Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 12:58   #1
Sindikalna "banda" opet jaše

Sindikati štite Vidoševićeve uhljebe: "Svi moraju plaćati članarinu Komori"

"Sindikati se pozivaju na "tradiciju, "društveno mjesto" i "važnost" Komore za hrvatsko gospodarstvo i Republiku Hrvatsku. "
"U uvodnom dijelu Prijedloga Zakona navedeno je kako je jedan od razloga za takvu odluku to što se mikro i mala poduzeća želi osloboditi parafiskalnih nameta, uzimajući u obzir trenutnu gospodarsku situaciju, odnosno nastoji im se omogućiti lakše poslovanje na način da ih se rastereti dijela parafiskalnih nameta. Ovaj razlog ne smatramo opravdanim", stoji u primjedbama Sindikata

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ri/787776.aspx

Oni ne smatraju da je smanjenje parafiskalnih nameta opravdan razlog za ukidanje obveznog plaćanja Komore?!?!
Kakva je to samo bagra. Kakav je to šljam. Kakvi su to paraziti koje treba zgnječiti ko muhe.
Pazi ti, sindikati se bore za HGK !!!
Pa jebote, Monthy Python je k**** za ovo.
Političare možemo maknuti na izborima.
Ali ovu stoku je nemoguće maknuti.
Nemoguće
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:00   #2
Sindikati stvarno provociraju.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:10   #3
Zasto gledati tako negativno na ovu izjavu.
Po meni je na mjestu jer definitivno nesto tu ne stima,
naglo ovo sve dolazi i kao rezultat moze biti unistenje HGKa.

Ocito svi vode svoju politiku, prvenstveno Maras i preko noci pokusava
nesto napraviti iako nije nadlezan.

Svi za stol , karte na stol i neka se nadje optimalno rjesenje.
Realno ovaj zadnji predsjednik HGKa je otpustio 150 ljudi a nije ni par mjeseci....
Apsurd je suditi sta je on blizak HDZ, covjek po meni radi dobro, bar sta pise po novinama.....
I zasto odredba zakona ukljucuje RASPUSTANJE svih tjela....

Jeli to bit, sjasi Murta da uzjase Kurta..... a te price o 42 kune koliko placaju mali
i da ce im to pomoci ne zasluzuju ni komentar....znaci neko zeli ugurati svoj kadar u HGK...

Apel, dogovor, konkretne ideje, za dobrobit sviju !!!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:11   #4
E da bar samo provociraju...kako itko može pravdati obveznu članarinu u nekakvu komoru? (koja ionako mnogima nije potrebna niti se isplati poduzetniku, jer ako se isplati biti član, čemu prisilna članarina?)

U suprotnome ovi ne vide nikakv problem u primjeni fizičkog nasilja da se natjera poduzetnike na članarinu, a to pravdaju "tradicijom" - da nije tužno i opasno bilo bi smiješno.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:12   #5
I takvi su protiv monetizacije cesta, a sve kako bi se sačuvala mjesta na naplatnim kućicama. Samo neka ljudi potpisuju i onda kukaju kako je sve gore i gore.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:13   #6
Neka se pita male i srednje poduzetnike žele li plaćati članarinu HGK. Što tu sindikati imaju mudrovati?
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:16   #7
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Neka se pita male i srednje poduzetnike žele li plaćati članarinu HGK. Što tu sindikati imaju mudrovati?
Ne želim. I to sam mjesecima imala u potpisu. Da ne bi banda lopovska možda željela molotovljev kokteil od mene?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:17   #8
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Sindikati štite Vidoševićeve uhljebe: "Svi moraju plaćati članarinu Komori"

"Sindikati se pozivaju na "tradiciju, "društveno mjesto" i "važnost" Komore za hrvatsko gospodarstvo i Republiku Hrvatsku. "
"U uvodnom dijelu Prijedloga Zakona navedeno je kako je jedan od razloga za takvu odluku to što se mikro i mala poduzeća želi osloboditi parafiskalnih nameta, uzimajući u obzir trenutnu gospodarsku situaciju, odnosno nastoji im se omogućiti lakše poslovanje na način da ih se rastereti dijela parafiskalnih nameta. Ovaj razlog ne smatramo opravdanim", stoji u primjedbama Sindikata

