Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2009., 14:38   #1
Grijanje zadnjeg stakla - novi Focus

Je li normalno da mi se ne gasi lampica na gumbu grijača zadnjeg stakla, nego ispada da grijač radi unedogled sve dok ga ne ugasim ručno. Naime, koliko mi je poznato, grijači se na iole novijim automobilima nakon kraćeg vremena sami gase kako bi se spriječilo njihovo pregrijavanje/kvar.
Situacija mi pogotovo ide na jetra zato što se grijač i pali sam od sebe, automatski, kad je vanjska temp. manja od 5 stupnjeva. Što je, recimo, zgodno i praktično. Ali mi nije jasno zašto se onda sam i ne gasi, kad je već tako pametan....
Da li netko zna, jel u pitanju kakav kvar ili je to samo glupo napravljeno.
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 14:45   #2
Ako je pitanje da li gori stalno - kod mene je odgovor DA-NE-DA-DA. Dakle samo na jednom autu se sam gasi. Na ostalim ..... ugasi se kad ga ti ugasiš ili kad ugasiš pa upališ auto.

Za konkretno Fokija nebih znao.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 14:46   #3
Quote:
štenac kaže: Pogledaj post
Je li normalno da mi se ne gasi lampica na gumbu grijača zadnjeg stakla, nego ispada da grijač radi unedogled sve dok ga ne ugasim ručno. Naime, koliko mi je poznato, grijači se na iole novijim automobilima nakon kraćeg vremena sami gase kako bi se spriječilo njihovo pregrijavanje/kvar.
Situacija mi pogotovo ide na jetra zato što se grijač i pali sam od sebe, automatski, kad je vanjska temp. manja od 5 stupnjeva. Što je, recimo, zgodno i praktično. Ali mi nije jasno zašto se onda sam i ne gasi, kad je već tako pametan....
Da li netko zna, jel u pitanju kakav kvar ili je to samo glupo napravljeno.
Ovisi, nekad se sam automatski gasi nakon (pola sata)...

Već se sparkiraš na odredištu a ovaj još radi... treba ga pustiti pa vidit.

Inače, grijači mogu radit do preksutra, neće se pregrijat i izgorit...
Jedino što bespotrebno vuku struju... ( i više od 10A), pa mogu opteretit loš alternator...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 15:11   #4
Quote:
štenac kaže: Pogledaj post
Je li normalno da mi se ne gasi lampica na gumbu grijača zadnjeg stakla, nego ispada da grijač radi unedogled sve dok ga ne ugasim ručno. Naime, koliko mi je poznato, grijači se na iole novijim automobilima nakon kraćeg vremena sami gase kako bi se spriječilo njihovo pregrijavanje/kvar.
Situacija mi pogotovo ide na jetra zato što se grijač i pali sam od sebe, automatski, kad je vanjska temp. manja od 5 stupnjeva. Što je, recimo, zgodno i praktično. Ali mi nije jasno zašto se onda sam i ne gasi, kad je već tako pametan....
Da li netko zna, jel u pitanju kakav kvar ili je to samo glupo napravljeno.
...ako je ovo boldano točno onda je to po meni totalno s.ranje. Jedan od najvećih potrošača struje da se pali automatski...a to da se sam ni ne ugasi neću niti komentirati
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 15:14   #5
ok, hvala.
inače, priručnik kaže:

Grijano stražnje staklo
Prvo uključite paljenje
Pritisnite prekidač za uključivanje /
isključivanje. Indikator na prekidaču će
se upaliti kada je grijanje uključeno.
Nakon kratkog vremena grijač se
automatski isključuje.

... pola sata koje spominje gogo baš i nije kratko vrijeme. Ništa, izgnjavit ću ove u servisu prvom prilikom...
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 15:21   #6
Quote:
sprint1 kaže: Pogledaj post
...ako je ovo boldano točno onda je to po meni totalno s.ranje. Jedan od najvećih potrošača struje da se pali automatski...a to da se sam ni ne ugasi neću niti komentirati
a točno je. ispod 5 stupnjeva sigunalizira zvučno (bip) i žutom pahuljicom na kom. ploči, plus pali grijač zadnjeg stakla i vanjskih retrovizora. Ispod 2 stupnja opet bipka i pahuljica postaje crvena. Upravo zato mi je blesavo da to sve zna, a ne zna sam ugasiti grijač.
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 20:28   #7
a da nisi ti to krivo shvatio? mislim, jesi siguran u ovo sto pricas o automatskom paljenju, jer to nema smisla.

kod forda ta pahuljica inace oznacava pad vanjske temperature, a kad pocrveni to znaci da je vec blizu nule i da moras paziti jer je moguca poledica na cesti. to je stara volvova fora, dobra, koju su mnogi preuzeli.
automatsko PALJENJE grijaca straznjeg stakla nema smisla. automatsko GASENJE je sigurno ukljuceno i to je OK.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 20:36   #8
Vidi da ti i retrovizori nisu grijani, pa možda grijačima retrovizora treba više vremena ako su hladni / mokri pa ti zato lampica svjetli duže jer grije retrovizore. Kod mene na Vectri se gasi samo, nikada nisam morao obraćati pažnju na to, a pahuljica se pali na 3 stupnja, i NE znači grijače nego na mogućnost opasnosti od pojave poledice, gasi se kada temperatura pređe 3.5 stupnjeva!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 22:43   #9
Ja imam Focusa 2008 i sam se gasi nakon cca 10-15min
igorrzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 22:43   #10
Možda sam se nejasno izrazio. Znak pahuljice je jedno, a lampica na gumbu od grijača je drugo (tj. ne brkam to dvoje). Ali je međusobno povezano - kad se pojavi pahuljica (žuta, na ispod 5 stupnjeva) i čuje se upozoravajući bip, upali se i lampica na gumbu grijača. To je, ajde recimo, shvatljivo. Kao zima je, pa da se ne mučim sa stiskanjem gumba da mi otopi mraz sa zadnjeg stakla i retrovizora. Ali nije mi logično da nakon toga lampica na gumbu grijača i dalje gori, gori... u nedogled. Dok rukom ne ugasim.
Ma dobro, vjerojatno je najpametnije da pitam u servisu. Mislio sam da će neki vlasnik Focusa znati.
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 09:01   #11
pa trebao bi se sam ugasit kad ti zgrije staklo i retrovizore, neznam kolio ga ti pustiš da radi,
MesS_-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 21:46   #12
vozim focus 2007 (starija linija) imam drukčiju komandnu ploču ali kad ga upalim nakon nekog vremena se sam ugasi makar ga ja često sam ugasim.
ali ako zaboravim gasi se. meni se nikad ne upali sam
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 08:14   #13
Quote:
tomislav1203 kaže: Pogledaj post
vozim focus 2007 (starija linija) imam drukčiju komandnu ploču ali kad ga upalim nakon nekog vremena se sam ugasi makar ga ja često sam ugasim.
ali ako zaboravim gasi se. meni se nikad ne upali sam
E to je OK..."energy management" na djelu...
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 13:14   #14
Danas bio u servisu. Kažu da je sve ok, tj. grijači se sami isključe, ali lampica na prekidaču svijetli sve dok se ne ugasi ručno (na prekidaču)... zvuči čudno ali eto, valjda je tako.
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.