Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 09:20   #1
Loša cirkulacija u trudnoći, tromboza/trombofilija

Evo nakon nalaza obdukcije PHD moje bebe, i hrpe pretraga koje sam napravila (jedino nisma vadila Protein C Protein S i Faktor V leiden) izgleda da ja imam trombofiliju u trudnoći.

Znači, loša cirkulacija koja eto hrani sitne krvne žile u posteljici.

Znači mimo trudnoće sve je uredno ali u trudnoći se pokazuje i aktivira. Sad to treba još nalazima dokazati.

Riješenje je heparin injekcije tijekom trudnoće

Da li je itko to imao?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:24   #2
moja šogorica u očito nekom blažem obliku. Tri je puta rodila zdravu djecu, ali je sa trećim bila prilično rizična trudnoća. Ne znam jeli to povezano, ali njoj su noge bile doslovno plave od modrica izazvanih puknućima kapilara i proširenih vena. Primila je nekoliko injekcija heparina, a dobila je i kremu da maže svoje modrice. Ima prilično niski tlak, jako je nisko nosila i nije smjela imati odnose jer joj je posteljica bila skroz na ušću maternice. Prenijela je 3 dana i tad su je poslali na inducirani, malo je falilo da završi na carskom. Imala je sreće pa je rodila zdravog dječaka od 4860g. Iza poroda imala je problema sa lohijama koje su se ugrušale u njoj i nisu mogle izaći, pa je završila u bolnici tjedan dana iza poroda sa 40 temperaturom.To je bilo prije 2,5 godine.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 22:40   #3
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Znači, loša cirkulacija koja eto hrani sitne krvne žile u posteljici.
...meni je rečena točno ova rečenica kao objašnjenje zašto mi je beba manja i slabije se razvija...međutim, trombofiliju mi nitko nije spomenuo...koje si ti sve pretrage obavila?
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 23:14   #4
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...meni je rečena točno ova rečenica kao objašnjenje zašto mi je beba manja i slabije se razvija...međutim, trombofiliju mi nitko nije spomenuo...koje si ti sve pretrage obavila?
ajme gica draga...

koagulaciju (veliki koagulam) koji ti MORA uključivati Protein S i protein C i Faktor V. Leiden.
ACA (autoimune bolseti) i LAC (lupus)
Štitnjaču u svim varijantama (TSH, T3 i T4)
kariogram oba partnera
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 16:43   #5
...ma ja zapravo ne mislim da se radi o tome, jer mi je prva trudnoća koja je i bila problematična na ovaj način, znači beba je bila manja, slabije se razvijala od prosjeka, a doktori su mi to objasnili ovom gore rečenicom, završila u redu...beba je rođena zdrava, doduše manja, ali nije bilo nikakvih problema...
...tada nisam primala heparin jer očito nisu smatrali da je to to...ali nisu mi ni radili nikave pretrage da bi odbacili ili potvrdili trombofiliju...da li ona nužno mora završiti smrću bebe ukoliko se ne prima heparin?
...sad sam opet trudna pa bi to definitivno htjela sa sigurnošću odbaciti...u pon hitam do doktorice ako se ove pretrage mogu vršiti u trudnoći
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:57   #6
Evo da se i ja javim. Imam više patoloških gena i to Faktor V Leiden, Faktor II, MTHFR i PAI. U trudnoći bio povišen LAC i anti C + širokospecifična protutijela.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:52   #7
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim. Imam više patoloških gena i to Faktor V Leiden, Faktor II, MTHFR i PAI. U trudnoći bio povišen LAC i anti C + širokospecifična protutijela.
molim te Doroty ali fakat probaj se sjetiti di si išla raditi te pretrage.

mene sad čekaju

- antikardiolipinska antitjela
-antitrombin III (AT III)
- HbA1C
- PAI -1
- MTHFR
- faktor II
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 25.05.2008. at 21:20.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:50   #8
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ma ja zapravo ne mislim da se radi o tome, jer mi je prva trudnoća koja je i bila problematična na ovaj način, znači beba je bila manja, slabije se razvijala od prosjeka, a doktori su mi to objasnili ovom gore rečenicom, završila u redu...beba je rođena zdrava, doduše manja, ali nije bilo nikakvih problema...
...tada nisam primala heparin jer očito nisu smatrali da je to to...ali nisu mi ni radili nikave pretrage da bi odbacili ili potvrdili trombofiliju...da li ona nužno mora završiti smrću bebe ukoliko se ne prima heparin?
...sad sam opet trudna pa bi to definitivno htjela sa sigurnošću odbaciti...u pon hitam do doktorice ako se ove pretrage mogu vršiti u trudnoći
čuj temu sma nazvala trombofilija a mogla sam ju nazvati i loša cirkulacija...

Napravi te sve pretrage.

