Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Pogledaj rezultate ankete: Slušamo i biramo - 80e [round 67: 1989.]
The Beach Boys - Somewhere Near Japan 1 11.11%
Bill Nelson - Life In Your Hands 2 22.22%
Overkill - Time to kill 2 22.22%
Indecent Obsession - Say Goodbye 0 0%
10,000 Maniacs - The Big Parade 4 44.44%
Texas - Southside 2 22.22%
Cock Robin - Straigher Line 2 22.22%
Lorella Cuccarini - La Notte Vola 0 0%
Gouts De Luxe - Dans Un Autre Pays 1 11.11%
Mysterious Art ‎– Carma (Omen II) 1 11.11%
Neil Young - Eldorado 4 44.44%
Margaret Singana - We are growing (Shaka Zulu) 5 55.56%
The Stone Roses - I Am the Resurrection 3 33.33%
Frank Zander ‎– Hier Kommt Kurt 0 0%
Nena & Friends - Wunder Geschehen 2 22.22%
The Cure - Plainsong 4 44.44%
The Painted Word - Worldwide 1 11.11%
Big Audio Dynamite - Contact 2 22.22%
Danuta - Nobody´s woman 1 11.11%
Tragically Hip - Blow At High Dough 2 22.22%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 9. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2015., 19:34   #8281
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Ma, kajgod, Veyice.......zašto bi se s tim uopće zamarala?

To su samo dobrim dijelom naše male perverzije i nisu ni namijenjene za širu konzumaciju.....


Aaaa dragi kvart, (hvala na brizi), ali ja to ne smatram tako. Moram, moram!
Molim lijepo, pošto su vaši prijelozi stavljeni na forum, a ne poslani dili (na p.p.), zašto ih ne poslušati!?! Dobro svatko ima slobodan izbor (hoće li ih poslušati-preslušati-pregledati li ne)
A osim toga, moram napomenuti, da me i vas dvojica i mnogi drugi , znate tako ugodno iznenaditi sa nekim pjesmama, koje jako dugo nisam čula, a jaaaakooooo sam ih voljela slušati!
Veya9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 19:48   #8282
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
[I]...

Osobno,nikad nisam prežalio odlazak Pamela Sue Martin(Fallon) iz serije,njena zamena nije bila ni senka,a uz to govorila je i drugim akcentom kojeg preferiraš,kolega Kvart,u svojim predlozima.

...
Kajgod, Emma je bila bolji komad.
Iritantne su bile te izmjene glumaca, pogotovo kad bi se u scenarij na silu ugurala plastična operacija kako gledateljstvo nebi ostalo zbunjeno zbog pojave nove face.
Inače što se komada tiče, na vrhu po meni Kathleen B., a onda Catherine O. i Emma S., pa onda idu Pamela Sue i Heather od kojih je ova druga uglavnom bila percipirana kao miss serije. Onda bi išla Pamela B. itd.

Al carice serije bile su ipak Aleksis i Kristl. Jedan od njihovih mečeva stoljeća:
Čikfajt
Ovo između Floyda i Mannyja bila je kamilica.
I još nekoliko MMA izvadaka:
Slapfest
Mudwrestling
Tablefight
Lowkicks and grapling
Potapljanje
I jedan spooky za kraj:
Spooky

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D

Zadnje uređivanje Bubba Zanetty : 03.05.2015. at 20:25.
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 21:14   #8283
evo parodija tučnjave krystal i alexis

