Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 11:22   #2441
Pozdrav! Molim pomoć!
Letila bi iz Los ANgelesa u Havanu na 10 dana i onda natrag u LA. Mogu li vizu izvaditi kad stignem u havanu na aerodromu? Ako ne, mogu li vizu raditi u Los Angelesu ako imam hrvatsko drzavljanstvo?

Malo mi je Kuba uletila nabrzinu, pa ne stignem čekat 2 tj da mi stigne viza iz Beča, jer točno za 13 dana letim za Los Angeles. ( a ne želim dat ovima iz agencije 400 kn iz principa ak mogu platit 30eura)

Unaprijed hvala
__________________
every saint has a past, and every sinner has a future...
scooby0726 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 15:08   #2442
ne znam za aerodrom, ali meni je sa cubavisas.com stigla u Zagreb za točno 3 (TRI) radna dana!!
kladila bi se da će ti na vrijeme doć i u LA, ali probaj provjerit s njima ako možeš..
sretno
Naya_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:13   #2443
Quote:
Naya_Zg kaže: Pogledaj post
ne znam za aerodrom, ali meni je sa cubavisas.com stigla u Zagreb za točno 3 (TRI) radna dana!!
kladila bi se da će ti na vrijeme doć i u LA, ali probaj provjerit s njima ako možeš..
sretno
Puno hvala!!
Jel znaš možda s obzirom da putujem direktno iz US dal mi treba ona pink visa ili moze posluziti i obicna green?
__________________
every saint has a past, and every sinner has a future...
scooby0726 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 20:28   #2444
Playa pilar ili cayo jutias

Da li je bolje ici na pilar ili jutias? Ako idem na pilar, mislila sam uzeti casu u moronu pa onda autom na pilar. Jel netko bio u tom aranzmanu? Koliko je to prakticno? Gdje parkirati na playi pilar? Ima li neka casa blize jutiasu nego pinar del rio?
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 09:18   #2445
Quote:
Visnja73 kaže: Pogledaj post
Da li je bolje ici na pilar ili jutias? Ako idem na pilar, mislila sam uzeti casu u moronu pa onda autom na pilar. Jel netko bio u tom aranzmanu? Koliko je to prakticno? Gdje parkirati na playi pilar? Ima li neka casa blize jutiasu nego pinar del rio?
Imaš parking kod plaže Pilar. Mi smo bili u casi u Moronu i išli autom tamo. Nije problem. Ima nekih 40min vožnje u jednom smjeru.
Pilar je meni puno ljepša plaža od Jutias. Na Jutias možeš na izlet i iz Vinalesa.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 12:46   #2446
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
Imaš parking kod plaže Pilar. Mi smo bili u casi u Moronu i išli autom tamo. Nije problem. Ima nekih 40min vožnje u jednom smjeru.
Pilar je meni puno ljepša plaža od Jutias. Na Jutias možeš na izlet i iz Vinalesa.
Hvala onda cemo na pilar.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 21:47   #2447
Talking