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ri/787776.aspx

Oni ne smatraju da je smanjenje parafiskalnih nameta opravdan razlog za ukidanje obveznog plaćanja Komore?!?!
Kakva je to samo bagra. Kakav je to šljam. Kakvi su to paraziti koje treba zgnječiti ko muhe.
Pazi ti, sindikati se bore za HGK !!!
Pa jebote, Monthy Python je k**** za ovo.
Političare možemo maknuti na izborima.
Ali ovu stoku je nemoguće maknuti.
Nemoguće
Ja sve manje i manje vjerujem u demokratsko rješenje nekih problema, te sindikate treba jednostavno zabraniti i pobacati te profesionalne galamdžije u zatvor. Očito misle da su poduzetnici dužni unedogled plaćati uhljebe, pa treba im svima podijeliti otkaze, pa nek se sami snalaze.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:22   #9
Po prvi put da nesto pametno i od sindikata.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:23   #10
A što se čudite?
Sindikati su oduvijek bili bagra neradnička kojoj je bilo baš super živjeti na tuđoj grbači...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:24   #11
realist misliš li da se članarina u HGK isplati? I ako da, čemu prisilno članstvo, zar se ne bi poduzetnici dobrovoljno učlanili?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:28   #12
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Zasto gledati tako negativno na ovu izjavu.
Po meni je na mjestu jer definitivno nesto tu ne stima,
naglo ovo sve dolazi i kao rezultat moze biti unistenje HGKa.

Ocito svi vode svoju politiku, prvenstveno Maras i preko noci pokusava
nesto napraviti iako nije nadlezan.

Svi za stol , karte na stol i neka se nadje optimalno rjesenje.
Realno ovaj zadnji predsjednik HGKa je otpustio 150 ljudi a nije ni par mjeseci....
Apsurd je suditi sta je on blizak HDZ, covjek po meni radi dobro, bar sta pise po novinama.....
I zasto odredba zakona ukljucuje RASPUSTANJE svih tjela....

Jeli to bit, sjasi Murta da uzjase Kurta..... a te price o 42 kune koliko placaju mali
i da ce im to pomoci ne zasluzuju ni komenta
r....znaci neko zeli ugurati svoj kadar u HGK...

Apel, dogovor, konkretne ideje, za dobrobit sviju !!!!
Najviše volim ove koji vole tuđim k***m mlatiti po plotu.
Ti ne plaćaš "samo te 42 kune", ali ne vidiš zašto drugi ne bi plaćali.
Fenomenalno razmišljanje.Bravo, bravo. :klap:
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:30   #13
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Po prvi put da nesto pametno i od sindikata.
A što je tu točno pametno.

99% obveznika plaćanja nameta za Komoru- nema ama baš nikakve koristi od iste. I to bez ikakvih pretjerivanja.

komora u ovakvom obliku je sama sebi svrha i ništa više.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:32   #14
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
realist misliš li da se članarina u HGK isplati? I ako da, čemu prisilno članstvo, zar se ne bi poduzetnici dobrovoljno učlanili?
Mene samo zanima što uopće tu imaju sindikati za govoriti, koji su oni klinac uopće, najbolje da ih se pretvori u nekakvo "vijeće plemenskih mudraca" koje unedogled pokušava zadržati status quo, makar i njima samima polagano postaje jasno da to neće biti moguće.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:34   #15
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Po prvi put da nesto pametno i od sindikata.
A ja sam zato da se uvede pravilo da ti svaki mjesec od mene moraš kupiti ciglu, nebitno treba ti ili ne, zar to nije lijepo (za mene naravno). :klap:
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:38   #16
Ovako,ajmo poceti od naslova.
Vidosevicevi uhljebi!!!
-Vidosevic vise sa HGK nema nista, ima policija odnosno sud.
Dalje:
Slika na clanak su rogovi i trofeji koje je Vidosevic odstrijelio!!
-Sa sadasnjom komorom nema veze
Same ove dvije cinjenice pokazuju tendencionalan naslov i sam clanak koji sugerira svi su kao Vidosevic tj.to je njegova prčija......po meni promaseno.
Ako su htjeli nesto pokazati trebali su staviti sliku Burilovica, i osvrniti se NA NJEGOVE REZULTATE
koje je ili nije napravio u ovih par mjeseci.Ali onda taj naslov i taj ton nebi imali smisla,
jer je covjek opravdao svoju ulogu predsjednika!!!

