Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 17:52   #81
Naravno da lažu ako tvrde da je nakon 10 godina veze baš svaki jebeni dan tako.

Ne tvrdim da duge veze nemaju lijepih trenutaka, pa i češće nego što bi se mislilo, dapače. Ali to je rezultat zrelosti i obostranog ulaganja. Naglašavam obostranog, jerbo se često misli da je uglavnom muškarac taj koji treba do iznemoglosti zujati oko svoje odabranice dok se ona prenemaže.

A osvrnuo bih se još i na onaj primjer s plaže. Kako se tu predivno, po inerciji i zdravo za gotovo uzima da muškarac treba naprosto non stop biti napaljen i željeti seks kad se njegovoj dragani sprdne. Zašto muškarac ne bi imao pravo biti ne-napaljen? Kad okrenemo situaciju to se uredno naziva napastovanjem ili ne daj bože silovanjem u vezi/braku.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:52   #82
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi imas bar 20 postova raznih ljudi koji indirektno tvrde da kod njih je upravo tako Pa kako onda ne imati takva ocekivanja, i nisko samopouzdanje... kad na sve to sto je ona rekla dodje neka osoba i napise "mene moj hvata nakon 20 godina braka kad kraj njega prodjem golisava"
To nije nerealno, ali je bitan kontekst.
Mene moj isto hvata kad se prošetam u bapskim gaćama dok gleda Ligu prvaka.
Ali sam svjesna da toga ne bi bilo da inače živimo isključivo kao najbolji prijatelji, ta reakcija nije posljedica tog trena i nije posljedica mog nenadjebivog tijela čak i u bapskim gaćama, nego cjelog odnosa, odnosno te neke seksualnosti, koja se "gradi" čak i kad događaji sa seksom veze nemaju. Mislim da se to isto uči i razvija, nije to nešto što svi shvate i razumiju od starta. I meni je trebalo neko vrijeme da sama sa sobom neke stvari bolje razumijem.

I svejedno ne mislim da su autorica i njen dečko "propali slučaj", ako uzmemo da je samo i dio onog lijepog što je napisala o njemu istina, samo se moraju promijeniti neke postavke u glavi, promijeniti pogled na sve to, drukčije se postaviti, nešto promijeniti.
Ništa ne mijenjati i očekivati drukčiji rezultat je uvijek bilo i bit će glupo.

@Nausi-vidjet ćemo kad se autorica oglasi kakva je njegova reakcija bila na njenu želju za odmakom. Ako je zaista flegmatičan i nije ga to ni najmanje dirnulo, jer je siguran ili nezainteresiran, onda se bojim da je situacija nepopravljiva.

I ne pomažu tu halteri, halteri pomažu onda kada halteri nisu ni potrebni.

@saucer-ima puno istine i u ovome što ti pišeš, puno
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:07   #83
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
To nije nerealno, ali je bitan kontekst.
Mene moj isto hvata kad se prošetam u bapskim gaćama dok gleda Ligu prvaka.
Ali sam svjesna da toga ne bi bilo da inače živimo isključivo kao najbolji prijatelji, ta reakcija nije posljedica tog trena i nije posljedica mog nenadjebivog tijela čak i u bapskim gaćama, nego cjelog odnosa, odnosno te neke seksualnosti, koja se "gradi" čak i kad događaji sa seksom veze nemaju. Mislim da se to isto uči i razvija, nije to nešto što svi shvate i razumiju od starta. I meni je trebalo neko vrijeme da sama sa sobom neke stvari bolje razumijem.

I svejedno ne mislim da su autorica i njen dečko "propali slučaj", ako uzmemo da je samo i dio onog lijepog što je napisala o njemu istina, samo se moraju promijeniti neke postavke u glavi, promijeniti pogled na sve to, drukčije se postaviti, nešto promijeniti.
Ništa ne mijenjati i očekivati drukčiji rezultat je uvijek bilo i bit će glupo.
Ma iskreno, skroz glup primjer (bar za mene) jer mene moj uvijek hvata kad tako prodjem, ili nesto komentira, pa opet nisam zadovoljna sa "the big picture".

Ni ja ne mislim da su "propali slucaj", ja sam na ovoj temi jer imam toliko slican problem da mi je na prvu bilo nevjerojatno. Ali ako seks iz pocetka nije bio svemirski... ne mozes ocekivat da ce postat svemirski nakon 5 godina (mozda u nekim iznimnim situacijama, al to su stvarno rijetkosti - skoro nemoguce). Pitanje je koliko je njoj svemirski seks nesto u zivotu bitno, (a ocito joj je napeto, non stop razmislja o tome) jer mislim da s ovim likom takav nece dozivjeti.
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:16   #84
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
Ma iskreno, skroz glup primjer (bar za mene) jer mene moj uvijek hvata kad tako prodjem, ili nesto komentira, pa opet nisam zadovoljna sa "the big picture".

