Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2010., 13:39   #201
Dakle Stari Mornar:

- predivna lokacija, more, parking, brodovi u blizini
- koncepcija dobra izvedba katastrofalna
- cistoca na vrlo niskoj razini
- kuhinja lutrija

Ne volim restorane gdje trebas poznavati gazdu da bi dobio primjernu uslugu.

Ocjena: *



Uz ovaj update moja lista splitskih restorana izgleda ovako:

****
Boban - bez obzira na sve, meni je ovo No1 u Splitu
Grašo - ambijent diže ocjenu za jednu *
Restoran hotela Park - hotel u kojem se ozbiljno kuha


***
Nevera - odličan pristup kuhanju i usluzi, oni mogu još napredovati
Pimpinela - onaj tko zna što tražiti odavde nikada neće izaći nezadovoljan
Stare Grede - neambiciozni pristup ali "prava seljačka spiza" koju ne zaboravljate
Le Monde (plinarska) - ugodan ljetni ugođaj na terasi, korektna kuhinja, nešto više cijene (ali ne previše) od ponuđene vrijednosti

**
Lučica - e da je malo maštovitosti. ovdje se ništa nije promjenilo zadnjih 15 godina
Re di Mare - ništa posebno, a tako lijepa lokacija
Argola - da je ambijent bolji išla bi i zvjezdica više, neka jela su čak bezobrazno cjenovno precijenjena za tu razinu restorana (ipak ga svrstavam u marendaške restorane)
Velo misto Zenta - kad sam odslušao svađu konobara i kuhara (pred gostima) odustao sam od daljnjih dolazaka
Ođakovi - potrošili se u početnoj (dobroj) priči
Dalmatino - neambiciozan pristup i ne baš najbolja hrana
Atlantida - prevelika orjentacija na goste koji dođu samo jednom (uz sve što kod naših ugostitelja nažalost ide kod ponude ovakvim gostima). Korektno izvedena jednostavna jela (u rangu a nekad i iznad obližnjih razvikanijih lokala).


*
Jugo - izbjegavati
Pizzerija Skiper - pohvala novom pristupu ali je potrebno jos truda za koju novu zvjezdicu
Stari Mornar - predivna lokacija, vrlo uvredljiv pristup kuhanju
NoahDemetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 22:36   #202
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
Ako ne mora bit bas u Splitu restoran a zelis uz more onda preporucam Duće i Konobu Bracera...
Svim srcem podržajem.. ako ti je ipak draži Split - odi u Konobu Varoš ili u Jadrana.. isti vlasnici..

Ali Bracera ima šarm koji nisam srela nigdje na Jadranu.. sa onim kaskadama separea u borovoj šumici..pa dolje prelijepa šljunčana plaža..pa unutra sve uređeno kao unutrašnjost broda..pa imaš dva glazbenika koji vikendom sviraju - jedan na gitari, drugi pjeva.. a klopa..božanska..

oke, da budem fer, sva tri restorana mi drže teta i stric, al stvaaaarno su vrhunski.. odbijte 10tak posto subjektivnosti i još uvijek dobijete ogroman postotak u korist Bracere, Varoši i Jadrana..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 01:27   #203
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Svim srcem podržajem.. ako ti je ipak draži Split - odi u Konobu Varoš ili u Jadrana.. isti vlasnici..

Ali Bracera ima šarm koji nisam srela nigdje na Jadranu.. sa onim kaskadama separea u borovoj šumici..pa dolje prelijepa šljunčana plaža..pa unutra sve uređeno kao unutrašnjost broda..pa imaš dva glazbenika koji vikendom sviraju - jedan na gitari, drugi pjeva.. a klopa..božanska..

oke, da budem fer, sva tri restorana mi drže teta i stric, al stvaaaarno su vrhunski.. odbijte 10tak posto subjektivnosti i još uvijek dobijete ogroman postotak u korist Bracere, Varoši i Jadrana..
Znači vikend me tamo neće vidit.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 18:15   #204
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Znači vikend me tamo neće vidit.
Iznenadio bi se.. ja istro mrzim kad mi netko između dva zalogaja reve na uho, ali ovi su fakat dobri.. kad sam samu sebe uhvatila kako s njima revem Konobo moja, skužila sam da očito nešto valjaju.. i ne, nisam bila pijana.

