Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2008., 19:49   #61
Da, jesu. Ali postavke za VIP i CARNet su drugačije, samo par postavki moraš promijeniti u VMC programu ako se spajaš na CARNet.
Boomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 19:58   #62
Quote:
Boomer kaže: Pogledaj post
Da, jesu. Ali postavke za VIP i CARNet su drugačije, samo par postavki moraš promijeniti u VMC programu ako se spajaš na CARNet.
e mnogo hvala...
u pondelek odoh do avenu mall da si i ja ubodem jedan usb bežični net...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:00   #63
Ako imaš port, radije si uzmi PC ExpressCard
Boomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:04   #64
vjerojatno je bolje veza, zar ne...
planirao sam prvo vidjeti što će mi reči za cijene...
koliko košta sve to.. uređaju i priključenje i sl. stvari vezane na tu temu...?!
naime, nisam ni planirao ubosti nešto takvo, ali vidio sam ovu reklamu za tele2 i njihov mobilni net, 65kn za 500mb... pogledao sam malo što nude ostali, i u vipu našao ovo čudo u sprezi sa carnetom... sječam se prošle godine relama za taj vipov bežični net, pa su cijene bile sumanute (ak se ne varam 300 ili 400kn za par sto megabajta...)...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:14   #65
Za razliku u brzini neta između USB/PCMCIA/PCEx ti ne znam, ali znam da je PCEx najbrža po propusnosti (sabirnica, ne brzina neta).
A sad glede cijena, mislim da ti je PCEx najskuplja, ali ja imam ugovor na 24 mjeseca pa me nije koštala 1.3k Kn ili koliko već košta bez ugovora. Namjeravam ovo koristiti dok god sam student, a to bi moglo potrajati pošto sam tek 1. godina, pa mi ugovor od 2 godine odgovara
Boomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:56   #66
Quote:
Boomer kaže: Pogledaj post
A glede čekanja, mislim da se možeš spojiti već oko 48h nakon potpisivanja ugovora i svega (barem je to bilo u mojem slučaju). Postaviš program i pokušavaš se spojiti dok ti ne pođe od ruke
mozes i nakon 24h. mozda cak i prije, ne znam. ja sam uspjela za 25 sati jer sam prvo zeznula kad sam krivo utipkala username. treba, naime upisati cijelu mail adresu koju si dobio na faksu, dakle [email protected], a ne samo username.

Quote:
Boomer kaže: Pogledaj post
Za razliku u brzini neta između USB/PCMCIA/PCEx ti ne znam, ali znam da je PCEx najbrža po propusnosti (sabirnica, ne brzina neta)...
u principu nema razlike u brzini, usb takodjer podrzava i hsdpa i umts i edge i gprs. hoces li uhvatiti hsdpa, ovisi prije svega o lokaciji. prednost kod usb-a je to sto ga mozes ustekati i u stolno racunalo. glavno da su noviji windowsi, dakle da nisu bas windows 95. kartica se, kol'ko znam, moze koristiti samo s laptopom. uz usb sam, btw, dobila i sd od 2G. nisam uopce kuzila prednosti kartice, a u trgovini mi preporucise usb pa, rek'o, 'ajde... i, ne znam kak' je s karticom, al' s usb-om vise nema instalacijskog cd-a k'o prije pa se vmc lite automatski instalira kad umetnes stick.

samo, treba paziti ako se surfa na vise racunala. vec sam napomenula da se promet na svakom racunalu broji od nule, dakle, sve treba zbrojiti ili provjeravati u sluzbi za korisnike. takodjer, pri instalaciji na drugom racunalu treba iznova promijeniti apn i sto vec treba.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 05:29   #67
Ako si frik ko ja, onda iskoristiš sve USB portove na laptopu, pa ti onda jedan dodatan uvijek dobro dođe, zato mi paše PCEx kartica. Osim ako ideš u druge ekstreme pa nabaviš PCEx USB karticu jer trebaš još više portova
Boomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 17:52   #68
znači studenti idu preko carnet.vip.hr APN-a (i ostalih postavka)...
a što bi se desilo ako bi recimo išli koji mjesec i preko tog carnetovog APN, ali eto slučajno zabunom skinuli koji kilobajt i preko onog standardnog VIPovog APN odnosno veze... dali bi ti taj mjesec skinuli i 45kn i 95kn (govorim recimo o tarifi 500mb na mjesec)...

dali bi mi mogao netko pojasniti... i recimo sl. varijacije na temu...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 18:42   #69
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
znači studenti idu preko carnet.vip.hr APN-a (i ostalih postavka)...
a što bi se desilo ako bi recimo išli koji mjesec i preko tog carnetovog APN, ali eto slučajno zabunom skinuli koji kilobajt i preko onog standardnog VIPovog APN odnosno veze... dali bi ti taj mjesec skinuli i 45kn i 95kn (govorim recimo o tarifi 500mb na mjesec)...

dali bi mi mogao netko pojasniti... i recimo sl. varijacije na temu...
ako si izabrao mobile carnet nemeres se preko drugog apn-a spojit na net.
jedino carnet.vip.hr radi
__________________
Retaj
dragan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 19:19   #70
kaže mi teta iz službe za korisnike kako ako u mjesecu odem i ostvarim promet i preko vipneta, popust koji imam preko carnetove veze, biti će umanjen...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 19:35   #71
Pa ja sam danas baš uzeo ovo od Vipa tu u Ri.....

