Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 12:13   #81
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Negdje sam čuo da su u Tunisu malo mekši,ali očito sam krivo mislio...
Možda su baš "naletili" na dva debila ali nebi se kladio... kaže da su sjedili u jendom kafiću, čajani , šta li... sjeli on otišao na wc. Vraća se i kaže da njegove stolice nema. Kaže mu žena da je neki lik došao do njenog stola i mrtvo hladno naprosto uzeo njegovu stolicu, bez pitanja, ma nije ju ni pogledao... isto tako da je prolazio konobar, ona ga pozvala, lik naravno nije došao.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:16   #82
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
happy... kakav je tamo "društveni život" žena... pretpostavljam da u neke mall-ove mogu ići slobodno, ali isto tako vjerujem da ne mogu u kafiće, klubove (valjda ih ima)... da preformuliram pitanje koliko uopće postoji kontakata između muškaraca i žena? Naravno mislim na lokalne muškarce i žene...
prvo treba razumjeti emirate...


vecina populacije ovdje su stranci....15% lokalnog stanovnishtva i ostatak su stranci...vecinom indijci, pakistanci, zapdanjaci su onako jedna od manjih koncentracija itd.


ovo je totalni kuturno-demografski hot pot...

vecina zapdanjaka ide van u lokale...socijalizacija jest u hotelima, barovima i retoranima, klubovima...i u obitelji, proslave, roshtilj..ono klasika.

lokalne zene??Ja recimo po mallovima vidim mlade cure(teens) onako grupno hodaju idu u kino, shoping...i mozesz se kladiti ako i ima mushki u njihovom drushtvu, vjerojatno je rodjak.

Ili recimo vidish 3-4-5 onako od oka cca cura 18 -22 godina sa ocem, u shopingu.

Onda vidish obitelji sa djecom...znachi komplet mama, tata, djeca i eventualno jedna ili dvije slushkinje.Ili bez slushkinje.


Segregacija je prilichna.Socijani zivot zena i mushkarca moj je dojam, je izoliran jedan od drugog, osim ako nije u pitanju obitelj i mushkarci u obitelji.

Dodirivanje, poljupci, hodanje rukom u ruku su u pravilu zabranjeni.Ja ni svog muza "ne ljubim" kad dodje sa poslovnog puta, a ja chekam na areodromu


intresantno je recimo kad se radi svadba...proslave su odvojene...zene imaju svoj dernek, trbushne plesachice, pevaljke i ostalo...mushkarci svoju zabavu.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:16   #83
Ta društva esencijalno ne valjaju. Jedan dio ženskih sa zapada ih idealizira, kao što su se svojedobno, na infantilno-buntovnički način idealizirali američki Indijanci, a i pojave gangsterizma i narkomanske kontrakulture u samom zapadnom društvu.

Islamske teokracije su 2. po redu najgora društva na svijetu (br. 1. je Koreja i apsolutno ludilo ideologije), a priče kako to odgovara, eto, toj kulturi zapravo znače osudu same kulture. Ako je pedofil nemoćan protiv svojih nagona, to nije olakšavajući, nego otegotni faktor.

Taj kulturni obrazac treba biti uništen, kao što su uništeni njemačko-nacistički i japansko-militaristički. Jer, prijetnja su i ne valjaju.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:18   #84
Evo recimo meni je sljedeca priča bila bizarna
Susjed iz zgrade je završio fax, smjer naftni nešto, ispričavam se ne znam
I dobio je ponudu za posao iz jedne arapske zemlje, možda su cak emirati u pitanju. Uglavnom poso se činio ok, super plačen....međutim on je normalno htio dovest svoju zaručnicu sa sobom tamo. Ovi to nisu dopustili i rekli da ce mu tamo naci ženu.
A kaj ti je njima ljubav, ništa očigledno... žena je žena. Princip je isti sve su ostalo nijanse
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:18   #85
I jedna stvar me oduvijek "fascinirala", i baš me zanima što forumašice muslimanske vjeroispovjesti imaju o tome reći.
To famozno pokrivanje žena da muškarci nebi došli u iskušenje. Pa dobro gdje je tu samokontrola? Znaći da bi se ti veliki i strašni muslimanski macho muškarčine raspametili, podivljali da vide ženski, pramen, članak, ne daj bože dekolte
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:19   #86
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Da. Decko je bio u Iranu 2 tjena poslom, nije uopce mogao na vecinu stranica. fejkbuk nema šanse
Nekako imam dojam da se ljudi tamo pretjerano ne druže ni međusobno, ni sa strancima, ne znam zašto. U smislu da su žene frendice što je normalno na zapadu. Da je sve u krugu obitelji. Imaš i dijete tamo? Spomenula si školu.

