Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Legalizacija homoseksualnih brakova
Da 532 63.41%
Ne 283 33.73%
Ne znam 29 3.46%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 839. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2012., 20:29   #1
Talking Homoseksualni brakovi

Dragi forumaši zanima me da li se vi slažete za legalizaciju homoseksualnih brakova?Bio bi vam jako zahvalan,ako iskreno odgovorite jer mi treba za esej iz sociologije.Hvala
Luvdisc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 20:46   #2
zalažem se.brak je društvena tvorevina u koji ljudi mogu uči slobodno,svjesno i svojevoljno.ah toliko djece u sirotištima.netko i njih treba usvojit..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 21:37   #3
Čemu diskriminacija onih koji nisu kao većina?
Otkada je čovjeka, bilo i homoseksualaca. Sjetimo se iz škole da je to u Grčkoj nekada bila moda, čak poželjno.
Brak je zajednica onih koji se vole, spol uopće nije isue!
Naravno da ne treba zabranjivati istospolne brakove, ali o usvajanju djeteta se dobro mora razmisliti.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 21:43   #4
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Naravno da ne treba zabranjivati istospolne brakove, ali o usvajanju djeteta se dobro mora razmisliti.
zašto ne?za njih imati ama baš iste kriterije kao da se radi o heteroseksualim osobama ili partnerima.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 21:47   #5
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
zašto ne?za njih imati ama baš iste kriterije kao da se radi o heteroseksualim osobama ili partnerima.
slažem se doktore s vama, i ja sam za legalizaciju homoseksualnih brakova. moj razlog je malo dublji, ako je Obama prvi americki predsjednik koji je to podrzao, znaci da je netko njemu nesto i dokazao
__________________
Zabij si jedan lijevi kažiprst u zicugu a desni u usta i svakih pola sata zamijeni ruke.
Regulus b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:46   #6
Protiv. Ionako samim životom u izvanbračnoj zajednici imaju sva prava kao da su u braku. Brak neka ostave za heteroseksualne parove.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:24   #7
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Protiv. Ionako samim životom u izvanbračnoj zajednici imaju sva prava kao da su u braku. Brak neka ostave za heteroseksualne parove.
I, naprimjer, pravo odlučivanja u bolnici?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:29   #8
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
I, naprimjer, pravo odlučivanja u bolnici?
Naravno.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:38   #9
naslječivanja imovine,odlučivanje o neoživljavanju,darivanju organa,ispunjavanje poreza,usvajanje djece,..?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:39   #10
Za. U braku su dvoje odraslih ljudi koji su ga sklopili svjesno i svojevoljno, i to ne bih ograničavala spolom.
Samo čekam kad će netko na ovu temu reći da je to neprirodno i kako će se uskoro netko htjeti oženiti svojom ovcom
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:42   #11
čim ovce budu samostalno i svjesno potpisivat ugovore,glasat na opčim izborima...
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:46   #12
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Za. U braku su dvoje odraslih ljudi koji su ga sklopili svjesno i svojevoljno, i to ne bih ograničavala spolom.
Samo čekam kad će netko na ovu temu reći da je to neprirodno i kako će se uskoro netko htjeti oženiti svojom ovcom
Jedan bi forumaš sada upitao, zašto baš dvoje ljudi, a ne n ljudi? To jest, ako ne bi ograničavala spolom, zašto bi ograničavala brojem?
Naravno, uz uvjet da tih n odraslih ljudi stupa u brak svjesno i svojevoljno.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:55   #13
i imaju pravo.s više partnera dolazi pak problem podjele imovine,starateljstvo,odluka od oživljavanju(ako su 2 i 3 osoba imaju različite ideje),...
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:01   #14
Thumbs up

Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Jedan bi forumaš sada upitao, zašto baš dvoje ljudi, a ne n ljudi? To jest, ako ne bi ograničavala spolom, zašto bi ograničavala brojem?
Naravno, uz uvjet da tih n odraslih ljudi stupa u brak svjesno i svojevoljno.
To bi povuklo neke druge posljedice o kojima je dr mladjo govorio par postova iznad. Tko bi imao pravo odlučivanja u bolnici? Kako bi se riješilo pitanje nasljeđivanja? Itd, itd...
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:03   #15
Nisam homofob, ali sam više protiv nego za.
Zašto? Ne znam, možda zbog mog životnog okruženja, zbog toga što sam hetero, zbog općeprihvaćenog stava da brak sklapaju muškarac i žena... Nemam ništa protiv toga da je netko gay, ali nisam za brak ni za posvajanje djece.
maar11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:19   #16
Quote:
maar11 kaže: Pogledaj post
Nisam homofob, ali sam više protiv nego za.
Quote:
maar11 kaže: Pogledaj post
Zašto? Ne znam, možda zbog mog životnog okruženja,
nikakve veze nema tvoje životno okruženje sa tim


Quote:
zbog toga što sam hetero
pa nečeš ti bit na silu u tom braku
Quote:
, zbog općeprihvaćenog stava da brak sklapaju muškarac i žena.
tisučama godina je i bilo opčeprihvačeno da žene ne mogu glasovat,donosit odluke.štoviše sve donedavno roditelji su odlučivali tko će se za koga udavat i ženit.osobe nisu ni mogle birat
Quote:
.. Nemam ništa protiv toga da je netko gay, ali nisam za brak ni za posvajanje djece.
ipak onda jesi homofob.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:23   #17
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
To bi povuklo neke druge posljedice o kojima je dr mladjo govorio par postova iznad. Tko bi imao pravo odlučivanja u bolnici? Kako bi se riješilo pitanje nasljeđivanja? Itd, itd...
Siguran sam da bi se nekako dogovorili, uspostavili pravno važeću hijerarhiju, ili nešto treće.

Dakle tvoje zamjerke ovom konceptu braka su čisto praktične prirode?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:35   #18
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Siguran sam da bi se nekako dogovorili, uspostavili pravno važeću hijerarhiju, ili nešto treće.

Dakle tvoje zamjerke ovom konceptu braka su čisto praktične prirode?
Čisto praktične, točno. Jer, što se mene osobno tiče, ne bih ograničavala ni spolom ni brojem. Dok god se nikog ni na što ne prisiljava, nek se ženi tko, koliko i s kim hoće.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:39   #19
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
..
Ne, nisam homofob u stilu ljudi koji im žele sve najgore, ne mogu uopće razmišljat o njima, ne žele ih u svom društvu, ne smatraju ih normalnima i slično.
Što se toga tiče neutralna sam.
maar11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:43   #20
A kako točno homoseksualni brakovi štete društvu i zbog čega bi uopće bili loši?
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.