Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2005., 14:35   #1
Toskana / Firenca

zanima me ako netko zna kako najjeftinije i najbrže doći do Firenze iz Zagreba ili Rijeke? u obzir dolaze vlak i avion.

hvala
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 16:17   #2
Vlakom iz Trsta!

Ako ideš avionom moras barem jedan put presjedat jer nema direktnih letova ni iz Trsta, ni iz Zagreba
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 16:21   #3
Blago tebi, sugradjanko! I ja bih u Firenze
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 23:00   #4
thx bionda, ova opcija je već razmotrena, s vlakom iz Trsta i vjerovatno ću je iskorisiti. zaista se brzo stigne, manje od 5 sati
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 00:38   #5
Jucer sam se vratila is Firenze,aaaaah bas je bilo super!
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 20:26   #6
imam dodatna pitanja

da li postoji "mjesto", agencija u Zagrebu ili Rijeci gdje se može kupiti karta za vlak Trst-Firenza-Trst?

ako ne, koliko prije je moram kupiti na kolodovoru u Trstu? kakvi su im vlakovi? što je s presjedanjem u Mestre, da li je jednostavno za snaći se? jer sam primjetila da su svi "connected" vlakovi s nevjerovatno malom vremenskom razlikom između jednog i drugog, od 3-5 minuta!
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 23:16   #7
Quote:
LadyInRed kaže:
da li postoji "mjesto", agencija u Zagrebu ili Rijeci gdje se može kupiti karta za vlak Trst-Firenza-Trst?
mislim da ne.imas vlak koji ide do trsta (preko Ljubljane! je bilo ranije), a tamo lako nadjes liniju za Firencu.

nisam godinama bila...a i kad sam isla drugi put, ucinih to svojim autom
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 22:13   #8
ja sam ljubomorna ja bi opet u firencu! predivno je tam.... nadam se da budem isla opet.... bila sam vec tri puta i ja bi opet!!!!
__________________
"...so when you hear this autumn song remember, the best times are yet to come..."
tockicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 16:06   #9
Quote:
LadyInRed kaže:

ako ne, koliko prije je moram kupiti na kolodovoru u Trstu? kakvi su im vlakovi? što je s presjedanjem u Mestre, da li je jednostavno za snaći se? jer sam primjetila da su svi "connected" vlakovi s nevjerovatno malom vremenskom razlikom između jednog i drugog, od 3-5 minuta!
Kartu ti je dovoljno kupiti par min. prije polaska.
Iz Mestre imas svakih pola sata/ sat za Firenze, uostalom evo ti linkovi na kojima mozes prekontrolirati orarie i cijene svih vlakova u Italiji.
http://www.trenitalia.com/it/index.html
http://www.artemotore.com/orario.ferroviario.htm
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 20:04   #10
Kako je tamo ici s autom? Mislim da cu ici do Gardalanda/Canevaworlda pa sam mislio spustit se do Fireneze. Jel tamo problem s parkingom i kolika ja sansa da cu u ovo vrijeme naci hotel tamo?
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 20:10   #11
Quote:
Denys kaže:
Kartu ti je dovoljno kupiti par min. prije polaska.
Iz Mestre imas svakih pola sata/ sat za Firenze, uostalom evo ti linkovi na kojima mozes prekontrolirati orarie i cijene svih vlakova u Italiji.
http://www.trenitalia.com/it/index.html
http://www.artemotore.com/orario.ferroviario.htm
Puno hvala nadala sam se da je situacija takva da se karta može kupiti neposredno prije.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 20:31   #12
baš kopam po ovom turizmu da nađem negdje firenzu.. ajd super.

nego, koliko te došla karta trst-firenza-trst?
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 21:55   #13
Quote:
daH kaže:
baš kopam po ovom turizmu da nađem negdje firenzu.. ajd super.

nego, koliko te došla karta trst-firenza-trst?
zaboravila sam u cent ali oko 60€ povratna. pogledaj si na www.trenitalia.com. sve imaš tamo. raspored vlakova, cijene....
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 17:33   #14
Firenze

