Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 11:34   #321
nije to arogancija to je prije adolescencija, to je kao kad djevojčici pukne prva ljubav, tad u jednom trenutku shvati da svijet nije lopta šarena.
WW je upala u sve to iznenada, naivno i neupućeno. prva njena reakcija na pravu zbilju je pomalo pubertetska, jer ona u tom momentu još nije bila zrela.
i tu je fino isprepletan taj njen paralelni "ljubavni" odnos s čovječanstvom i s jednim čovjekom/muškarcem. a spoznala je i jednu i drugu stranu medalje na najteži mogući način
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:39   #322
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
nije to arogancija to je prije adolescencija, to je kao kad djevojčici pukne prva ljubav, tad u jednom trenutku shvati da svijet nije lopta šarena.
WW je upala u sve to iznenada, naivno i neupućeno. prva njena reakcija na pravu zbilju je pomalo pubertetska, jer ona u tom momentu još nije bila zrela.
i tu je fino isprepletan taj njen paralelni "ljubavni" odnos s čovječanstvom i s jednim čovjekom/muškarcem. a spoznala je i jednu i drugu stranu medalje na najteži mogući način
Bila ti je ok analogija dok nisi Trevora ubacio u nju...on nema veze s tim.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:55   #323
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Bila ti je ok analogija dok nisi Trevora ubacio u nju...on nema veze s tim.
prva prava ljubav nema veze s ljudskim spoznajama? možda i najviše
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:12   #324
Ne znam kako možete tolerirati vojniku na bojištu koji doslovno bez rizika za sebe odbija naredbu da zaustavi bojni plin namijenjen civilima.
Očito je kult ličnosti važniji od ispravnosti.

Diana je dio ljudske rase, njene moći je ne čine ništa moralno, etički ili legalno superiornijom od bilo koga drugog.
Dio je ljudskog društva, dio kulture te dio je povijesti i osim toga ima apsolutno jednaku motivaciju ponašanja kao bilo koja druga osoba.
Nije čak ni martian man hunter, koji je isto dio ljudske rase po svim vrijednostima.

Čitav film je zapravo njeno odrastanje, i shvaćanje što znači biti čovjekom. Da akcije imaju posljedice.
Dva dana prije kraja rata, onda se zaleti preko "no mans land" pobije njemce zbog nekog svojeg osjećaja pravednosti, a zapravo ega.
Posljedica je cijeli mrtav grad. Odbije naredbe Trevora, poslijedica je njegova smrt.
Stavi se iznad ljudi, te arogantno se zaleti na prvu osobu koja joj je u fokusu i zbog toga je skoro Ares pobijedio.
Kao što je netko rekao to je sve zbog apsolutne izolacije i faktične zakasnjele adolescencije, no sve su to karakterne mane.
Na samom kraju tek vidimo Dianu kao kompletnu ličnost i heroja.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:25   #325
Da citiram samog sebe, percepcija ti je za kurac.

Ali je tvoja, i uz to vrlo originalna.

Tebi "arogancija" dođe nešto kao poštapalica, right?

Mora da si ludo zabavan i rado viđen u društvu na veselicama.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ne znam kako možete tolerirati vojniku na bojištu koji doslovno bez rizika za sebe odbija naredbu da zaustavi bojni plin namijenjen civilima.
Očito je kult ličnosti važniji od ispravnosti.

Diana je dio ljudske rase, njene moći je ne čine ništa moralno, etički ili legalno superiornijom od bilo koga drugog.
Dio je ljudskog društva, dio kulture te dio je povijesti i osim toga ima apsolutno jednaku motivaciju ponašanja kao bilo koja druga osoba.
Nije čak ni martian man hunter, koji je isto dio ljudske rase po svim vrijednostima.

Čitav film je zapravo njeno odrastanje, i shvaćanje što znači biti čovjekom. Da akcije imaju posljedice.
Dva dana prije kraja rata, onda se zaleti preko "no mans land" pobije njemce zbog nekog svojeg osjećaja pravednosti, a zapravo ega.
Posljedica je cijeli mrtav grad. Odbije naredbe Trevora, poslijedica je njegova smrt.
Stavi se iznad ljudi, te arogantno se zaleti na prvu osobu koja joj je u fokusu i zbog toga je skoro Ares pobijedio.
Kao što je netko rekao to je sve zbog apsolutne izolacije i faktične zakasnjele adolescencije, no sve su to karakterne mane.
Na samom kraju tek vidimo Dianu kao kompletnu ličnost i heroja.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 02:11   #326
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
I to je arogancija. Da je iznad ljudi. Da je bolja. Da milion civila u londonu ne zaslužuju da ih Diana spasi.
Pa i jest bolja. Wonder Woman je božica. Sestra Aresa, kćer Zeusa, kćer Amazonke ( koje također nisu ljudi ).

