Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2013., 18:50   #201
Treba paziti i na ph kiseline. Očito da je pH bio previsok kada kod mene 80% ne daje neke posebne rezultate.

Danas sam bila i na djelomičnoj dermoabraziji. Puno jače od mikrodermoabrazije s konkretnijim rezultatima odmah.

Ustvari danas sam se uvjerila da moja koža podnosi svašta
noor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 20:28   #202
Quote:
Natalina kaže: Pogledaj post
molim pomoć, savjet, preporuku
Imam zrelu kožu, odnedavno sklonu aknama i gubitku tonusa.
Preporučeno mi je ovo :http://www.salonskincare.co.uk/produ...ducts_id/33937, radi se o Decleor lift & brighten peeling gel u.
PharmM molila bih za pomoć i savjet :
postoji li nešto sa tim svojstvima ali po cijeni dostupnije.
hvala velika, neopisivo nam je dragocjeno tvoje iskustvo i savjeti ( naravno u procjeni sastava proizvoda )
ja nemrem nigde nac u ovom kratkom vremenu sastav tog tocno pa nemrem odgovorit a niti ne znam koja je cijena. pa mi servirajte malo to hehe.

Općenito mi na nasem trzistu nemam neke super eksfolijatore da rade posao kak spada barem nisam našel... zapraf jesam lažem sad se sjetil ...ne znam da li je okej reklamirat ali ovo barem radi to kaj piše, tvrtka je neostrata pa si pogledajte malo ali cijene nisu male i nisu im svi proizvodi ekstra kul a opet ne znam koju bi cijenu htjeli pa se tipkamo

vidim da imate akne ako je amsna koža u pitanju bolje uzet BHA neg AHA, ali mislim da bacate novce za taj dekleor obicno kozmeticke kuce nemaju dobro rijeseno pitanje AHA kiselina niti BHA a često niti kakti ove dermatološke firme to je stvarnost.
PharmM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 00:57   #203
puno mi znači ova informacija jer teško se snaći u tolikoj ponudi, a da zapravo nemam pojma što je unutra.mislim da nije nikakav problem ovdje preporučiti neki brend jer smo nekako svi tu da jedni drugima pomognemo, što je stvarno super, jer tek iz iskustva nekog tko je isprobao ili ima stručno znanje o sastojcima možeš izvući zaključke naravno, svatko za sebe.
nisam mislila plaćati neke veće svote za proizvode razvikanih brendova (o kojima ništa ne znam,i iskreno ne vjerujem da čine čuda, malo sam tu skeptična).
Sve do sad preparativa mi nije predstavljala neku stavku za razmišljanje, imala sam dobar ten,nikad hiperpigmentacije, bez akni u mladim danima.. ali eto sad hormonalne promjene, pojavljivanje akni (na bradi najviše), lučenje sebuma na t-zoni, svašta nešto. i taj gubitak tonusa.
__________________
Love Beauty
Natalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 10:34   #204
nigdje ne nalazim kompletan popis sastojaka ovog gela za eksfoliaciju
Decléor PROLAGÈNE LIFT -LIFT & BRIGHTEN PEELING GEL 45ML. An exfoliator with fruits acids specially formulated to gently treat mature skin.

Inspired by our professional product Alpha+ Gel, used in our expert treatments, this gel peel has been specially designed to exfoliate mature skin. It acts in just five minutes to smooth and firm skin for a younger, more radiant complexion.

Concentrated in fruit AHA`s, this scrub, free from abrasive grains, smoothes and refines the skin`s texture, while protective Iris Essential Oil helps boost cell renewal giving the complexion a real burst of radiance. The L-PROLINE complex in this exfoliator stimulates the elasticity and tone of the dermis, while soothing active ingredients provide the epidermis with comfort and softness.

Suitable for mature skin types.

