Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2015., 09:28   #261
Dobila termin za 1. dražbu stvari sa napomenom da se druga neće ni održati ako to nećemo tražiti ....
E sad pitanje za Dsvbo ako je upoznata: ako neće biti 2. dražbe šta će biti sa stvarima prema starom ovršnom zakonu?
Hvala unaprijed
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 13:08   #262
Na 1. dražbi nije se pojavio nitko
E sad sudac veli da po starom ovršnom zakonu ipak mora biti i 2. dražba pa se nadam da će tome konačno doći kraj ...
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:42   #263
Jel ima kakvih novosti oko plaćanja poreza za prvu nekretninu koja je kupljena na dražbi?

Ja još uvijek nisam dobio rješenje od porezne, ali čitao sam više iskustva ljudi koji su morali platiti ukupan iznos poreza odnosno nije im bila priznata porezna olakšica zato što nekretnina nije kupljena kupoprodajnim ugovorom.

Zašto bi dražba bila drugačije tretirana od kupoprodajnog ugovora? Jer se pretpostavlja da se tamo postigla manja cijena? Teoretski, može se postići bilo kakva cijena, pa čak i 10 puta veće od realne. Uostalom moglo bi se plaćati 5% od procijenjene vrijednosti, a ne ostvarene pa u tom slučaju nema nikakve razlike!

Također, jel zna netko pouzdano što se događa ako se nekretnina stječe darovnim ugovorom (pritom ne mislim u prvom koljenu) uz uvjet da je onome kome je darovana to prva nekretnina s kojom rješava stambeno pitanje? Npr. ja poklonim stan od 50 m2 - prijatelju. Hoće on platiti 5% na procijenjenu vrijednost stana ili će biti oslobođen poreza jer mu je prva nekretnina i jer je do 50 m2?
zag0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 11:24   #264
kolika je sansa da netko kupi na drazbi nekretninu koja je u suvlasnistvu i samo dio je pod ovrhom i prodaje se?
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 13:26   #265
Quote:
Clea kaže: Pogledaj post
kolika je sansa da netko kupi na drazbi nekretninu koja je u suvlasnistvu i samo dio je pod ovrhom i prodaje se?
Šansa je gotovo nikakva, nitko ne želi pola nekretnine
exdesignorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 19:45   #266
Quote:
exdesignorama kaže: Pogledaj post
Šansa je gotovo nikakva, nitko ne želi pola nekretnine
tako se i meni cini. zato je vec dva puta i bila odgodena procjena. ocito ljudi zele da im ponudimo vise nego bi dobili na drazbi.

