Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2009., 19:48   #2081
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Gledao sam. Čini mi se jako zahvalno, ali i dost skupo. Ono kaj se meni sviđa, je oko 2000€ i nisam siguran jel dobro ići u samogradnju ili platiti ruke kaj još dodatno košta. Vidio sam da je preporuka da ložište uzima zrak iz vana, što znaći da bih morao vuć cijev kroz jednu prostoriju da bi to mogao osigurati.
Mislim da ću više zbog šminke, manje zbog topline uzeti kamin na bioetanol. Makar i oni su od 3-5kW.
za ozbiljniji kamin moraš imat zrak iz vana.
Može se napraviti i u samogradnji, jednom sam naišao na blog o tome , WWW.KAMIN.BLOGER.HR
baustelac99 is offline  
Old 07.10.2009., 12:27   #2082
Quote:
Amy 23 kaže: Pogledaj post
haj!!
Pa ovdje niko ništa nepiše danima?
Kakva je situacija jel ima šanse da dođete do parcele?
Kakva je situacija sa kućom jel ste dobili kakve povratne informacije za niskoenergetske kuće od intala?
Haj! Ma pauziram, jer ni sama još ništa ne znam.
Na parcele će se još čekati, natječaj će valjda biti do kraja godine, sad oni tek trebaju početi sa infrastrukturom i gradnjom ulica, milsil da još nije ni ishođena građevinska dozvola za to, iako bi to trebalo brzo ići.
Nadam se da ćemo uspjeti kupiti svoj djelić raja. Sve dotad mi je uzaludno fantazirati o kućama...
Od Inatala su mi se javili, dobila sam neku okvirnu ponudu za niskoenergetsku kuć, ali trebali bi se sastati s njima pa vidjeti sve detalje, ispalo bi skuplje nego tvoja zbog svih dodatnih izolacija isl., ali još uvijek prilično jeftinije nego kod ostalih. Svakako njih imamo u vidu, ali zbog gore navedenih razloga se ne žurim.
Tek kad dobijem papirić o vlasništvu svojih 900-tinjak kvadrata "podloge", idemo u borbu za dom.
Pozdrav! :-)
pupak is offline  
Old 09.10.2009., 10:27   #2083
Quote:
pupak kaže: Pogledaj post
Haj! Ma pauziram, jer ni sama još ništa ne znam.
Na parcele će se još čekati, natječaj će valjda biti do kraja godine, sad oni tek trebaju početi sa infrastrukturom i gradnjom ulica, milsil da još nije ni ishođena građevinska dozvola za to, iako bi to trebalo brzo ići.
Nadam se da ćemo uspjeti kupiti svoj djelić raja. Sve dotad mi je uzaludno fantazirati o kućama...
Od Inatala su mi se javili, dobila sam neku okvirnu ponudu za niskoenergetsku kuć, ali trebali bi se sastati s njima pa vidjeti sve detalje, ispalo bi skuplje nego tvoja zbog svih dodatnih izolacija isl., ali još uvijek prilično jeftinije nego kod ostalih. Svakako njih imamo u vidu, ali zbog gore navedenih razloga se ne žurim.
Tek kad dobijem papirić o vlasništvu svojih 900-tinjak kvadrata "podloge", idemo u borbu za dom.
Pozdrav! :-)
Ja se nadam da ćeš uspjeti,jer ipak ima tridesetak parcela tako da su šanse za tvoj dijelić raja veće!
Mislim da sa intalom nebi trebalo biti problema jer koliko sam uspio čitati iz njihovih članaka oni su te kuće radili za Njemaćko tržište,koje je jako zahtjevno!
Amy 23 is offline  
Old 13.10.2009., 09:01   #2084
Quote:
Amy 23 kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da ćeš uspjeti,jer ipak ima tridesetak parcela tako da su šanse za tvoj dijelić raja veće!
Mislim da sa intalom nebi trebalo biti problema jer koliko sam uspio čitati iz njihovih članaka oni su te kuće radili za Njemaćko tržište,koje je jako zahtjevno!
Jooj, ma i ja se nadam da ćemo uspjeti. Onda ćemo se javiti ovima iz Intala, jer ipak je najbolje osobno sjest i popričat, i vidjet neke stvari... Držite fige...
pupak is offline  
Old 13.10.2009., 12:05   #2085
Quote:
pupak kaže: Pogledaj post
Jooj, ma i ja se nadam da ćemo uspjeti. Onda ćemo se javiti ovima iz Intala, jer ipak je najbolje osobno sjest i popričat, i vidjet neke stvari... Držite fige...
Definitivno poričaj o svemu sa njima jer ovo kaj imaju na web stranici nije ništa posebno, dapače, presjek standardnog zida je prilično loš. Em je toplinski dosta slab, em ti je parna brana izložena oštećenjima, a parna brana je kod ovakvog tipa konstrukcije izuzetno važna...
I obrati pažnju na još jednu stvar, oni nude izgradnju u makro i mikro panelima. Ako je cijena ista, obavezno odaberi makropanele. A ako nije onda prema mogućnostima, s time da bi napomenuo da je sistem mikropanela znatno lošiji, i smatra se zastarjelom metodom montaže.
Emmet is offline  
Old 14.10.2009., 20:13   #2086
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Definitivno poričaj o svemu sa njima jer ovo kaj imaju na web stranici nije ništa posebno, dapače, presjek standardnog zida je prilično loš. Em je toplinski dosta slab, em ti je parna brana izložena oštećenjima, a parna brana je kod ovakvog tipa konstrukcije izuzetno važna...
I obrati pažnju na još jednu stvar, oni nude izgradnju u makro i mikro panelima. Ako je cijena ista, obavezno odaberi makropanele. A ako nije onda prema mogućnostima, s time da bi napomenuo da je sistem mikropanela znatno lošiji, i smatra se zastarjelom metodom montaže.
Svatko može kririzirati
ali samo stručnjak zna hvaliti.
KONSTATIN SERGEJEVIĆ STANISLAVSKI
Amy 23 is offline  
Old 15.10.2009., 08:11   #2087
Quote:
Amy 23 kaže: Pogledaj post
Svatko može kririzirati
ali samo stručnjak zna hvaliti.
KONSTATIN SERGEJEVIĆ STANISLAVSKI
Kaj oćeš reć, da ovo kaj sam napisao ne stoji?
Emmet is offline  
Old 15.10.2009., 10:23   #2088
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Kaj oćeš reć, da ovo kaj sam napisao ne stoji?
Stoji sve od riječi do riječi. U EU je u ovoj godini nekoliko proizvođača montažnih kuća bankrotiralo, ali sigurno ne zato što Intal "radi" za njihovo tržište.
Npr. debljina vanjskog zida (bez fasade) kod Intala je jednaka debljini unutarnjeg zida kod skupljih proizvođača. Tako mi je jasno da mogu biti jeftiniji. Ali pričati da je to niskoenergetsko...
dlasic is offline  
Old 15.10.2009., 11:21   #2089
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Definitivno poričaj o svemu sa njima jer ovo kaj imaju na web stranici nije ništa posebno, dapače, presjek standardnog zida je prilično loš. Em je toplinski dosta slab, em ti je parna brana izložena oštećenjima, a parna brana je kod ovakvog tipa konstrukcije izuzetno važna...
I obrati pažnju na još jednu stvar, oni nude izgradnju u makro i mikro panelima. Ako je cijena ista, obavezno odaberi makropanele. A ako nije onda prema mogućnostima, s time da bi napomenuo da je sistem mikropanela znatno lošiji, i smatra se zastarjelom metodom montaže.
thanks, još ću ja tražiti od tebe pokoji savjet, kad dođe vrijeme...
pupak is offline  
Old 15.10.2009., 23:33   #2090
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Npr. debljina vanjskog zida (bez fasade) kod Intala je jednaka debljini unutarnjeg zida kod skupljih proizvođača. Tako mi je jasno da mogu biti jeftiniji. Ali pričati da je to niskoenergetsko...
pa ja bi uvijek rade deblji vanjski zid nego unutrasnji....
samoborac1981 is offline  
Old 16.10.2009., 07:14   #2091
Quote:
samoborac1981 kaže: Pogledaj post
pa ja bi uvijek rade deblji vanjski zid nego unutrasnji....
Pa evo nas opet konačno na životu!
Baš je dobro što se opet okupljamo i komentiramo,kolega samoborac kao prvo;uopče nisi skužio kaj ovaj kolega komentira, daj malo razmisli pa onda pucaj !,kao drugo kolega dlasic imaš tehnički opis zida i to je to,ako želiš neke promjene u sastavu zida debljini izolacije i sl. onda se konzultiraš sa proizvođačem i uskladiš to prema svojim mogučnostima i potrebama!
Amy 23 is offline  
Old 16.10.2009., 07:27   #2092
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Stoji sve od riječi do riječi. U EU je u ovoj godini nekoliko proizvođača montažnih kuća bankrotiralo, ali sigurno ne zato što Intal "radi" za njihovo tržište.
Npr. debljina vanjskog zida (bez fasade) kod Intala je jednaka debljini unutarnjeg zida kod skupljih proizvođača. Tako mi je jasno da mogu biti jeftiniji. Ali pričati da je to niskoenergetsko...

