Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 12:33   #6401
Priznajem samo klarinete Tex Willera i Kit Carsona.


To je prava glazba.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:35   #6402
Quote:
rechtextreme kaže: Pogledaj post
Što ti nije jasno? U mnogim gradovima su partizani bili veći agresori, a ustaše dijelili sudbinu naroda. NDH je tad bila službena država iako je bilo ratno stanje. U toj bitki ustaše su ih napadali s noževima na vrhu puške, u pozadini svira limena glazba i partizani su žestoko potučeni iako su bili brojniji. Općenito, u mnogim bitkama su ustaše žestoko potukle partizane, ali se izdajnici provukli spletom okolnosti u svijetu krajem rata.
Men ije sve jasno, i zajebavam se, ali vidim da tebi nije jasno kad NDH nazivaš službenom državom.
Molio bih te da ne širiš dezinformacije. NDH nikad ali nikad nije bila službena država. Prostor današnje RH je slijedio sudbinu ostatka Kraljevine Jugoslavije htjeli mi to ili ne. Druga je stvar kaj su građani htjeli uspostavu NDH ali to ju ne čini ni službenom ni priznatom a kamoli državom.
Po toj logici je i Bosna u sastavu K.u.K.-a bila država, a nije, bila je upravno područje austrije i ugarske. Kao što je i NDH bila pod upravom italije i njemačke. Mislim da je ispravna riječ Kondominij.

U međunarodnom pogledu hrvatski teritorij je i dalje bio dio Kraljevine pa su zato britanci i ameri slali četnicima naoružanje koji su naravno to koristili a istovremeno surađivali s nijemcima, talijanima i ustašama.

I u 5 godina rata svaka strana je imala izgubljene bitke, ali uz svo naoružanje ustaške vojske, pomoći njemačke i italije ustaški protuudari onda zvuče kao vic.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:36   #6403
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
U ratu priznajem samo jednu vrstu limene glazbe: orgulje.
Meni se ledi krv od ovog zvuka.
Ni malo lijepo.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:39   #6404
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Priznajem samo klarinete Tex Willera i Kit Carsona.


To je prava glazba.
Priznajem samo naoružanje iz firefly-a kao i njigov country
The Hero Of Canton
The Ballad Of Serenity
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:40   #6405
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Meni se ledi krv od ovog zvuka.
Ni malo lijepo.
To je kompozitor i želio.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:41   #6406
Tome VLR i služi. Da se protivnik usere u gaće od zvuka nadolazećih raketa.
Ako se ne varam, pred Berlin su Sovjeti doveli 10 tisuća. Pakao na zemlji.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:42   #6407
Quote:
rechtextreme kaže: Pogledaj post
Trebalo je i imat muda za napasti Rusiju na njezinom tlu, danas to više nitko nema
Muda i glupost se poništavaju nekako.
Otvoriti rat na dva fronta protiv dvije trenutne svjetske velesile, dok ti saveznik vuče treću u sukob...
Blentavo.

Bilo bi bolje da si ostao u muzičkoj sferi i spomenuo jerihonske trube
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:45   #6408
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Ova je dobra.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:46   #6409
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
...pa su zato britanci i ameri slali četnicima naoružanje koji su naravno to koristili a istovremeno surađivali s nijemcima, talijanima i ustašama.
Da, to je po onom da Srbin ide u rat kao četnik, a vraća se iz partizana
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:49   #6410
Quote:
rechtextreme kaže: Pogledaj post
Da, to je po onom da Srbin ide u rat kao četnik, a vraća se iz partizana
Da, i onda su zauzeli pozicije. Ali to se odnosi na one u Srbiji. Prečani su bili u partizanima otpočetka, osim oko Dinare. I bilo je četnika na Krku pa su zbrisali u italiju preko cresa i lošinja
Inače hrvatski partizani su završetkom rata napuštali vojsku i išli radit druge poslove.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:52   #6411
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Muda i glupost se poništavaju nekako.
Otvoriti rat na dva fronta protiv dvije trenutne svjetske velesile, dok ti saveznik vuče treću u sukob...
Blentavo.
Hitler nije baš slušao savjetnike i to ga je sjebalo. Hess je mogao još mnogo toga napraviti...

