ganjati profectus, ipak to treba rješiti prije sljedeće zime
Ne bih rekao da jako buci ali cuje se. Uglavnom, kada su vrata od kupaone zatvorena, ne cuje se izvan kupaone.

Quote:
Pumpkin face kaže: Pogledaj post
i drugo pitanje - je li vam u kupaonici na radijatoru postavljena termostatska glava (kao i u ostatku stana) ili ona obična plastična?
Obicna koliko se sjecam.
:bobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 12:36   #5
Quote:
:bobi kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da jako buci ali cuje se. Uglavnom, kada su vrata od kupaone zatvorena, ne cuje se izvan kupaone.
onda ću drugi put kad sam u stanu morati probati kako to zvuči kad se zatvore vrata. hvala na informaciji.

inače mi se čini da je zvučna izolacija dosta ok. malo sam se pribojavala zbog onih priča o šupljim štokovima ulaznih vrata, ali uopće nije strašno, dapače. nije da se ništa ne čuje na hodnik, no kad sam imala majstore u stanu (koji su pilili nekakve dijelove kuhinje i pritom proizvodili ogromne količine buke), zapravo sam se ugodno iznenadila koliko malo te buke prolazi na hodnik. ili u drugu sobu unutar stana, kad se vrata zatvore.
oni koji očekuju potpunu tišinu će se možda razočarati, ali s obzirom na to koliko trenutno čujem susjede (u jednoj starogradnji), ovo je fantastično. me happy dobro, treba vidjeti kako će to izgledati kad se zgrada skroz useli, ali za sad po tom pitanju sve 5.

btw, je li netko možda testirao vodu? je li to ok za piti? treba li pustiti da se malo isperu cijevi?
Pumpkin face is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 13:42   #6
Quote:
Deranged Elf kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Kako ste zadovoljni regulacijom prometa u garaži? Meni se čini da se malo previše vozimo okolo naokolo.

Ima li netko možda informaciju što Profectus poduzima da zaustavi curenje u garažama? Moje PGM je za sada suho , ali nije mi baš normalno da se vozim kroz lokve u garaži.
osim cikcakanja po garaži (nadam se da se ta regulacija može promijeniti) postoji i problem kod prelaska s etaže -1 na -2 (mislim da je već netko spomenuo). ukoliko se jakojako ne uspori, prilikom spuštanja si lijepo nasadite prednji kraj auta. kod ulaska u garažu (odnosno spuštanja na -1) su to riješili dodavanjem betona (ili čega već ) kojim su prijelaz malo ublažili. bilo bi lijepo kad bi to mogli napraviti i na -2 (a i na -3 ako treba), dok fluktuacija auta još nije prevelika. kome bi se trebalo obratiti po tom pitanju? predstavniku stanara? profectusu?

i da, primjetila sam u garaži da su neka od bočnih mjesta (većinom u lameli 1) zatvorena i imaju protuprovalna vrata? što profectus mislim prodavati stanove u garaži ili si to stanari zatvaraju?
Pumpkin face is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 19:39   #7
Quote:
Pumpkin face kaže: Pogledaj post

i da, primjetila sam u garaži da su neka od bočnih mjesta (većinom u lameli 1) zatvorena i imaju protuprovalna vrata? što profectus mislim prodavati stanove u garaži ili si to stanari zatvaraju?
mislim da su ta GPM prodana i da su ih kupci zagradili i od njih napravili skladista/poslovne prostore...
Cak mi je netko rekao da je vlasnik poslovnog prostora u prizemlju zgrade kupio GPM ispod svog poslovnog prostora i spojio garazu i svoj poslovni prostor.
vitez svedskog stola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:26   #8
Znate li što će biti u poslovnim prostorima u prizemlju?
filanapaprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 06:24   #9
Pitanje za novouseljene

