Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2012., 21:26   #21
to su vjerojatno svi pročitali.
ja sam naravno pogledao i film i zaljubio se u zoey deschanel na prvi pogled .-)
(a kaj kad volim slatke curke)
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 22:14   #22
Studiram več neko vrijeme iako je godina izdanja več ohoho stara



Usput čitajući kombiniram stranice od HCRa i google earth i već prašim u mislima.

Jako zanimljiva knjiga.

Zadnje desetljeće (zahvaljujući internetu) čitam gotovo ništa, prije par godina za na plažu sam nosao od Kušana 100 najvećih rupa (zabavno) i još davnije za vrijeme služenja vojnog roka Henry Millera (brutalno i zabavno).
__________________
Albert was worse than any Fish in the sea
alifish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 00:14   #23
Kjuno, pročitala prije 15 godina, imala sam onaj "sve u jednom" svezak iz Algoritma, reciklirani papir, tvrdi uvez s plavim omotom i onim malim jezičastim čupavcima u metalik zelenoj
Brat konfiscirao....
__________________
"Most witches don’t believe in gods. They know that the gods exist, of course. They even deal with them occasionally. But they don’t believe in them. They know them too well. It would be like believing in the postman."
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 00:17   #24
Quote:
alifish kaže: Pogledaj post
još davnije za vrijeme služenja vojnog roka Henry Millera (brutalno i zabavno).
Henry Miller je najviše pozicioniran autor na mojoj listi literarnih favorita! RIP, maestro...

Trenutno paralelno čitam Murakamijevu "1Q84" i Miller-a, "On Writing" dok sam na stand by stavio "C" by Tom McCarthy (stigoh otprilike do pola).

Kako među nazočnim biciklistima ima puno SF fanova, moram spomenuti i svog žanrovskog favorita, "The Book of the New Sun" (Gene Wolfe). Pojma nemam koliko puta sam pročitao te četiri knjige.

Za sve (neću napisati starije nego) dugopamteće SF fanove koji se sjećaju Sirusa, znate li da se pojavilo ovo?
__________________
We are infinite / Life is too short for traffic. / "They're boring me with their complaints 'bout that pain in the back." (Ghislain Lambert)
Robespierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 00:56   #25
Quote:
Robespierre kaže: Pogledaj post
Za sve (neću napisati starije nego) dugopamteće SF fanove koji se sjećaju Sirusa, znate li da se pojavilo ovo?
Hoće li prestati taj napad na moj nofčanik?

@kjuno - Vodič je mrak knjiga, a definitivno preporučam i ostatak njegovih djela. Na žalost, nije ih puno napisao
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:28   #26
Joj, ja volim knjige i čitanje ... kad dođem kod nekog doma prvo se zalijepim za policu s knjigama, a iz knjižara me žena mora tjerat štapom.

Trenutno čitam LOTR, iako nisam baš neki turbo fan fantasy knjiga, ali LOTR je opća kultura

Nedavno sam završio jedan mali set ruske klasike (Gogolj, Jesenjin, Harms...) kojeg planiram nastaviti sa Dostojevskim i Solženjcinom. Na polici su mi još započete N.T.Wright "What St.Paul really said" koju čitam polakše i studioznije i Neil Postman " Amusing Ourselves to Death: Public Discourse in the Age of Show Business" koju planiram pročitati lakše i studioznije

Preferiram čitati papirnate knjige iako sam nekolicinu pročitao sa ekrana mobitela.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:51   #27
Quote:
Veleuceni kaže: Pogledaj post
Joj, ja volim knjige i čitanje ... kad dođem kod nekog doma prvo se zalijepim za policu s knjigama, a iz knjižara me žena mora tjerat štapom.

Trenutno čitam LOTR, iako nisam baš neki turbo fan fantasy knjiga, ali LOTR je opća kultura

Nedavno sam završio jedan mali set ruske klasike (Gogolj, Jesenjin, Harms...) kojeg planiram nastaviti sa Dostojevskim i Solženjcinom. Na polici su mi još započete N.T.Wright "What St.Paul really said" koju čitam polakše i studioznije i Neil Postman " Amusing Ourselves to Death: Public Discourse in the Age of Show Business" koju planiram pročitati lakše i studioznije

Preferiram čitati papirnate knjige iako sam nekolicinu pročitao sa ekrana mobitela.
Taman si me sjetio - ovak izgleda moja Tolkienova kolekcija (s jos ponekom geek knjigom)

Ovu skroz lijevo, Fizika Zvjezdanih staza citam po 3. put i iskreno preporucujem svim ST fanovima kao obaveznu literaturu.

Inace, zadnje kaj sam procitao je Gonič zmajeva od Hosseinia, ali osim toga, slabo.
Eh da je vise vremena...
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 11:44   #28
dnevne novine, portale, razne forume, knjige zadnje procitao, razmisljaj na veliko i rasturi u poslu i zivotu.
__________________
Kad imas sve. nevidis nista, progledaš tek kad nemaš ništa.
dario-zg-zapad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 01:12   #29
Quote:
Kjuno kaže: Pogledaj post
Što nitko ne čita Douglasa Adamsa i vodič za autostopere kroz galaksiju? Pa to je biblija satiričnog sf-a
Kako ne, evo nam teme za doktorsku dizertaciju: korelacija između ljubavi prema vožnji biciklom i SF-u. SFom sam se zarazio malo prije posljednjeg rata preko kratkih priča u Politikinom Zabavniku i Mom Mikru. Urednike dotičnih krivim za utjecaj koji su imali na moj ne do kraj formirani književni ukus te kasnije vlastito nagnuće prema hard SF-u. Asimova i Clarkea sam upoznao preko biblioteke Kentaur a Adamsa mi je uvalio šulkolega u trećem srednje i od tad sam fan. Sredinom devedesetih sam se preselio u ZG te sam u KGZ otkrio Stanislava Lema i braću Strugacki.

Mimo SF-a obožavam Josepha Conrada, Richarda Bacha, StExuperyja a najbolja knjiga svih vremena mi je "Fate is the Hunter" EK Ganna.

Posljednja knjiga koju sam kupio su "Hrvatska Bajoslovlja" Vida Baloga, preporučam ju svakome koga iole zanimaju narodne predaje, plus je faaaantastično ilustrirana.

Trenutno najviše čitam DeHavilland Canada DHC-8 series 400 Aeroplane Operating Manual u PDF formatu a zadnja stvar koju sam pročitao je "Zlatnici kraj puta" Ante Gardaša, klincima prije spavanja.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 09:47   #30
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
SFom sam se zarazio malo prije posljednjeg rata...
...Asimova i Clarkea sam upoznao preko biblioteke Kentaur a Adamsa mi je uvalio šulkolega u trećem srednje i od tad sam fan.
AUF! SF sam čitao tijekom cijele srednje škole. Načitao sam se Asimova i Clarke-a i još koječega.

A Adamsa sam otkrio na faksu. Jedan frend mi je posudio HHGG i to neki srpski prevod (koji je prema mojoj gruboj procjeni oko 6 milijardi puta bolji od onog hrvackog užasa). Mislim da sam tu knjigu pročitao 10-ak puta (ne za redom naravno). Poslije sam na netu skinuo još ostale njegove knjige. Lik je baš bio car. Šteta da je mrel tako mlađahan.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 21:48   #31
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Lodovico Ariosto - Orlando Furioso
je gotov Baš je dobra knjiga, pa ako ne znate što uzeti onda svakako pročitajte. Morati ću si kupiti te knjige.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.