Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2008., 16:54   #201
yes.....Hervis u City centru one....

nek ti prvi izbor budu Rollerblade Wing RX zbog boljih tehničkih karateristika, a tek ako njih nema, onda Rollerblade Wing CX....nadam se da ne budu nestale prije neg dođeš....da se napokon ideš rolati

btw. Wing CX imaju jednake karakteristike kao Spark W...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 20:35   #202
Quote:
PantaRhei kaže: Pogledaj post
Da, da, baš sam na te T 201 i mislila
ali očito ih samo u Sloveniji ima....ako ih više ima.

A za Rollerblade Wing RX dobro kažeš, stvarno bi možda i mogla se zaletit do Zagreba...pa ću lako sljedeće godine ili najesen pomalo i pametno zvjerkat za nekima koje mi se sviđaju jako i koje su dobre

Samo to bi trebalo već sutra zapičit, opet će nestat
Hervis smo rekli da je.....u City one centru?
Roces s201 w imalo je u cisalfi u Kingcrossu. Cura ih je stavila na nogu i odmah je rekla da su joj dosta teške. Kad je probala SK8 rekla je to je to. Očigledno je razlika u težini bila velika.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 11:29   #203
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
u pravu si....Rollerblade Astro RX su bolje od Spark....bolji kotači i lageri + alu frame....Spark i Astro CX imaju jednake karakteristike....zato, ako nema Spark, onda je bolje kupiti Astro CX jer im je manja cijena, a ista kvaliteta....
tek sam sad vidjela da sam krivo napisala .....mislila sam ako nema Astro RX, onda bolje kupiti Astro CX jer je jeftiniji od Spark, a ista kvaliteta....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 16:00   #204
Bila danas u Hervisu i probala Wing RX - i užasno sam razočarana. Rola je lagana, kotačići su OK, ali gornja kopča - ona koja drži zglob - je jako slaba. Ta plastika djeluje tako tanko i krhko - kao na na onim najjeftinijim rolama plastičarama.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 16:51   #205
baš čudno za Rollerblade da proizvodi tak loše role nigdje ih nema na skate stranicama osim ovim slovenskim, te nekim češkim i poljskim....izgleda da se radi o lošijem modelu namijenjenom istočnom tržištu....

btw. zaboravila sam te pitati za Alexis....dojmovi....kak stoje na nozi, kvaliteta materijala, širina i sl....kak ti se čine....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 20:02   #206
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
btw. zaboravila sam te pitati za Alexis....dojmovi....kak stoje na nozi, kvaliteta materijala, širina i sl....kak ti se čine....
Probala sam ih u letu, a da sam imala malo više vremena - da budem sigurna - vjerojatno bih ih kupila. Model je dosta uzak - tako da bi meni dobro držao nogu - volim da mi je noga stegnuta, jer vozim brzo. Kod Active je problem što sustav TFS ne stisne nogu u srednjem dijelu koliko meni treba - a nema "trakice" da se dodatno zategne. Ali TFS je neusporedivo bolji od K2 sustava brzog zatezanja - to je zapravo špagica s kuglicom, koju je jednostavno povući kad se zateže (onda se mora smotati i ugurati u džepić u "jeziku" role). Međutim, kad ih skidaš - e onda moraš prstima rastezati vezice, što baš i nije jednostavno - TFS pak ima gumb koji stisneš i noga je odmah vani.

Kako baš i nema zainteresiranih za Activu na malim oglasima (očito su preskupe za početnike), ostavit ću ih i ponijeti u vikendicu na more - tamo i tako ne mogu rolati brzo, a jednostavno navlačenje je bonus na moru

A ove Rollerblade u Hervisu su očito žnj klasa... i inače sam čula od ljudi iz Sport4Sport da tamo stižu daleko slabije role za istočna tržišta. Mislila sam da je to legitimna borba s konkurencijom, ali nakon što sam ovo vidjela
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 21:48   #207
dosada je i Hervis držao Rollerblade modele kao u Sport4Sportu...međutim samo ove slabije modele tipa Spiritblade i Geoblade....al su bile dosta jeftinije neg u Sport4Sportu....za ovo što sada imaju (CX i RX) nisam dosada nikad čula niti vidjela na njihovim službenim stranicama....sve dok mi frendica nije rekla da ih je kupila u Hervisu....no po karaketristikama i izgledu su se činile ok...sutra idemo na rolanje, baš me zanima kak izgledaju...

