Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2014., 19:55   #2501
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Ako si vrlo mlada, nije to ništa strašno, proći će, a ako nisi, trebalo bi da se pozabaviš time zašto te privlače takvi tipovi odnosa.

Ne "zeznu" tebe Uran i Pluton, već te privlače ljudi sa kojima će imati uranijansko-plutonovski tip odnosa. Uran daje eksplozivne odnose, nagla zbližavanja i nagla udaljavanja. Pluton donosi ljubomoru, toplo-hladno igrice, posesivnost. Saturn mrači odnos i ubija želju za životom u osobi na čije planete baca aspekt, označava hladnoću. Npr. ja tačno osetim kad mi nečiji Saturn radi aspekt na Mesec ili Veneru i na prvu loptu osetim odbojnost prema toj osobi. I naravno da se ispostavi da bi ta druga osoba da patronizira (Sa), ubije moju vedrinu, kritikuje itd. Vidim da oni to doživljavaju kao ljubav , meni to ljubav nije
Meni je Mjesec u Jarcu i mama i seka imaju Saturn na mom Mjesecu i ja te osobe jako volim (za obje imam osjećaj kao da sam vezana pupčanom vrpcom). I jedna i druga su moja savjest, ponekad bi ja i napravila neku glupost jer sam po prirodi buntovna (Mars u Škorpiji) ali one me vječito tjeraju na promišljanje, na čemu sam im kasnije kad ohladim glavu zahvalna. Mislim da zapravo Saturn u sekstilu sa Mjesecom doprinosi dugotrajnosti (to je slučaj kod mene i dečka koji me zanima). Ali mene taj Uran toliko ne brine koliko me brine taj kvadrat njihovog Mjeseca i mog Plutona (to sam imala sa bivšim i sa dečkom koji me trenutno zanima, i to su dupli aspekti). Zanima me kako se Mjesec osjeća kada ga kvadrira Pluton
jumelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 01:47   #2502
Imala bih jedno pitanjce glede konjunkcije Jupitera i Venere u sinastriji. Naime, ako je njezina Venera u konjunkciji sa njegovim Jupiterom, to mi se ne čini loše. Ali ... ako je ta konjunkcija na Algolu, koliko je to kobno? Jer ... njegov Jupiter zapravo potencira simboliku njezine Venere na Algolu, zar ne?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 20:47   #2503
Pitam se koja je motivacija osobnog planeta koji se nakači na nečiji Pl...Recimo, imam primjer nečijeg Sunca koje moj Pl kvadrira. Naravno, Pl je destruktivno nastrojen prema tom Suncu, i što onda želi So u tom odnosu?
Što njega privlači Plutonu? Osim da bude transformirano kroz destrukciju. Ali tu mi je potrebu teško shvatiti, pa ako ima netko tko je bio Sunce da to iz svog iskustva opiše...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 22:38   #2504
Mars i SEX

Da li je moguc dobar sex bez kontakta ijednog planeta na mars, u sinastriji naravno
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 22:41   #2505
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pitam se koja je motivacija osobnog planeta koji se nakači na nečiji Pl...Recimo, imam primjer nečijeg Sunca koje moj Pl kvadrira. Naravno, Pl je destruktivno nastrojen prema tom Suncu, i što onda želi So u tom odnosu?
Što njega privlači Plutonu? Osim da bude transformirano kroz destrukciju. Ali tu mi je potrebu teško shvatiti, pa ako ima netko tko je bio Sunce da to iz svog iskustva opiše...
kako ja vidim pluton, ne nosi on uvijek destrukciju.
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 22:55   #2506
Quote:
lilith_zg kaže: Pogledaj post
Da li je moguc dobar sex bez kontakta ijednog planeta na mars, u sinastriji naravno
ako ti seks nije sport onda je moguć dobar seks i bez toga
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:08   #2507
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
ako ti seks nije sport onda je moguć dobar seks i bez toga
hahahahaha