Sve je ok dokle možeš na forum
da jedno, dvoje..da curka ide u skolu...dubai i emirati su potpuno druga pricha od zemalja u okruzenju.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:22   #87
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
da jedno, dvoje..da curka ide u skolu...dubai i emirati su potpuno druga pricha od zemalja u okruzenju.
kak se ona navikla? te brine da ne pokupi neke obrasce ponašanja, razmišljanja od tamo? pretpostavljam da ide u školu za strance ali opet.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:23   #88
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
da jedno, dvoje..da curka ide u skolu...dubai i emirati su potpuno druga pricha od zemalja u okruzenju.
Ako su emirati toliko "liberalni" sve me uopće strah zamisliti kako sve skupa izgleda npr. u SA...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:23   #89
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Evo recimo meni je sljedeca priča bila bizarna
Susjed iz zgrade je završio fax, smjer naftni nešto, ispričavam se ne znam
I dobio je ponudu za posao iz jedne arapske zemlje, možda su cak emirati u pitanju. Uglavnom poso se činio ok, super plačen....međutim on je normalno htio dovest svoju zaručnicu sa sobom tamo. Ovi to nisu dopustili i rekli da ce mu tamo naci ženu.
A kaj ti je njima ljubav, ništa očigledno... žena je žena. Princip je isti sve su ostalo nijanse

ma gle....tamo mozesh kao samac...barem su pravila takva ovdje u emiratima...ili ozenjen/ udana....s tima da mushko moze sponzorirati obitelj i to ovisi o njegovim primanjima, a zena mora imati odredjenu struku, u pravilu lijechnice, odvjetnice, profesorice i tako neki visoki profili, a da bi mogla sponzati muza.Ili kako se to ovdje kolokvijalno naziva trailing husband...

zenama i mushkarcima koji nisu vjenachani je izrichito zabranjeno kohabititrati.Odnosno kohabitacija je zabranjena.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:24   #90
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Ako su emirati toliko "liberalni" sve me uopće strah zamisliti kako sve skupa izgleda npr. u SA...
ja ne znam kako izgleda..niti cu ikad saznati znam ono sto kroz razgovor doznam od zena koje su zivjele ili zive tamo.

znam samo to da smo suprug i ja vec ranije dogovorili da to nece biti nasha destinacija.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:25   #91
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
no pitanje je kojeg kriminala...?
čudi me tvoj tendenciozan odgor. to je kao da ja spomenem ubojstvo pukanića kao argument da je zagreb nesiguran grad, a svi koji živimo ovdje znamo da to nije. no kladio bih se da je stopa kriminala u zg veća nego u dubaiju.
recimo ovi linkovi:
http://dubaithoughts.blogspot.com/20...-in-dubai.html
http://www.anadubawi.com/dubai_discu...ita_crime_rate
http://www.suite101.com/content/duba...e-city-a205448
u zadnjem linku se navodi kako kriminal jest u blagom porastu. kao glavni razlozi navode si sve veća urbanizacija te dotok ljudi iz svih dijelova svijeta, no za grad takve veličine kriminal je mnogo manji nego u usporedbi s gradovima na zapadu.

evo jedan dobar link o "predrasudama".
http://ixpats.com/dubai-expats/2008/...-the-why-nots/
tranquility is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:31   #92
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
kak se ona navikla? te brine da ne pokupi neke obrasce ponašanja, razmišljanja od tamo? pretpostavljam da ide u školu za strance ali opet.
domicilno stanovnishtvo ide u drzavne skole...princip skolovanja, domova zdravlja, drzavnih bolnica..jako je slichan onome sto mi poznajemu u europi i rh...

ali to su usluge lokalnom stanovnishtvu, naravno da u bolnice imash pristupa.Najveci trauma centar gdje idu svi je drzavna bolnica.

Djeca expata idu u privatne skole.Nastava arapskog je obavezna za sve,ali nastava islamske kulture samoz a muslimane...Tako recimo ako se neka obitelji iz rh doseli u ovdje, a muslimani su i to recimo ne tako religiozni, djete/ca ce im morati ici na vjersku nastavu..nemaju izbora.

Ne brine me toliko...sve polazi iz obitelji. citamo bibliju idemo u crkvu...itd...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 29.09.2010. at 12:36.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:33   #93
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
čudi me tvoj tendenciozan odgor.
dala sam ti odgovor...ako ti se ne svidja tvoj problem.