How to use: Use once or twice a week, apply with a damp cotton pad to cleansed face and neck, avoiding the eye contour area. Leave on for 5 minutes, and then rinse with warm water. The peeling effect can cause a slight temporary stinging sensation.
cijena kod nas je 400.- kuna
a neostratu ne nalazim u ponudi, uvoznik je bio medical intertrade a sad vidim jedan proizvod na njihovom stranicama.
možda netko vidio koje ljekarne drže njihove proizvode?
__________________
Love Beauty
Natalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:17   #205
Quote:
Natalina kaže: Pogledaj post
nigdje ne nalazim kompletan popis sastojaka ovog gela za eksfoliaciju
Decléor PROLAGÈNE LIFT -LIFT & BRIGHTEN PEELING GEL 45ML. An exfoliator with fruits acids specially formulated to gently treat mature skin.

Inspired by our professional product Alpha+ Gel, used in our expert treatments, this gel peel has been specially designed to exfoliate mature skin. It acts in just five minutes to smooth and firm skin for a younger, more radiant complexion.

Concentrated in fruit AHA`s, this scrub, free from abrasive grains, smoothes and refines the skin`s texture, while protective Iris Essential Oil helps boost cell renewal giving the complexion a real burst of radiance. The L-PROLINE complex in this exfoliator stimulates the elasticity and tone of the dermis, while soothing active ingredients provide the epidermis with comfort and softness.

Suitable for mature skin types.

How to use: Use once or twice a week, apply with a damp cotton pad to cleansed face and neck, avoiding the eye contour area. Leave on for 5 minutes, and then rinse with warm water. The peeling effect can cause a slight temporary stinging sensation.
cijena kod nas je 400.- kuna
a neostratu ne nalazim u ponudi, uvoznik je bio medical intertrade a sad vidim jedan proizvod na njihovom stranicama.
možda netko vidio koje ljekarne drže njihove proizvode?
sad sam gledao druge proizvode dekleora i nisu mi nekaj bas pa ne bih mogao zakljuciti na temelju tog da je loš, ovo kaj ste napisali sam i ja našao ak dok ne vidim kaj je unutra nemrem vam nikaj reč ali s obzirom na dekleor nemre bit nikaj spektakularnog ovo mozete kupit za njegu ali sad da ce neke kiseline radi posao neće. Neostratu vam drže ljekarne joukhadar jer je on uvoznik za njih.

Evo ovo vam je ok krema s AHA kiselinama za dan

NeoStrata® Ultra Daytime Smoothing Cream SPF 15 40 g -cijena nije ispod 250 kn mislim - pitajte

(8% glikolne kiseline i 2% limunske kiseline) je krema protiv starenja kože, s pomlađujućim učinkom za cjelodnevnu hidrataciju i spektrom zaštite od UVA/UVB sunčevih zraka. Krema je nekomedogena, bez konzervansa (PABA) i bez mirisa. Preporuča se za normalnu i suhu kožu lica i vrata. .........Ne znam ako imate masnu kožu možda ce vam bit tekstura premasna pa trazite si tester obicno starije zene imaju suhu kožu ne znam kak vi.

Imate još i njihov dobar čistač lica sa triklosanom za kozu koja je sklona aknama i u njemu ima također kiselina (4%) cijena mu je oko 260 kn, al dobite dosta ml za te novce.

To dvoje sigurno imaju u ljekarnama dok ostatak asortimana ne uvoze koji postoji u americi.

Za sad to je kaj ja znam da valja, takoder valjala je od dr. murada isto s aha night repair tak nekak se zvao.... ali je bila krema oko 700 kn (nisam siguran) ali ju nemrem nac na njihovoj stranici očito ju ne uvoze više.
PharmM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 12:59   #206
PharmM what a generous man!
hvala još jednom
__________________
Love Beauty
Natalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 15:42   #207
@PharM jeli ovo ok: http://www.ebay.com/itm/Salicylic-Ac...item3cca5667f2 ??

hvala
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 19:22   #208
Quote:
iva1505 kaže: Pogledaj post
ne vidim zakej ne bi bilo bolje uzet vecu koncentraciju pa si razrjedujete na one kaj vam treba, i u omjeru mililitra 1:1 dobite uvijek za pola manju koncentraciju od one iz koje razređujete, razređivanje je s etanolom ili propilen glikolom. Etanol se lakše nabavi.

