Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 12:16   #9801
Ako je netko skoro radio E vizu, zanima me moze li se platiti Dinersom ili Maestrom, na samoj stranici kazu ovako (You can only make a payment with a credit or debit card (only Mastercard or Visa).

Hvala.
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Old 19.12.2014., 13:09   #9802
Quote:
foruMAŠ kaže: Pogledaj post
Ako je netko skoro radio E vizu, zanima me moze li se platiti Dinersom ili Maestrom, na samoj stranici kazu ovako (You can only make a payment with a credit or debit card (only Mastercard or Visa).

Hvala.
Uistinu je samo s te dvije. Meni čak nije dalo da dečku platim ja s mojom karticom, isključivo s te dvije kartice vlasnik. Što mi je malo bezveze jer što ako netko ne može/nema karticu. Probaj nazvati njihovo veleposlanstvo u Zg, možda oni nešto više znaju.
Shine0202 is offline  
Old 19.12.2014., 14:34   #9803
Kažu da kartica može biti na drugo ime, tak da trebalo bi proci sa "tuđom" karticom.

U svakom slucaju hvala..
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Old 19.12.2014., 18:55   #9804
plaćanja isključivo sa karticama kako je navedeno na stranici, što se tiče vlasnika kartice s kojom plaćaš, mi smo kupili 4 vize i platili s masterom osobe koja uopće nije putovala i nije bilo nikakvih problema.
ivana) is offline  
Old 19.12.2014., 18:55   #9805
Quote:
Shine0202 kaže: Pogledaj post
Uistinu je samo s te dvije. Meni čak nije dalo da dečku platim ja s mojom karticom, isključivo s te dvije kartice vlasnik. Što mi je malo bezveze jer što ako netko ne može/nema karticu. Probaj nazvati njihovo veleposlanstvo u Zg, možda oni nešto više znaju.
Nemojte me zezati. Ja sam plaćala sa svojom karticom za muža i prijatelje. Nešto krivo radite.
Kreditna kartica može biti baš kreditna (revolving npr) ili charge (odgoda plaćanja, ono platiš učinjene troškove karticom sljedeći mjesec odjednom).
Debitna je kartica je kartica kojom plaćaš nešto, a trošak odmah tereti račun, dakle povezana je direktno s tekućim računom...kunskim ili deviznim...moraš imati pokrića na rn...
Debitna Visa je najčešće po ž-r i dev. rn, a Maestro po tek rn...
I tako to...moralo bi ići...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 19.12.2014., 21:22   #9806
Slažem se kmf55.

Info od Shine nije točna, nešto krivo radite ili ukucavate pogrešnu karticu.

Ja sam ove godine izvadila barem 6-7 viza, a možda i više, za prijatelje/poznanike koji nemaju navedene kreditne kartice i to čak nisam davala ni njihov email, nego svoj, pa ih odmah printala. Znači nikakvih problema nije bilo. Briga Turke tko plaća i na koju email adresu stiže viza. Bitno da je plaćena i da su podatci na njoj istovijetni putovnici putnika koji želi ući u TR. To je sve što njih zanima. Meni recimo nikad nisu ni gledali vizu na Ataturku, ali neyse, ne treba se igrati jer sad se može nabaviti isključivo online.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 19.12.2014., 23:09   #9807
I ja sam plaćala sa debitne sebi i sinu.
Išli smo u različitom periodu a njemu nisu ni pogledali vizu.
Maca. is offline  
Old 20.12.2014., 09:42   #9808
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
Slažem se kmf55.

Info od Shine nije točna, nešto krivo radite ili ukucavate pogrešnu karticu.