Zasad je sve ok....samo što mi još nisu aktivirali račun...pa moram krasti....
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 00:24   #72
Evo mene sa prvim dojmovima...
Ono,ok je..
Nego,objasnite vi meni molim Vas...ja nisam niš podešavao...samo sam upisao PIN sa kartice..
Ajd nek mi netko detaljno objasni korak po korak kako da se spojim preko Carneta....pliz..... Imam sve,i Carnetovu karticu i sve...
Molim Vas?
Inače,jedan test:
http://www.speedtest.net/result/350357688.png
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 00:50   #73
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
Evo mene sa prvim dojmovima...
Ono,ok je..
Nego,objasnite vi meni molim Vas...ja nisam niš podešavao...samo sam upisao PIN sa kartice..
Ajd nek mi netko detaljno objasni korak po korak kako da se spojim preko Carneta....pliz..... Imam sve,i Carnetovu karticu i sve...
Molim Vas?
Inače,jedan test:
http://www.speedtest.net/result/350357688.png
juhuuuu, jesi tuuu?

stick si ubacio ili sta vec imas? instalirao vodafone mobile connect lite? ocito jesi, s obzirom na to da si utipkao pin.

odi na mannage connections.
ne sjecam se jel', nakon sto si kliknuo view, moras na new ili edit, mislim da na vipnet kliknes edit, al' nisam vise sigurna. nazovi sluzbu za korisnike pa pitaj.

kad kliknes na ono sto trebas kliknuti, unutar mobile connection settings trebas imati 4 taba:
NAME, APN, IP/DNS i SECURITY.
u name upises bilo sto. pod tim su imenom spremljene tvoje postavke.
apn je najbitniji: trebas upisati carnet.vip.hr. stavi kvacicu u use authentication. u username upisi punu adresu koju si dobio na faksu, i password.
ip/dns mislim da ne moras nista mijenjati. kod mene nema nikakvih kvacica.
u security navodno treba biti kvacica samo u prvoj kucici. kliknes ok i to je to.

kad otvoris opet manage connections, u current settings bi ti trebao biti upisan onaj naziv koji si ti upisao, dakle ne vise vipnet, vec naziv za tvoje postavke (to si promijenio pod name),
a kad kliknes view i otvore ti se mobile connection settings, imas listu, na prvom je mjestu tvoj naziv, a na drugom vipnet.

da bi se mogao konektat', moras restartat' racunalo, ja sam svoje ili nakon instalacije softwarea ili nakon promjene postavki, ne sjecam se.
konektas se kad odes na main view, to bi trebao moci unutar 24 sata od potpisivanja ugovora.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 06.11.2008. at 00:55.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 12:24   #74
koliko treba carnetu da aktivira račun?
naime na mobile.carnet.hr kada se sa svojim računom ulogiram, piše "Spajanje s vašim korisničkim računom je dozvoljeno", ali kada se pokušam spojiti, javlja error 619... i kada pokušam nekoliko puta zaredom...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 23:41   #75
Evo ljudi jedan vrlo vrlo koristan link za podešavanje Carneta!
http://www.carnet.hr/crepozitorij/Up...pdf?CARNetweb=
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 00:14   #76
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
koliko treba carnetu da aktivira račun?
naime na mobile.carnet.hr kada se sa svojim računom ulogiram, piše "Spajanje s vašim korisničkim računom je dozvoljeno", ali kada se pokušam spojiti, javlja error 619... i kada pokušam nekoliko puta zaredom...
To je i meni popilo živaca i živaca, i onda sam odnesel laptop i karticu u vip nek mi to rjese i zenska mi je rekla da se to zna događati zbog provjere pina, i onda mi je isključila provjeru pina i od onda se samo tu i tam jos to pojavilo, a u zadnje vrijeme se vise ne sjecam kad sam to videl zadnji put...
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 06:55   #77
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
koliko treba carnetu da aktivira račun?
naime na mobile.carnet.hr kada se sa svojim računom ulogiram, piše "Spajanje s vašim korisničkim računom je dozvoljeno", ali kada se pokušam spojiti, javlja error 619... i kada pokušam nekoliko puta zaredom...
Treba Carnetu 24 sata..
Error 619,vjerojatno si upisao krivo korisničko ime i lozinku!
Ajde si najprije pogledaj na ovaj link (tu) i podesi sve kako tu piše..
Vjerojatno ti nije sve isto jer je stari tutorial ali u principu je to to!
I pazi,korisničko ime nemoj upisati samo onaj prvi dio (znači prvo slovo imena i prezime vjerojatno,npr. pperic) nego moraš upisati sve.
Primjer: pperic @ xxxxxxxxx.hr. Kužiš? Probaj. Mislim da je u tome tvoj problem!
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 09:05   #78
upisao sam pravilno korisničko ime i password... uostalom sa tim usernameom i passwordom ulazim i na carnetove stranice za pračenje prometa...
a i već sam taj .pdf o namještanju veze prošao valjda 5 puta...
a to oko provjere PINa mi i nije logično... pin sam upisao jednom na početku namještanja programa i stavio da mi ga zapamti... uostalom PIN je potreban kada pokrečem program i kada se vrši traženje mreže... ne vidim razloga da bi kasnije u spajanju na carnetoviu mrežu bilo potrebno ponovno provjeravati PIN...
ništa... 3 dan je od kupnje VMC-a zvati ću službu za korisnike...