Zadnje uređivanje PharmM : 06.12.2013. at 20:24.
PharmM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 19:51   #209
iva1505, osim ovako u tekućem stanju salicilnu možeš i kod nas kupiti i to u prahu pa si napraviš sama koncentraciju koja ti treba ili prah staviš u kremu ako ju sama izrađuješ, evo kod nas imaš npr ovdje: http://www.nanotehnologija.info/web-...product_id=681
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 21:54   #210
Quote:
PharmM kaže: Pogledaj post
ne vidim zakej ne bi bilo bolje uzet vecu koncentraciju pa si razrjedujete na one kaj vam treba, i u omjeru mililitra 1:1 dobite uvijek za pola manju koncentraciju od one iz koje razređujete, razređivanje je s etanolom ili propilen glikolom. Etanol se lakše nabavi.
sta se ne moze razrijediti u destiliranoj vodi? etanol mi nije bas za kozu :/
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 21:55   #211
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
iva1505, osim ovako u tekućem stanju salicilnu možeš i kod nas kupiti i to u prahu pa si napraviš sama koncentraciju koja ti treba ili prah staviš u kremu ako ju sama izrađuješ, evo kod nas imaš npr ovdje: http://www.nanotehnologija.info/web-...product_id=681
hvala ti!! jel to onda mogu u destiliranoj ili moram u etanolu? koliko postotni bi trebao biti?
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 22:05   #212
Quote:
iva1505 kaže: Pogledaj post
sta se ne moze razrijediti u destiliranoj vodi? etanol mi nije bas za kozu :/
znam da nije, ali piling sa salicilnom je ujedno i etanolni najčešće ili su druge inačice alkohola u pitanju, to je specificno kod tog ili velim kupite propilenglikol btw ne znam kak ste to zamislili vi kad stavite piling sa salicilnom alkohol ispari i kad prestane to peckat to je gotovo traje 5 minuta max, nije ko s glikolnom ili mlijecnom koje se drze na licu po pol sata, ovo ide dublje i brze je gotovo,

mozete umjesat u neko ulje salicilnu koja je vec u etanolu, to je isto okej ali onda je i dubina penetriranja sporija pa ne znam kak dugo treba drzat jer ne osjecate stalno jednaki intenzitet peckanja pa je tesko skuzit da ste se pofurili a isto tako i teze je mast uklonit s koze tj napravit odma neutralizaciju na masnu podlogu vodom ukoliko pretjerate, a ak imate akne pogrešan izbor ulja moze imat kontraefekt.

pa ja to ne bih preporucil, ovo ce bit alkoholiziranje samo taj put i ne bu vam nikaj jer se ne bute kronicno s tim pacali i ide za viši cilj-piling