Kako smo trenutno u realizaciji kupnje stana (realizacija kredita) te još ne uživamo u divotama novog stana imam pitanje u svezi glede parketa. Zanima me da li je potrebno prije useljenja još jednom lakirati parkete, čini mi se da su nekako previše mat ili je to zbog prašine?
krseverin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 09:59   #10
Profectus obično 'fura' tako mat lakirane parkete. Što se nekima sviđa nekima ne .
Meni je to super izgled parketa i tako sam ga i ostavila, nakon 4 godine se i dalje drži kao 'sjajni'
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 15:07   #11
Da li je netko spreman podijeliti iskustva iz pregovaranja o cijeni sa Profectusom na Lanistu. Pristaju li oni na pregovore o cijeni. Koliko vidim agencije koje prodaju njihove stanove nude popust od 50E/m2 automatski na ovu cijenu od 1690E/m2.
zverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 19:58   #12
Ma može se pregovarati, ali su strašno teški. Pripremi živce, neće ti spustiti cijenu otprve i sigurno ne onoliko koliko bi ti htio.
filanapaprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 09:18   #13
Ventil za vodu

Pozdrav,

Postoji li u stanovima i gdje glavni ventil za vodu? Trebao bi složiti vodu u kuhinji, a nigdje ne mogu pronaći gdje da je zatvorim. Nešto se sjećam da su mi iz Profectusa pričali da se to može napraviti na ventilu koji je vani na hodniku uz vodomjer, ali nisam nikada dobio ključ od tog ormarića.

I ako netko ima dobrog majstora za spojiti plin i vodu, molio bi kontak broj na PM, hvala.
Deranged Elf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:30   #14
Quote:
Deranged Elf kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Postoji li u stanovima i gdje glavni ventil za vodu? Trebao bi složiti vodu u kuhinji, a nigdje ne mogu pronaći gdje da je zatvorim. Nešto se sjećam da su mi iz Profectusa pričali da se to može napraviti na ventilu koji je vani na hodniku uz vodomjer, ali nisam nikada dobio ključ od tog ormarića.

