Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2004., 11:19   #1
Maldivi

Planiram u studenom ići na Maldive. Planiram to znaći tražim najjeftiniju soluciju, jer sve agencije imaju aranžmane preko 10 000 kn, a to je tu mač. Ima li tko kakva friška iskustva?
slavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 11:26   #2
Sa Maldivima imam vec 3 iskustva Najjeftinije do Maldiva ces doc preko turisticke agencije IZVAN sezone. Svi osobni aranzmani su at least duplo skuplji od bilo kojeg aranzmana koji nude turisticke agencije, a dobit ces istu stvar. Isto tako letovi jer vrlo malo kompanija leti u Male. Imas nekoliko Evropskih chartera, i od redovnih linija koje ce te iz Evrope odvest tamo su Sri Lankan, Emirates i mislim jos nesto, al se nemrem sjetit tocno sto.

Od negdje 11 mjeseca do 3 mjeseca je high season i tada najskuplje. Ak te bilo kaj drugo zanima, sam pucaj
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 11:40   #3
a seychelli, bali, negdje bih se okupao u studenom, a ne bih u egipat i tunis...
slavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 13:09   #4
Gle, gdje god hoces otic a da je troical, i ako hoces ic kad je najbolje vrijeme onda moras ic u high season da se ne razocaras u slucaju da ce padat stalno kisa. A high seasons su najskuplje.
Seychelles su ja mislim jos skuplji od Maldiva. Ako zelis negdje tropsko, toplo i jeftino onda odi u Tajland ili tak negdje, Malazija, itd. Bali isto. Procackaj po internetu za hostele ili B&B ili nes tak jeftinije. Jedino kaj ce te kostat od toga je avionska karta, ostalo u zemljama koje sam navela je relativno jeftino.
Ja bi ti najtoplije preporucila Tajland - jefino, super klima, i mrak klopa
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 02:37   #5
maldivi jer itko bio i kako je?

meni se to čini kao raj na zemlji po slikama najljepše mjesto na svijetu jedino je malo frka za tsunami?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:58   #6
Evo ja cu u prvome mjesecu na maldive zajedno sa sri lankom.Jos nismo odlucili definitivno za resort ali su u opciji sun island ili coco palm bodu hithi pa me zanima indi,ili neko drugi,ako si bio u jednome od tih i kako je.Napraviti cemo 8 dana turu po sri lanci pa za maldive i paket ce nam odraditi agencija.Malo je skuplje ali maldivi i kostaju a trebaju se vidjeti jer su predivni.Ijedno oni i idu zajedno sa sri lankom jer puno agencija dole i rade maldive.Mislim da cemo mi na maldive preko TUI jer su najpovoljniji za maldive ili zajedno u paketu sa jetwingom sa sri lanke jer nasa agencija suraduje sa njima.Ako neko ima iskustva,mada se nema previse za reci o maldivima kako like dovoljno govore,neka se ukljuci
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 22:58   #7
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Evo ja cu u prvome mjesecu na maldive zajedno sa sri lankom.Jos nismo odlucili definitivno za resort ali su u opciji sun island ili coco palm bodu hithi pa me zanima indi,ili neko drugi,ako si bio u jednome od tih i kako je.Napraviti cemo 8 dana turu po sri lanci pa za maldive i paket ce nam odraditi agencija.Malo je skuplje ali maldivi i kostaju a trebaju se vidjeti jer su predivni.Ijedno oni i idu zajedno sa sri lankom jer puno agencija dole i rade maldive.Mislim da cemo mi na maldive preko TUI jer su najpovoljniji za maldive ili zajedno u paketu sa jetwingom sa sri lanke jer nasa agencija suraduje sa njima.Ako neko ima iskustva,mada se nema previse za reci o maldivima kako like dovoljno govore,neka se ukljuci
imas mozda neki link avio kompanije sa kojom bi mogo sa Šri Lanke do Maldiva?
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:19   #8
Jos nemam.Drugi tjedan ce sve biti jasnije kada mi agent to odradi pa ti stavim.Jedino znam da ce biti povratna sa emiratesom (zg-frankfurt-dubai-colombo/male-dubai-frankfurt-zg) zajedno sa tim letom od columba do malea 1049 eura sa svim taksama i izdavanjem.Po tome mislim da je karta oko 250 eura i to je upravo ono sto je rekao aaston.Ostalo,link i aviokompaniju, ti stavim cim saznam
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:26   #9
ja isto malo proučavam Maldive jer bih volio na jesen na neku tropsku destinaciju (budući da ništ od godišnjeg do 1.10). Qatar leti iz Pariza preko DOhe za Male za manje od 6000 kn sa svim taksama. još ubost nešt povoljno do Pariza i to se čini dobrom cijenom
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:18   #10
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Evo ja cu u prvome mjesecu na maldive zajedno sa sri lankom.Jos nismo odlucili definitivno za resort ali su u opciji sun island ili coco palm bodu hithi pa me zanima indi,ili neko drugi,ako si bio u jednome od tih i kako je.Napraviti cemo 8 dana turu po sri lanci pa za maldive i paket ce nam odraditi agencija.Malo je skuplje ali maldivi i kostaju a trebaju se vidjeti jer su predivni.Ijedno oni i idu zajedno sa sri lankom jer puno agencija dole i rade maldive.Mislim da cemo mi na maldive preko TUI jer su najpovoljniji za maldive ili zajedno u paketu sa jetwingom sa sri lanke jer nasa agencija suraduje sa njima.Ako neko ima iskustva,mada se nema previse za reci o maldivima kako like dovoljno govore,neka se ukljuci
ja sam bila na maldivima u 11 mjesecu, vrijeme je bilo tako-tako... uglavnom oblačno, svaki dan je padala kiša, barem desetak minuta, no bilo je i dosta sunca . inače, idealno mjesto za ronjenje i ljenčarenje, zabave baš i nema (konkretno, ne tamo gdje sam ja bila). u svakom slučaju, bilo je predivno. što se tiče sun islanda, nisam bila tamo, no bila sam na jednom drugom otoku, na kojem je resort koji isto pripada tom lancu hotela (villa hotels), i imam samo pohvale . smještaj odličan, hrana fenomenalna, osoblje jako srdačno... i tako...
__________________
...And I'm starting to feel it's right
All the attraction, the tension
Don't you see baby, this is perfection ...
thelma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:33   #11
Bila sam i ja na Maldivima, ne preko TUI nego Guilet austrijski, ali on je ionako u vlasnistvu TUI-a. Letjeli smo iz Beca do Colomba (Sri Lanka) pa od tamo do Male i svog otoka. Super ti je ova kombinacija sa Sri Lankom, meni je zao sto i mi nismo uzeli takav paket. Uglavnom sve pohvale za agenciju ioako ti je jos pametnije uzeti TU. Naime, na nasem otoku je bila agentica TUI-ja i uvijek je bila dostupna za goste. Najvaznije (barem meni), ono sto su nam prodali, dakle ono sto je pisalo u katalogu, to smo i dobili (to je po meni prednost njemackih agencija), dok kod nas vidim najcesce nude aranzmane hotel 3* pa si ti sad misli koji....
Mali savjet: nemoj stedjeti na smjestaju, dobro ti je uzeti bungalov na samoj plazi ( nama je bila doplata 50eura po osobi mislim ) jer na cijelu cijenu aranzmana to je zanemarivo, a vjeruj, filing je prekrasan kad te samo nekoliko koraka dijeli od oceana....
Ako te jos nesto zanima samo pitaj...
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:40   #12
daisy, koliko te to otprilike koštalo preko te austrijske agencije?
__________________
...And I'm starting to feel it's right
All the attraction, the tension
Don't you see baby, this is perfection ...
thelma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:41   #13
1600eura po osobi, 1 tjedan, hotel 4 zvjezdice, od Male do otoka transport hidroavionom, bungalov de luxe i imali smo paket all inclusive, u to su bila uracunata i 2 izleta i izvan te cijene smo potrosili svega 100$ s tim da su pola od toga bile napojnice osoblju.
I definitivno je vrijedilo svakog eura...