WW nije ljudsko biće.

Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto su se svi toliko napalili na loš casting Aresa. Po meni je savršen. Takav je Ares i u stripovima, maskira se u istrošenog starca koji propagira pomirbe i sporazume (tko bi u njega ikad sumnjao?). Baš u tome i je vic - da nije Ares taj koji sili na rat, već su ljudi ti koji ih vrlo rado započinju i nerado završavaju, a on se samo hrani na njihovoj ratobornosti.
Slažem se.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Pa ona i amazonke su dio "ljudske vrste". Nisu ni Diana ni amazonke ništa drugačiji. Isto ponašanje.
Samom činjenicom da se smatrala "iznad" je arogancija.
Nisu. Amozonke su nešto između bogova i ljudi ( u DC svemiru ). Druga vrsta, stvorena od bogova. Ispod bogova ali iznad ljudske vrste. Amazonke su bile u ratu sa ljudima ( ljudi su ih na kraju uspjeli porobiti ). Zato ih Zeus i jest postavio na otok, da ih zaštiti. Tako da te ne treba čudit činjenica da Amazonke generalno i nisu fanovi ljudi.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 02:28   #327
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
@Bumboslav mogao bi pojesti cijelo računalo, nedavno sam čitao članak da ako ovako ostane da će WB biti malo razočaran zaradom (ne znam koji q su htjeli???)

Ja još nisam pogledao film
Ne znam odakle ti to. Ali ovaj film je već zaradio gotovo 770 milijuna dolara ( što ga već čini drugim filmom po zaradi na worldwide razini od DCEU filmova ).

A u SAD-u je zaradio čak 383 milijuna, čime je ovaj film nadmašio već sva prethodna 3 DCEU filma ( drugo mjesto BVS je zaradio 50 milijuna manje ).

Jako su zadovoljni i iznenađeni uspjehom ovog filma ( nisu očekivali puno, zato i jest uloženo najmanje novca u ovaj film od svih ostalih DCEU filmova ).
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:06   #328
Wonder Woman je postigla impresivan financijski rezultat, jučer je probila Domestic Gross Boxoffice granicu od 400 miliona $$$ (ukupno 795 mil. $$$) i dalje solidno puni blagajne u desetom tjednu prikazivanja.

Očito se sve dobro poklopilo kod ovog filma, počevši od izuzetno pogođenog castinga glavnih likova, kvalitetne režije vođene ženskom rukom, solidnog scenarija, pa do muzičke podloge koja je totalno rasturila.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 12:53   #329
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Wonder Woman je postigla impresivan financijski rezultat, jučer je probila Domestic Gross Boxoffice granicu od 400 miliona $$$ (ukupno 795 mil. $$$) i dalje solidno puni blagajne u desetom tjednu prikazivanja.

Očito se sve dobro poklopilo kod ovog filma, počevši od izuzetno pogođenog castinga glavnih likova, kvalitetne režije vođene ženskom rukom, solidnog scenarija, pa do muzičke podloge koja je totalno rasturila.
Zasluženo. Baš mi je drago.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 00:48   #330
Question

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
i tu je fino isprepletan taj njen paralelni "ljubavni" odnos s čovječanstvom i s jednim čovjekom/muškarcem. a spoznala je i jednu i drugu stranu medalje na najteži mogući način
Necu o filmu i superherojima, ali jel moguce da nitko nije primjetio, blago receno cudne karakteristike glavne glumice?

Gledali smo ga prije koji dan i to u komadu, necu kritizirati a imao bi sto, ali dvije stvari kod Gadot mi govore da je necija sticenica zadnje dvije godine. Prvo, na trenutke mi se cinilo da je u sinhronizaciji, ostavila rupe nedosnimljenih dijaloga, pa je muski kolega uskocio jer im je bilo hitno. Dakle, ona doslovno zvuci kao muskarac u nekim scenama. Izrazito hrapav glas ima, na trenutke problematicno neatraktivan, cak odbojan. Druga stvar koja mi ne ide u glavu, gledam njen rezime filmova, ona je imala vise nego dovoljno vremena da ispegla grozan akcent koji vise ide pod ruske spijune, a manje super, bilo kaj super.

Idem na youtube, slusam ju kako prica s Conan O'Brienom, kad tamo jos gori akcent. U tastinskim rolama misica i junaka idu temeljite fizicke pripreme, tjedni i mjeseci fizicke pripreme, samo, otkad se prestalo raditi na izgovoru? Ona je lijepa, oku ugodna, ali iza nje stoji vojska djevojaka koje mogu zadovoljiti iste kriterije i koje dusu prodaju na pladnju.