Ja sam ove godine izvadila barem 6-7 viza, a možda i više, za prijatelje/poznanike koji nemaju navedene kreditne kartice i to čak nisam davala ni njihov email, nego svoj, pa ih odmah printala. Znači nikakvih problema nije bilo. Briga Turke tko plaća i na koju email adresu stiže viza. Bitno da je plaćena i da su podatci na njoj istovijetni putovnici putnika koji želi ući u TR. To je sve što njih zanima. Meni recimo nikad nisu ni gledali vizu na Ataturku, ali neyse, ne treba se igrati jer sad se može nabaviti isključivo online.
Ma vjerojatno sam nešto krivo u tom trenu radila, jer je moja prošla iz prve, a kad sam njemu nije dalo i gotovo. Jednostavno sam pomislila da je do toga. Oprostite ako sam krivo rekla!
Shine0202 is offline  
Old 20.12.2014., 09:58   #9809
VIZA

POZZ... Dečko i ja putujemo u Istanbul u ponedjeljak i čula sam da se viza može nabaviti i na aerodromu? Ili ipak da izvadimo e-vizu?
Što bi nam preporučili..
love988 is offline  
Old 20.12.2014., 10:03   #9810
Quote:
love988 kaže: Pogledaj post
POZZ... Dečko i ja putujemo u Istanbul u ponedjeljak i čula sam da se viza može nabaviti i na aerodromu? Ili ipak da izvadimo e-vizu?
Što bi nam preporučili..
Hrvatski državljani koji putuju u Tursku mogu do 10. travnja 2014. dobiti vizu na granici ili kao naljepnicu vize ili vizni štambilj ili prethodnim zahtjevom putem sustava E-viza. Nakon spomenutog datuma viza na granici u obliku naljepnice ili viznog štambilja izdavat će se samo u iznimnim slučajevima te će se u potpunosti koristiti sustav E-viza. Prijava za E-vizu može se napraviti putem internetske stranice www.evisa.gov.tr.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Old 21.12.2014., 12:05   #9811
Hvala na info..
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Old 21.12.2014., 14:20   #9812
Quote:
foruMAŠ kaže: Pogledaj post
Hvala na info..
I moze preporuka za neki low cost hotel. Moze i na PM. Da ne davim ovdje
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Old 22.12.2014., 10:11   #9813
Jutros mi je na mom FB tajmlajnu izašao članak Huffington Posta pod naslovom:
"Use a 'Fake' Location to Get Cheaper Plane Tickets". (originalni članak)

Pročitam ja to i dosta skeptično krenem da provjerim. Koristila sam samo Kayak koji se spominje na kraju članka, znači ostale varijante ni nisam ni pokušavala. Kayak mi je inače uvijek podešen na = Kayak.com, USA (engleski), Euro.

Parametri: Beograd - Istanbul za 02.03.-09.03.2015., top 3 rezultata. Najjeftiniji je let Air Serbia za 111 EUR (Ataturk), sljedeći je Pegasus za 116 EUR (Sabiha), a treći Turkish Airlines (Ataturk) za 119 EUR.

Potom se vratim na homepage i izvršim promjenu sa USA na TURKEY i automatski valuta nije EUR nego TL. Ukucam iste parametre, BG-IST, 02.03.-09.03.2015. i kliknem pretragu. Pazite sad što mi izlazi. Top 3 rezultata.

Najjeftiniji je let Pegasusa za 171 TL, što je već na prvi pogled jeftinije od najjeftinijeg leta iz prve pretrage. S tim da je ovaj Pegagusov let za 171 TL zapravo isti onaj let iz prve pretrage za 116 EUR. Konvertiram taj iznos u EUR preko XE i pokaže mi 60,14 EUR! Ušteda od 56 EUR!

Let Turkish Airlines koji mi je u prvoj pretrazi bio na 3. mjestu (119 EUR), je u drugoj pretrazi na 4. mjestu (285 TL), a kada pretvorim TL u EUR izađe 100,20 EUR. Nije značajna ušteda, ali ipak.

Iz znatiželje prebacim lokaciju na Germany (njemački jezik) i Euro. Isti parametri i bingo, opet drugačiji iznosi. Pegasusov let u ovoj varijanti košta 90 EUR. Ostale cijene.

Pretvarala sam se za Pegasusov let da sam iz Indije (80 EUR), iz Danske (83 EUR), Poljske (93 EUR), Singapura (77 EUR, s tim da je Air Serbia po istoj cijeni) .. itd. ...