I ako netko ima dobrog majstora za spojiti plin i vodu, molio bi kontak broj na PM, hvala.
kljuc trebas potraziti kod predstavnika stanara, te ce ti ga on dati da si ga iskopiras, buduci je on dobio kojih 10-tak komada koje je vec podijelio.
Skopiras si ga u onoj zgradi gdje je pizzeria Fianona (ili tako nekako) ali skroz na drugom kraju zgrade, uz onaj parkic na istocnoj strani. Cijena kopiranja je 15 kn.
vitez svedskog stola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:02   #15
Quote:
Deranged Elf kaže: Pogledaj post
Ima li netko možda informaciju što Profectus poduzima da zaustavi curenje u garažama? Moje PGM je za sada suho , ali nije mi baš normalno da se vozim kroz lokve u garaži.
Moram te razocarati. Ne moze se nista poduzeti.
Zivim u zgradi preko puta, zgradu su izgradili na mjestu gdje je nakad bila bara i plivale patkice
Znam, smiješno zvuci, i mozda mi neces vjeorvat,al lijeka za tu vodu ti nema.
Kad su je gradili, imali su strasnih problema s vodom, bili su provukli cijev, i spojili s kanalizacijom, i znam da je mjesecima voda šibala kroz cijev. kad su radili temelje, stalno im je izbijala voda.
Industrogradnja, je trebala na istom mjestu graditi zgradu prije puno godina, no odustali su zbog vode. Bilo je još prica o gradnji, al svi su odustali
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:20   #16
Quote:
Luu kaže: Pogledaj post
Moram te razocarati. Ne moze se nista poduzeti.
Zivim u zgradi preko puta, zgradu su izgradili na mjestu gdje je nakad bila bara i plivale patkice
Znam, smiješno zvuci, i mozda mi neces vjeorvat,al lijeka za tu vodu ti nema.
Kad su je gradili, imali su strasnih problema s vodom, bili su provukli cijev, i spojili s kanalizacijom, i znam da je mjesecima voda šibala kroz cijev. kad su radili temelje, stalno im je izbijala voda.
Industrogradnja, je trebala na istom mjestu kraditi zgradu prije puno godina, no odustali su zbog vode. Bilo je još prica o gradnji, al svi su odustali
Čitao sam o vodi na gradilištima tu negdje na forumu (ne sjećam se na kojem PDFu) i ispada da se građevinari učestalo susreću s tim problem koji nije nerješiv.
Nisam građevinske struke i ne mogu ocijeniti koliko je kvalitetno zgrada napravljena. No prošli vikend sam vidio Profectusovce kako krpaju zidove u podzemnoj garaži na mjestima gdje je izbijala voda i stanje je sada puno bolje. Koliko će potrajati, vidjet ćemo.
Deranged Elf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:25   #17
Quote:
vitez svedskog stola kaže: Pogledaj post
kljuc trebas potraziti kod predstavnika stanara, te ce ti ga on dati da si ga iskopiras, buduci je on dobio kojih 10-tak komada koje je vec podijelio.
Skopiras si ga u onoj zgradi gdje je pizzeria Fianona (ili tako nekako) ali skroz na drugom kraju zgrade, uz onaj parkic na istocnoj strani. Cijena kopiranja je 15 kn.
Hvala!
Nekako sam se nadao da ipak imam ventil u stanu, ali i ovo će poslužiti.
Deranged Elf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:27   #18
Quote:
Deranged Elf kaže: Pogledaj post
Čitao sam o vodi na gradilištima tu negdje na forumu (ne sjećam se na kojem PDFu) i ispada da se građevinari učestalo susreću s tim problem koji nije nerješiv.
Nisam građevinske struke i ne mogu ocijeniti koliko je kvalitetno zgrada napravljena. No prošli vikend sam vidio Profectusovce kako krpaju zidove u podzemnoj garaži na mjestima gdje je izbijala voda i stanje je sada puno bolje. Koliko će potrajati, vidjet ćemo.
Paaa da, najbolje da se nekupuje parkirno mjesto na -1
U onom parku kraj profektusa, isto ima par barica
Ne znam, kakva je kavaliteta zgrade,al da ce nakon nekog vremena imati problema s vodom, u to budi siguran. Vec im je sad voda u grazama. Znam da , sve je bio šljunak i voda, na kraju su zatvorali nekakvom pločom. E sad, kako ce to biti za par godina, to nitko ne zna.
Sami znamo da današnji stanovi, i nisu baš kvalitetni, jerbo dosta štede na materijalu, i cilj im je sto brze napraviti stanove i prodati.
Svi koji useljavate, zelim vam srecu., mozda bi bolje bilo da imate čamce za izlaz iz garaže (šalim se)

Zadnje uređivanje Luu : 21.04.2010. at 11:33.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:46   #19
Quote:
Deranged Elf kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Postoji li u stanovima i gdje glavni ventil za vodu? Trebao bi složiti vodu u kuhinji, a nigdje ne mogu pronaći gdje da je zatvorim. Nešto se sjećam da su mi iz Profectusa pričali da se to može napraviti na ventilu koji je vani na hodniku uz vodomjer, ali nisam nikada dobio ključ od tog ormarića.

I ako netko ima dobrog majstora za spojiti plin i vodu, molio bi kontak broj na PM, hvala.
Već se pričalo o tome na trenutno odvojenoj temi o Profectusu. Ako je isto kao u Španskom, a trebalo bi biti, postoji ventil za vodu u stanu i nalazi se ispod bojlera, kada se skine metalna kapica koja stoji na zidu.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 17:47   #20
Quote:
Pumpkin face kaže: Pogledaj post
inače mi se čini da je zvučna izolacija dosta ok. malo sam se pribojavala zbog onih priča o šupljim štokovima ulaznih vrata, ali uopće nije strašno, dapače.
Mislim da je zgrada na Laništu mrak napravljena i da je sve kvalitetno. Na izolaciji se isto nije štedilo
Zgrada na Laništu sušta suprotnost od zgrada u Španskom

Što se tiče garaže....načula sam da garaža kao garaža nije skroz gotova i da bu suho !
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.