vise ne bum osvrtal na ovo, radite kaj ocete, ja sam vam rekao kak je ispravno a vi mozete po svom. posto pitate o koncentracijama mislim da se niste bas uputili dovoljno u tematiku pa dajte si proucite to jer ocito nemate pojam o ucinku kiseline i postotka na kozi, a to je individualno. probajte s 5% za pocetak ukoliko ste novi, inace svakodnevno i 3% daje ucinak ali mora proc neko vrijeme. eto vise se ne bum mešal
PharmM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 22:16   #213
hvala ti puno! slobodno se ti mijesaj i daji nam svoje super savjete!
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 22:37   #214
Quote:
iva1505 kaže: Pogledaj post
hvala ti!! jel to onda mogu u destiliranoj ili moram u etanolu? koliko postotni bi trebao biti?
salicilna se ne otapa u destiliranoj, nego ovako kako je napisao Pharm, možeš otopiti u cetilnom alkoholu. Osobno nisam radila takve tretmane sa salicilnom, no čitala sam jer je tema zanimljiva. Ako se upuštaš u samostalne pothvate onda se prije svakako jako dobro informiraj.
Mene je zanimalo i zbog diy kremica za aknastu kožu (tu se stavlja od 2-3 % i treba se paziti na odgovarajući ph da bi djelovalo).
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 09:09   #215
kuzim.. onda je meni najbolje da si narucim ovu kremu pa nemam brige
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 11:11   #216
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
salicilna se ne otapa u destiliranoj, nego ovako kako je napisao Pharm, možeš otopiti u cetilnom alkoholu. Osobno nisam radila takve tretmane sa salicilnom, no čitala sam jer je tema zanimljiva. Ako se upuštaš u samostalne pothvate onda se prije svakako jako dobro informiraj.
Mene je zanimalo i zbog diy kremica za aknastu kožu (tu se stavlja od 2-3 % i treba se paziti na odgovarajući ph da bi djelovalo).
Ja sam si radila kremu sa salicilnom, u početku vidim poboljšanje da mi se upale smire i prištići sasuše, sad nakon par mjeseci nekako vidim da imam manje mitesera i lice mi je nekako glađe ali jednako se mastim. Nekako imam dojam da nemam taj efekt kao na početku, da ne djeluje toliko dobro na upale.
Jel može biti da se PH proizvoda poremeti? Stavim limunske radi regulacije PH i otopim salicilnu u toploj kremi na kraju izrade koju sama izradim.
Molila bi i Pharma da pomogne
Zanima me mogu li u kremi kombinirati i mliječnu sa salicilnom i koje postotke?
Već godinama muku mučim s potkoznim
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:55   #217
Quote:
nenica0204 kaže: Pogledaj post
Ja sam si radila kremu sa salicilnom, u početku vidim poboljšanje da mi se upale smire i prištići sasuše, sad nakon par mjeseci nekako vidim da imam manje mitesera i lice mi je nekako glađe ali jednako se mastim. Nekako imam dojam da nemam taj efekt kao na početku, da ne djeluje toliko dobro na upale.
Jel može biti da se PH proizvoda poremeti? Stavim limunske radi regulacije PH i otopim salicilnu u toploj kremi na kraju izrade koju sama izradim.
Molila bi i Pharma da pomogne
Zanima me mogu li u kremi kombinirati i mliječnu sa salicilnom i koje postotke?
Već godinama muku mučim s potkoznim
onak kak bi trebali ispravno napravit je otopit salicilnu u nekom alkoholu u tu smjesu ulit u kremu i dobri izmjesat, podloga u kojoj je salilicna utjece na njenu aktivnost, u nekoj ce biti dovoljno 3 posto do kod neke ne, morate uzet u obzir da je ova otopina kisela ali kad ju metnete u kremu pH će porasti a koncentracija se smanjiti.

Btw zakiseljavanje otopine nejde odokativno, dakle da bi pH postojao moramo imat medij di se kiselina disocirala, a kak znate koji je pH tog svega kad se to sve spoji i dodate limunsku ? To kapate odokativno il imate lakmus papir tj indikator?

Mozete mešat i salicilnu i mliječnu skupa, zakej ne, postotke nemrem rec, ne znam kak vam izgleda koza, kak imate tolernaciju, nekog sprzi i 2% pa se ruli i peruta i crveni, ali pocetnicka koncentracija je cca 2% salicilne i recimo 4-5% glikolne ili mliječne.


Masna podloga nece bit dobra za probleme potkožnih pristeva ukoliko nije neka lijepa. bolje je da si napravite što tekućiji preparat tipa mlijeka za čišćenje nego bas kremu.

Čini mi se da ste si napravili okej kremu koja ima antiage ucinak ali ne i čišćenje jer je krema u pitanju jer prljavštinu i nečistoće kakti očištite al zapraf to utabate kremom i to vam tak stoji, i to ne počistite, dakle proizvod se treba ukoniti nakon posla a vaša krema sam stoji na faci, efekt vode u čišćenju se ne smije zanemariti.

Zbog toga vam se cini da efekt protiv upale nije jak. posao je odrađen na pola.