što se Alexis tiče, budeš uzela ovaj zeleni model iz 2007 ili ovaj bijeli 2008....meni se nekak čini da ću ja idućih par godina provesti u mojim Salomonkama ....najbolje mi odgovaraju od svega što sam vidjela i probala...btw. moje imaju taj sustav brzog zatezanja i ok mi funkcionira jer ih mogu jako zategnuti....samo se nadam da će biti za kupiti negdje novi kada bude vezica potrošena....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 16:58   #208
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
.meni se nekak čini da ću ja idućih par godina provesti u mojim Salomonkama ....najbolje mi odgovaraju od svega što sam vidjela i probala...
Tako i ja najviše volim moje Rollerblade Pro 5 (iako je iza njih već toliko mnogo kilometara, prva su liga) Zamijenila sam ležajeve i kotačiće na 7-micu, a cipela je lagana, vezice dobro zatežu.... mislila sam da će ih Activa dostojno zamijeniti - ali

Doduše, kad sam kupovala Pro 5, one su tada koštale 150 EUR-a, kad je to bila nečija plaća. Sada su role sve jeftinije, ali je i kvaliteta Više ni marka nije jamstvo da su zaista dobre!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 21:23   #209
namjeravam kupiti role. do 500kn - jel to moguće?? jel mi može ko preporučiti neke???
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 01:30   #210
hello!

evo, citam vec nekoliko dana vase postove, posto o rolama nemam pojma, a zelim se pozabaviti i tim sportom... i odlucila kupiti ta cetverokotacna pomagala za noge .. i ja izabrala Rollerblade Spark 4.0.. mislim da mi je to za toalnog pocetnika i vise nego dosta... bar po onome sto Allexis pise....

i jel ima koga iz Ri ovdje? gdje je najbolje rolati?!? kostrena i avionska pista na grobniku?!?
ni vrag da je to sve?
sharkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 20:37   #211
upravo sam pročitala sve napisano ovdje. i koliko sam skužila najbolje je kupiti Salomonke koje se više nažalost ne prodaju u Hrvatskoj, Rollerblade (Spark modeli) ili Rocesice (SK modeli)..
Stvar je u tome kaj ja ne mogu potrošiti više od 500 kn na role.. Koje bi mi vi preporučili od ovih modela koje sam nabrojala???

i jel tko čuo za role Hundora ili tako nešto? Bila sam tu kod sebe u gradu i imaju samo te i Rocesice..

Jel imaju kakva sniženja po Zagrebu??

HVALA!!!!!!
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 02:45   #212
zaboravila si K2 ...al ni njih nemaju u RH....

SK modeli su ti u Rog Jomi bili 365 i 395 kn....prvo probaj tamo pitati jel im što ostalo...adresa je Savska 8 i Vlaška 86...

u Cisalfi (King Cross i Mandi) je bilo Roces SK 8 za 575 kn....

Intersport imaju Rollerblade Spark za 699 kn....ista cijena je bila i u Sport4Sportu ...Spark su dobri za početnike....Rollerblade ima još boljih rola po tehničkim karakteristikama, ali su te preko 1000 kn...

no uzmi nešto od ovoga....biti će ti dobri za rekreativno rolanje...znam da si rekla da ne možeš dati više od 500 kn za role, al bolje onda malo pričekati s kupovinom i ušparati tih još 100 - 200 kn pa kupiti kvalitetne role....jer role traju dugo...nećeš ih mijenjati svake godine....zbog toga je bolje kupiti dobre role, neg da su ti neudobne, teške, tvrde pa dobiješ žuljeve, rasklimaju se i sl....tek onda će ti biti žao bačenih novaca...jer će role skupljati prašinu....

Hundora
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 14:30   #213
Pomoć!!!

Eto, nakon par padova i prije tjedan dana teškog hematoma na guzici ipak sam još živ

Nego ajmo sad na moj problem.
Dakle, unatoč padovima, i malo zagrebenim rolama, sve je ostalo ok (što se rola tiče). Da bi danas, stavio ponovno role na noge i pritegnuo čičak iznad vezica i on pukne. Znači na tom čičku nema ogrebotine od pada, ničega.
Dal to mogu reklamirat u servisu? I da, gdje je servis za Roces?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 17:18   #214
isti problem je imala i genes (na str.4)....isto je kupila Rocesice u Rog Jomi....ne znam što je bilo na kraju s time....ali bi trebao obavezno ići reklamirati....

meni se slična stvar dogodila kad sam kupila nove Salomonke u turbo sportu....nakon 3 rolanja iliti 3 tjedna nakon kupovine, puknuo je dio koji je pridržavao zglob...uzela sam račun i otišla reklamirati...oni su ih uzeli na popravak....al se to nije dalo popraviti pa su mi ponudili da uzmem druge role koje su imali u ponudi....opet sam uzela Salomon, ali model Siam 7...već 2 godine mi traju i odlične su

bio je servis Rocesica u Rost Športu kod Doma sportova....ne znam jel još uvijek to rade...no prvo bi trebao ići reklamirati u Rog Jomu pa vidjeti što će ti reći....

evo i zakonske osnove za reklamaciju...