Frendica i ja smo sad na Kubi, u Santiagu, mislile smo ici za pat dana na Cayo Coco u bungalov, netko je pisao prije n forumu da je spavao u bungalovu za 25 CUCa, sve sto smo mi uspjele naci su skupi hoteli za 100 CUCa za 2 osobe... Ako netko zna kako doci do tih bungalova bile bi mu jako zahvalne kad bi nam javio. Inace je Kuba za sad jako lijepa, ljudi su super osim onih koji nas pokusavaju opeljusiti
Asvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:47   #2448
Mi smo spavali u bungalovima, Sitio la Guira, tel 30-12-08 (nema maila navedenog u LP pa pišem telefon). Mi smo nazvali par dana prije i rezervirali, provjerite da li uopće rade jer bi im moglo biti van sezone. Ne znam da li imate auto, ali malo su udaljeni od plaže, 2-3 km iako je glavna cesta nekih 500 m a koliko se sjećam, tuda ide bus za playu Pilar. Ima još jedan jeftiniji hotel malo prije toga, Villa Azul, koji nije tako loše izgledao ali je u 12. mjesecu izgledao kao da ne radi tj pun radnika u pripremama za sezonu.
Općenito je moj dojam bio da im ful sezona počinje tek u 1. mjesecu, tako je u 12. još hrpa toga bila zatvorena (ne samo na Cayo Coco).
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 18:51   #2449
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Mi smo spavali u bungalovima, Sitio la Guira, tel 30-12-08 (nema maila navedenog u LP pa pišem telefon). Mi smo nazvali par dana prije i rezervirali, provjerite da li uopće rade jer bi im moglo biti van sezone. Ne znam da li imate auto, ali malo su udaljeni od plaže, 2-3 km iako je glavna cesta nekih 500 m a koliko se sjećam, tuda ide bus za playu Pilar. Ima još jedan jeftiniji hotel malo prije toga, Villa Azul, koji nije tako loše izgledao ali je u 12. mjesecu izgledao kao da ne radi tj pun radnika u pripremama za sezonu.
Općenito je moj dojam bio da im ful sezona počinje tek u 1. mjesecu, tako je u 12. još hrpa toga bila zatvorena (ne samo na Cayo Coco).
A koja je otprilike cijena tog bungalova?
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 07:53   #2450
Cijena je bila 25 CUC za bungalov (prije godinu i pol).
Samo par napomena oko bungalova: to je onako slamnati bungalov, bez čvrstih zidova, područje je močvarno, pa ima dosta raznih buba i pogotovo žaba (meni je jedna skočila na glavu dok smo večerali , a preporuka je piti pivo iz boce upravo iz tog razloga ), a ekipa u drugom bungalovu je pola noći lovila dvije žabe po sobi . Blizu su pasla dva konja. Inače je vrlo zgodno, onako prirodno, imaju restoran i bar.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:29   #2451
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Cijena je bila 25 CUC za bungalov (prije godinu i pol).
Samo par napomena oko bungalova: to je onako slamnati bungalov, bez čvrstih zidova, područje je močvarno, pa ima dosta raznih buba i pogotovo žaba (meni je jedna skočila na glavu dok smo večerali , a preporuka je piti pivo iz boce upravo iz tog razloga ), a ekipa u drugom bungalovu je pola noći lovila dvije žabe po sobi . Blizu su pasla dva konja. Inače je vrlo zgodno, onako prirodno, imaju restoran i bar.
Hvala na info! Moguce to ipak nije za nas!
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:57   #2452
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Cijena je bila 25 CUC za bungalov (prije godinu i pol).
Samo par napomena oko bungalova: to je onako slamnati bungalov, bez čvrstih zidova, područje je močvarno, pa ima dosta raznih buba i pogotovo žaba (meni je jedna skočila na glavu dok smo večerali , a preporuka je piti pivo iz boce upravo iz tog razloga ), a ekipa u drugom bungalovu je pola noći lovila dvije žabe po sobi . Blizu su pasla dva konja. Inače je vrlo zgodno, onako prirodno, imaju restoran i bar.
Ako niš drugo imaju jestivu hranu za razliku od iberostara. Mi nismo imali neugodnosti, osim jedne mini žabe koju sam slučajno zgazio osoblje je bilo ok, a za 25cuca na cayo cocu se isplati..
jager85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 08:00   #2453
Meni nije ništa posebno smetalo, ali sam napomenula čisto da ljudi znaju .
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:10   #2454
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Meni nije ništa posebno smetalo, ali sam napomenula čisto da ljudi znaju .
Ne bi ni meni smetalo, al pitanje sta bi moja kcer od 9 godina na to rekla, heh!
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:21   #2455
Quote:
Visnja73 kaže: Pogledaj post
Da li je bolje ici na pilar ili jutias? Ako idem na pilar, mislila sam uzeti casu u moronu pa onda autom na pilar. Jel netko bio u tom aranzmanu? Koliko je to prakticno? Gdje parkirati na playi pilar? Ima li neka casa blize jutiasu nego pinar del rio?
Ooohhhh..Kuba...ohhhhh Pilar....naviru mi lijepe uspomene...