Nekome je bilo jako vazno da bas ona dobije ulogu, jer akcent i njena boja glasa prije nikako nisu mogli biti dovoljni za prolaz, barem uz pokusaj znacajnijeg rada na korekciji.





.
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 00:53   #331
Što se tiče naglaska, Višnjić je tamo 20 godina pa se i dalje osjeti kad priča
Od nekih stvari ne možeš pobjeći...

Na stranu fizička ljepota, stvarno ima ružan glas
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 01:27   #332
Pohvalio bih bele korejske titlove preko kojih su išli beli domaći, tako da sam sluh morao dodatno da napregnem.
Akcenat kao i pojava Gal Gadot deluju mi baš sexy. Ono što sam primetio kod Gal u odnosu na mnoge ranije ženske superheroje je dobijanje obrisa ljudskog bića u opisu karaktera. Obično su akcione heroine u mnogim filmovima delovale stereotipno, odnosno hladnokrvno i nadmeno, bez unošenja imalo emocija, bežeći od svoje ženstvenosti smatrajući je efemernom i neadekvatnom. Drugim rečima, pokušavali su da budu muškarci. Jedan od eklatantnijih primera moje teze je Brigitte Nielsen u Red Sonja, kao da je upravo njena dosta sterilna uloga na filmu, koji je uzgred i imao izvesnog potencijala, uticala da reditelji sve manje imaju poverenje u kreiranju likova gde su žene dominantne (bez seksualnih aluzija).
Setih se filma Superwoman iz osamdesetih, najviše zbog seksipila Helen Slater i pokušaja da se iskoristi prethodni uspeh Supermana, ali njena pojava osim izgleda ne nosi ni u jednom drugom segmentu prefiks super, delovala je čak karikaturalno.
S druge strane, mišljenja sam da je kod Izraelke interpretacija superžene bila dosta dobro izbalansirana i drago mi je zbog uspeha filma na blagajnama, iako sam veliki protivnik blockbustera generalno.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 02:53   #333
Gal Gadot je nečija štičenica? Netko je ljubitelj teorija zavjere, nije li, ha?

Gal Gadot ti zvuči kao muškarac?
U nekim dijalozima joj je glas na trenutke opor, ali nimalo muški.
Sorry, ali ti zvučiš kao slučaj za otorinca, zaista.

Njezin naglasak je evidentan i nimalo ne smeta, dapače, savršeno joj pristaje, i gledatelji su je bezrezervno prihvatili, takvu nesavršenu, po tvojim kriterijima.

Po komentarima o njenom naglasku, širom neta, očito je da je upravo taj naglasak dodatno doprinjeo izrazito pozitivnom utisku koji Gal Gadot ostavlja na gledatelje. Naravno, rijetkima se taj naglasak nimalo ne sviđa, ali su u debeloj manjini, ne možeš nikada svima ugoditi.

A nisi primjetio/primjetila kakav čudan naglasak imaju sve Amazonke u filmu?

Pogledaj i poslušaj izgovor Connie Nielsen (Hippolyta) i Robin Wright (Antiope) u filmu, očito da namjerno tvrdo, drveno izgovaraju, sa jakim naglaskom, i to je očito scenarisitički uvjetovano. Ili trebaju Amazonke izgovarati engleski u filmu s britanskim ili još bolje američkim naglaskom?

Od 00:30 na dalje ...
https://www.youtube.com/watch?v=rq8jfczyY7I

U sceni "dvoboja" Antiope i Diane, Robin Wright (rođena u Dallasu, Texas) izgovara "Harder, you are stronger then this , Diana ..." sa tako jako izraženim tvrdim naglaskom da je nemoguće to ne primjetiti.

https://www.youtube.com/watch?v=LcL9QC2W6HM

Slućajnost? Nimalo!

Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Necu o filmu i superherojima, ali jel moguce da nitko nije primjetio, blago receno cudne karakteristike glavne glumice?

Gledali smo ga prije koji dan i to u komadu, necu kritizirati a imao bi sto, ali dvije stvari kod Gadot mi govore da je necija sticenica zadnje dvije godine. Prvo, na trenutke mi se cinilo da je u sinhronizaciji, ostavila rupe nedosnimljenih dijaloga, pa je muski kolega uskocio jer im je bilo hitno. Dakle, ona doslovno zvuci kao muskarac u nekim scenama. Izrazito hrapav glas ima, na trenutke problematicno neatraktivan, cak odbojan. Druga stvar koja mi ne ide u glavu, gledam njen rezime filmova, ona je imala vise nego dovoljno vremena da ispegla grozan akcent koji vise ide pod ruske spijune, a manje super, bilo kaj super.