Zakon o zaštiti potrošača (NN 79/2007)

Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Allexis : 03.05.2008. at 18:24.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 22:48   #215
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
isti problem je imala i genes (na str.4)....isto je kupila Rocesice u Rog Jomi....ne znam što je bilo na kraju s time....ali bi trebao obavezno ići reklamirati....

meni se slična stvar dogodila kad sam kupila nove Salomonke u turbo sportu....nakon 3 rolanja iliti 3 tjedna nakon kupovine, puknuo je dio koji je pridržavao zglob...uzela sam račun i otišla reklamirati...oni su ih uzeli na popravak....al se to nije dalo popraviti pa su mi ponudili da uzmem druge role koje su imali u ponudi....opet sam uzela Salomon, ali model Siam 7...već 2 godine mi traju i odlične su

bio je servis Rocesica u Rost Športu kod Doma sportova....ne znam jel još uvijek to rade...no prvo bi trebao ići reklamirati u Rog Jomu pa vidjeti što će ti reći....

evo i zakonske osnove za reklamaciju...

Zakon o zaštiti potrošača (NN 79/2007)

Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.
To je sve super, a kaj ak me krene hebat da je to puklo zbog pada. Naime, kako sam napisao, malo su zgrebane, al taj čičak i tipla koja ga drži nemaju ni crticu.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 14:39   #216
nije taj čičak toliko krhak da bi puknuo nakon par padova....pogotovo jer se vidi da nije izgreban...vjerojatno je već bio istrunuo jer nisu role držali kak treba ili nije bio dovoljno čvrsto napravljen....uglavnom, ne bi trebala biti tvoja greška...jel imaš garanciju? ak imaš, onda bi ti trebali zamijeniti role ili ih popraviti...

ak nemaš, a ne želi ništa od toga, onda idi u servis Rocesica (Rost Šport kod Doma sportova)....ne bi trebalo biti tako skupo zamijeniti taj čičak...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 16:49   #217
Eto, problem riješen. Uzeo sam pare 400kn kolko sam ih i platio. Rog-joma je sasvim ok. Svaka čast vlasniku. Inače, u potrazi sam za novim rolama i isprobao sam Roces SK8, tanka papuča i grebe tipla (štift) ili kak hoćete. Roces s202 sam stavio na nogu i odmah natrag. Naime, bio sam u LEVEL 2 dućanu i isprobao Spark M. Lagana rola i ima moj broj 42, al je sve našpanano. Mislim za prste nema više mjesta. Pa sam otišao u Cisalfu jer imam bonove po 100kn za iskoristiti pa da vidimo.

Tamo sam isprobao Geo, SK8 za muške , te na kraju Crossfire 4.0
http://www.rollerblade.com/dynamic/p...80&idProd=503&
Moje buduće su plavkaste boje.

Fantastična rola, ako je u rangu sa Roces s202, Crosfire kod mene nosi apsolutnu pobjedu. Rola je lagana, uski kalup tak da se rola pripije uz nogu. Jednostavno savrešno. Imaju sniženje 30% tak da je sa 1100kn cijena sad 824kn - 100kn bon 724kn.

Nego jedno pitance, za ljude koji već dulje rolaju (Allexis ). Naprijed imam osjećaj da imam mjesta za prste, tj. ima ga ne pretjerano puno, al ga ima. Kolko je to presudno?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 18:58   #218
Quote:
matt750 kaže: Pogledaj post
Tamo sam isprobao Geo, SK8 za muške , te na kraju Crossfire 4.0
http://www.rollerblade.com/dynamic/p...80&idProd=503&
Moje buduće su plavkaste boje.
Dobar izborMoj muž vozi te role - u rangu su s mojom Activom samo što njegovom stopalu odgovaraju, a mome Activa ne.

Želim ti puno sretnih kilometara- i BTW uzmi štitnike za zapešća - imat ćeš brze role, a uz štitnike, ako i bude koji pad, neće biti problem.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 19:05   #219
Heh, kupio sam štitnike i već su mi pomogli

Al hebiga još nisu ništa izumili za stražnjicu

Nego jel ti muž ima taman ili je uzeo sa malo prostora naprijed za prste?

E da, jel mu još uvijek patent za zatezanje čitav? Kolko dugo ima dotične role?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 19:58   #220
Anti-rockeri za aggressivke

Jel zna netko gdje u Zgbu ima za kupiti anti-rockere za aggressive role?
skylord is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.