Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2014., 20:20   #8581
Je pa kaj onda i kuharica po stečenom zvanju je profesionalka ako radi i živi od toga posla ,ako ona kupi analizator plinova i ide raditi posao sa peletima nije ni slučajno profesionalka a ti tvrdiš da takvima nije mjesto ovdje ,ali ih prizivaš u drugom pakiranju, nit je ovo naučno-znanstveni forum nit je ovaj forum zatvorenoga tipa niti ti imaš ikakvo pravo ikoga i išta ovdje klasificirati,ono što bi tebi pasalo nije na forumima ovakvoga tipa niti "obićni smrtnici" (a to si najvjerojatnije i ti kao i ja) ne mogu njemu pristupiti i uključiti se u diskusiju, ne možeš biti prcan i pošten,karikirano govoreći ako si akademik onda si sa akademicima na njihovom forumu ako si obični smrtnik onda si ovdje,pronađi se
mbukal is offline  
Old 20.11.2014., 20:30   #8582
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Je pa kaj onda i kuharica po stečenom zvanju je profesionalka ako radi i živi od toga posla ,ako ona kupi analizator plinova i ide raditi posao sa peletima nije ni slučajno profesionalka a ti tvrdiš da takvima nije mjesto ovdje ,ali ih prizivaš u drugom pakiranju, nit je ovo naučno-znanstveni forum nit je ovaj forum zatvorenoga tipa niti ti imaš ikakvo pravo ikoga i išta ovdje klasificirati,ono što bi tebi pasalo nije na forumima ovakvoga tipa niti "obićni smrtnici" (a to si najvjerojatnije i ti kao i ja) ne mogu njemu pristupiti i uključiti se u diskusiju, ne možeš biti prcan i pošten,karikirano govoreći ako si akademik onda si sa akademicima na njihovom forumu ako si obični smrtnik onda si ovdje,pronađi se
Neču trpat temu glupostima, KUHARICU sam spomenuo figurativno. Ne razumiješ ti to. Badava ti analizator ak uz njega trebaš uvjek uputstva. To smo mi zvali štreberi, a štreberi se baš nisu pokazali naj....

Ja nikog ne klasificiram nit i je to želja. Ja se grijem i ne brinem jel potrošeno par posto više ili manje, gledam televiziju umjesto peleta, a ako mi se baš neda onda ovdje čitam kojekakve gluposti da se malo nasmijem ili pročitam nekaj pametnog, kak me volja.

Svakako imam pravo na svoje mišljenje, i siguran sam da tema ide krivim putem jer gubi smisao s obzirom da se zove "grijanje na pelet", a samograditelji bi koliko se ja kužim trebali ići u "sam svoj majstor"

Je pa kaj onda is offline  
Old 20.11.2014., 20:38   #8583
Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post
Svakako imam pravo na svoje mišljenje, i siguran sam da tema ide krivim putem jer gubi smisao s obzirom da se zove "grijanje na pelet", a samograditelji bi koliko se ja kužim trebali ići u "sam svoj majstor"

zanimljivo razmišljanje imaš,pa ovdje se i priča o grijanju na pelet ne npr. o kuharicama (osim tebe), sam svoj majstor je i onaj tko pokušava popraviti bez servisera perilicu suđa ili veša ili mješalicu za beton ili cepterov ekspresni lonac za kuharicu čiji je prijatelj sa privilegijama,e takvih sam svoj majstor ipak nema ovdje nego samo sam svoj majstor koji se hoće grijati na pelet
mbukal is offline  
Old 21.11.2014., 15:08   #8584
Pozdrav ekipa, evo vec 2 tjedna kako je instaliran CM Pelet set 25 i sve radi kao podmazano, trenutno trosim manje od 2 vrece na dan (pec radi dan i noc) grijem cca 65 kvadrata i podrum jer su cijevi jos neizolirane u kuci 21 - 22 stupnja u svim prostorijama. Ali mene sada zanima nesto drugo, kakva su iskustva sa nekakvim UPS sustavima ili slicno prilikom nestanka struje, koliko jedan prosjecan UPS moze goniti pelet set (plamenik i pumpa) ? da li imate kakvu preporuku sto nabaviti za povremene nestanke struje od po par minuta, nekoliko sati pa do dan dva (u kriticnim situacijama kada je zesce nevrijeme koje potrga dalekovod)?
SwEz is offline  
Old 21.11.2014., 15:19   #8585
Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post
Neznam zašto imam osječaj da se tema pretvorila u:

- mjereni alat je: prst x palac
- mjerni uređaj je: xy parametar = xy kilovata
- kvaliteta peleta zasniva se na: peleti crni = xy problema, pleti svijetli = xy problema


Mislim da temu treba preseliti u "Sam svoj majstor" jer tamo bi trebali biti oni koji rade preinake na kojekakve načine, i podešavaju odokativno, te pelete proizvode na nekim kineskim mašinama u kučnoj radinosti, a ovdje ostaviti ono što pripada temi sa profesionalne strane:

- original kotlovi preporučeni od strane proizvođača (ne prerade)
- pravilno izvedene instalacije (da vidimo što se može poboljšati)
- podešavanje samo sa adekvatnom opremom tj. mjernim uređajima

Slažem se za prvi dio posta zaista svašta se može naći na temi međutim za drugi sio se ne slažem.