Ni ja ne mislim da su "propali slucaj", ja sam na ovoj temi jer imam toliko slican problem da mi je na prvu bilo nevjerojatno. Ali ako seks iz pocetka nije bio svemirski... ne mozes ocekivat da ce postat svemirski nakon 5 godina (mozda u nekim iznimnim situacijama, al to su stvarno rijetkosti - skoro nemoguce). Pitanje je koliko je njoj svemirski seks nesto u zivotu bitno, (a ocito joj je napeto, non stop razmislja o tome) jer mislim da s ovim likom takav nece dozivjeti.
S čime nisi zadovoljna, ako smijem pitati?

Pa ne bih rekla da autorica baš mašta o svemirskom seksu, barem po onome što je kasnije napisala, da joj ne treba nadnaravno i vrhunsko, nego da joj fali "normalno". Što je uopće svemirski seks, trebali bi definirati.
Treba uzeti u obzir da su naše percepcije života poprilično iskrivljene otkad imamo "na dlanu" cijeli svijet i otkad imamo milijun izbora. I onda samo tragamo za nečim još boljim i boljim i boljim i sve ono što nam je bilo dobro nam se počne činiti bljedunjavo.
Ne kažem da treba forsirati nešto što ne valja, nešto što zaista ne ide, ali treba naučiti prepoznati kad su naša očekivanja jednostavno nerealna ili iskrivljena, a kad to zaista nije dobro.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:16   #85
Moze link na tu drugu temu?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:18   #86
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Moze link na tu drugu temu?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Evo.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:19   #87
Seks je u glavi, ne u halterima. Ja sam se sama znala čuditi kako to da me ista osoba može željeti kad nisam najsvježije depilirana i našminkana, a ne željeti kad sam sve to i izgledam uber seksi, ali se osjećam deep down užasno zbog nečeg nevezanog s njim. To je vibra koju odašilješ. A ako autorica i dalje osjeća što je osjećala na temi, jebiga, to jest jedan od bitnijih razloga zašto se ohladio.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:25   #88
Quote:
Love_Me_Do kaže: Pogledaj post
...ali po pričama frendica najbolje su se jebale u najgorim vezama.
Nema presinga. Ne moraš se ništa ustručavati kad je u pitanju one night stand ili netko s kim ne želiš vezu. Opuštenija si pa je i seks bolji.
Slična stvar je i sa odlaskom na godišnji odmor kad se ljudi opuste i isprazne glavu.
Nije se uvijek lako "ufurati" ako te muče neke brige. Makar bi seks trebao biti nekakav bijeg od problema, način da zaboraviš na sve. Al to je vjerojatno nekakvo romantično razmišljanje a stvarnost je nešto drugo.

Što se tiče problema s erekcijom znam da to može biti frustrirajuće al jbg ni muškarci nisu strojevi.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:47   #89
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
S čime nisi zadovoljna, ako smijem pitati?

Pa ne bih rekla da autorica baš mašta o svemirskom seksu, barem po onome što je kasnije napisala, da joj ne treba nadnaravno i vrhunsko, nego da joj fali "normalno". Što je uopće svemirski seks, trebali bi definirati.
Treba uzeti u obzir da su naše percepcije života poprilično iskrivljene otkad imamo "na dlanu" cijeli svijet i otkad imamo milijun izbora. I onda samo tragamo za nečim još boljim i boljim i boljim i sve ono što nam je bilo dobro nam se počne činiti bljedunjavo.
Ne kažem da treba forsirati nešto što ne valja, nešto što zaista ne ide, ali treba naučiti prepoznati kad su naša očekivanja jednostavno nerealna ili iskrivljena, a kad to zaista nije dobro.
Smijes, al ja to jako tesko definiram, jer sam sad nezadovoljna, i to jako, a za mjesec dana cu imat fazu u kojoj sam toliko odusevljena s njim i nasom vezom da ne znam sto cu od srece. I to se tako izmjenjuje, mislim da je zapravo problem u meni jer sam "pomalo" psihicki nestabilna - stalno me vuce od jedne krajnosti do druge..u svemu: ponasanje, raspolozenje, razmisljanje...
Sad su te krajnosti jos ludje, pod jos vecim sam presingom jer znam on zeli podic vezu na "next level", a ja nisam na dane sigurna ni kako se zovem. Tako da... nema se smisla trudit meni davat savjet, niti probat ista skuzit jer ne kuzim ni ja samu sebe.