https://www.youtube.com/watch?v=DtrcaUgcRf4
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 01:14   #8284
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Nedavno, kad sam se opet zalio na činjenicu da se jako malo ili nimalo sudjeluje u diskusijama / razmjeni mišljenja / argumentaciji , ali ponajviše i emocionalnom prozivljavanju glazbe koja nam je ponudjena, nisam smio zanemariti hvalevrijedan doprinos koji nam pruzaju učesnici kao što si ti, dile, oldsoul, bubba, pangloss i drugi koji svojim odmjerenim (ponekad i stručnim) komentarima svakako pridonose ugodnom druzenju, za koje se nadam da će se nastaviti i u 1989 i 1990.g. - a mozda i u idućoj dekadi.
Hvala na ovim komplimentima koje iskreno baš i ne zaslužujem,naročito ne u poslednje vreme gde nisam previše aktivan na temi,takođe i generalno na forumu.
Trudim se da ispratim skoro svaku anketu makar i površno preslušavao pojedine pesme,što je nažalost posledica pomanjkanja slobodnog vremena - pa u tom smislu ne učestvujem previše u analizama pojedinih favorita,sigurno ne u onoj meri koju bih želeo.
Opet,mnogo je bitnije da se još poneko uključi u izražavanju svojih glazbenih afiniteta i time doprinese da se tema ne ignoriše.To bi značilo da i drugi, osim nas nekolicine čuvara vatre,imaju pravo da nam se pridruže u ugodnom druženju,nije na odmet i poneki disonantni ton u određenim granicama.
Naravno i moja malenkost preferira šezdesete i sedamdesete,upravo kao što i većina kritičara glazbene scene osamdesetih,i ne samo glazbene,to čini na ovom topicu...samo što smatram da i mi sami delimično kreiramo osamdesete svojim predlozima i željama.Evo primera jednog Zappe ili Cohena koji mogu legitimno da se nađu sa Martikom ili Sabrinom...doduše ne toliko vizuelno koliko samom činjenicom da postoje i stvaraju,između ostalih,i tokom osamdesetih i samim tim mogu biti od krucijalne važnosti za percepciju jednog običnog konzumenta Diletove teme.
Hoću reći da,nevezano za pojedine manjkavosti tog muzičkog razdoblja,i dalje ima materijala za pravljenje brojnih anketa za kraj osamdesetih,uostalom tvoji i Bubbini predlozi su najbolji dokaz za to.Što je još važnije,nije to samo kvantitet kao statistički faktor nego se nađe bogami i nešto kvaliteta,što ne bih mogao da tvrdim za današnje glazbeno vreme.Možda sam samo neobavešten


1990 je nastao jedan od mojih najdražih albuma koji odskače puno od mog rokerskog afiniteta "Behaviour",tako da očekujem i dalje da se družimo sa većinom dosadašnjih učesnika u anketama





Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Kajgod, Emma je bila bolji komad.
Iritantne su bile te izmjene glumaca, pogotovo kad bi se u scenarij na silu ugurala plastična operacija kako gledateljstvo nebi ostalo zbunjeno zbog pojave nove face.
Inače što se komada tiče, na vrhu po meni Kathleen B., a onda Catherine O. i Emma S., pa onda idu Pamela Sue i Heather od kojih je ova druga uglavnom bila percipirana kao miss serije. Onda bi išla Pamela B. itd.

Al carice serije bile su ipak Aleksis i Kristl. Jedan od njihovih mečeva stoljeća:
Čikfajt
Ovo između Floyda i Mannyja bila je kamilica.
I još nekoliko MMA izvadaka:
Slapfest
Mudwrestling
Tablefight
Lowkicks and grapling
Potapljanje
I jedan spooky za kraj
Spooky
Bubba,hvala ti na lepoj večeri uz podsećanje na junake,posebno junakinje nezaboravne sapunice koju smo svi voleli.



Ostajem kod svoje favoritkinje,ostali su daleko iza nje.




Kathleen B,gde je nađe? postojao je parodični prepev jednog narodnjačkog hita iz osamdesetih,gde se i dotična dama pominje.
Quote:
Kirby lepi tapete,Adam joj pravi dete

Da ne zaboravim manje poznatu Tracy Scoogins(Monica Colby)

Btw,poslednji i preposlednji video snimak su isti.Šta je bilo pod spooky,poprilično me interesuje






Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
evo parodija tučnjave krystal i alexis

https://www.youtube.com/watch?v=DtrcaUgcRf4


za tvoju arhivu


Čuveni show Formula 1

A i čuveni Nadrealisti imaju odgovor


Dile,sorry!

Zadnje uređivanje suburbian : 04.05.2015. at 01:31.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 07:34   #8285
Rock Hudson i Barbara Staynwick su glumili u Dinastiji! ti mater

evo svih glumaca u špici u prvih 6 sezona:

https://www.youtube.com/watch?v=MfIibAt5SOk
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:54   #8286
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
...
Btw,poslednji i preposlednji video snimak su isti.Šta je bilo pod spooky,poprilično me interesuje

...
Jbg.

