Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 16:01   #61
otvaranje turističke agencije u inozemstvu

može li mi netko pomoći oko informacija kako otvoriti turističku agenciju u inozemstvu, konkretnije u Engleskoj?

Hvala
Elena35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 21:02   #62
Čitam sve i nadam se da i mene nećete popljuvati kao onu ženu malo prije, da ćete imati razumijevanja i uputiti me. Meni se ne izmislja toplu vodu. Jednostavno, zanima me da li ja kao stranac vani (Austria recimo) mogu otvoriti kafić (po vašem navedenom, rekla bi; da) i, da li bi me uputili koliko para za otvaranje tako nečega (vidim, ima tu milju verzija kako povoljno otvoriti nesto pa sam se malo pogubila). Koja je najbolja solucija po vama za moju situaciju?
Hvala
Godmother is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 20:03   #63
Oprez i novac

Mi Hrvati mozemo otvoriti firmu u inozemstvu pogotovo ako se najprije jako dobro informiramo, proucimo sve zakone i ako posjedujemo dosta gotovog novca. Kao strani drzavljani moramo predstaviti nasu plateznu moc i da donosimo u zemlju domacina ulaganja, zaposljenja i razvoj.
Razlike izmedu limitirane i nelimitirane odgovornosti prilikom registriranja jednog poduzeca su bitne i riskantne. Limitirana odgovornost znaci odgovaranje za dugovanja i potrazivanja samo kapitalom firme, dok ova druga, u slucaju kakvih financijskih problema vas moze otjerati u propast gubljenjem vase osobne imovine: kuce, stana, auta itd.
Opcenito je vrlo nezahvalno krenuti u posao bez poznavanja economije i prava vlastite zemlje i zemlje domacina. Lako je upasti u kojekakve birokratske zavrzlame, istjecanje kojekakvih rokova i rastu troskova.
Govorim vam iz osobnog iskustva.

Zadnje uređivanje konzulent : 09.11.2011. at 20:10.
konzulent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 19:29   #64
Rad u njemačkoj

Quote:
Futzablon kaže: Pogledaj post
Ltd = Limited (ograniceno) d.ogranicene odgovornosti = GmBegrenzter Haftung

moze se otvoriti od 10€ na gore pocetnog kapitala, samo u tom slucaju nije bas limited, jer ti odgovaras sa privatnom imovinom, sto je u biti svejedno jer je tak i u Hrvatskoj.

Nadjes si un I-Netu agenciju (ima ih milion) i oni ti za proviziju (izmedju 100-1000€) registriraju u roku par dana firmu u Engleskoj, tak da mozes za 2-3 tjedna pocet radit.

Kod agencija se ne isplati stedid tj. izabrat najeftiniju, jer je vrlo vazno da ti agencija pruza servis virtuelne sekretarice a to kosta onda malo vise. Ima ih dobrih za oko 500-700€.

Sobzirom da ti ne mozes u Engleskoj reagirat na postu ili sl. bitno je da ti VS to dostavlja na tvoju adresu, zato je pametnije malo vise investirati pa si kasnije miran. Osim toga ove "bolje" agencije se bezplatno brinu o produzetku licence.

LTD je posebno interesantan jer se da u par dana registrirati, vrlo je jeftin a priznat od svih komora.

U Njemackoj se na taj nacin mogu izbjeci neke tipicne Njemacke pizdarije u zakonu. Ja imam i GmbH i d.o.o. ali sam ipak prije par godina za necakinju otvorio LTD, jer u Schwabiji nije mogla otvorit firmu za prijevoz osoba bez posebnih ispita i kvalifikacija. Iz Engleske to vise nije bio problem a svejedno je legalno.