Vjerojatno si do sada vec izorganizirala, ali moram reci da ovaj aranzman spavanje u Moronu, pa autom na Pilar, ne izgleda mi bas ok, ipak je to dosta udaljeno.
Bila sam na obje plaze, Jutias i Pilar...more je definitivno ljepse na Pilar, taj brasnasti pijesak, te boje, taj lom svjetlosti kad zaronis...nemoguce nesto....ali, okruzje je ipak ljepse na Jutias, to je lokalna ekipa, ugodjaj je bolji, krajolik je sacuvan.....a plaza je isto sasvim ok.
Pilar...kad skrenes pogled sa tog predivnog mora, samo malo lijevo, desno....odmah beton sa svih strana, nicu apartmani, hoteli....bas ono, saka u oko i nemoguce skrnavljenje krajolika, barbarizam. Mislim da je od onog sto sam vidjela na Cayo coco, ovaj dio gdje je Pilar, najgori sto se tice urbanizacije.

Ali Kuba..ah, toplo mi je oko srca.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:23   #2456
Citala sam sve postove ovdje u zadnje tri godine. Koliko sam vidjela, sve preporuke za case u havani su za dvokrevetne sobe( mozda mi je nesto promaknulo doduse). Ima li tko preporuku za trokrevetnu dobu, u centru( havan vieja ili prado al uz rub sa vieja)? Da je cisto i da se ne smrznemo u prvom mjesecu, ne trebam luksuz. Dobra klopa je plus kao i cijena do 40€.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:13   #2457
Da li bi mi preporucili da u jednomdanu idemod vinalesa do playe large? Ili je to predugacka voznja?
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:58   #2458
Quote:
Visnja73 kaže: Pogledaj post
Da li bi mi preporucili da u jednomdanu idemod vinalesa do playe large? Ili je to predugacka voznja?
Pa mozes u jednom danu doci do tamo. Mi smo uspjeli doci iz Vinjalesa u Trinidad....

Izgleda da su Cayo Coco i Guilermo najgore prosli s ovim uraganom.... pitanje je sto je ostalo od onih hotela i plaza. Jadni ljudi.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:56   #2459
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Turistička karta JEST viza!

To što se uvriježio naziv turistička karta ili tourist card ili tarjeta del turista, već zavisno od jezika, to ne mijenja na stvari da nama za Kubu treba viza i da ta turistička karta jest viza.

Uostalom, tko god da je od hrvatskih i većine državljana zemalja ove planete, dobro je mogao vidjeti gdje na turističkoj karti, tj, na njenoj naslovnici lijepo piše:

República de Cuba

Visa - Tarjeta del turista


To nije ništa posebno bitno, no Kubanci su ovo napravili kako bi u jednom mahu oslobodili svoja diplomatska predstavništva od potraživanja viza jer bi sa ovom razinom potražnje u svakom predstavništvu morali uposliti podosta ljudi, a usput su opet našli način kako nametnuti vizu i uzeti ponešto lako zaređenog novca, a ujedno da ta viza služi kao onaj papirić sa podacima kojeg izdaje podosta zemalja, a kojeg nosaš sa sobom i potom predaješ na odlasku...

Dakle, turistička karta jest viza i zaista, najbolje ju je uzeti preko Cubaism agencije online, no na vrijeme: http://www.cubavisas.com/visa.php?ac...t=yes&accom=no !

Osim toga, da je nama potrebna viza i da se ta viza zove turistička karta navodi i naše Ministarstvo vanjskih poslova:

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...uba,141.html#p

Isto tako, ovdje je zgodan pregled kubanske vizne politike za sve zemlje svijeta:

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_policy_of_Cuba

Prilično ekstenzivna vizna politika, uostalom kako imaju i drugi prema Kubi, a u Europi jedini ne trebaju vizu: Rusija, Bjelorusija, Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Makedonija...

Je li netko od vas uzimao vizu preko ove stranice cubavisas? Ja sam danas ispunio sve podatke, dobio sam od njih mail da zahtjev ide u obradu, ali nije mi odbilo lovu s kartice. Kako to? Je li oni šalju neki poseban link za plaćanje? Zna netko kako to ide?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 06:40   #2460
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Pa mozes u jednom danu doci do tamo. Mi smo uspjeli doci iz Vinjalesa u Trinidad....

Izgleda da su Cayo Coco i Guilermo najgore prosli s ovim uraganom.... pitanje je sto je ostalo od onih hotela i plaza. Jadni ljudi.
Hvala, onda cemo to u jedan dan!
Istina meni je jedna gospoda s kube rekla da u havani jos uvijek nema struje i vide, isto kao u trinidadu i cienfuegosu. Ali cayos su potpuno unisteni!
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.