Meni osobno su pomogli savjeti da odvagnem i napravim (paltim majstoru) ono što sam htio i ova tema bi trebala ostati ovakva kakva je dok ima ikoji stručnjak ili "stručnjak" koji odgovara na upite ili iznosi svoje iskustvo. na tuđim greškama se puno lakše uči.

Ideja o raspravi i razmjeni iskustava stručnjaka je također dobra. Stručnjaci bi trebali napraviti ( e sad neznam može li na ovom forumu) svoj tread u kome bi samo oni mogli pisati i raspravljati sigurno bi bilo korisno i za nas obične ako ništa da majstora priupitamo a možeš li mi "ono" namjesti da bude "onako" makar neznali o čemu se radi.
mirko.es is offline  
Old 21.11.2014., 16:51   #8586
Ups koji bi ti napajao sustav dok se ne uključi automatski agregat je najbolje rješenje :-)
dep is offline  
Old 21.11.2014., 17:30   #8587
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Jebi ga! Nisam znao da postoje i takvi majstori kojima cigla/zid "pobjegne" i do centimetar iako ju slažu na špagu!
Mjerna jedinica u gradevini / arhitekturi je CENTIMETAR.
Da se ne zamarate trivijalbim glupostima u milimetrima.
Angelbyu is offline  
Old 21.11.2014., 18:30   #8588
Quote:
SwEz kaže: Pogledaj post
... Ali mene sada zanima nesto drugo, kakva su iskustva sa nekakvim UPS sustavima ili slicno prilikom nestanka struje, koliko jedan prosjecan UPS moze goniti pelet set (plamenik i pumpa) ?......
To baš nebu išlo tak jednostavno!
Provjeri koliko W ima samo grijač!
Čini mi se oko 300W+ventilator+motor(i) puža++++cirkulaciona........nakupi se to!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 21.11.2014., 23:29   #8589
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
To baš nebu išlo tak jednostavno!
Provjeri koliko W ima samo grijač!
Čini mi se oko 300W+ventilator+motor(i) puža++++cirkulaciona........nakupi se to!
Inverter 12V/220V čisti sinus,600W nominalne snage ( 900 max ),akumulator 12V 180Ah ( bio je jedan viška zato je tako velik ), 3-stage punjač iz Lidla malo prerađen da starta odmah po dolasku napajanja .

To pogoni Ferroli SUNP7,pumpu kotla,pumpu grijanja, i Seltron bez ikakvih problema. Motor puža je kratkotrajno opterećenje i opet nije veliko. 300W elektroda,40ak ventilator ( ne radi na ful ),50ak svaka pumpa max ( obično ne rade kad plamenik starta ali testirali smo sa svim upaljenim ) to je 450Wcca,imas jos 450w rezerve za kratkotrajno opterećenje. Inverter smo uzeli onaj što je u stby modu stalno ( troši par w za oscilator ) ali zato nema prekida kod nestanka struje. Spojen je na mali sklopnik koji je napojen iz mreže. Ako nestane mreže sklopnik prebaci napajanje na inverter i upali ga. Ferroli uopće ne prestane s radom,niti Seltron to ne osjeti. Inverter je bio nekih 500tinjak kuna,punjač iz Lidla 129 i ostalo smo našli.
bmwmilos is offline  
Old 22.11.2014., 00:06   #8590
a sta mislite o ovome ?
http://www.solarno.hr/katalog/proizv...inus-punjac15a

odnosno ovdje ima cijeli set
http://www.termometal.hr/proizvodi/o...ole-55ah/3530/
SwEz is offline  
Old 22.11.2014., 10:21   #8591
komentar

Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Mjerna jedinica u gradevini / arhitekturi je CENTIMETAR.
Da se ne zamarate trivijalbim glupostima u milimetrima.
gospodine,bolje je da otvorite svoj forum za gradjevinarstvo,a ne u našem foruma,nikad kraj vašim nerazumljivim ili zajedljivim komentarom...ne ljuti se čovječe!!!!
dadoposušje is offline  
Old 22.11.2014., 18:51   #8592
.
Roky- is offline  
Old 23.11.2014., 00:12   #8593
Pozdrav svima! Novi sam na forumu i pozdravljam sve clanove foruma.Da se malo ukljucim u temu grijanja na pelet.Netko je spomenuo (cini mi se SwEz, isprika ako grijesim) napajanje plamenika preko UPS-a ili invertera.Slazem se sto je napisao Lee Champa istina nakupi se wata a i nemas ti tolike akumulatore za to niti znas koliko dugo nece bit struje(odnosno napona).Agregat bi mogao ali ni to nije to, kad nema struje nema ni grijanja, osim ako nemas kao ja kombinaciju drva/peleti (mojih ruku dijelo).UPS od kompa moze tjerat pumpu bez problema jos ako je automatski s punjacem odlicno, ali kod njih ima jedan problem, barem sam ja na takve UPS-ove naletio, on radi samo 15-20 minuta i iskljuci se treba ga ponovno upalit da bi opet radio.Ako netko planira stavljat UPS na pumpu nek ga ostavi upaljenog na prazno da mu se ne ugasi na pumpi, mada ni to nije toliko strasno jer se klapna tako i tako zatvori ako je pec na drva.
Roky- is offline  
Old 23.11.2014., 13:33   #8594
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
krasno jeftino riješenje,jesi li skinuo oprugicu sa osovine ili si je čak i pojačao za jedan krug
evo sad kratke informacije o opravdanosti ugradnji klapne za 2 ventilatora,nakon tjednih mjerenja o padu temperaturi vode u kotla tokom gašenja plamenika od 23 sati do 7 ujutro,zbog strujanja hladnih zraka iz dimnjaka, noću i potpunim zatvaranjem klapnom ventilatora, dodatnim malim vijakom uboden u donji dio ,radi težine PVC klapne.Dobije se bolji rezultat u odnosu od onih bez klapna,na pr. noću pri temp. vani od -3 stupnja do 2 stupnja,nakon gašenja plamenika prosjek temp. vode u kotla ujutro jest 47-54 stupnja,puno manji ,čak do 5 stupnja!!!!to jest 42-49 stupnja bez tih.Time je potrebno manje vremena i manje potrošnja peleta prilikom jutarnjim prvim paljenem plamenika ,da se ugrije kuću.Malo zadovoljstvo!!!!
dadoposušje is offline  
Old 24.11.2014., 11:44   #8595
Pozz prije svega
Odlucili smo se na kupnju peci na pelete grijemo dva stana i sad gledamo između Red Compat 24 i Biodoma 27. Molim vas ako netko ima iskustva iz prve ruke jer prodavaci svasta pricaju da prodaju i svi svoje hvale, cast izuzetcima.
Hvala na pomoci svima.

Sent from my S5 using Tapatalk
__________________
Za sreću su potrebni mišići
vjestica07 is offline  
Old 24.11.2014., 15:16   #8596
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
evo sad kratke informacije o opravdanosti ugradnji klapne za 2 ventilatora,nakon tjednih mjerenja o padu temperaturi vode u kotla tokom gašenja plamenika od 23 sati do 7 ujutro,zbog strujanja hladnih zraka iz dimnjaka, noću i potpunim zatvaranjem klapnom ventilatora, dodatnim malim vijakom uboden u donji dio ,radi težine PVC klapne.Dobije se bolji rezultat u odnosu od onih bez klapna,na pr. noću pri temp. vani od -3 stupnja do 2 stupnja,nakon gašenja plamenika prosjek temp. vode u kotla ujutro jest 47-54 stupnja,puno manji ,čak do 5 stupnja!!!!to jest 42-49 stupnja bez tih.Time je potrebno manje vremena i manje potrošnja peleta prilikom jutarnjim prvim paljenem plamenika ,da se ugrije kuću.Malo zadovoljstvo!!!!
ja sam uvjerenja da je najmanja potrošnja kada peć radi konstantno uz regulaciju topline polaznoga voda i da se ne dozvoli da se sistem ohladi,imam termički ne izolirani objekat koji grijem pa imam slabu mogućnost akumuliranja topline,pričam iz iskustva i zato je moj zaključak takav,
nego da pitam da li bi bilo bolje da se u ovom mojem slučaju od samo 200 litara spremnika topline dozvoli njemu da nakon postizanja-izjednačavanja topline sa kotlom da se samo on najprije isprazni, tj.da kotao radi po principu da grije i njega i radijatore i kako to postići da se toplina potroši najprije iz spremnika, ili je bolji ovakakv način kao sad kada kotao samo dogrijava razliku u potrošenoj toplini-paralelno se puni i troši toplina u spremniku i kotlu
mbukal is offline  
Old 24.11.2014., 20:09   #8597
Quote:
vjestica07 kaže: Pogledaj post
Pozz prije svega
Odlucili smo se na kupnju peci na pelete grijemo dva stana i sad gledamo između Red Compat 24 i Biodoma 27. Molim vas ako netko ima iskustva iz prve ruke jer prodavaci svasta pricaju da prodaju i svi svoje hvale, cast izuzetcima.
Hvala na pomoci svima.

Sent from my S5 using Tapatalk
Već treću zimu imam Red Gardeniu i zadovoljan sam. Dosta sam pisao o tome. Sa Biodomom nemam iskustva. BMWMilos može o toj temi reći puno više od mene.
dankobo is offline  
Old 24.11.2014., 20:42   #8598
Ja imam Biodom27, ali ne znam što da kažem o njemu i što koga konkretno zanima.
Uplaseni is offline  
Old 25.11.2014., 08:29   #8599
Pozdrav svima!


Gradim kuču od 180m2 koliko bi mi trebalo tona peleta za zimu?
izidor2703 is offline  
Old 25.11.2014., 08:44   #8600
Pitanje je gdje je kuca, kolko ce biti izolirana, kolko grijana, na koju temperaturu...itd.
renato2107 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.