ja imam puno informacija o tome, ali samo na Njemackom. Potrudi malo Google i naci ces sve sto treba.
Zanima me da li s firmom otvorenom u UK mogu raditi u ostalim EU zemljama primjerice Njemačkoj. Kakav je odnos između firmi UK i Njemačke? Da li kao vlasnik UK firme mogu zatražiti i da li uopće trebam tražiti radnu dozvolu za rad u Njemačkoj ako sam hrvatski državljanin?
lokmerivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:03   #65
Quote:
lokmerivica kaže: Pogledaj post
Zanima me da li s firmom otvorenom u UK mogu raditi u ostalim EU zemljama primjerice Njemačkoj. Kakav je odnos između firmi UK i Njemačke? Da li kao vlasnik UK firme mogu zatražiti i da li uopće trebam tražiti radnu dozvolu za rad u Njemačkoj ako sam hrvatski državljanin?
Koliko znam, ti kao fizicka osoba bez EU drzavljanstva trebas sredit papire ako zelis radit. U slucaju da imas njemacki GmbH i da si vlasnik preko 50% i da imas sredjen boravak, onda bi mogao obavljat posao za svoju firmu. U slucaju da kao suvlasnik britanske firme dodjes obavljat posao u Njemackoj, nisam siguran da mozes, prije svega zato sto nemas sredjen boravak, tako da je tebi veci problem boravak nego radna dozvola. U Njemackoj je otvaranje firme dosta skuplje nego u VB (treba ti kapitala), i znam da su imali neku regulativu da ako ulozis XX Eura (mislim 70.000) i otvoris X radnih mjesta, da onda imas laksi pristup boravisnoj dozvoli.

Onako ugrubo, da bi radio za neku firmu, moras za nju bit zaposlen ili preko onbrtnice zastupat tu firmu. Ali i da bi se zaposlio ili bio samostalan obrtnik, potrebna ti je radna dozvola i dozvola boravka. Kao vlasnik imas posebnih "povlastica" ali sam prilicno siguran da ce Njemacka inzistirat na svojim kriterijima ako zelis u Njemackoj radit. Sto je donekle i logicno jer svatko moze za par funti otvorti firmu u VB, kad bi to bilo dovoljno za legalno radit u Njemackoj onda sve skupa bas i ne bi imalo smisla, zar ne?

Barem do ulaska u EU.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 00:18   #66
Rad u njemačkoj

Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Koliko znam, ti kao fizicka osoba bez EU drzavljanstva trebas sredit papire ako zelis radit. U slucaju da imas njemacki GmbH i da si vlasnik preko 50% i da imas sredjen boravak, onda bi mogao obavljat posao za svoju firmu. U slucaju da kao suvlasnik britanske firme dodjes obavljat posao u Njemackoj, nisam siguran da mozes, prije svega zato sto nemas sredjen boravak, tako da je tebi veci problem boravak nego radna dozvola. U Njemackoj je otvaranje firme dosta skuplje nego u VB (treba ti kapitala), i znam da su imali neku regulativu da ako ulozis XX Eura (mislim 70.000) i otvoris X radnih mjesta, da onda imas laksi pristup boravisnoj dozvoli.

Onako ugrubo, da bi radio za neku firmu, moras za nju bit zaposlen ili preko onbrtnice zastupat tu firmu. Ali i da bi se zaposlio ili bio samostalan obrtnik, potrebna ti je radna dozvola i dozvola boravka. Kao vlasnik imas posebnih "povlastica" ali sam prilicno siguran da ce Njemacka inzistirat na svojim kriterijima ako zelis u Njemackoj radit. Sto je donekle i logicno jer svatko moze za par funti otvorti firmu u VB, kad bi to bilo dovoljno za legalno radit u Njemackoj onda sve skupa bas i ne bi imalo smisla, zar ne?