Ovo je trebalo bit na linku:
KRYSTLE VS. "KRYSTLE"

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 16:59   #8287


Jos smo u osamedesetim ?!Sada ce mo preci na serije ?
Fali Dallas i Dr.JR

Dallas Theme.

lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:47   #8288
se ko sjeća da je u pilotu serije "Alf" spomenuta Jugoslavija?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:35   #8289
Najzanimljivija stvar u vezi Dinastije, s muzičkog aspekta, je činjenica da je Kathleen Beller, koja je glumila u seriji od 1982-1984.g., od 1988.g. supruga synthmajstora extraordinaire - Thomas Dolbyja

Thomas Dolby - Airhead (live on The Late Show 1988) (introduced by his wife Kathleen Beller)
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 22:58   #8290
rezultati 48. runde 1988.

A Popular History Of Signs - Western Wind 5
A Split Second - Mambo Witch 5
Goodbye Mr Mackenzie - Goodbye Mr Mackenzie 5
A Day In Paris - Prey 4
Cetu Javu - Situations 4
The Icicle Works - Little Girl Lost 4
One Thousand Violins - All Aboard The Love-Mobile 3
Al Corley - Land Of The Giants 3
Animal Nightlife - Last Hotel In The World 3
Dance Naked - Bronze Contempt 3
Anechoic Chamber - Lies 2
The Blue Ox Babes - There`s No Deceiving You 1
Captain Sensible - The Toys Take Over 1
Easterhouse - Come Out Fighting 1
English Boy On A Loveranch - Sex Vigilante 1
English McCoy - Give Me Something To Believe In 1
Balcony Dogs - Balcony Dogs 0
Bill Pritchard - Bitter Green 0
Empire - This Is My Word / My Imagination 0
Idle Eyes - Chains Have Fallen 0
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 23:59   #8291
Love & Money, Microdisney, Red Lorry Yellow Lorry

Dobar izbor, Dinah!
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:11   #8292
Into a Circle - zanimljivi prvenstveno zbog gostovanja Rose McDowall (Strawberry Switchblade)

Jack`n`Chill - u sklopu UK house manije tog perioda svakako jedno od najkvatetnijih izdanja, premda su iza sebe ostavili samo 2 singlea, uključujući jedan megahit "The Jack That House Built"

Kissing The Pink - je poprilično modificirao svoj prvotni zvukovni izričaj iz 1982.g.....ali zvuče dobro čak i u Phil Harding klasičnoj PWL produkciji

Love & Money - James Grant je jedan od najvećih otočnih autora u zadnjih 30-tak godina, i uistinu je velika šteta što nije dobio priznanje i veći komercijalni uspjeh koji apsolutno zasluzuje. S njihovog albuma - remek-djela "Strange Kind Of Love" - istoimena pjesma

Martini Ranch - ovako je svoje vrijeme provodio Bill Paxton, dok nije postao Hollywoodska marka

Microdisney - još jedan kriminalno potcijenjeni Irski duo.....ali mozda nije ni čudo da se nisu probili s ovakvim naslovima albuma : "We Hate You South African Bastards! - 1984"

Mighty Mighty - 2 minute čiste indie uzivancije

Mighty Lemon Drops - kratak, ali slatak instrumentalni interlude (2:20 - 2:45) koje povezuju klavir i gitaru

Moev - nikad ne bih ovu stvar izdvojio da nema tako ambivaletnog naziva i istovremeno very catchy chorus

Gary Numan - se evidentno glazbeno trazio krajem 80-tih, i dok je u proteklom desetljeću (80-tima) imao razne, uvijek vrlo zanimljive i raznovrsne faze rada, mora se priznati da se na albumu "Metal Rhythm" 1988.g. nije baš pronašao

Red Lorry Yellow Lorry - treći studijski album Leeds finest angst-ridden ruzioničara......:klap:
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:06   #8293
Hoće li u budućim rundama prijedlozi biti malo izmješaniji?
Bilo bi dobro da se to malo raznovrsnije postavi.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:12   #8294
zar nije dovoljno raznovrsno?
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:21   #8295
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
zar nije dovoljno raznovrsno?
Ovo su samo kvartovi prijedlozi. Bilo bi zgodno da se to ispremješa sa mojim prijedlozima i nešto onih prijedloga od suburbiana. Da bude od svega i od svih pomalo svaku rundu.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:44   #8296
Ja sam tu, znate, samo u prolazu... i ne zelim biti partibrejker... ali te godine je bilo i