Cinjenice su da je sadasnje vodstvo HGK smanjilo broj zaposlenih za 150,
da su vratili skupocjena auta i da rade reforme kako da se smanje daljnji troskovi.

Ovu izjavu sindikata vidim kao pozivanje na DIJALOG jer je ocito sukob 2 KONCEPTA
u Vladi oko buducnosti HGKa.
I nevidim nikakve vajde ako se ide na to "neces ti kontrolirat nego cu ja"

To je sva bit toga, a ponavljam ove 42 kune su magla za javnost.
Da je volje svi bi sjeli za stol stavili sve cinjenice, sadasnje vodstvo bi reklo svoje dosadasnje rezultate,
Maras svoje a Vrdoljak svoje......posto toga NEMA ocito je nekome cilj da preuzme Komoru i kadrovira po svome.

Tako da nevidim razloga da se palite na obicnu maglu......

Evo komentari gospodarstvenika na ove cirkuse....ili su i oni glupani koji neznaju materiju.
www.hgk.hr/poduzetnici-o-hgk?category=93

Inace po mom misljenju bi clanstvo ostavio, uz daljne smanjenje zaposlenika.
Mislim da je realno da HGK ima oko 150-200 zaposlenika,sa tim da
napravi reformu kako da pokriva sve grane gospodarstva.
Primarna trzista, pokriva one drzave sa kojima imamo interesa
i samim time sta bolje i jasnije obavjestava i pomaze nase gospodarstvenike.

To sta pojedinci ne koriste informacije i pomoc HGKA,ciji je problem????

Zadnje uređivanje realist : 03.12.2014. at 13:48.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:52   #17
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Ovako,ajmo poceti od naslova.
Vidosevicevi uhljebi!!!
-Vidosevic vise sa HGK nema nista, ima policija odnosno sud.
Dalje:
Slika na clanak su rogovi i trofeji koje je Vidosevic odstrijelio!!
-Sa sadasnjom komorom nema veze

Cinjenice su da je sadasnje vodstvo HGK smanjilo broj zaposlenih za 150,
da su vratili skupocjena auta i da rade reforme kako da se smanje daljnji troskovi.

Ovu izjavu sindikata vidim kao pozivanje na DIJALOG jer je ocito sukob 2 KONCEPTA
u Vladi oko buducnosti HGKa.
I nevidim nikakve vajde ako se ide na to "neces ti kontrolirat nego cu ja"

To je sva bit toga, a ponavljam ove 42 kune su magla za javnost.
Da je volje svi bi sjeli za stol stavili sve cinjenice, sadasnje vodstvo bi reklo svoje dosadasnje rezultate,
Maras svoje a Vrdoljak svoje......posto toga NEMA ocito je nekome cilj da preuzme Komoru i kadrovira po svome.

Tako da nevidim razloga da se palite na obicnu maglu......

Evo komentari gospodarstvenika na ove cirkuse....ili su i oni glupani koji neznaju materiju.
www.hgk.hr/poduzetnici-o-hgk?category=93

Inace po mom misljenju bi clanstvo ostavio, uz daljne smanjenje zaposlenika.
Mislim da je realno da HGK ima oko 150-200 zaposlenika,sa tim da
napravi reformu kako da pokriva sve grane gospodarstva.
Primarna trzista, pokriva one drzave sa kojima imamo interesa
i samim time sta bolje i jasnije obavjestava i pomaze nase gospodarstvenike.

To sta pojedinci ne koriste informacije i pomoc HGKA,ciji je problem????
Ma ne da mi se svađat ali ti tvrdim da 99% poduzetnika i poduzeća nema nikakve koristi od ovakve Komore. Ovo što linkaš neke poduzetnike i poduzeća ne znači ništa -za bilo što možeš naći nekoga tko te podržava.
Jedini pravi test bi bio da je članarina opcijalna. Ja se kladim da i mnogi od ovih koji su navedni pod "poduzetnici o Komori" -ne bi plaćali članarinu u tom slučaju.