posto je ovrhovoditelj privatna osoba, moze li on dizati cijenu kod drazbe? sta ce time dobiti? ako on previse digne mi kao suvlasnici necemo kupiti i sta onda? ide sljedeca drazba. i opet on dize cijenu u nebesa. i do kad to moze trajati?
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 01:16   #267
Pozdrav drustvo! Novi sam ovdje. Imam svjeze iskustvo koji bi htio podijeliti s vama a mozda i zatraziti koji savjet od iskusnih.
Pocetkom godine (u sijecnju) kupio sam stan na drazbi od firme u stecaju. Stan je otisao za 1/3 i ja sam jedini licitirao. Poklopilo se tako da su se prodavala tri stana od te firme i za sva tri pojavio se po jedan kupac za svaki stan. To mi je prvo iskustvo oko takvog nacina kupnje i naravno da sreci nije bilo kraja.
Stan se nije moglo razgledati jer se nije moglo doci do kljuca. Ipak, saznao sam gdje se stan nalazi i uspio ga vidjeti. U stanu se nalaze stvari ali nitko ne zivi unutra. Saznao sam da su stvari od neke osobe koja je suradjivala sa firmom koja je otisla u stecaj. U medjuvremenu sam saznao i da se ta osoba pokusala upisati u vlasnistvo ali joj je to odbijeno obzirom da je ta firma otisla u stecaj bas u tom periodu pokusaja upisa (ocito se radilo o kompenzaciji tim stanom buduci da je ta osoba radila neke radove za ovu firmu koja je propala).
Rjesenje je postalo pravomocno (ozujak). Zakljucak o predaji (travanj). Upisan kao vlasnik (lipanj). Podnio sam podnesak sudu da me se uvede u nekretninu. Doneseno je rijesenje o predaji posjeda (srpanj). Malo je trebalo vremena dok nije primio to rijesenje. Ono sto me iznenadilo nije bilo zalbe od te osobe koja ima stvari unutra na rjesenje o predaji posjeda. I sad se doslo do zadnje stepenice tj u ovom mjesecu ce biti zakazana delozacija (jos uvijek ne znam kada). U medjuvremenu sam se nasao sa tom osobom cije su stvari unutra. Ponudila mi je da ce otkupit stan od mene za neki iznos koji mi nije bio prihvatljiv pa sam odbio ponudu. Nakon toga je ta osoba rekla da nece dobrovoljno izaci i pomalo cak bila agresivna.
Bojim se da ce sad ta osoba otezat oko primitka tog zadnjeg dopisa sa suda gdje ce se vidjeti datum delozacije. A ne ide u prilog ni to sto ne zivi ovdje vec u inostranstvu. Sutkinja koja vodi ovaj predmet inzistira na tome da se toj osobi uruci posta. Ja se nadam da ce nakon prvog ili max drugog bezuspjesnog pokusaja dostave otici na oglasnu plocu suda.
Da li netko zna da li je zakonski propisano nakon koliko bezuspjesnih pokusaja ide na oglasnu plocu? Nata07 ,Dsvbo ili netko treci?
U svakom slucaju moram se pripremit kao da ce biti odrzana delozacija tako da trazim prostor gdje cu spremit stvari od te osobe. Ako mogu nekom pomoci sa kakvom info biti ce mi drago. Hvala!
aquamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 11:23   #268
Održana je i 2. dražba na kojoj se isto nije nitko pojavio .....
U dogovoru sa sucem otkupila sam sve te stvari pa ću tražiti povrati radi troškova najma, bravara, prijevoza koji su bili veći nego vrijednost tih stvari. Sad samo da se još riješim te starudije - gotov 70% ide na smeće .....
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 11:26   #269
Aquamen, neznam koliko ti mogu pomoći jer je moj primao sve pozive ali se uvijek protivio svemu .....
Na kraju je deložacija ipak održana u prisustvu policije ali sam morala obezbijediti prostor za skladištenje i onda opet pozivi da preuzme te stvari, pa ako ne dođe dražba tih stvari .... Ako mogu još kako pomoći pitaj - sretno i strpljenja
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 18:27   #270
Hvala Nata07.. Ma ne znam koliko dugo moze odugovlaciti sa ne preuzimanjem poste.. Je li tebi odmah prvi pokusaj delozacije bio uspjesan? I odmah na prvom je bila policija? Koliko su troskovi delozacije (mislim na sudske troskove)?
Znaci ovaj tvoj je odbijao preuzeti stvari pa si ih ti otkupila na drazbi. Da bi odredili cijenu tih stvari pretpostav da je bio procjenitelj..? i to si trebala ti platiti?
Da dobro si rekla, bas treba strpljenja.. Koliko je tebi proslo vremena od dana kad si se upisala u zemljisnjim knjigama do stupanja u posjed? Tek sad vidim koliko sam pitanja postavio :-)
aquamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 18:33   #271
