Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 20:32   #1
TRANSAVIA

2 dana - 2 teme

Rekoh da malo natipkam i o ovom avioprijevozniku koji na Skytraxu ima vrlo dijabolična iskustva.

Radi se o nizozemskom prijevozniku za koje mi gorenavedene reakcije nisu nikako išle u pamet... Nizozemci - pa kako???
I već stadoh trljati ruke i kovati planove - možda upadne koje kašnjenje... a ono - NIŠTA!

Dakle, iz Beča za Rotterdam, Terminal 1A, sustigla me sjećanja na Ryan pa odoh ja na check-in, žena kaže 40EUR za prtljagu... Pa kako to? Kilaža je unutar granice - ja bih ju na let ponijela... "A, sooo..."
Vjerujem da gnjave kao i drugi na - manje discipliniranim lokacijama.

Uglavnom taj dio prošao fino - bez kaveza, nikome nisu ništa mjerili. :klap:
Niti na Check-inu, niti je gestapo igdje poslije stajao, na boardanju sve glat odrađeno, stala prtljaga u pretinac... Letjeli super - stjuardese jednom provezle nezainteresirano klopu&cugu bez gnjavaže putnika, a u Rotterdam stigli pol ure ranije...

Dakle - bilo mi je prvi puuut sve prošlo kako spada - čak i bolje.
Ništa od love...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 20:49   #2
Hvala na podjeljenom iskustvu. Ja letim za 3 tjedna nocni let Reykjavik-Paris nadam se da bude isto pozitivno iskustvo
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 01:10   #3
Ja letio njima Split - Paris Orly - Split. Apsolutno sve pohvale. Najugodniji low-cost letovi ikada. Kašnjenje u polasku s Orlyja je bilo uzrokovano štrajkom zemaljskog osoblja, sama Transavia 5/5!!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 08:50   #4
Transavia je LCC varijanta Air Francea. (Dakle, oni su AF-u ono što je Germanwings Lufhansi.)

S time da se i oni dijele na francuski dio (to je ovaj koji leti Island - Pariz) i nizozemski (koji je u stvari pod KLM-om).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:49   #5
Ne.

Transavia je izvorno nizozemsko poduzeće osnovano 1966., pa prodano KLM-u 1991. i postala LCC istom operateru, a ne AF-u. KLM se udružio sa AF-om 2004. godine kako piše ovdje: https://en.wikipedia.org/wiki/Air_France%E2%80%93KLM

"Air France–KLM is the result of the merger in 2004 between Air France and KLM."

Postoji doduše Transavia France koji je pod AF-om kako se i vidi u gornjem linku i ovdje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Transavia_France
Sa njima će Ninac putovati.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:51   #6
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Hvala na podjeljenom iskustvu. Ja letim za 3 tjedna nocni let Reykjavik-Paris nadam se da bude isto pozitivno iskustvo
Ti ideš francuskim ogrankom...
a ja idem (i nazad) sa ovim reformističkim arijevcima...

Ma bit će super
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:53   #7
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Ja letio njima Split - Paris Orly - Split. Apsolutno sve pohvale. Najugodniji low-cost letovi ikada. Kašnjenje u polasku s Orlyja je bilo uzrokovano štrajkom zemaljskog osoblja, sama Transavia 5/5!!
Držim te za riječ... mala šala...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 07:38   #8
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ne.

Transavia je izvorno nizozemsko poduzeće osnovano 1966., pa prodano KLM-u 1991. i postala LCC istom operateru, a ne AF-u. KLM se udružio sa AF-om 2004. godine kako piše ovdje: https://en.wikipedia.org/wiki/Air_France%E2%80%93KLM

"Air France–KLM is the result of the merger in 2004 between Air France and KLM."

Postoji doduše Transavia France koji je pod AF-om kako se i vidi u gornjem linku i ovdje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Transavia_France
Sa njima će Ninac putovati.
Sve točno osim prve riječi "ne".
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 12:16   #9
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Držim te za riječ... mala šala...
Pas de soucis
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 15:55   #10
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Sve točno osim prve riječi "ne".
nvnk,

a što da ti sad kažem... Ti si taj koji inzistira na točnim detaljima, a onda objaviš nepotpunu vijest: ali eto, neka wikipedia za me svjedoči usprkos tvom kreativnom shvaćanju.

Eppur si muove...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:20   #11
Ekipa koja je već letjela ovim prijevoznikom, piše da dopušten samo JEDAN komad ručne prtljage, za razliku od većine ostalih gdje su dopuštena dva komada. I sad, jel znate dal se striktno drže toga ili se možeš provući s još jednim malim ruksakom?
glorifindellis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:57   #12
Quote:
glorifindellis kaže: Pogledaj post
Ekipa koja je već letjela ovim prijevoznikom, piše da dopušten samo JEDAN komad ručne prtljage, za razliku od većine ostalih gdje su dopuštena dva komada. I sad, jel znate dal se striktno drže toga ili se možeš provući s još jednim malim ruksakom?
Mozes se provuc s (malim) ruksakom

Sent from my SM-T700 using Tapatalk
lunazona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:25   #13
Quote:
lunazona kaže: Pogledaj post
Mozes se provuc s (malim) ruksakom
Hvalaa Puno mi je pomogao tvoj savjet nakon kaj su ljudi na Tripadvisor forumu odgovarali tipa "why would you THINK you can take two bags if it says ONE...", al na dosta bezobrazniji način

Iz Ljubljane do Amsterdama nije bilo problema s malim ruksakom uopće, ali iz Amsterdama do Ljubljane su bili već stroži. Ja se uspjela provući, al frendicu poslije mene zaustavili i rekli da mora sve stavit u jednu torbu. Ne znam kak se to dogodilo
glorifindellis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.