Samo da ti dam jedan pozitivan primjer kako bi otprilike stvari trebali izgledati -barem u jednom djelu djelovanja HGK.

Uzmi npr. AmCham (http://www.amcham.hr/ ) - to je komora koja je sasvim dobrovoljna i plaća se članarina koja je i viša od one za HGK. Znaš li da su u jednom trenutku razmišljali da uvedu limit za članstvo zbog navale? Jedan event koji organizira AmCham ima više koristi za jednog poduzetnika (ili potencijalne koristi) i kompaniju -od bilo čega što napravi komora (HGK).

Gotovo svatko tko nešto radi u poduzetništvu, a upućen je u komore -može ti potvrditi da su jedine komore od kojih imaš koristi (ili možeš eventualno imati) su AmCham, Njemačko-hrvatska komora te donekle Austrijsko-hrvatska komora i Nordijska komora. Sve ove komore su opcijalne pa ih ljudi svejedno koriste. Sad sam donesi zaključak zašto je to tako..
Naravno -HGK bi trebao imati i neke dodatne funkcije, ali ih ne ispunjava, a ni neće ih ispunjavati. To što su otpustili 150 ljudi je nebitno. Ako nema koristi od nje -i jedan zaposleni je previše.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:10   #18
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Ma ne da mi se svađat ali ti tvrdim da 99% poduzetnika i poduzeća nema nikakve koristi od ovakve Komore. Ovo što linkaš neke poduzetnike i poduzeća ne znači ništa -za bilo što možeš naći nekoga tko te podržava.
Jedini pravi test bi bio da je članarina opcijalna. Ja se kladim da i mnogi od ovih koji su navedni pod "poduzetnici o Komori" -ne bi plaćali članarinu u tom slučaju.

Samo da ti dam jedan pozitivan primjer kako bi otprilike stvari trebali izgledati -barem u jednom djelu djelovanja HGK.

Uzmi npr. AmCham (http://www.amcham.hr/ ) - to je komora koja je sasvim dobrovoljna i plaća se članarina koja je i viša od one za HGK. Znaš li da su u jednom trenutku razmišljali da uvedu limit za članstvo zbog navale? Jedan event koji organizira AmCham ima više koristi za jednog poduzetnika (ili potencijalne koristi) i kompaniju -od bilo čega što napravi komora (HGK).

Gotovo svatko tko nešto radi u poduzetništvu, a upućen je u komore -može ti potvrditi da su jedine komore od kojih imaš koristi (ili možeš eventualno imati) su AmCham, Njemačko-hrvatska komora te donekle Austrijsko-hrvatska komora i Nordijska komora. Sve ove komore su opcijalne pa ih ljudi svejedno koriste. Sad sam donesi zaključak zašto je to tako..
Naravno -HGK bi trebao imati i neke dodatne funkcije, ali ih ne ispunjava, a ni neće ih ispunjavati. To što su otpustili 150 ljudi je nebitno. Ako nema koristi od nje -i jedan zaposleni je previše.
Kolega ja neznam ko se svadja, pa nemislis da se svak mora sloziti sa temom ako je 99,99% forumasa protiv.
Ja se slazem sa sindikatima i argumentiram zasto.

Podrzavam ovaj tvoj stav o nefunkcionalnosti, al isto tako sam u postu gore napisao ugrubo....sta bi napravio.
Tako da ti kao neki poslovni covjek dodjes u tu Komoru i sa gustom platis njezine usluge.

Da HGK je sa Vidosevicem bila prcija, bukvalno.
Hebalo mu se zivo imas li ti ili nemas korist, i tu se slazem sa svim forumasima da nesto treba popraviti, ali i navodim da se radi na tome.

Imas novo vodstvo koje je smanjilo broj zaposlenih, vratili su skupe mercedese
A NISU MORALI....neznam zasto bi se to smatralo---nije vazno.
Je itekako je vazno jer pokazuju jedan DRUGACIJI PRISTUP u vodjenju.