Inace odlicna stranica gdje mozete vidjeti sto se nudi preko javnih drazbi je i Slo stranica www.drazba.net (u pregledniku se odabere Hrvaška i izabere zupanija). Za razliku od nase ovrhe.hgk ovdje mozete vidjeti i slike nekretnina..
aquamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 12:46   #272
Quote:
aquamen kaže: Pogledaj post
Inace odlicna stranica gdje mozete vidjeti sto se nudi preko javnih drazbi je i Slo stranica www.drazba.net (u pregledniku se odabere Hrvaška i izabere zupanija). Za razliku od nase ovrhe.hgk ovdje mozete vidjeti i slike nekretnina..
Super je stranica, jedino me zanima odakle oni uzimaju podatke jer vidim da tu ima nekih nekretnina kojih nema na ovrha.hgk.hr
exdesignorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 20:41   #273
Quote:
exdesignorama kaže: Pogledaj post
Super je stranica, jedino me zanima odakle oni uzimaju podatke jer vidim da tu ima nekih nekretnina kojih nema na ovrha.hgk.hr
Nemam pojma. Ali ni tu nema kompletne ponude. Neke nekretnine kojih ima na ovrha.hgk.hr nema ovdje i obrnuto. A za pretrazivanje po cestici koristim geoportal.dgu.hr
aquamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:24   #274
Uh, baš puno pitanja Aquamen ....
Prvi pokušaj deložacije bio je bez uspjeha pa je onda sudski ovršitelj zakazao drugi pokušaj sa policijom a svaka dražba koštala je 145 kuna za sudskog ovršitelja da izađe i sve to na moj teret .....
Od upisa u zemljišne knjige do stupanja u posjed prošla je godina i 5 mjeseci ...... (naše sudstvo)
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:44   #275
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
Uh, baš puno pitanja Aquamen ....
Prvi pokušaj deložacije bio je bez uspjeha pa je onda sudski ovršitelj zakazao drugi pokušaj sa policijom a svaka dražba koštala je 145 kuna za sudskog ovršitelja da izađe i sve to na moj teret .....
Od upisa u zemljišne knjige do stupanja u posjed prošla je godina i 5 mjeseci ...... (naše sudstvo)
Hvala ti Nata07!
Meni je za koji dan prvi pokušaj ali sumnjam da će biti obzirom da ovaj ne preuzima poštu..
Daj mi još samo reci što se točno smatra predmetom deložacije tj. šta su pokretnine u nekoj nekretnini? tipa da li se skida bojler, lusteri i dr stvari..
aquamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 13:11   #276
Kod mene se sve skidalo - lusteri, slavine, karniše, bojler ali šalteri začudo ne ....
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 00:36   #277
Vrlo vjerojatno ću i ja tako proći..
U zaključku mi piše da moram podmiriti 1.000,00kn sudskih troškova.. Osim sudskih troškova tu je i "trošak identifikacije predmetne nekretnine po sudskom vještaku mjernične struke"
Moram vidjeti na sudu zašto se zove tog vještaka kad znam koji je moj kupljeni stan i gdje se nalazi.
aquamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 01:32   #278
Quote:
aquamen kaže: Pogledaj post
Nemam pojma. Ali ni tu nema kompletne ponude. Neke nekretnine kojih ima na ovrha.hgk.hr nema ovdje i obrnuto. A za pretrazivanje po cestici koristim geoportal.dgu.hr
Probaj https://ispu.mgipu.hr/ -
najbitnije opcije: lijevo "Pretraga", desno "DGU podloge" - meni bolje od Geoportala
__________________
Agnes Repplier: "U nama samima naći sreću je teško, a negdje drugdje - nemoguće."
Talis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 14:27   #279
stan kupljen preko suda.
prošao je sav postupak, vlasnici smo te trebamo stupit u posjed.
kontaktirali smo i dog se sa bravarom da otvori vrata.
u stanu ne živi nitko godinama i zvat ćemo predstavnika stanara.
treba li mi još nešto?
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:45   #280
Trebam pomoć. Dakle, uplatio sam jamčevinu za kupnju jedne nekretnine na dražbi. Ono što je realno moguće, jer je nešto slično doživjela jedna osoba koju zna moj frend, da će mi doći jedna ili više osoba na dražbu koja nema realno interesa kupiti tu nekretninu (nije atraktivna, ali ja bih htio to kupiti), nego samo dolaze da me ucijene za par tisuća eura da mi ne dižu cijenu.
Što mogu napraviti, tj. što bi bilo najbolje napraviti u tom slučaju?
Hvala
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.

Zadnje uređivanje Panga : 16.02.2016. at 15:00.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.