Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2004., 19:38   #61
Prestao prosle godine u 6. mjesecu! Huh! Bio sam mnogo nervozan i sve mi je islo na zivce, ali rekoh sebi mogu ja to i danas se ful bolje osjecam!
BalkanBoy is offline  
Old 09.02.2004., 21:56   #62
Quote:
mala_slatka kaže:
greska sviju vas je sto prestajete na odredjeno vrijeme ,ono necu godinu ili mjesec ,ja nisam tako ja sam samo rekla ovo je zadnja, ugasila je i nikad vise zapalila
Ja ne znam nikog tko "prestaje na godinu ili mjesec" Kako to misliš? Koliko znam svi se cigarete hoće riješiti zauvijek, ali im to ne uspjeva.

Što se mene tiče, evo dva tjedna izdržala i puno je lakše nego što sam mislila i na što sam se pripremala. Valjda će tako i ostati. Fakat kad složiš sve u glavi ostalo bude pod kontrolom. I ono je važno "ako izdržiš jedan dan, izdržat ćeš i drugi; ako izdržiš jedan tjedan, izdržat ćeš i drugi", tog se čvrsto držim.

Ajde, ljudi, držite se, ako sam ja izdržala dva tjedna svi mogu!!
Diavola is offline  
Old 10.02.2004., 02:20   #63
Kao što bi rekao Mark Twain

Prestati pušiti je lako, učinio sam to već tisuću puta.
stitch is offline  
Old 10.02.2004., 02:35   #64
Auron is offline  
Old 10.02.2004., 02:46   #65
Quote:
Diavola kaže:
Ja ne znam nikog tko "prestaje na godinu ili mjesec" Kako to misliš? Koliko znam svi se cigarete hoće riješiti zauvijek, ali im to ne uspjeva.

Što se mene tiče, evo dva tjedna izdržala i puno je lakše nego što sam mislila i na što sam se pripremala. Valjda će tako i ostati. Fakat kad složiš sve u glavi ostalo bude pod kontrolom. I ono je važno "ako izdržiš jedan dan, izdržat ćeš i drugi; ako izdržiš jedan tjedan, izdržat ćeš i drugi", tog se čvrsto držim.

Ajde, ljudi, držite se, ako sam ja izdržala dva tjedna svi mogu!!
evo kako moj muz uvijek kad baca kaze "probat cu par mjeseci" i izdrzi ionda opet a izgovor je "pa rekao sam par mjeseci"
mala_slatka is offline  
Old 10.02.2004., 06:39   #66
Quote:
mala_slatka kaže:
evo kako moj muz uvijek kad baca kaze "probat cu par mjeseci" i izdrzi ionda opet a izgovor je "pa rekao sam par mjeseci"

podsjeti ga na susjeda koji je pio sve osim zgorenog ulja!

Umire mnogo mladijih/srednjih godina ljudi od raka pluca,
moja prijateljica je umrla sa rakom pluca od pusenja sa 38 godina
starosti i ostavila dvoje dijece i ozaloscenog supruga!

Ja sam pusio 32 godine veoma mnogo ,konacno stao da dadem primjer mladem sinu, proslo je 16 godina i mogao bi zapaliti ponovo...ali dao sam rijec nikada!!!!!!!

rumpplocice su zdravije!!!!!



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 10.02.2004., 06:55   #67

Donji prikazi su plucih u raznim stanjima, nije preporucljivo za osobe sa slabim stomakom/osjetljivim, jer su slike od Autopsy!



ZDRAVA PLUCA

PLUCNI RAK

EMPHYSEMA PLUCA


IZBOR JE VAS SA KAKOVIM PLUCAMA CETE UMRIJETI!




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 10.02.2004., 11:25   #68
Da se razumijemo, nikad nisam puno pušio. Prestao sam tokom jedne gripe kad mi se sve gadilo pa i cigareta. Nakon toga sam se fizički odvojio od cigareta - NE kupi novu kutiju - NE idi na pauzu u pušionu i sl. Krize su neminovne... Ponekad pomislim da bi mi sad bilo lijepo da zapalim - kad pušiš uzmeš par minuta za sebe, aktualiziraš se identificiraš i uživaš... Ali sve u svemu to je jako gadna navika. TOČKA.
dizzy_boy is offline  
Old 11.02.2004., 12:48   #69
Hvala Vilko.
Postavit cu kao wallpaper tvoje slicice.
Mozda upali metoda zastrasivanja.
Tesa* is offline  
Old 15.02.2004., 23:36   #70
Ja sam tvrdoglava koza! Ja sam tvrdoglava koza! ...

Nisam uopće danima mozgala o prestanku. Samo sam zapalila zadnju u kutiji i, dok se dimila, promislila kako bi mi to mogla i trebala biti zadnja cigareta u životu.