Planiram za Novu godinu par dana u Firenzu pa me zanimaju me vaša iskustva, preporuke....
romanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 00:43   #15
ma ono, ljepsa je u proljece, najbolje je ici u svibnju.
po zimi je jos sivlja nego inace.
isplati ti se ici ako volis hodat po muzejima, inace ces se ispilat.
odi radije na siciliju
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 20:55   #16
i ja planiram putovati u firencu preko zimskog odmora- sredina januara.. nekih 4-5 dana...
znam da vrijeme nije idealno al jednostavno, do jula nemam slobodnih dana, a cini mi se da je lakse podnijeti zimu i manji broj turista nego vrucine i veliki broj turista...
zanima me sve... koliko kostaju ulaznice u muzeje, galerije i slicno, kakve su cijene hrane i pica, ima li smisla tamo i sta odshopingovati... barem cipelice neke.. i ima li smisla ici tamo bez nekih 500 eura u dzepu... (frendica ce mi sredit neki smjestaj za 135 eura 5 nocenja s doruckom.. jel to puno ili malo il je prihvatljivo za firencu?)
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 21:03   #17
Quote:
heureka kaže:
i ja planiram putovati u firencu preko zimskog odmora- sredina januara.. nekih 4-5 dana...
znam da vrijeme nije idealno al jednostavno, do jula nemam slobodnih dana, a cini mi se da je lakse podnijeti zimu i manji broj turista nego vrucine i veliki broj turista...
zanima me sve... koliko kostaju ulaznice u muzeje, galerije i slicno, kakve su cijene hrane i pica, ima li smisla tamo i sta odshopingovati... barem cipelice neke.. i ima li smisla ici tamo bez nekih 500 eura u dzepu... (frendica ce mi sredit neki smjestaj za 135 eura 5 nocenja s doruckom.. jel to puno ili malo il je prihvatljivo za firencu?)
nocenje u firenzi u hotelu s 3 zvjezdice kosta oko 300 eura.
zato ti preporucam hostel, u kojem ipak moras na vrijeme rezervirati mjesto, i koji kosta oko 20 eura na noc s doruckom.
shopping se u firenzi uopce ne isplati, ali u nekim drugim mjestima u toscani mozda ipak da. i inace, ako idete u firenzu, obavezno obidjite cijelu regiju.
hrana i pice su skupi i losi, posebno u samom centru. najlosiju pizzu u zivotu sam jela bas u firenzi. sta ja znam, ako ides u italiju, glupo ti je otic samo u firenzu. obavezno obidji i bolognu, sienu, ravennu, san gimignano itd. u firenzi je zapravo lijepo samo ono u muzejima, duomo i jos par renesansnih gradjevina u centru...
sta ja znam, odi do rima, na jug, firenza je precijenjena...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 21:20   #18
plan je firenca, al smo mislili napraviti izlete u rim (dva dana +jedna noc), i do pise... i to je to.. i da, naravno, obici toskanu koliko nam to vrijeme bude dozvoljavalo... sad cu jos pokusati u plan provuci i ravenu, siennu, bolonju..

hvala, nacth
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 13:06   #19
U Firenzi bila doduše u proljeće, svidjelo mi se iako vrijeme nije bilo baš neko, katedrala je jako lijepa a ako ste umjetnički nastrojeni stvarno se ima šta za vidjeti. Uficci gomila slika manje i više poznatih ( Boticelijeva Venera i sl.) ali svakako odite vidjeti Michelangelova Davida- on je u jednoj galeriji Academia- ja nisam luda za umjetnošću, ali David me je fascinirao kao živ je, kao da diše, očekuješ svaki čas da će se pokrenuti- isplati se ulaznica je nekih 7eura čini mi se ali kad si već tamo šta je 7 eur :-) naravno izleti okolo ako ste sa autom svakako
a Rim e rim je grad u kojem bi mogla živjeti ogroman ali ima neku mediteransku dušu na jednom mjestu najmoderniji kafići/ trgovine a iza ugla daleka povijest
mis mo noćenje plaćali u privatni B&B kao manji hotelić sa doručkom 90 EUR za dvoje a u firenci isto private samo bez doručka čini mi se 70 ( i jedno i drugo soba sa zasebnom kupaonom) rim firenza išli vlakom, dosta bezbolno.
a joj i ja bih negdje.... iako sam već zagovornik putovanja u proljeće ali nije ni ovo loše
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 17:21   #20
Bio sam par puta u Firenci, predivan grad, ima se sto vidjeti. U centru je dosta hotela, skuplji su naravno, ali vrlo pristojni. Ne bih se slozio da je zimi bezveze. Prije koju godinu sam bio bas oko Bozica, tako da je bilo sve lijepo ukraseno, pravi bozicni ugođaj. Hrana? Netko je napisao da je u centru uzasna...ja sam prvi put jeo pizzu na Piaza del signoria...i bila je odvratna...nikad gora. Sad kad sam zadnji put bio, naletili smo u jedan restorancic blizu Duoma, hrana je bila dobra, prava talijanska...ugođaj isto.
Ako ces brijati po Toskani, onda obavezno otici do Pise, bar da pogledas Torre, katedralu, centar. Siena je predivna, skoljkasti trg, ogromna katedrala goticka itd. Nisam bio u San Gimignanu..ali to vrijedi isto pogledati.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.