Na sve to treba naravno zaračunati naknadu za konverziju valute, ali ja sam do sada isto uvijek plaćala kreditnom karticom u EUR ili $, nikada u HR, pa to i ne igra neku preveliku ulogu. U TR sam plaćala MasterCardom gdje god sam mogla jer mi je jeftinije tako, nego da podižem HRK, mijenjam u EUR, a u Turskoj ih mijenjam u TL. Ostale varijante koje su navodno još povoljnije, a koje se opisuju u članku, nisam uopće probala. Začuđena sam ovolikim razlikama u cijeni!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 22.12.2014. at 10:18.
Mina is offline  
Old 23.12.2014., 11:39   #9814
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
Jutros mi je na mom FB tajmlajnu izašao članak Huffington Posta pod naslovom:
"Use a 'Fake' Location to Get Cheaper Plane Tickets". (originalni članak)

Pročitam ja to i dosta skeptično krenem da provjerim. Koristila sam samo Kayak koji se spominje na kraju članka, znači ostale varijante ni nisam ni pokušavala. Kayak mi je inače uvijek podešen na = Kayak.com, USA (engleski), Euro.

Parametri: Beograd - Istanbul za 02.03.-09.03.2015., top 3 rezultata. Najjeftiniji je let Air Serbia za 111 EUR (Ataturk), sljedeći je Pegasus za 116 EUR (Sabiha), a treći Turkish Airlines (Ataturk) za 119 EUR.

Potom se vratim na homepage i izvršim promjenu sa USA na TURKEY i automatski valuta nije EUR nego TL. Ukucam iste parametre, BG-IST, 02.03.-09.03.2015. i kliknem pretragu. Pazite sad što mi izlazi. Top 3 rezultata.

Najjeftiniji je let Pegasusa za 171 TL, što je već na prvi pogled jeftinije od najjeftinijeg leta iz prve pretrage. S tim da je ovaj Pegagusov let za 171 TL zapravo isti onaj let iz prve pretrage za 116 EUR. Konvertiram taj iznos u EUR preko XE i pokaže mi 60,14 EUR! Ušteda od 56 EUR!

Let Turkish Airlines koji mi je u prvoj pretrazi bio na 3. mjestu (119 EUR), je u drugoj pretrazi na 4. mjestu (285 TL), a kada pretvorim TL u EUR izađe 100,20 EUR. Nije značajna ušteda, ali ipak.

Iz znatiželje prebacim lokaciju na Germany (njemački jezik) i Euro. Isti parametri i bingo, opet drugačiji iznosi. Pegasusov let u ovoj varijanti košta 90 EUR. Ostale cijene.

Pretvarala sam se za Pegasusov let da sam iz Indije (80 EUR), iz Danske (83 EUR), Poljske (93 EUR), Singapura (77 EUR, s tim da je Air Serbia po istoj cijeni) .. itd. ...

Na sve to treba naravno zaračunati naknadu za konverziju valute, ali ja sam do sada isto uvijek plaćala kreditnom karticom u EUR ili $, nikada u HR, pa to i ne igra neku preveliku ulogu. U TR sam plaćala MasterCardom gdje god sam mogla jer mi je jeftinije tako, nego da podižem HRK, mijenjam u EUR, a u Turskoj ih mijenjam u TL. Ostale varijante koje su navodno još povoljnije, a koje se opisuju u članku, nisam uopće probala. Začuđena sam ovolikim razlikama u cijeni!
mina_jasmina, hvala. Ovime se isplati pozabaviti. Slijedeće godine svakako...
I ja plaćam karticama, a keš dižem na bankomatu (srećom moja banka i jedna Turkiye banka su članice iste grupe pa nema provizije za isplatu na bankomatima). Bolje nego ići na mjenjačnicu. Ne radi se tu o nekoj velikoj uštedi ali nekako si komotniji nego kad optrčavaš po mjenjačnicama...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 25.12.2014., 22:41   #9815
Ovo sam već pitala, nitko mi nije odgovorio. Netko sigurno zna. Što se desilo s ovim drvcima s Istiklala? Zašto i kada su posađena i zašto su uklonjena? Ako netko zna....
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 27.12.2014., 12:53   #9816
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Ovo sam već pitala, nitko mi nije odgovorio. Netko sigurno zna. Što se desilo s ovim drvcima s Istiklala? Zašto i kada su posađena i zašto su uklonjena? Ako netko zna....
Čitao sam malo o tome prije, a sad opet googlao... Našao sam ovaj članak iz 2005.

http://www.milliyet.com.tr/2005/11/0...m/axyas02.html

UKRATKO...