Idem na youtube, slusam ju kako prica s Conan O'Brienom, kad tamo jos gori akcent. U tastinskim rolama misica i junaka idu temeljite fizicke pripreme, tjedni i mjeseci fizicke pripreme, samo, otkad se prestalo raditi na izgovoru? Ona je lijepa, oku ugodna, ali iza nje stoji vojska djevojaka koje mogu zadovoljiti iste kriterije i koje dusu prodaju na pladnju.

Nekome je bilo jako vazno da bas ona dobije ulogu, jer akcent i njena boja glasa prije nikako nisu mogli biti dovoljni za prolaz, barem uz pokusaj znacajnijeg rada na korekciji.





.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 03:06   #334
Fakat joj je izgovor muškobanjast, da se naježiš od nelagode ...

https://www.youtube.com/watch?v=ituTGKo986A&t=69s

https://www.youtube.com/watch?v=ns4LB5LYmw0
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:04   #335
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Pohvalio bih bele korejske titlove preko kojih su išli beli domaći, tako da sam sluh morao dodatno da napregnem.
Kino Daruvar
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 23:23   #336
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Necu o filmu i superherojima, ali jel moguce da nitko nije primjetio, blago receno cudne karakteristike glavne glumice?

Gledali smo ga prije koji dan i to u komadu, necu kritizirati a imao bi sto, ali dvije stvari kod Gadot mi govore da je necija sticenica zadnje dvije godine. Prvo, na trenutke mi se cinilo da je u sinhronizaciji, ostavila rupe nedosnimljenih dijaloga, pa je muski kolega uskocio jer im je bilo hitno. Dakle, ona doslovno zvuci kao muskarac u nekim scenama. Izrazito hrapav glas ima, na trenutke problematicno neatraktivan, cak odbojan. Druga stvar koja mi ne ide u glavu, gledam njen rezime filmova, ona je imala vise nego dovoljno vremena da ispegla grozan akcent koji vise ide pod ruske spijune, a manje super, bilo kaj super.

Idem na youtube, slusam ju kako prica s Conan O'Brienom, kad tamo jos gori akcent. U tastinskim rolama misica i junaka idu temeljite fizicke pripreme, tjedni i mjeseci fizicke pripreme, samo, otkad se prestalo raditi na izgovoru? Ona je lijepa, oku ugodna, ali iza nje stoji vojska djevojaka koje mogu zadovoljiti iste kriterije i koje dusu prodaju na pladnju.

Nekome je bilo jako vazno da bas ona dobije ulogu, jer akcent i njena boja glasa prije nikako nisu mogli biti dovoljni za prolaz, barem uz pokusaj znacajnijeg rada na korekciji.





.
Taj njen naglasak se savršeno uklapa u radnju filma. Ona glumi Amazonku. Amozonke žive na skrivenom otoku negdje blizu Grčke.

Ako obratiš pažnju, vidjet ćeš da sve amazonke u filmu imaju naglasak.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 00:13   #337
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Fakat joj je izgovor muškobanjast, da se naježiš od nelagode ...

https://www.youtube.com/watch?v=ituTGKo986A&t=69s

https://www.youtube.com/watch?v=ns4LB5LYmw0
Divna je
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 01:41   #338
Nevjerojatno, ali istinito, u Japanu se Wonder Woman počinje prikazivati tek za tjedan dana! Ne znam da li da ih žalim ili da im zavidim?!

I nemoguće je predvidjeti kakva će biti gledanost, pa se Boxoffice u Japanu predviđa u velikom rasponu od ispod deset pa do čak trideset+ milja $$$. Bit će zanimljivo pratiti kako će Japanci reagirati na film koji je totalno rasturio sva ranija optimistična predviđanja.

Jedno je sigurno, da Gal Gadot u filmu nosi dokoljenke, cipele s niskom petom, plisiranu suknjicu iznad kojena, NAVY style bluzicu i naočale (schoolgirl look na koji se Japanci enormno pale), film bi u Japanu napravio 100 milja $$$ garant.

No i bez Japana će Wonder Woman do kraja idućeg tjedna prebaciti cifru od 800 milja $$$ worlwide, a u USA je za sada po prihodu u 2017. na drugom mjestu sa 402 milja $$$, iza Beauty and the Beast, što je fenomenalan rezultat za film kojem su nerijetki skeptično odricali bilo kakvu šansu da postigne solidnu gledanost.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 02:02   #339
Kog boli kiki koliko je film, bilo koji, zaradio
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 02:26   #340
Zar ti zaista vjeruješ da si mjerilo interesa za bilo koje područje ljudske djelatnosti?

Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Kog boli kiki koliko je film, bilo koji, zaradio
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.