U2: When Love Comes to Town (B.B. King) / Angel of Harlem
Robert Plant: Tall Cole One / Ship of Fools
REM: Orange Crush
INXS: Devil Inside
Aerosmith: Angel
Travelling Wilburys: Last Night
Randy Newman: It´s Money Thats Matters
Bruce Springsteen: One Step Up
Joe Satriani: Crush Of Love
Crosby SN&Y: American Dream
Midnight Oil: Beds Are Burning
Talking Heads:Nothing But Flower
Robert Cray Band: Don´t Be Afraid of the Dark
Robbie Robertson: Sweet Fire of Love
Guns´n´Roses: Welcome to the Jungle
Jane´s Addiction: Jane Says
Mike Oldfield: Magic Touch
Robin Trower: Tear It Up...

pa me zanima, samo informativno (sve u rukavicama) da objasnite starom covjeku kako nastaje lista prijedloga za pojedini tjedan i da li su vec bile neke od ovih gore navedenih pjesama; ili se one ne uklapaju?
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:55   #8297
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
U2: When Love Comes to Town (B.B. King) / Angel of Harlem
REM: Orange Crush
INXS: Devil Inside
Midnight Oil: Beds Are Burning
Guns´n´Roses: Welcome to the Jungle
Ti, il uopće nisi u toku, il se praviš da nisi u toku

Pa ne misliš valjda za ozbać da je moguće da iti jedan od ovih gore navedenih megahitova nije bio zastupljen ?

Mi ovdje to zajedničkim snagama obradjujemo temeljito, a ovo gore je samo grebanje po površini.

Pregledaj malo starije liste.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:57   #8298
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Ja sam tu, znate, samo u prolazu... i ne zelim biti partibrejker... ali te godine je bilo i

U2: When Love Comes to Town (B.B. King) / Angel of Harlem
Robert Plant: Tall Cole One / Ship of Fools
REM: Orange Crush
INXS: Devil Inside
Aerosmith: Angel
Travelling Wilburys: Last Night
Randy Newman: It´s Money Thats Matters
Bruce Springsteen: One Step Up
Joe Satriani: Crush Of Love
Crosby SN&Y: American Dream
Midnight Oil: Beds Are Burning
Talking Heads:Nothing But Flower
Robert Cray Band: Don´t Be Afraid of the Dark
Robbie Robertson: Sweet Fire of Love
Guns´n´Roses: Welcome to the Jungle
Jane´s Addiction: Jane Says
Mike Oldfield: Magic Touch
Robin Trower: Tear It Up...

pa me zanima, samo informativno (sve u rukavicama) da objasnite starom covjeku kako nastaje lista prijedloga za pojedini tjedan i da li su vec bile neke od ovih gore navedenih pjesama; ili se one ne uklapaju?
Najprije ovdje pogledaš što je sve već bilo u anketama ove godine (krasno abecedno poredano ), a ako ne nađeš postoji dobra šansa da je bilo u godini ranije ili pogotovo da će biti dogodine (da ne spominjemo i one situacije kad je singl čak dvije godine kasnije izdan u odnosu na album). Uvijek gledaj kad je singl izdan.

Naravno, ako ne udovoljava ovim kriterijima, odnosno ako je pjesma zaista zaboravljena, uvijek je možeš predložiti, bez obzira na žanr ili bilo što drugo.

Na prvi pogled barem pola je već bilo. Uostalom ponekad mi se zaista čini da podcjenjujete (blago rečeno) dilu. Kad se već ubacuje (od strane dile samoga) barem 800 pjesama po godini, ono, postoji li uopće minimalna šansa da nisu bili "Beds Are Burning" ili "Angel of Harlem"?
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 00:03   #8299
Glasovao, dao 6 glasova. Ne baš uobičajeno za mene, prosjek mi je mrvicu nešto niži, ali na ovakvim listama se i kriteriji malo pogube putem. U svakom slučaju, nisu mi loše ovakve ankete. Malo drugačijeg zvuka za promjenu, bez hip hopa i dancea, a i inače mi izgleda paše indie zvuk 80-ih. Šteta što je dio liste do bola generičan, no ubode se par zanimljivijih pjesmica.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!

Zadnje uređivanje Pangloss : 08.05.2015. at 00:30.
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 00:25   #8300
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
Najprije ovdje pogledaš što je sve već bilo u anketama ove godine (krasno abecedno poredano )
Hvala, sada mi je jasnije.
(Kao sto sam napisao... ja sam tu samo u prolazu...)

Mike Oldfield: Magic Touch
Robin Trower: Tear It Up
Joe Satriani: Crush Of Love
Robbie Robertson: Sweet Fire of Love

ove nisu bile

Zadnje uređivanje Snowcrowned : 14.05.2015. at 10:33. Reason: Quote
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.