imam aspekte plutona sa venerom sa doticnom osobom osjecamo fatalnu privlačnost...za sex jos ne znam...
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:58   #2508
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pitam se koja je motivacija osobnog planeta koji se nakači na nečiji Pl...Recimo, imam primjer nečijeg Sunca koje moj Pl kvadrira. Naravno, Pl je destruktivno nastrojen prema tom Suncu, i što onda želi So u tom odnosu?
Što njega privlači Plutonu? Osim da bude transformirano kroz destrukciju. Ali tu mi je potrebu teško shvatiti, pa ako ima netko tko je bio Sunce da to iz svog iskustva opiše...
A kako si ti sigurna da je upravo taj kvadrat izmedju njegovog Plutona i tvoga Sunca u vasoj sinastriji presudan u toj prici,tj zasto mislis da neki drugi aspekt u sinastriji nije odigrao presudniju ulogu?
Pluton je mali,dalek,tajanstven,mracan,skriven,ne primjeti se on odmah tako na prvu,mora da ga je nesto drugo kod tebe privuklo
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:31   #2509
naišla sam na zanimljiv detalj iz usporedne karte mog muža i moje frendice (ne, nije ono kaj mislite).
On je razmišljao da mu ona daje instrukcije.
Ne znam kako tumačiti, naime, njen MC je toćno na njegovom Saturnu.
Šta kažete vi, koji se bolje kužite?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 03:10   #2510
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
On je razmišljao da mu ona daje instrukcije.
Ne znam kako tumačiti, naime, njen MC je toćno na njegovom Saturnu.
Šta kažete vi, koji se bolje kužite?
Ne znam iz čega on treba instrukcije, ali Saturn je taj koji je mentor i učitelj. Dakle, prije bi on njoj mogao biti nekakav mentor, učitelj ili nadređeni i to vrlo zahtjevan, kritičan i strog, S obzirom da je on taj koji treba instrukcije, to bi moglo značiti da je dosta vjerojatno da bi on bio vrlo zahtjevan po pitanju njene pomoći i vrlo kritičan ako bi mislio da "usluga" nije vrhunska. Mislim da bi očekivao od nje maksimum, ali isto tako ona bi se najvjerojatnije osjećala pomalo frustrirana i "pritisnuta", ono - situacija bi bila da je ona ta koja je učiteljica i mentor, ali on bi je tretirao kao "posilnoga" koji je dužan totalno požrtvovno i predano izvršavati njegove visoke zahtjeve. Dakle, malo mi je to obrnuta uloga.

Kako bilo, on će vjerojatno očekivati od nje da vrlo odgovorno izvršava svoju obavezu i bit će strog prema njoj.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 15:57   #2511
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
....
- situacija bi bila da je ona ta koja je učiteljica i mentor, ali on bi je tretirao kao "posilnoga" koji je dužan totalno požrtvovno i predano izvršavati njegove visoke zahtjeve. Dakle, malo mi je to obrnuta uloga.

Kako bilo, on će vjerojatno očekivati od nje da vrlo odgovorno izvršava svoju obavezu i bit će strog prema njoj.
Da, ja sam, također zaključila da bi se situacija okrenula za 180°.
U svakom slučaju, hvala
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 04:25   #2512
kako imam t kvadrat

opoziciju saturna i mjeseca u kvadratu s jupiterom, upoznam osobu koja mi stavlja jos jedan saturn na mjesec a na saturn mi stavlja neptuna, pa užas
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:57   #2513
venera/mars

bok!

Imam konkretno pitanjce

Ako je njegova venera ovan i moj mars ovan? što to konkretno može značiti? gleda se venera kod muškarca i mars kod žene.... jel se to može protumačiti kao da ja imam energiju ovna, a on želi tu istu energiju kod žene.... mada bi mene zapravo venera u jarcu trebala opisivati... njegov mars strijelac....

neznam

Hvala
ekatarina09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 00:54   #2514
Ekatar to od prilike znaci da ti njega napadas..haha....da li su te venere i marsevi u aspektima konkretnim? Venere kvadrat, Mars trigoni, Mars Ve u Ovnu konjukcija..
U principu nije lose da su Venera jednog i Mars drugog u istom znaku, al razne su kombinacije i savim nebitne ako se ne gleda cijelokupna slika...

Opcenito svi ti aspekti pojedinacno su kupus salata nebitni, pogotovo ako još do veze nije ni doslo...
Vaznije je pogledati lijepo iz pocetka karaktere, omjere kvaliteta i elemenata ...pa se ozbiljno porazgovarat sa sobom, kakav sam ja i sto mogu, trazim i dal bi mogla/mogao trpit njega/nju koji je takav i takav i traži to i to...