Al mi je svejedno još i danas malo neugodno..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 02:39   #205
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Iznenadio bi se.. ja istro mrzim kad mi netko između dva zalogaja reve na uho, ali ovi su fakat dobri.. kad sam samu sebe uhvatila kako s njima revem Konobo moja, skužila sam da očito nešto valjaju.. i ne, nisam bila pijana.

Al mi je svejedno još i danas malo neugodno..
Još odlučnije:

Znači vikend me tamo neće vidit.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:20   #206
varoš je bzvz, samo šta ljudi ovde kao i sa svim teško mijenjaju navike pa onda konoba varoš iako preskupa i bzvz još uvijek je popunjena. jedino šta se cijeni je onaj zeleni silvanac šta ga imaju za točeno vino, i babić, al i to je preskupo.

bracera ne znan.

a restoran hotela jadran ne kužim zašto bi tamo netko uopće išao, btw ne drži ti stric više taj restoran u hotelu jadran.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 23:19   #207
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
varoš je bzvz, samo šta ljudi ovde kao i sa svim teško mijenjaju navike pa onda konoba varoš iako preskupa i bzvz još uvijek je popunjena. jedino šta se cijeni je onaj zeleni silvanac šta ga imaju za točeno vino, i babić, al i to je preskupo.
Ok cijene, kužim kao argument. Ali što ti je još bzvz u Varoši? Daj, stavi par primjera - i njima će biti drago da od svojih gostiju čuju ako je nešto promaklo i može se poboljšati. I vjeruj mi da hoće. Samo mi daj neke konkretne primjere.

Quote:
a restoran hotela jadran ne kužim zašto bi tamo netko uopće išao, btw ne drži ti stric više taj restoran u hotelu jadran.
ozbiljno? btw. ljudi, sori zbog off-a i ovog što malo grabam topic za "vlastite" interese, al ovo je i meni prvi glas, a jako smo bliski..tak da sam sad malo jako zboonj.. idem zvat Milu.. thnx
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 01:14   #208
Najbolje se jede u Merkatora.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:42   #209
Kad se već spominje restoran u Jadrana... to je više funkcioniralo kao sala za vjenčanja tako da to uopće ne računam pod restorane. Tko je tamo uopće dolazio osim seniora iz splitskih Lionsa.
NoahDemetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:38   #210
pa u varoši mi je sve bzvz, prije mi reci ti po čemu je tebi zanimljivo i zašto bi netko tamo trebao otići a ne na neko od xx ostalih mjesta takvog tipa.

evo sad se otvorila tj reotvorila terra, sad je terra antika, ima neke dioklecianove igre ovo ono. ostalo je slično, ako se ne varam, osim skromnije ponude vina.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:43   #211
Da li se slažete da je jedan tako sofisticirani hedonizam kao što je uživanje u istančanim gastronomskim nijansama neodvojivo povezan sa dobrim odgojem. Nažalost, na ovim stranicama ponekad nedostaje uljudbe u slanju priloga.
NoahDemetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 13:03   #212
sofisticirani hedonizam kao što je uživanje u istančanim gastronomskim nijansama nije povezan s konobom varoš

al sviđa mi se ovaj tvoj komentar
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 22:01   #213
Štrikalice, daj kad već znaš, kakve su cijene u bracere. Ja svaki put imam namjeru tamo otić, al mi djeluje jako skupo pa se ne usudim.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 01:25   #214
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Štrikalice, daj kad već znaš, kakve su cijene u bracere. Ja svaki put imam namjeru tamo otić, al mi djeluje jako skupo pa se ne usudim.
Ol je teško zavirit u jelovnik?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 14:37   #215
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Ol je teško zavirit u jelovnik?
Pa nije baš ugodno uć, sist, i onda se pokupit ća kad vidim cijene
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 16:57   #216
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Pa nije baš ugodno uć, sist, i onda se pokupit ća kad vidim cijene
Svaki restoran bi MORA, po zakonu, imat cjenik izvana, kod vrata.

Ali ako nema (to je već prvi alarm da je vlasnik lopov):

Ne moraš sist. Učini ka ja. Uđi unutra, STANI do stola, prolistaj jelovnik i, ako ti se ne svidi to što vidiš, prezrivo pogledaj gazdu, demonstrativno odbaci cjenik na stol i, uzignuta čela, napusti objekt.

Viruj mi - puuuno više će bit neugodno njemu nego tebi.