rh ima relativno nisku stopu kriminala u odnosu na zapad...ali to ne daje ukupan dojam kvalitete zivota na zapadu ili u hrvatskoj.Ja u svom susjedstvu mogu nocu setati, ali mogu to i mojoj rh provinciji.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:34   #94
Meni su općenito nepojmljiva društva u kojima postoji bilo kakva segregacija, a ovdje primarno govorimo o spolnoj.
Da ja ne mogu sa frendicom na kavu, da sam na svadbi okružen samo sa muškarcima a u sali do su samo žene i ne smijem otići do njih... da jebote ne mogu imati curu i živjeti s njom...
Ne znam kako to utječen na psihu osoba koje žive u tim društvima, kojima je to "normalno" a i zanima me što oni misle o našoj kulturi i običajima.
Dali se oni isto tako iščuđavaju na to što ja mogu živjeti sa curom, sa frendicom sjediti na kavi i na svadbi plesati sa ženskom osobom. Vjerovatno da, ali vjerujem da bi se puno više "njih" mijenjalo s "nama" nego obrnuto...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:37   #95
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
I jedna stvar me oduvijek "fascinirala", i baš me zanima što forumašice muslimanske vjeroispovjesti imaju o tome reći.
To famozno pokrivanje žena da muškarci nebi došli u iskušenje. Pa dobro gdje je tu samokontrola? Znaći da bi se ti veliki i strašni muslimanski macho muškarčine raspametili, podivljali da vide ženski, pramen, članak, ne daj bože dekolte
S druge strane, kod nas se žene dobro 'prodaju' i na različite načine 'napreduju', ako su sklone (barem djelomičnom) razotkrivanju sisa i guzica... eh, sad, je li to 'naprednije'?
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:40   #96
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Meni su općenito nepojmljiva društva u kojima postoji bilo kakva segregacija, a ovdje primarno govorimo o spolnoj.
Da ja ne mogu sa frendicom na kavu, da sam na svadbi okružen samo sa muškarcima a u sali do su samo žene i ne smijem otići do njih... da jebote ne mogu imati curu i živjeti s njom...
Ne znam kako to utječen na psihu osoba koje žive u tim društvima, kojima je to "normalno" a i zanima me što oni misle o našoj kulturi i običajima.
Dali se oni isto tako iščuđavaju na to što ja mogu živjeti sa curom, sa frendicom sjediti na kavi i na svadbi plesati sa ženskom osobom. Vjerovatno da, ali vjerujem da bi se puno više "njih" mijenjalo s "nama" nego obrnuto...
odgovor mozesh dobiti i na pdf. religija...

tila san ti dati ovaj link... http://gulfnews.com/about-gulf-news/...study-1.576034 da dobiesh dojam kako to izgleda, to je drushtvo koje je dozivjelo transoramciju iz nomadskog u moderno/urbano ili barem modernizirano drushtvo.Promjene su velike.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:41   #97
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Ali zapadna društva ti daju mogučnost izbora... pa brate ako želiš biti ne znam kako moralan, poštovati "prave vrijednosti" itd, samo naprijed. Nitko ti ne brani... dok ti u Saudijskoj Arabiji brane da se na cesti obratiš ženi i pitaš ju, kaj ti ga ja znam, kako da dođeš do tamo i tamo...
Točno. Samo kad žena kaže NE..ne čuju njen izbor. Toliko o "izborima" u zapadnom svijetu.

A što se tiče normi islamskog društva. Ne odobravam ponešto ali znam da bih nocu u pola 3 mogla bezbrižno ici cestom. ovamo, na zapadu, bilo bi ravno čudu. A moj je izbor da slobodno hodam cestom ,makar i u pola 4 ujutro.
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:42   #98
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
S druge strane, kod nas se žene dobro 'prodaju' i na različite načine 'napreduju', ako su sklone (barem djelomičnom) razotkrivanju sisa i guzica... eh, sad, je li to 'naprednije'?
mozes li ti shvatiti razliku izmedu slobode i zabrane??
jedno je ako si slobodan ponasati se na nacin na koji zelis,a nesto sasvim drugo je ako netko procijeni da se ne ponasas na nacin koji je propisan i ako ti to donese odredene sankcije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:43   #99
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Meni su općenito nepojmljiva društva u kojima postoji bilo kakva segregacija, a ovdje primarno govorimo o spolnoj.
Da ja ne mogu sa frendicom na kavu, da sam na svadbi okružen samo sa muškarcima a u sali do su samo žene i ne smijem otići do njih... da jebote ne mogu imati curu i živjeti s njom...
Ne znam kako to utječen na psihu osoba koje žive u tim društvima, kojima je to "normalno" a i zanima me što oni misle o našoj kulturi i običajima.
Dali se oni isto tako iščuđavaju na to što ja mogu živjeti sa curom, sa frendicom sjediti na kavi i na svadbi plesati sa ženskom osobom. Vjerovatno da, ali vjerujem da bi se puno više "njih" mijenjalo s "nama" nego obrnuto...
A kaj se čudiš toliko?
Njima je to normalno. Jer za drugačije ne znaju.Dapače njima je tvoje ponašanje neprihvatljivo. I zato je to sve skupa veliki problem. kako i zašto mijenjat društva koja imaju svoje uređenje, kakvo god ono bilo. ja sad ne pričam o društvima koja ubijaju i muče. To je druga priča. da pitaš neku ženu tamo da li se ona osjeća potlačenom, mislim da znaš koji bi bio odgovor.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:44   #100
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
S druge strane, kod nas se žene dobro 'prodaju' i na različite načine 'napreduju', ako su sklone (barem djelomičnom) razotkrivanju sisa i guzica... eh, sad, je li to 'naprednije'?
Fakat si već naporan i eto, ne mislim se s tobom više, barem ne na ovoj temi, dopisivati. Odi ti lijepo u talibane i svi sretni i zadovoljni
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.