još jednom ću pitati: dali je username i password za carnet isti kao za modemsku 56k vezu carneta koju sam dobio na faksu?!

...vjerojatno je stvar u serveru carneta ili moga faksa... naime pročitao sam kako i to može razlog greške 619... ali kakave veze serveri mog faksa imaju sa svime time, tko to zna... možda samo za potvrdu mojeg username-a i passworda...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 11:37   #79
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
upisao sam pravilno korisničko ime i password... uostalom sa tim usernameom i passwordom ulazim i na carnetove stranice za pračenje prometa...
a i već sam taj .pdf o namještanju veze prošao valjda 5 puta...
a to oko provjere PINa mi i nije logično... pin sam upisao jednom na početku namještanja programa i stavio da mi ga zapamti... uostalom PIN je potreban kada pokrečem program i kada se vrši traženje mreže... ne vidim razloga da bi kasnije u spajanju na carnetoviu mrežu bilo potrebno ponovno provjeravati PIN...
ništa... 3 dan je od kupnje VMC-a zvati ću službu za korisnike...

još jednom ću pitati: dali je username i password za carnet isti kao za modemsku 56k vezu carneta koju sam dobio na faksu?!

...vjerojatno je stvar u serveru carneta ili moga faksa... naime pročitao sam kako i to može razlog greške 619... ali kakave veze serveri mog faksa imaju sa svime time, tko to zna... možda samo za potvrdu mojeg username-a i passworda...
podatke di upisujes apd si dobro upisao???

carnet.vip.hr
[email protected] ??

imas jos jednu malu opciju koju moras odabrat inace nece uopce sljakat.
na tabu postavke u vmc-u imas opciju postavke autentifikacije, nemrem se sjetiti kak se zove di moras kvacicu stavit, al znam da je prvo po redu... nesta tipa koristi PAP ne kriptiranu lozinku.
Ak di bude i dalje stekalo budem kod sebe instalirao vmc lite i napravia tut

http://img48.imageshack.us/img48/353...0009rh8.th.jpghttp://img48.imageshack.us/images/thpix.gif
__________________
Retaj

Zadnje uređivanje dragan88 : 07.11.2008. at 11:49.
dragan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:24   #80
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
upisao sam pravilno korisničko ime i password... uostalom sa tim usernameom i passwordom ulazim i na carnetove stranice za pračenje prometa...
a i već sam taj .pdf o namještanju veze prošao valjda 5 puta...
a to oko provjere PINa mi i nije logično... pin sam upisao jednom na početku namještanja programa i stavio da mi ga zapamti... uostalom PIN je potreban kada pokrečem program i kada se vrši traženje mreže... ne vidim razloga da bi kasnije u spajanju na carnetoviu mrežu bilo potrebno ponovno provjeravati PIN...
ništa... 3 dan je od kupnje VMC-a zvati ću službu za korisnike...

još jednom ću pitati: dali je username i password za carnet isti kao za modemsku 56k vezu carneta koju sam dobio na faksu?!

...vjerojatno je stvar u serveru carneta ili moga faksa... naime pročitao sam kako i to može razlog greške 619... ali kakave veze serveri mog faksa imaju sa svime time, tko to zna... možda samo za potvrdu mojeg username-a i passworda...
Ak imas carnetov racun i s njim ulazis u provjeru prometa i ak si siguran da ti radi i da si ga dobro upisal u VMC, onda nemas s njim problema kod errora, moguće da je problem u serveru faksa... I da, znaci imas carnet racun koji je aktivan, i on je jedan i isti i za Mobile Carnet i za 56k i za domski internet i ko zna kakav jos internet...
A ovo za pin niti meni nije logicno niti 1%, ali velim ti, uvjek mi se pojavljival taj error i dođem u vip, velim kakav je problem, i zenska proba i vidi da nejde, i veli da to zna stvarati probleme, otisla je u postavke i isključila mi provjeru pin-a, odma je provjerila dal radi i bilo je ok...
I namjesti si ove postavke kioje su ti napisane u postu iznad ak jos nisi...
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.