Zadnje uređivanje rechtextreme : 19.07.2017. at 13:53. Reason: lapsus dictus
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:13   #6412
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Muda i glupost se poništavaju nekako.
Otvoriti rat na dva fronta protiv dvije trenutne svjetske velesile, dok ti saveznik vuče treću u sukob...
Blentavo.

Bilo bi bolje da si ostao u muzičkoj sferi i spomenuo jerihonske trube
Htjela sam pogledati ovaj video sad na kompu i piše mi "ovaj videozapis nije dostupan u vašoj zemlji". Mislim si, koji vrag pa gledala sam ga na mobu. Pogledam i vidim da mi je prebacio na yt de.

Od neki dan me baca na njemački yt, nije mi jasno zašto. No nije u tom fora.
Znači na hr yt se može pogledati, a na njemačkom ne daju ovaj video. Hm, hm.

Viš ti švabe. Tko bi rekao.
Srame se svojih sranja. Trebali bi se neki ugledati na njih.

Doduše, nije da sam za cenzuru ovakvih videa bilo gdje, ali mi je drago da se srame. Mislim, bar većina njih i da je službeni stav takav. Jasno je da ima onih drugih isto.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:27   #6413
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Onaj koji to pita, najčešće to bude.
Nisam ljubitelj koza i sličnih živina, jbg

@Borna, poglavar NDH je trebao biti talijanski princ iz kuće Savoja, pod nazivom Tomislav II....
Englezi bi rekli "puppet state".
Što se četnika tiče, klali su oni i oko Podrinja (Foča npr), kao i Hercegovini (Prozor/Rama npr)...
Na kraju je većina njih završila u partizanima, ali početak je nadasve upitan (imaš onaj "ustanak" u Srbu, koji se sveo na etničko čišćenje Hrvata).

Hitler je bio idiot, što se vidi i kako je završio.
HR je službeno bila na pobjedničkoj strani, ali kao što sam negdje drugdje napisao, ww2 je završio prije 72. god.
Kakve veze za svakodnevnicu ima čiji je deda ili pradjeda bio na nekoj strani?
Ja imam mojih kaj su na*ebali ni krivi ni dužni nakon rata...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:50   #6414
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nisam ljubitelj koza i sličnih živina, jbg

@Borna, poglavar NDH je trebao biti talijanski princ iz kuće Savoja, pod nazivom Tomislav II....
Englezi bi rekli "puppet state".
Što se četnika tiče, klali su oni i oko Podrinja (Foča npr), kao i Hercegovini (Prozor/Rama npr)...
Na kraju je većina njih završila u partizanima, ali početak je nadasve upitan (imaš onaj "ustanak" u Srbu, koji se sveo na etničko čišćenje Hrvata).

Hitler je bio idiot, što se vidi i kako je završio.
HR je službeno bila na pobjedničkoj strani, ali kao što sam negdje drugdje napisao, ww2 je završio prije 72. god.
Kakve veze za svakodnevnicu ima čiji je deda ili pradjeda bio na nekoj strani?
Ja imam mojih kaj su na*ebali ni krivi ni dužni nakon rata...
Znam ali govorim o hrvatskom teritoriju
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:37   #6415
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Znam ali govorim o hrvatskom teritoriju
Kakav hrvatski teritorij ?
Prvo su to Njemci ponudili Mađarima, pa Mačeku, pa su tek onda upali Talijani i njihove ustaše...
A i veličina je upitna.
Talijani su uzeli zonu I, s vremena na vrijeme i zonu II, a i po zoni III su petljali, a to je pola teoritorija "NDH".
S time da su za granicu na rijeci Drini zaslužni Bobanovi, Hitlera je boli džon za nas, lako je moguće da bi inače granica bila na rijeci Bosni, ili još zapadnije...
A da ne spominjem da su nacisti dobili rat, da bi vjerojatno svi završili u "dimu" ili "prospikali" njemački.
NDH je okupljala i ljude koji su htjeli da to bude hrvatska država i koji su željeli ispraviti neke stare krivice, ali jbg.
U realnosti je bila manje od vichy-evske Francuske...
I to je to.
Ništa više, a ni manje.
Sad, to se petlja s kritikom SFRJ, njenim pričama o 7 milijuna mrtvih Srba u Jasenovcu (postotak Srba u BiH je isti na popisima 1931 i 1948, a u HR je razlika manja od 1%, ako se ne varam, kada se uračunaju oni koji su naseljavali Vojvodinu).
Načelno, svaki zločin treba istražiti i staviti točku na to. Bilo kakva politika eliminacije drugačijih je zločinačka i tu nema diskusije...
Tu su i priče da je HR imala 65k km2 kao banovina, a da danas (i u SFRJ) ima 56k km2. A "kao" dobila je teritorij nakon rata...
Tu fali velik komad BiH (no ok, to nije gotovo), odrezan je i komad Srijema (etnički većinom srpski, minus hr.enklave), etnički hrvatski komad Bačke (dio Podunavlja i sjeverozapada sve do Subotice), u primorskom djelu Boke (Kotor) je bila hr. većina....
Granice su općenito crtane kontra hr, npr.
BiH je "načelno" u povijesnim granicama, no hr nije (inače bi imali Zemun i Bar)
u Srijemu je granica "pseudo" etnička, no već u Bačkoj nije
par ličkih sela su pripojena BiH bez ikakvog pitanja (i par sela u Međimurju, Pokuplju i Istri Sloveniji)
BiH je izgubila svoj izlaz na more u Sutorini (mjenjala za prašume istočne Bosne kod Sutjeske), a Neum je ostao (iako isti djeli HR na 2 djela...)