Doroty je dobro napisala. Znači traži uputnicu da ti vade krv:

-TSH (koji uključuje T3 i T4 - to je štitnjača), zatim
- LAC i ACA
- Cijelu koagulaciju (uključujući protein C protein S i Faktor V Leiden)
- Antikardiolipinska antitjela
- HbA1C
- PAI - 1, MTHFR
- Faktor II

napravi to zbog svog MIRA. samo zbog toga..... jer imaš iskustvo koje imaš.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 25.05.2008. at 21:20.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 00:22   #9
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
čuj temu sma nazvala trombofilija a mogla sam ju nazvati i loša cirkulacija...

Napravi te sve pretrage.

Doroty je dobro napisala. Znači traži uputnicu da ti vade krv:

-TSH (koji uključuje T3 i T4 - to je štitnjača), zatim
- LAC i ACA
- Cijelu koagulaciju (uključujući protein C protein S i Faktor V Leiden)
- Antikardiolipinska antitjela
- HbA1C
- PAI - 1, MTHFR
- Faktor II

napravi to zbog svog MIRA. samo zbog toga..... jer imaš iskustvo koje imaš.
...ma definitivno hoću, pogotovo sad kad znam da može završit kobno...u prvoj trudnoći nisam bila toga svjesna, mislila sam da je najgore šta se može desit prerani porod zbog slabijeg razvoja bebe...jer rekli su mi da će možda morati inducirat porod ako razvoj počne stagnirati...
...nego mene sad mori zašto doktori nisu posumnjali na to i već tada obavili pretrage...nije baš da su me zanemarili, sami su digli paniku i strpali me u bolnicu na 2 mjeseca,svakodnevno me promatrali, pa su valjda mogli obavit i te pretrage
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:53   #10
antikardiolipinska antitjela su genetika.

-antitrombin III (AT III)
- HbA1C
- PAI -1
- MTHFR
- faktor II

su krvne pretrage

je li tako?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 17:10   #11
evo da napišem....

Sve pretrage se mogu obaviti na Rebru.

Dobila uputnicu za Koagulaciju (velika koagulacija uključuje protein c, protein S, Faktor V leiden,), Antikardiolipinska antitjela, Antitrombin III, PAI-1, MTHFR, Faktor II, te LAC i ACA, TSH, T3 i T4

Ostale pretrage kao što su OGTT, PRL (Prolaktin) i HbA1C se rade na Vuku Vrhovcu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 12:54   #12
ono što želim naglasiti za sve cure koje su imale spontane ili izgubile bebu ili problematične trudnoće neka vam na uputnicu obavezno napišu kod:
Faktora V. leiden

1. faktor V. leiden (to su trenutne vrijednosti u krvi)
2. Faktor V R506Q mutacije (to znači da li imate gen u sebi koji je sklon zgrušavanju krvi - on je nepromjenjiv)

Kod PAI-1

1. PAI-1 (to su trenutne vrijednosti)
2. PAI -1 4G polimorfizam (to su geni koji govore kakva vam je krv)

eto, mislim da je to sve od tih fuck pretraga
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 13:42   #13
Javi kako je prošlo. Kod mene su rezultati slijedeći:
Faktor V Leiden- homozigot
Faktor II - homozigot
MTHFR - heterozigot
PAI-1 - prisutan 4G polimorfizam na jednom alelu
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 13:51   #14
hoću, napišem.

idem vaditi 6.6. krv i ne znam koliko ću morati čekati nalaze.

6.6. su mi gotovi drugi nalazi LAC i ACA te bi do tada trebala stići štitnjača (TSH, T3 i T4)

Danas sam vadila prolaktin (PCL) i HbA1C (mutacija gena na šećerne bolesti) i to bi trebalo stići do kraja slijedećeg tjedna.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 13:58   #15
Meni su na Rebru rekli da za cca tri tjedna budu svi nalazi, pa sam tako i došla po njih u Zagreb da ne idem po svaki pojedinačno . Ovi zadnji genetski su došli poštom za desetak dana.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 14:01   #16
dorothy...imaš li ti djece???

molim te reci kada imaš takve nalaze kako uopće teče trudnoća.

Čitala sma da se pije andol 100, te svašta nešto.