Zato se salicilna nalazi uvijek u tonicima (blazinicom povlačimo preko površine i kupimo gamad) ili nekim proizvodima za čišcenje koje speremo s face nakon vremena (piling recimo) i onda kad je koža čista ide anti age ucinak drugih stvari ako ciljate na borice ili ujednačenost tena i tak to kaj je kozmeticke prirode, pore i slično.

i doma kad cistite imate sredstvo i krpu, najbolji rezultat daju obje stvari skupa
PharmM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 15:01   #218
Quote:
PharmM kaže: Pogledaj post
onak kak bi trebali ispravno napravit je otopit salicilnu u nekom alkoholu u tu smjesu ulit u kremu i dobri izmjesat, podloga u kojoj je salilicna utjece na njenu aktivnost, u nekoj ce biti dovoljno 3 posto do kod neke ne, morate uzet u obzir da je ova otopina kisela ali kad ju metnete u kremu pH će porasti a koncentracija se smanjiti.

Btw zakiseljavanje otopine nejde odokativno, dakle da bi pH postojao moramo imat medij di se kiselina disocirala, a kak znate koji je pH tog svega kad se to sve spoji i dodate limunsku ? To kapate odokativno il imate lakmus papir tj indikator?

Mozete mešat i salicilnu i mliječnu skupa, zakej ne, postotke nemrem rec, ne znam kak vam izgleda koza, kak imate tolernaciju, nekog sprzi i 2% pa se ruli i peruta i crveni, ali pocetnicka koncentracija je cca 2% salicilne i recimo 4-5% glikolne ili mliječne.


Masna podloga nece bit dobra za probleme potkožnih pristeva ukoliko nije neka lijepa. bolje je da si napravite što tekućiji preparat tipa mlijeka za čišćenje nego bas kremu.

Čini mi se da ste si napravili okej kremu koja ima antiage ucinak ali ne i čišćenje jer je krema u pitanju jer prljavštinu i nečistoće kakti očištite al zapraf to utabate kremom i to vam tak stoji, i to ne počistite, dakle proizvod se treba ukoniti nakon posla a vaša krema sam stoji na faci, efekt vode u čišćenju se ne smije zanemariti.

Zbog toga vam se cini da efekt protiv upale nije jak. posao je odrađen na pola.

Zato se salicilna nalazi uvijek u tonicima (blazinicom povlačimo preko površine i kupimo gamad) ili nekim proizvodima za čišcenje koje speremo s face nakon vremena (piling recimo) i onda kad je koža čista ide anti age ucinak drugih stvari ako ciljate na borice ili ujednačenost tena i tak to kaj je kozmeticke prirode, pore i slično.

i doma kad cistite imate sredstvo i krpu, najbolji rezultat daju obje stvari skupa
Neizmjerno hvala na odgovoru Ovome baš začudilo jer sam puno puta čitala o tome da nema smisla koristiti salicilnu u proizvodima koji se isperu jer ne stigne djelovati, drago mi je da ste ispravili moje razmišljanje Znam da ne ide odokativno ali tako sam radila, uskoro cu naruciti PH indikatore pa cu raditi s njima. Inače stavljam limunsku kiselinu (0,4%) i jabučnog octa (10%)u vodenu fazu kada izrađujem kremu i salicilnu kada je krema vec gotova a još topla. Saliclnu sma kupila u Nanotehu i pokušavala sam ju otopiti prvo u alkoholu ali nije se uopće otapala, kasnije mi je prodavač rekao da ide direktno u kremu kada je već gotova.
Koža mi je inače mlada (relativno-25 g), masna, nečista puna mitesera na T-zoni uobičajno i najviše na U zoni zbog PCOSa. Pretpostavljam da se mliječna ne smije zagrijavati i ići u vodenu fazu?
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 15:20   #219
Quote:
PharmM kaže: Pogledaj post
Ova neutrogena je spot stress control acne free peel sa mikrotehnologijom narančaste boje je gornji dio tube. Ima i od grejpa isti ali nisam mjerio pH...pa bolje bit siguran