P.S. Koliko si ti platila i preko koje agencije?
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 14:05   #14
Daisy123 slazem se sa tobom i zato cu najvjerovatnije izabrati coco palm koji je po osobi skuplji za tih 50 eura ali je raskos.To je novi resort,od prosle godine,i blizu je malea tako da ne trebam uzimati hidroavion.Tamo su samo luksuzne vile i beach villa je velicine 188 kvadrata sa privatnim bazenom ali to i zelim jednom u tivotu osjetiti kada vexc idem tamo.Sri lanka je stvarno jeftina i tamo cemo prvo turu od 8 dana i onda do maldiva tjedan dana sto je dosta za kupanje i odmor.Reci mi na kojem si ti otoku bila,ili hotelu?
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 23:35   #15
Quote:
daisy123 kaže: Pogledaj post
1600eura po osobi, 1 tjedan, hotel 4 zvjezdice, od Male do otoka transport hidroavionom, bungalov de luxe i imali smo paket all inclusive, u to su bila uracunata i 2 izleta i izvan te cijene smo potrosili svega 100$ s tim da su pola od toga bile napojnice osoblju.
I definitivno je vrijedilo svakog eura...

P.S. Koliko si ti platila i preko koje agencije?
mislim da je koštalo oko 12 500, 4/5 zvjezdica (nisam sigurna, negdje je navedeno jedno, negdje drugo), polupansion, isto tjedan dana. to je bilo preko dinersa. inače, bungalov je bio na plaži, onak, valjda svega par metara od mora, al na tom otoku su svi drito na plaži, pošto je otok stvarno minijaturan.
__________________
...And I'm starting to feel it's right
All the attraction, the tension
Don't you see baby, this is perfection ...
thelma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:39   #16
mi kao da smo bile na istom otoku....
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 20:28   #17
Quote:
daisy123 kaže: Pogledaj post
mi kao da smo bile na istom otoku....

da, skoro, samo što ja nisam išla hidroavionom (ajme, mislim da bi umrla u tom, ne volim male avione ), nego brodom (20-ak min. vožnje)...
__________________
...And I'm starting to feel it's right
All the attraction, the tension
Don't you see baby, this is perfection ...
thelma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:45   #18
Pozdrav svima,

evo ja se vratila sa Sun Islanda prije 3 tjedna i imam samo rijeci pohvale za otok i svima bih ga toplo preporucila.
Ako nekoga nesto o otoku zanima samo neka pita!
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 17:25   #19
Pa naravno da nas zanima. O Maldivima je uvijek lijepo cuti. Pisi kako je bilo na otoku, preko koga si isla i koliko si platila....
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 17:30   #20
Zejlka pisi sve pa mozda odem na sun island koji mi izgleda odlicno preko neta u prvome mjesecu,sveeeeeeeee.Jos uvijek se dvoumim odnosno cekam ponudu za coco palm i sun island.U kojem bungalovu si bila(superior ili deluxe),izleti moguci sa otoka,plaze pune koralja,hrana,cijene itd?
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.