"Istiklal" ostaje bez stabala

Četiri stotine stabala koja su prije 10 godina (1995.) posađena duž ulice Istiklal, uklanjaju se zbog "zauzimanja prostora". Upravitelji općine Beyoglu su tako vidjeli prikladno.

Četiri stotine stabala, koja su prije dvije godine posađena duž bejoluške ulice Istikalla, s ciljem uljepšavanja prostora, koja su do sada (2005.) dosegla visinu od 2 metra, uklanjaju se zbog "zauzimanja previše preostora". ...

Nakon što su saznali za odluku općine, Bejolužani su pokazali otpor preko Zajednice za uljepšavanje i zaštitu Bejoglua te Zajednica istanbulških općina koje su uputile pismo odgovornima. Na pismo je odgovoreno kratkim crtama a naovid se da će "ti radovi samo uljepšati grad te na kraju dočekati još zeleniji i ljepši Bejoglu".
...
Dekan instituta za prirodne znanosti Prof. Dr. Orhan Yenigün s Fakulteta za zaštitu okološina pri Bogazici univerzitetu je isticao kako je nije bilo potrebe za takvim nečim te da bi se, da je u mogućnosti, svakako usprotivio takvoj odluci te kako je uklanjanje stabala velika pogreška jer su ona dovođena iz parkova.
halitmy is offline  
Old 27.12.2014., 13:31   #9817
Pozdrav svima!

Za Novu sam u Istanbulu i zanima me gdje bi bio odličan doček?

Za Istiklal sam čuo da je gužva i to bi izbjegao, možda negdje drugdje na otvorenom ili neki klub ili restoran?

highway is offline  
Old 27.12.2014., 15:14   #9818
Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
Čitao sam malo o tome prije, a sad opet googlao... Našao sam ovaj članak iz 2005.

http://www.milliyet.com.tr/2005/11/0...m/axyas02.html

UKRATKO...

"Istiklal" ostaje bez stabala

Četiri stotine stabala koja su prije 10 godina (1995.) posađena duž ulice Istiklal, uklanjaju se zbog "zauzimanja prostora". Upravitelji općine Beyoglu su tako vidjeli prikladno.

Četiri stotine stabala, koja su prije dvije godine posađena duž bejoluške ulice Istikalla, s ciljem uljepšavanja prostora, koja su do sada (2005.) dosegla visinu od 2 metra, uklanjaju se zbog "zauzimanja previše preostora". ...

Nakon što su saznali za odluku općine, Bejolužani su pokazali otpor preko Zajednice za uljepšavanje i zaštitu Bejoglua te Zajednica istanbulških općina koje su uputile pismo odgovornima. Na pismo je odgovoreno kratkim crtama a naovid se da će "ti radovi samo uljepšati grad te na kraju dočekati još zeleniji i ljepši Bejoglu".
...
Dekan instituta za prirodne znanosti Prof. Dr. Orhan Yenigün s Fakulteta za zaštitu okološina pri Bogazici univerzitetu je isticao kako je nije bilo potrebe za takvim nečim te da bi se, da je u mogućnosti, svakako usprotivio takvoj odluci te kako je uklanjanje stabala velika pogreška jer su ona dovođena iz parkova.
halitmy, hvala ti na odgovoru.
I sama sam pomislila da je tako nešto bilo u pitanju. U stvari, pomislila sam da im je došla ideja kako bi mogli ozeleniti, a onda su shvatili da neće biti dovoljno mjesta i uklonili ih. Jedino...čudno je kako se moglo tako pogrešno procijeniti.
Zaista je upitno je li Istiklal dovoljno širok za drvored kad stabla narastu, a opet uz redovito obrezivanje i pravu vrstu drveta...bilo bi lijepo...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 28.12.2014., 00:28   #9819
ja sam isto pomislila: pa kako bi sve one horde prolazile kod tih stabala. jednostavno, nije prakticno :-)
Bezveze is offline  
Old 29.12.2014., 22:12   #9820
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Napravite za oboje..novinar, fotograf...nemate sto izgubit
Mi se vratili , hvala na savjetima .. pressica prolazi ali sam samo ja napravila. Bilo je odlično Istanbul je prekrasan.
Astra 95 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.