evo nasel link

http://www.iparfumerie.de/neutrogena...hen-anwendung/
Mislim da ovo nisam vidjela kod nas. ALi puno ti hvala na trudu i u ime nas koji se ne javljamo često. Super je imati nekoga tko se razumije u te stvari i želi pomoći.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 15:35   #220
Quote:
nenica0204 kaže: Pogledaj post
Neizmjerno hvala na odgovoru Ovome baš začudilo jer sam puno puta čitala o tome da nema smisla koristiti salicilnu u proizvodima koji se isperu jer ne stigne djelovati, drago mi je da ste ispravili moje razmišljanje Znam da ne ide odokativno ali tako sam radila, uskoro cu naruciti PH indikatore pa cu raditi s njima. Inače stavljam limunsku kiselinu (0,4%) i jabučnog octa (10%)u vodenu fazu kada izrađujem kremu i salicilnu kada je krema vec gotova a još topla. Saliclnu sma kupila u Nanotehu i pokušavala sam ju otopiti prvo u alkoholu ali nije se uopće otapala, kasnije mi je prodavač rekao da ide direktno u kremu kada je već gotova.
Koža mi je inače mlada (relativno-25 g), masna, nečista puna mitesera na T-zoni uobičajno i najviše na U zoni zbog PCOSa. Pretpostavljam da se mliječna ne smije zagrijavati i ići u vodenu fazu?
to o ispiranju je djelomicno točno, vrijedi za glikolnu i mlijecnu ovisno o koncentraciji, manjim koncentracijama treba dulje da ucine nekaj, ali se njihov ucinak zbraja recimo to tako, dakle normalno je drzat glikolnu od 5 posto cijelu noc cak i 15% kreme prek dana postoje, a ako se radi kemijski piling s većom konc to je nemoguće jer je visoka koncentracija.

a ovo umjesavanje praha u kremu se ne preporuća radi kristala salicilne koje mogu nadražiti kožu i opet kristalizirati u nekom drugom obliku, na taj način nećete imat dobro dispergiranu kiselinu unutra i krema neće bit u svim svojim djelovima jednaka jer je niste dobro otopili.

Dakle vi bi trebali imat otopinu a ne suspenziju. Suspenzije imaju takve čestice tvari koje nisu otopljene, zato se moraju mućkatti i pise uvijek prije upotrebe promućkati da imate homogeniziraniji pripravak.

dakle napravite si nekaj ko piling koji cete stavit na kozu ili tonik, to nakon kaj prestane peč uklonit i stavit normalnu kremu koja sad moze sadrzavat opet kiselinu bilo koju (ali manji postotak, možete kombinirat kremu s mlijecnom sad) al ćete ju stavit na čistu kožu bez masti i nečistoća i tada će ta krema imat pun učinak kroz cijeli dan, ak peče onda smanjit konc, jer ste pretjerali sa salicilnom, pa pokusat dan kasnije. blago peckanje nije znak da treba prestat koristit.

jasno vam je da jednim toniziranjem il pilingom nećete postić ništa, to traje kako ste i sami rekli tek nakon nekoliko mjeseci ste vidjeli poboljšanje, s vremenom možete koncentracije povećavat dok si ne napravite otporniju kožu.

Dakle ako radite koncentracije od 3% treba dva puta dnevno to čišćenje ponavljat i povisivat koncentracije po potrebi.

Što jednostavnije napravite pripravak time je ucinak i djelotvornost manje upitna, u alkoholnoj otopini salicilne je sve jasno kao dan- ako se radi o pilingu, nakon tog slijedi krema, piling traje 5 minuta kako rekoh. Mozete drzat cijelu noc to na licu ali ucinak je isti samo ćete bih suhi ko grožđica.

Kad se topi salicilna u alkoholu to nije ko kad otapate šećer, trebate imat pistil kojim stvarate trenje kristala a ujedno zagrijete trenjem i brzom vrtnjom po tarioniku pa se lakse topi, jer trenjem smanjite veličinu čestice kristala. Nije to sam tak, često vidim da se to spravljanje krema banalizira ali da dobite pravu stvar treba znat tehniku, koja je varijabilna ovisno o tvari koju uzimamo

ko kad pečete kolač, zato nekom ispada super, a neko isto to radi i ne zmučka dobro šlag mikserom, pa mu se sve preljeva van i izgleda šugavo, tak i ovo

mliječna ide u vodu i lijepo se mješa s vodenom fazom bez zagrijavanja barem ove koje ja znam.

Zadnje uređivanje PharmM : 07.12.2013. at 15:44.
PharmM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.