I mislim da moraju jos vise pokazati, i sam sam naveo da se treba pojacati djelatnost da i nas poslovnjak ima koristi.
E sad ti tu spominjes ove strane komore....DA sjajno,ali oni iza sebe imaju JAKE FIRME ,jake drzave koje preko njih osvajaju trzista......mislim da se razumimo sta si tio reci....

HGK isto tako moze neznam kako postaviti svoje djelovanje a kada prema vani nemoze previse napraviti jer Hrvatska nije toliko atraktivna.
Al ako i to zanemarimo, po meni jedan jak vid gospodarske diplomacije
a u to ukljucujem vise faktora itekako ima smisla.

Ti odlucis na neko trziste, moras imati jedno-dva tjela koja ce tebi pruziti sve informacije, svaku pomoc i pratiti te....u tom segmentu ja vidim HGK....


ALI OVO TO NIJE, tu ste se zapalili za jednu nebitnu izjavu, sta mislis da ako Maras preuzme HGK to je to......ma daj kolega.....
Mene zanimaju koncepti razvoja a ne politicke igre i nadjebavanja......a ovo je upravo to.....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:23   #19
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Kolega ja neznam ko se svadja, pa nemislis da se svak mora sloziti sa temom ako je 99,99% forumasa protiv.
Ja se slazem sa sindikatima i argumentiram zasto.

Podrzavam ovaj tvoj stav o nefunkcionalnosti, al isto tako sam u postu gore napisao ugrubo....sta bi napravio.
Tako da ti kao neki poslovni covjek dodjes u tu Komoru i sa gustom platis njezine usluge.

Da HGK je sa Vidosevicem bila prcija, bukvalno.
Hebalo mu se zivo imas li ti ili nemas korist, i tu se slazem sa svim forumasima da nesto treba popraviti, ali i navodim da se radi na tome.

Imas novo vodstvo koje je smanjilo broj zaposlenih, vratili su skupe mercedese
A NISU MORALI....neznam zasto bi se to smatralo---nije vazno.
Je itekako je vazno jer pokazuju jedan DRUGACIJI PRISTUP u vodjenju.

I mislim da moraju jos vise pokazati, i sam sam naveo da se treba pojacati djelatnost da i nas poslovnjak ima koristi.
E sad ti tu spominjes ove strane komore....DA sjajno,ali oni iza sebe imaju JAKE FIRME ,jake drzave koje preko njih osvajaju trzista......mislim da se razumimo sta si tio reci....

HGK isto tako moze neznam kako postaviti svoje djelovanje a kada prema vani nemoze previse napraviti jer Hrvatska nije toliko atraktivna.
Al ako i to zanemarimo, po meni jedan jak vid gospodarske diplomacije
a u to ukljucujem vise faktora itekako ima smisla.

Ti odlucis na neko trziste, moras imati jedno-dva tjela koja ce tebi pruziti sve informacije, svaku pomoc i pratiti te....u tom segmentu ja vidim HGK....


ALI OVO TO NIJE, tu ste se zapalili za jednu nebitnu izjavu, sta mislis da ako Maras preuzme HGK to je to......ma daj kolega.....
Mene zanimaju koncepti razvoja a ne politicke igre i nadjebavanja......a ovo je upravo to.....


Jako puno si rekao i napisao, a nisi ono što je jedino bitno.

Da li od Komore poduzetništvo u RH ima koristi (generalno, a ne par izdvojenih primjera) - ja tvrdim -NE. I to ti je cijela poanta svega.
Ne treba tu puno mudrovati -poduzetnik, tj. kompanija - plaćati će nešto od čega ima koristi, ili samo misli da može imati koristi. Da je HGK tako nešto -članarina ne bi bila nikakav problem.
To što je netko vratio nekakve Mercedese i sl. -uopće je nebitno i ne pokazuje ništa. Nečija "dobra namjera" nije nikakav razlog da ga i financiram. Mi konstantno izmišljamo "toplu vodu" gdje je ne treba i ne smije izmišljati.

(a i imaš sasvim pogrešnu percepciju stranih komora..ali to je sasvim nevezana priča)
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:28   #20
Kao mali poduzetnik ne želim plaćati članarinu HGK.
Odakle legitimitet sindikatima da odlučuju u moje ime?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.