Pa eto to drugo sto si napisala, kako to skuzit? Sto su nerealna ocekivanja, a kako skuzit da nesto zaista nije dobro? Tko mi to moze sa sigurnoscu rec? Nitko. Ne znam vise kako da razmisljam, sto god vrtim po glavi ne donosi mi nikakve zakljucke, vidis da sam vec uvjerena da sam luda

Hmmmm, svemirski seks? Pa valjda iskustvo koje definitivno mozes nazvati najboljim seksualnim iskustvom u zivotu.
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:58   #90
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
Smijes, al ja to jako tesko definiram, jer sam sad nezadovoljna, i to jako, a za mjesec dana cu imat fazu u kojoj sam toliko odusevljena s njim i nasom vezom da ne znam sto cu od srece. I to se tako izmjenjuje, mislim da je zapravo problem u meni jer sam "pomalo" psihicki nestabilna - stalno me vuce od jedne krajnosti do druge..u svemu: ponasanje, raspolozenje, razmisljanje...
Sad su te krajnosti jos ludje, pod jos vecim sam presingom jer znam on zeli podic vezu na "next level", a ja nisam na dane sigurna ni kako se zovem. Tako da... nema se smisla trudit meni davat savjet, niti probat ista skuzit jer ne kuzim ni ja samu sebe.

Pa eto to drugo sto si napisala, kako to skuzit? Sto su nerealna ocekivanja, a kako skuzit da nesto zaista nije dobro? Tko mi to moze sa sigurnoscu rec? Nitko. Ne znam vise kako da razmisljam, sto god vrtim po glavi ne donosi mi nikakve zakljucke, vidis da sam vec uvjerena da sam luda

Hmmmm, svemirski seks? Pa valjda iskustvo koje definitivno mozes nazvati najboljim seksualnim iskustvom u zivotu.
Ne može ti nitko drugi reći, a teško je nekad i sam odgonetnuti.
Ja se nekako držim one da ne skačem na prvu, da malo povučem ručnu, da malo proanaliziram, da pogledam iz nekog drugog kuta, da porazgovaram s nekim i čujem drukčiju perspektivu, da probam promijeniti nešto što mogu, i ako i nakon toga ostanem nezadovoljna tim nečim, zaključim da to nešto zaista nije za mene i zaista me čini nezadovoljnom.
A nemali broj puta ispadne da sam se samo trebala malo udaljiti, pogledati sliku iz daljeg, izaći "iz kutije", prespavati, proanalizirati ili nešto drugo i da stvari nisu onakve kakve su mi se činile na prvu.
Ne mislim samo na partnerstvo, nego na sve segmente života.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:58   #91
Premlada si da pristaneš na odnos bez strasti. On je mlak, a ti si vatra, nepremostiv problem. Ja sam bila u sličnoj vezi s istim problemom i odmah ti kažem to se neda rješiti. Meni je bilo teško prekinuti tu svoju vezu no kad sam to napravila sam se oslobodila i prodisala napokon. Sada više ne bih na tako nešto nikad pristala, lesson learned. Ti i sama znaš da je gotovo čim si otišla, sad samo trebaš skupiti snage. Život će ti biti puno ljepši kad prestaneš biti isfrustrirana.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:03   #92
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ne može ti nitko drugi reći, a teško je nekad i sam odgonetnuti.
Ja se nekako držim one da ne skačem na prvu, da malo povučem ručnu, da malo proanaliziram, da pogledam iz nekog drugog kuta, da porazgovaram s nekim i čujem drukčiju perspektivu, da probam promijeniti nešto što mogu, i ako i nakon toga ostanem nezadovoljna tim nečim, zaključim da to nešto zaista nije za mene i zaista me čini nezadovoljnom.
A nemali broj puta ispadne da sam se samo trebala malo udaljiti, pogledati sliku iz daljeg, izaći "iz kutije", prespavati, proanalizirati ili nešto drugo i da stvari nisu onakve kakve su mi se činile na prvu.
Ne mislim samo na partnerstvo, nego na sve segmente života.
Da, thanks. A bar imam dovoljno vremena za razmisljanje, i te neke promjene nakon kojih mogu odlucit jesam li i dalje nezadovoljna.
Tako sam stvarno i planirala odmah, samo mi se cini da se vrtim u krug i da nista ne uspijevam skuzit, pa vec lagano panicarim.
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:05   #93
Mrafica hvala..
Procitah tu drugu temu..
Rekla bih da je osoba kojoj treba vezanost,koja onda moze ici do ovisnosti o drugoj osobi..
Tamo opisuje taj strah od prekida,a ovdje ne cini se da je tako intezivan..
S obzirom na tamo opis licnosti,kad bi uz sebe imala nekog teskog,nestabulnog,eksplozivnog mislim da bi to bio sudar titana,odnos pun drame i velikih krajnosti..
A po opisu decka s kojim je,on je smiren i flegma covjek koji na taj nacin i rjesava stvari,pa tako onda je i njihova veza mogla toliko opstati..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:05   #94
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
Da, thanks. A bar imam dovoljno vremena za razmisljanje, i te neke promjene nakon kojih mogu odlucit jesam li i dalje nezadovoljna.
Tako sam stvarno i planirala odmah, samo mi se cini da se vrtim u krug i da nista ne uspijevam skuzit, pa vec lagano panicarim.
Uzmi si vremena, odustani od odluke sada.
Tek tada ćeš opušteno moći razmišljati o tome. Ovako nema smisla.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:09   #95
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Premlada si da pristaneš na odnos bez strasti. On je mlak, a ti si vatra, nepremostiv problem. Ja sam bila u sličnoj vezi s istim problemom i odmah ti kažem to se neda rješiti. Meni je bilo teško prekinuti tu svoju vezu no kad sam to napravila sam se oslobodila i prodisala napokon. Sada više ne bih na tako nešto nikad pristala, lesson learned. Ti i sama znaš da je gotovo čim si otišla, sad samo trebaš skupiti snage. Život će ti biti puno ljepši kad prestaneš biti isfrustrirana.