Kos u Viliju mi je rekao da opet to ne mora značiti ništa da medicinski 30 % posteljice može othraniti bebu (plod) u maternici
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 14:11   #17
Prva trudnoća prošla je jako loše, plod umro nakon amniocenteze u 22 tj., koja je rađena zbog zaostajanja u rastu i nedosatka plodne vode, na obdukciji nađeni infarkti u posteljici. Kao što sam već napisala, ginekolozi su mislili da imam sistemski lupus, pa me poslali na imunološke pretrage u Zagreb, gdje se pokazalo da sam zdrava i za osam mjeseci opet zatrudnim. Sve je bilo u redu do 27. tjedna kada sam počela oticati i dobila preeklampsiju i HELLP sindrom. Ginekolog je odlučio da me odmah porodi jer je moj život u opasnosti, a sa djetetom šta bude, ali eto preživjele smo i ja i ona. Imala je 800 g, protoci su bili stali i nestalo je plodne vode, kao i prvi puta.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:26   #18
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Prva trudnoća prošla je jako loše, plod umro nakon amniocenteze u 22 tj., koja je rađena zbog zaostajanja u rastu i nedosatka plodne vode, na obdukciji nađeni infarkti u posteljici. Kao što sam već napisala, ginekolozi su mislili da imam sistemski lupus, pa me poslali na imunološke pretrage u Zagreb, gdje se pokazalo da sam zdrava i za osam mjeseci opet zatrudnim. Sve je bilo u redu do 27. tjedna kada sam počela oticati i dobila preeklampsiju i HELLP sindrom. Ginekolog je odlučio da me odmah porodi jer je moj život u opasnosti, a sa djetetom šta bude, ali eto preživjele smo i ja i ona. Imala je 800 g, protoci su bili stali i nestalo je plodne vode, kao i prvi puta.
evo vids ovo isto se meni desilo , stali protoci ...infark posteljice , manjak plodne vode beba umrla u 24 tjednu .

mutacina na faktor V leiden heterozigot
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 11:20   #19
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Prva trudnoća prošla je jako loše, plod umro nakon amniocenteze u 22 tj., koja je rađena zbog zaostajanja u rastu i nedosatka plodne vode, na obdukciji nađeni infarkti u posteljici. Kao što sam već napisala, ginekolozi su mislili da imam sistemski lupus, pa me poslali na imunološke pretrage u Zagreb, gdje se pokazalo da sam zdrava i za osam mjeseci opet zatrudnim. Sve je bilo u redu do 27. tjedna kada sam počela oticati i dobila preeklampsiju i HELLP sindrom. Ginekolog je odlučio da me odmah porodi jer je moj život u opasnosti, a sa djetetom šta bude, ali eto preživjele smo i ja i ona. Imala je 800 g, protoci su bili stali i nestalo je plodne vode, kao i prvi puta.
Slučajno doletjeh ovdje i... cure koje su tu pisale (tviti, lara, Ying..) već znaju da je meni beba umrla nakon amniocenteze u 18tt, koja je osim hidrocefalusa rađena i zbog zaostajanja u rastu i manjka plodne vode... meni nisu mislili na ništa, nego eto dogodilo se nakon amnio Meni je beba zasotajala u rastu od početka, ali od negdje 12tt je to bilo očito, no moj gin. nije ništa posumnjao i još je rekao sve je super, a beba je već tada bila manja za više od 2cm što je u toj dobi puno.. E da meni je posteljica bila jako mala, ali ja se više uopće ne sjećam šta je meni pisalo u phd-u, danas ću pogledati, a slijedeći utorak idem kod dr. Kosa i pitat ću ga da mi objasni jel moguće da je i kod mene to što vi tu pričate i još imam i nalaze iz bolnice pa nek i to prouči i nek me odmah šalje na pretrage.. samo mi treba još jedna takva trauma.. a što je još zanimljivo meni se nakon poroda par tjedan poslije pojavila autoimuna bolest u ustima, mislim možda to nema apsolutno nikakve veze, ali možda.. bojim se i pomisliti da mi se ponovno dogodi isto
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 12:34   #20
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Slučajno doletjeh ovdje i... cure koje su tu pisale (tviti, lara, Ying..) već znaju da je meni beba umrla nakon amniocenteze u 18tt, koja je osim hidrocefalusa rađena i zbog zaostajanja u rastu i manjka plodne vode... meni nisu mislili na ništa, nego eto dogodilo se nakon amnio Meni je beba zasotajala u rastu od početka, ali od negdje 12tt je to bilo očito, no moj gin. nije ništa posumnjao i još je rekao sve je super, a beba je već tada bila manja za više od 2cm što je u toj dobi puno.. E da meni je posteljica bila jako mala, ali ja se više uopće ne sjećam šta je meni pisalo u phd-u, danas ću pogledati, a slijedeći utorak idem kod dr. Kosa i pitat ću ga da mi objasni jel moguće da je i kod mene to što vi tu pričate i još imam i nalaze iz bolnice pa nek i to prouči i nek me odmah šalje na pretrage.. samo mi treba još jedna takva trauma.. a što je još zanimljivo meni se nakon poroda par tjedan poslije pojavila autoimuna bolest u ustima, mislim možda to nema apsolutno nikakve veze, ali možda.. bojim se i pomisliti da mi se ponovno dogodi isto
lola... ajmo iskreno i otvoreno i dobronamjerno zajedno razmisliti...

pusti sad hidrocefalus.... i amnicintezu (ti si se samo cijelo ovo vrijeme na to obazirala) drago mi je da si malo dulje razmislila jer i ja mislim da je bitnije

zastoj u razvoju i manjak plodne vode.... (jer zbog toga je tebi i RACZ rađena) to je bio glavni uzrok.

Ako te išta draga moja zanima o svemu ovome kroz što sam ja prošla ihorore oko pretraga.... znaš da mi se možeš obratiti.

naučila sam sve o tome
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.