Barem do ulaska u EU.
Da slažem se s tobom. Ja sam u Njemačkoj već otvorio obrt, zanimljivo jer me nisu tražili nikakve papire osim prijave boravka koju sam odradio. Sad mi je stiglo rješenje. Sad bi vjerojatno trebao srediti radnu dozvolu pošto nisam iz EU. Htio sam ovo zaobići pa otvoriti firmu u UK te ukoliko postoji veza unutar EU da firma iz unije može raditi u Njemačkoj bez posebnih dozvola a ja prikažem da sam zaposlen u toj firmi (svojoj) ne trebam posebnu dozvolu za rad u Njemačkoj. Mnogi su na taj način zaobilazili neka ograničenja i komplikacije koje nalaže Njemačka a u UK nije problem pa su s engleskom firmom radili u Njemačkoj.
lokmerivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 13:33   #67
Quote:
lokmerivica kaže: Pogledaj post
Da slažem se s tobom. Ja sam u Njemačkoj već otvorio obrt, zanimljivo jer me nisu tražili nikakve papire osim prijave boravka koju sam odradio. Sad mi je stiglo rješenje. Sad bi vjerojatno trebao srediti radnu dozvolu pošto nisam iz EU. Htio sam ovo zaobići pa otvoriti firmu u UK te ukoliko postoji veza unutar EU da firma iz unije može raditi u Njemačkoj bez posebnih dozvola a ja prikažem da sam zaposlen u toj firmi (svojoj) ne trebam posebnu dozvolu za rad u Njemačkoj. Mnogi su na taj način zaobilazili neka ograničenja i komplikacije koje nalaže Njemačka a u UK nije problem pa su s engleskom firmom radili u Njemačkoj.
Koliko znam, radne dozvole ionako ne vaze za citav EU nego samo za drzave za koji su izdane (barme one "najnize" radne dozvole). Tako da ako ti imas radnu dozvolu za VB. to ne znaci da i u DE smijes radit. VB firma smije poslovat na teritoriju EU-a ali to smije i firma iz Hrvatske ili neka koja uopce nije u EU-u. Pitanje je naravno tko taj posao obavlja i ima li ta osoba koja to obnavlja dozvolu za radt u drzavi u kojoj radi. Dozvolu za rad u Njemckoj ne trebaju samo EU drzavljani i oni koji imau dozvolu izdatu u Njemackoj. Ne moze naravno Spanjloska nekom Afrikancu ili Hrvatu izdat radnu dozvolu za Njemacku. Ne znam za te o kojima pricas da su sa engleskom firmom radili u Njemakcoj, sta ti znaci "radili"? Poslovali u Njemackoj ili onako fizicki radili na teritoriju Njemacke? I cudno mi je ovo da si dobio obrtnicu a da nemas radnu dozvolu, u moje vrijeme to bas i nije tako islo nego je sve bilo uvjetovano jedno drugim, al moguce da se promjenilo puno toga. Kakvu boravisnu dozvolu imas?
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 23:49   #68
Quote:
Elena35 kaže: Pogledaj post
može li mi netko pomoći oko informacija kako otvoriti turističku agenciju u inozemstvu, konkretnije u Engleskoj?

Hvala
evo slučajno sam naišao na ovo, ali nadam se da mod neće dati ban

http://www.openaeuropeancompany.com/...in-the-uk.html
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 15:36   #69
Otvaranje firme u inozemstvu

Bok narode,

ima li netko tu da je otvarao firmu u inozemstvu (konkretno u Americi) da napise par recenica kak je najlakse otvoriti firmu i kako je najeftinije odrzavati..

konkretno jel treba radna viza kad otvaras firmu, jel treba imati prostor u americi (ured, adresu itd..), jel moguce sam placati poreze bez racunovodje, jel moguce vodit firmu iz hrvatske
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 15:49   #70
pozdrav može li mi netko reći što točno treba za otvaranje građevinske firme u njemačkoj i kako uopće stoji građevina u njemačkoj..??hvala puno
Valentina F is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 21:42   #71
Otvaranje firme u inozemstvu

Dobar Dan. Ja i moj sin zelimo otvorit firmu u Švicarskoj. Da li mi moze nerko tko se razumije u to objasniti kakvi sve papiri trebaju i da li je uopce moguce otvorit firmu u svicarskoj sa hrvatskom nacionalnosti. Hvala unaprijed.
Akanter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:46   #72
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
Bok narode,

ima li netko tu da je otvarao firmu u inozemstvu (konkretno u Americi) da napise par recenica kak je najlakse otvoriti firmu i kako je najeftinije odrzavati..

konkretno jel treba radna viza kad otvaras firmu, jel treba imati prostor u americi (ured, adresu itd..), jel moguce sam placati poreze bez racunovodje, jel moguce vodit firmu iz hrvatske
Pozdrav... vidim da je ovaj dio foruma malo zamro ali i ja imam isto pitanje.

trebao bih otvoriti firmu u USA (navodno je kod njih Delaware porezna oaza?).
Zna li itko koja je procedura? Odakle početi? Pokušao sam preko neki odvjetničkih društava kod nas ali nitko nezna...

Ima li tko kakvih savjeta, iskustava?

pozz!!
sina-k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 21:32   #73
Da li neko zna imam salon u BL (BIH)oko 6mje.želim da ga proširim ali da iznamljujem prostor da li se to može i u kojim gradovima ?(London,Njemacka,Austrija)Hvala..

Zadnje uređivanje Dora19 : 12.07.2014. at 21:35. Reason: dodato
Dora19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.