u tom slučaju ti si taj koji odlučuje o debljini zida,kad se toliko kužiš u sve to!
...a kao drugo tvornice i projektni uredi u RH moraju stajati iza toga što su ovjerili,pa tako i za debljinu zidova, njihov sastav!
Energetska učinkovitost i ekološka prihvatljivost svakako je jedna od prednosti montažne kuće oko koje nema spora. Naravno, niskoenergetski standard moguće je postići i kod klasične gradnje, ali tada to znači dodatnih desetak centimetara toplinske izolacije. Time se debljina standardnog vanjskog zida povećava na preko 40 cm, što izravno utječe na smanjenje netto korisne površine objekta. Konkretno, niskoenergetska montažna kuća ima oko 10% veću netto korisnu površinu od zidane kuće istih karakteristika. To znači da kod brutto površine od 100 m2 (brutto površina je ona koju plaćate), odabirom montažne kuće dobivate cijelu jednu sobu više nego kod gradnje klasične zidane kuće istih karakteristika. Također, montažna kuća je osjetno lakša od klasične, pa je temeljenje jednostavnije i jeftinije.
Amy 23 is offline  
Old 16.10.2009., 07:33   #2093
Montažne kuće dostupne su kao tipski projekti (s već gotovom projektnom dokumentacijom i detaljnim proračunom troškova) ili kao visoko individualizirani projekti koji u potpunosti odgovaraju svim željama klijenta. Kuće se svojom geometrijom i fizikalnim svojstvima mogu posebno prilagoditi kontinentalnoj ili mediteranskoj klimi.
Također su moguće preinake projekta kako bi se postigle karakteristike niskoenergetske ili pasivne kuće, a sve s ciljem uštede energije i dugoročne isplativosti početne investicije.
Amy 23 is offline  
Old 16.10.2009., 08:01   #2094
Quote:
Amy 23 kaže: Pogledaj post
Montažne kuće dostupne su kao tipski projekti (s već gotovom projektnom dokumentacijom i detaljnim proračunom troškova) ili kao visoko individualizirani projekti koji u potpunosti odgovaraju svim željama klijenta. Kuće se svojom geometrijom i fizikalnim svojstvima mogu posebno prilagoditi kontinentalnoj ili mediteranskoj klimi.
Također su moguće preinake projekta kako bi se postigle karakteristike niskoenergetske ili pasivne kuće, a sve s ciljem uštede energije i dugoročne isplativosti početne investicije.
Šta je ovo?
Čije su montažne kuće dostupne kao tipski projekti? Jel ti ovo reklamiraš Intal? Ili je ovo ipak generalna tvrdnja za sve proizvođače, jer ako je tako, onda je krivo. Prozirno.
Emmet is offline  
Old 16.10.2009., 08:09   #2095
Quote:
Amy 23 kaže: Pogledaj post
u tom slučaju ti si taj koji odlučuje o debljini zida,kad se toliko kužiš u sve to!
Nakon mog drvljenja po forumu dvije godine (?), moja marlesica je plaćena i stiže polovinom studenog...

Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Šta je ovo?
Čije su montažne kuće dostupne kao tipski projekti? Jel ti ovo reklamiraš Intal? Ili je ovo ipak generalna tvrdnja za sve proizvođače, jer ako je tako, onda je krivo. Prozirno.
Slažem se...
dlasic is offline  
Old 16.10.2009., 09:11   #2096
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Šta je ovo?
Čije su montažne kuće dostupne kao tipski projekti? Jel ti ovo reklamiraš Intal? Ili je ovo ipak generalna tvrdnja za sve proizvođače, jer ako je tako, onda je krivo. Prozirno.
To ti je generalna tvrdnja za sve proizvođače!
Ne reklamiram nikoga!
Amy 23 is offline  
Old 16.10.2009., 09:25   #2097
Quote:
Amy 23 kaže: Pogledaj post
To ti je generalna tvrdnja za sve proizvođače!
Ne reklamiram nikoga!
E to ti je kriva tvrdnja. Informiraj se malo bolje.
A što se ostalih komentara na stručnost tiče, osjećam se apsolutno kompetentnim i stručnim debatirati na ovoj temi.
Emmet is offline  
Old 16.10.2009., 10:00   #2098
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
E to ti je kriva tvrdnja. Informiraj se malo bolje.
A što se ostalih komentara na stručnost tiče, osjećam se apsolutno kompetentnim i stručnim debatirati na ovoj temi.
Montažne kuće - vodič • Članci | webgradnja.hr
daj si malo ovo pogledaj,pročitaj itd...
Amy 23 is offline  
Old 17.10.2009., 19:07   #2099
[QUOTE=dlasic;23084438]
Nakon mog drvljenja po forumu dvije godine (?), moja marlesica je plaćena i stiže polovinom studenog...


Čestitam!
Nego pitanje, kakvo si grijanje uzimao? Klasično, podno ili kombinacija?
Naime ja sam u fazi glavnog projekta te razbijam glavu sa time.
BTW, dali si dobio kakav popust kod Vukmanića?

Pozdrav!

P.S.
javi kada počinje montaža...po mogućnosti poprati sa slikama
todo is offline  
Old 18.10.2009., 00:05   #2100
pozdrav svima, evo mene kao povratnika opet na forumu u ovoj temi. Mi smo zaključili ugovor sa Domus+, ali prije toga smo prošli svega i posjetili dosta firmi u Hrv. i BiH. Vidim da je aktualan Intal Milići. Naše iskustvo - jako negativno. Intal je jedna od firmi koje smo posjetili i vidjeli njihovu "tvornicu" i kuću koju su gradili. Tvornica je nadstrešnica usred šume i čim smo vidjeli gdje i kako rade odustali smo od njih
Žeža is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.