Jer on je taj koji je lopov, zna da je lopov i samo gleda tko će mu nasist na prevaru.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 19:46   #217
Ma teško je uspoređivati restorane različitih klasa. Kako uspoređivati primjerice Lučicu i restoran hotela Park? Potrebno je dakle klasificirati restorane i uspoređivati ih unutar iste klase. Ja ih klasificiram u tri klase:
1. Vrhunski restorani
2. Restorani srednje klase
3. Restorani za svaki dan

Vrhunski restoran bi trebao biti vrhunski u svakom pogledu. Dakle vrhunska hrana, vrhunski ambijent i vrhunska poslugu. Ovdje ne bi cijena smjela biti prevažan parametar. Restorani srednje klase bi trebali nuditi odličnu hranu u lijepim ambijentima i opet uz vrhunsku poslugu ali uz bitno umjerenije cijene od vrhunskih restorana. Restorani za svaki dan su tzv. marendaški restorani. Oni moraju nuditi korektnu hranu u čistom i ugodnom ambijentu i uz pristojnu poslugu.

A kako stvari stoje u Splitu? Prije svega, nije dovoljno usuti veliki novac u uređenje restorana, dovesti estradnu zvjezdicu na otvaranje restorana, platiti novinarki da napiše lijep tekst (čitaj reklamu) u lokalnim novinama i automatski biti vrhunski restoran (primjer ovakvog pristupa je Kadena). Mislim da mnogi restorani u Splitu misle da su vrhunski i da njihove cijene odgovaraju njihovom renomeu. Greška! U Splitu skoro da nema vrhunskih restorana, a ako ćemo samo malo postrožiti kriterije može se reći da u Splitu niti ne postoji vrhunski restoran. Većina splitskih restorana koji se smatraju vrhunskim zapravo su restorani srednje klase sa užasno previsokim cijenama. Ondje gdje je pristup najpošteniji su ipak splitski restorani za svaki dan gdje se često može pojesti mnogo svježije i ukusnije jelo od mnogih razvikanijih mjesta.
NoahDemetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 19:03   #218
kad bi trebali preporučiti...

po prvi put ćemo dragi i ja biti u splitu duže od čekanja trajekta i željeli bismo večerati na nekom posebnom mjestu, u restoranu kakvog nema u svakom gradu u hr.
naravno nije nam do roštilja i špageta, nego bismo voljeli nešto regionalno i fino.
ne patimo na fensi restorane niti cijene.

elem, kad biste trebali preporučiti jedan, samo jedan restoran u splitu (do kojeg ćemo znati doći iz prve) koji će dostojno prezentirati gastro ponudu i oduševiti nas ambijentom?... jedan koji nikako ne bismo smjeli propustiti?
kamenjarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 00:39   #219
Ne postoji u splitu takav zicer hit, grad je u takvom stanju ali ipak od mene iz prve imaš terasu le mondea, ne vidim ništa drugo atraktivnije za vas 2, /nikakve sumice bobani proslave familije zderacine politicara etc veliki stolovi, a ni konobe kucne atmosfere/ cijene su umjerene, čak i iznenadjujuce niske šta se mene tiče s obzirom na sve, za hranu u Splitu nikad nisi potpuno sigurna, ali meni je ovdje bilo uredno uvijek, nekoliko puta sam bio. Fino se dogovori sta ima svjeze i to uredno kao i inace. + Nema nikakve sumnje da ćeš naći iz prve. I obavezno ćeš mi javit kako ti je bilo po ambientu, usluzi, cijeni, hrani etc.

U nekom slučaju da je zauzeto ili nešto obrati pozornost na reotvorenu terru antiku na bacvicama novo je pa pretpostavljam da bi moglo bit u redu, iako nije ni to pravilo i apetit u centru.
Nisam bio u niti jedna od ta 2, al mi se čini da b lako mogao biti ok ljetni izbor. Provjeri još jednom sve na internetu ako te volja. Mozda
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 00:40   #220
A ostali isto tako slobodno iskomentirajte ovo moje!
E i da dodam ako smijem ozbiljno kuhanje restorana hotela park i grašu kao malo jače igrače a bitnije potencijalne s kakvog ljetnog ambienta /via noah. Nek to ona detaljnije, ja ne znam, ali vjerujem.

Zadnje uređivanje lovačkagozba : 06.08.2010. at 00:46.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.