Općenito, nije bilo nekog pravila, nego se sve išlo "snađi se druže". A tu su naši žešće popušili.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:44   #6416
Nisi trebao pisat roman, govorim o kraju koji pripada Hrvatskoj, to jest Dinara po čijem kraju su operirali četnici i to je to. Ništa više ništa manje
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:49   #6417
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Nisi trebao pisat roman, govorim o kraju koji pripada Hrvatskoj, to jest Dinara po čijem kraju su operirali četnici i to je to. Ništa više ništa manje
Pisao sam roman jer ti odgovaraš s rečenicom-dvije, pa te se nikaj ne kuži
Četnika je bilo i u Lici, a i haračili su dobrim djelom BiH.
Općenito četnici su talijanski saveznici u raznoraznim zonama po NDH.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:55   #6418
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Pisao sam roman jer ti odgovaraš s rečenicom-dvije, pa te se nikaj ne kuži
Četnika je bilo i u Lici, a i haračili su dobrim djelom BiH.
Općenito četnici su talijanski saveznici u raznoraznim zonama po NDH.
pa no, ali južna lika je više manje prijlazno područje i nije tolik odaleko od knina.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 18:06   #6419
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
pa no, ali južna lika je više manje prijlazno područje i nije tolik odaleko od knina.
A gle, ak ćeš tako gledati, cijelo područje talijanskih zona je Dinarsko područje
Prozor nije toliko blizu Knina, a
http://www.hic.hr/books/jugoistocna-...icki%20zlocini
Prozor je bio 42.

Imaš i što su četnici radili muslimanima u istočnoj Bosni...
https://sh.wikipedia.org/wiki/Pokolj...Dne_Bosne_1943.
Onako, par nizova Srebrenica...
https://sh.wikipedia.org/wiki/Zlo%C4..._svetskom_ratu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 19:11   #6420
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A gle, ak ćeš tako gledati, cijelo područje talijanskih zona je Dinarsko područje
Prozor nije toliko blizu Knina, a
http://www.hic.hr/books/jugoistocna-...icki%20zlocini
Prozor je bio 42.

Imaš i što su četnici radili muslimanima u istočnoj Bosni...
https://sh.wikipedia.org/wiki/Pokolj...Dne_Bosne_1943.
Onako, par nizova Srebrenica...
https://sh.wikipedia.org/wiki/Zlo%C4..._svetskom_ratu
Solidni tekstovi za shvatiti složenost odnosa tog doba, tako da nekim ljudima koji će u svim mogućim situacijama navlačit za partizane i četnike dođe mi da im pljunem u lice i nek se oni stide zemlje u kojoj žive!

Inače, malo je poznata velika bitka ustaša protiv četnika na Lijevča polju kod Banja Luke krajem rata u kojoj su četnici potučeni do nogu. Četnički emigranti su tu bitku kasnije nazivali "drugim Kosovom"
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.