Krize peru, orobljujem frižider... Al' kako reče moj dragi: Nećeš ti više zapalit samo zato što si tvrdoglava koza i kad si nešto ucrtaš - tako i bude.

Njegove riječi ponavljam ko molitvu! More bit da će i pripomoć! Ki će ga znat?
Anteaa is offline  
Old 17.02.2004., 20:27   #71
ljudi danas mi je dan No# 3 bez cigareta.
na stolu u mojoj sobi stoji puna kutija. neotvorena.
ovih dana nisam na poslu, pa je malo i lakše.
pitam se hoću li izdržati.
ali htjela bih.

ne znam kako da si olakšam?

neki korisni savjeti?
__________________
'...u masi smrdi, ali je toplo.' drevna krležijanska
carica is offline  
Old 17.02.2004., 23:02   #72
Samo tako nastavi kao u ova tri dana kada dođeš na posao i sigurno je da nećeš zapalit.
__________________
Surfujem...
Upravnik is offline  
Old 18.02.2004., 02:34   #73
Znam će zazvučat glupo, al' ja sam sebe počela doživljavat ko nepušača. I djeluje.

... Sve je to u glavuši...
Anteaa is offline  
Old 18.02.2004., 09:22   #74
Quote:
carica kaže:

............
na stolu u mojoj sobi stoji puna kutija. neotvorena.
..........
neki korisni savjeti?
Pa baci tu punu kutiju više!!! Nema veze što je neotvorena. Nemoj dozvolit da te dovede u napast!
dizzy_boy is offline  
Old 18.02.2004., 11:09   #75
Meni je cura prestala pušit prije tri mjeseca.
Više mi nije cura.
Kučka.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Old 18.02.2004., 11:17   #76
Quote:
carica kaže:
ljudi danas mi je dan No# 3 bez cigareta.
na stolu u mojoj sobi stoji puna kutija. neotvorena.
ovih dana nisam na poslu, pa je malo i lakše.
pitam se hoću li izdržati.
ali htjela bih.

ne znam kako da si olakšam?

neki korisni savjeti?

Tu neotvorenu kutiju kad se vratis na posao dades netkome za koga znades da nema snage prestati..............tako sam ja napravio, prije 16/17 godina...on pusi i dalje...tesko dise...kaslja...prehladjen je cesto...





:cool
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 18.02.2004., 14:15   #77
Ja sam tek počeo da pušim pre 6 meseci, u 26-oj godini, i već ne mogu da prestanem.
Faromir is offline  
Old 18.02.2004., 15:52   #78
Quote:
Faromir kaže:
Ja sam tek počeo da pušim pre 6 meseci, u 26-oj godini, i već ne mogu da prestanem.

A ja sam bio pametniji pa poceo sa 14 godina!

Pogledaj moj post od 10/02/04 sa linkovima kako pluca izgledaju sa tim otrovom...sta mislis kako je tesko prestati sa 32 godina pusnog staza?

Mi nismo znali sta radimo ,danas 2004 svako znade za poslijedice!



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 18.02.2004., 16:00   #79
Ne znam da li smanjivanje broja cigareta ima veze s prestankom pusenja opcenito, ali znam da nema veze sa zdravljem. Naime, dokazano je da smanjenje broja cigareta za cak 95% smanjuje stetne posljedice pusenja za samo 40%.

Nije bas neka racunica, ha?
Dav is offline  
Old 18.02.2004., 16:42   #80
Quote:
carica kaže:
ljudi danas mi je dan No# 3 bez cigareta.
na stolu u mojoj sobi stoji puna kutija. neotvorena.
ovih dana nisam na poslu, pa je malo i lakše.
pitam se hoću li izdržati.
ali htjela bih.

ne znam kako da si olakšam?

neki korisni savjeti?
Ma, super ti je to!! Ako si izdržala tri dana, onda možeš izdržati još tri dana! Meni je to pomoglo, auto-bodrenje.. Ja sam zadnju zapalila prije tri tjedna i ide bez problema, puno lakše nego što sam zamišljala! Ne mogu sama sebi vjerovati. Jedem voća, pijem tekućine više nego prije i grickalice (štapići, ribice i to)..

Prvih tjedan dana je teško, ostali dani vuče me, ali vrlo lako se otarasim takve misli. I ima još jedna stvar koja mi je pomogla, zadnje dvije-tri cigarete bile su u situacijama kad mi se baš gadila cigareta, namjerno sam ih na silu zapalila, nisu mi prijale i svaki put kad pomislim na cigaretu sjetim se tih zadnjih cigareta, stresem se, bljaaak i odmah odagnam potrebu za duhanom. Nema ništa do Pavlovljevog refleksa..

Riješi se te kutije da ne dođeš u napast.. Drži se još koji dan, bit će ti lakše drugi i treći tjedan, obećajem ti! Da ne spominjem koliko će to ponijeti ponos i veselje i sreća i.. što si izgurala toliko-i-toliko dana!
Diavola is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.