Via Tapatalk
Zasto onda ljudima treba toliko godina da skuze da im je to nepremostivo,ako vec od pocetka ne stima!
Mozda zavaravanje da jedna zakrpa ce pokrpiti i ostale..
A to obicno ne funkcionira...
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:18   #96
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Život će ti biti puno ljepši kad prestaneš biti isfrustrirana.

Via Tapatalk
Postoji i dobra šansa da to nije izvor frustracije. A kad to shvati prekasno, onda nema natrag.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:18   #97
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Zasto onda ljudima treba toliko godina da skuze da im je to nepremostivo,ako vec od pocetka ne stima!
Mozda zavaravanje da jedna zakrpa ce pokrpiti i ostale..
A to obicno ne funkcionira...
Uglavnom zato što vole tu osobu i imaju puno razumijevanja. Onda još tome dodaj da su to obično prve veze, prva iskustva kad ljudi ne znaju za bolje i nemaju prijašnjeg ljubavnog iskustva, niti životne mudrosti. Sve to u tim mladim godinama kada se ljudi još razvijaju i upoznaju što zbilja žele. Sad još začini to sve sa velikom dozom samozavaravanja.

Kad sam bila mlada i neukusna po pitanju ljubavi sam generalno govorila što volim i što mi se ne sviđa, no tek kad sam doživjela i proživjela razne situacije su mi se ti kriteriji učvrstili.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:23   #98
Možda se dečko od autorice teme jednostavno "plaši" njenih nekontroliranih reakcija i to mu "ubija" želju.Radije odustaje od seksa nego da se upusti u to riskirajući da ju možda i neće zadovoljiti u potpunosti pa da bi onda ona mogla reagirati kako već zna reagirati.
Mislim da bi ona sa njim trebala otvoreno razgovarti o svim aspektima problema kojeg imaju.Ako se vole i jedno i drugo bi trebalo znati da je to njihov zajednički problem a ne samo njen.A ako ne misle tako onda im je to još veći problem i bolje da "produže" svako svojim putem.
I da,ja takođe mislim da su još uvijek suviše mladi da bi im seks bio minorni problem.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:42   #99
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Uf

Ovo je jako delikatna prica i mislim da bi se autorica trebala prvo i osnovno maknuti od foruma i pozabaviti se svojim problemima za koje mislim da su vrlo ozbiljni.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 20:23   #100
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
a kaj misliš da druge ne razmišljaju ponekad? daj se uozbilji.
to bi ti se dogodilo sa svakim muškarcem nakon nekog vremena.

Ja nikad, za skoro 10 godina.

Inace razumem sta devojka pise i ne mislim da ima pomoci.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.