Evo zaista više koristi bi od toga imali...lako za aspekte..
To kad veza krene pa zaskripi pa onda kobujage pokušaš nešto riješit naokole buljeci u aspekte i bla bla...
thalatte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 21:07   #2515
Nemam licnog iskustva (zanimljivo ),a nisam ni nalijetao na takve primjere,pa me zanima ako ko ima iskustva da mi kaze ,sta se desava kada su u sinastriji obostrano vladari 7 polja u skoro pa egzaktnoj konjukciji,tj ako se radi o Uranu i Merkuru,dali je unaprijed ta veza ili brak osudjena na propast,ili se moze raditi o nekom opustenijem i slobodnijem odnosu?
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 23:55   #2516
Quote:
ekatarina09 kaže: Pogledaj post
bok!

Imam konkretno pitanjce

Ako je njegova venera ovan i moj mars ovan? što to konkretno može značiti? gleda se venera kod muškarca i mars kod žene.... jel se to može protumačiti kao da ja imam energiju ovna, a on želi tu istu energiju kod žene.... mada bi mene zapravo venera u jarcu trebala opisivati... njegov mars strijelac....

neznam

Hvala
Dakle ti pitaš kako se u sinastriji očituje konjunkcija muške Venere i žemskog Marsa u znaku ovna?

To je spoj iskonskih energija žemskog i muškog principa samo su im "polovi obrnuti". Žena je ovdje uzela muški princip, a muškarac je uzeo žemski princip. U njoj obično vlasnik Marsa preuzima inicijativu.

Strast je nit vodilja ovog spoja jer je u spoju ovih planeta jak erotski naboj koji nosi s sobom iskru privlačnosti. To je poput kemije u kojoj kada stavimo dva elementa koji su međusobno reaktivni jedan pored drugoga...i onda ne možemo "spriječiti" reakciju, do nje naprosto dođe. Tako je i u spoju ovih planeta, kada su kontaktu ne mogu ostati neutralni jedno prema drugome...oni naprosto reagiraju jedan s drugim a reakcija je obično burna, silovita, naprasna, iznenadna...(jer je konjunkcija u vatrenom znaku ovna).

Također sama za sebe ova konjunkcija ne govori o privlačnosti koja opstaje na duge staze...ovo je atrakcija koja se više temelji na požudi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 20:56   #2517
Venera u konjunkciji sa Kironom u sinastriji? Čitala sam o ovome aspektu i zbunjena sam, jedni kažu da je simbol srodnih duša, sve naj naj, a drugi da ovaj aspekt donose puno bola za obje strane i da uče jedno drugo životne lekcije i kad to završi da i veza završava? Moj Kiron, njegova Venera, u Lavu.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 23:47   #2518
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Venera u konjunkciji sa Kironom u sinastriji? Čitala sam o ovome aspektu i zbunjena sam, jedni kažu da je simbol srodnih duša, sve naj naj, a drugi da ovaj aspekt donose puno bola za obje strane i da uče jedno drugo životne lekcije i kad to završi da i veza završava? Moj Kiron, njegova Venera, u Lavu.
Nisam primetila da mi Kiron ima ikakav uticaj u natalu, kao ni u sinastriji
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 00:17   #2519
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Nisam primetila da mi Kiron ima ikakav uticaj u natalu, kao ni u sinastriji
Ima dosta zanimljivih stvari na temu Kirona/Venere u sinastriji, ali nekako su mi mišljenja podijeljena, a nijednom ne mogu da se priklonim, jer su mi oba nekako apstraktna i prečudna, ne znam šta mi je bezveznije ili to da smo srodne duše ili da ćemo liječit jedno drugog od trauma iz prošlih veza.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 08:57   #2520
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
ne znam šta mi je bezveznije ili to da smo srodne duše ili da ćemo liječit jedno drugog od trauma iz prošlih veza.
Pa, "srodnih duša" čovek ima puno, a sve veze nas uče nečemu , uglavnom kroz bol, jer čovek nije baš najgenijalnije biće na svetu, pa ne shvati odmah da to može da se nauči i bez bola . Verujem da to nema puno veze sa Kironom . A iz ličnog iskustva, kad god sam nešto učitavala u odnos, to mi se i desilo - self-fulfilling prophecy
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.