Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2010., 13:30   #521
da, 067 ti je mobitel.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:43   #522
od drugog forumaša (koji je ipak puno bolji u pismenom dijelu)

http://backpack.blog.hr/

inače, bio u parku, stvarno je prekrasan i čovjek se može tamo odmoriti, da mi nisu rekli da je ispod nas toliko kostiju ljudi
to si mi mogao i ti reći
uspio sam u svemu, jedino nisam vukojevića ulovio jer je nekej povrijeđen, pa ga to jutro nije bilo, bum stavio par slika, kad sredim si facu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:18   #523
Hahaha, bolje da ti nisam reka Ali sta nije park odlican? Cak mislim da si pogodija i vrime za posjetit ga. Doduse, kazu da je tamo u~4 misecu jos bolje..
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 16:32   #524
pa bilo je ljepo, onako polako se počinje sve žutjeti, a da si mi rekao za ovo ponjeo bi i lopatu
možda bi našao koji zlatni zub ( isprika onim slabog želuca,ja imam poprilično "čudan" smisao za humor )

inače pozdravio sam ga u tvoje ime
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 28.09.2010. at 16:42.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 19:35   #525
Haha, hvala za pozdrav, bice se nije ni sitija ko san XD Ajde, bas mi je drago da si se dobro proveo
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 20:55   #526
nego jesi ti još gore?

i mali dodatak, tko sad planira ići ima na stranici ambasade upitnik za vizu
može se u wordu ljepo ispuniti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 19:42   #527
pozdrav svima,

ja sam dosa 30.09. avionom u Kijev i nisu mi trazili ni pozivno pismo, samo putovnicu. Isao s Malev preko Budimpeste - povratna karta 220 eur
ako ce biti neko narednih 2 tjedna, nek se javi
aircanada jesi ti u Kijevu ?
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:27   #528
UK

pozdrav...

zanima me dali je velika razlika u cijeni karte za vlak kupljene u zagrebu ili budimpesti. relacija je zg-kijev? vidim da su cijene avionskih karata od 180-250 eura otprilike pa kalkuliram kako bi bilo bolje otici...

kako se nikad nisam vozija u vlaku, mozete li mi preniti svoja iskustva, negdi sam nasao informaciju da se vozi 30sati iz zg. pa me zanima dali se moze naspavati i odmoriti ili je to preveliki napor? ima li pauza po usputnim gradicima da se moze prosetati i popiti piva ili ide direktno sa neznatnim zaustavljanjem? postoji li bar u vlaku?

ako se vlak pokaze bolja opcija onda bi se iskrca u Lavovu i prespava dan-dva pa u kijev sljedecih 5-6 dana. sto kazete na takav plan puta? cilj putovanja su mi izlasci, puno hrane i jos vise pica, mozda koja zenska uleti...uglavnom samo zabava...tako da sa smjestajem nisam izbirljiv.

datum jos nije definiran jer ovisi o godisnjem odmoru. dvije su opcije: 10 dana prije bozica ili razdoblje od bozica do poslije nove godine, tako da bi novu godinu proslavija u kijevu...

ako imate nekakav prijedlog, slobodno podjelite, zahvaljujem...
pozdrav
pobjesnjeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:45   #529
čiji Božić i novu godinu

cijena ti je 50% jeftinija ako presejedaš u budimpešti

ispadne oko 100€ karte
220kn zg-budimpešta-zg
budimpešta -lviv-budimpešta ti je 52 + za krevet oko 20

naspavat se možeš solidno, ležaji su ok (ako ne uleti netko tko hrče ,a moguće i da sam se voziš )
žestice nema, ne znam za čaj, to sigurno imaš na unutarnjim linijama, cijena je 3 hrivnje,kava tu negdje, keksi 7 hrivnji

vlak ti nigdje ne staje dulje (ako ideš s ovim iz zg, on stoji isto nešto u Budimpešti koliko znam) tako da sumnjam da ćeš stići kupiti
samo se dobro opskrbi prije i nemaš problema

ova opcija s presedanjem je oko 30h put, jer u 5 krećeš iz zg,ako si sretan u 10 si u budimpešti,a za lviv ide oko 6 popodne mislim (i dolazi oko 10-11 tamo )


za plan ti nemogu ništa reći objektivno, jer zbog privatnih interesa moram favorizirati Lviv
po meni se isplati stati tamo

za smještaje imaš tu preporuka
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:17   #530
KILLERDOG, hvala na ekspresnom odgovoru...

ako sam te dobro razumio:
1. trebam u zagrebu kupiti povratnu kartu za budimpestu koja kosta 220kn i onda se iskrcati i u budimpesti.
2. u budimpesti kupiti povratnu kartu za lviv koja kosta 72 eura?

ova druga opcija koju si spomenija da je 50 % skuplja, to je direktno iz zagreba za lviv???

valjda sam dobro razumija....

znas li mozda za kijev koliko je karta, trazija sam na madjarskim stranicama ali nisam nista nasao????
pobjesnjeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:29   #531
da, kupiš u zg povratnu za 220 kn

onda u budimpešti kupiš za Lviv
za cijene pošalji mail Malevu, dobit ćeš cijene
tako sam i ja dobio

ovo ti je 52,8€ karta, + još za ta spavaća kola za 3 osobe (ako ideš tim u 6,to je obvezno ) je 18€ po smjeru
po povratku kupuješ isto u ukrajni to za spavanje

Thank you for your inquiry!

We would like to inform you that the ticket from Budapest to Lvov costs 26,40 EUR/person/way on the 2nd class, and 52,80 EUR/person for return way on the 2nd class.
Additional prices are the following:
3 bed sleeper: 18 EUR/person/way
*2 bed sleeper: 30 EUR/person/way
*1 bed sleeper: 60 EUR/person/way. (*1st class ticket needed)

Timetable

dep: Budapest-Keleti 18:43 16 TISZA
arr: Lvov 10:31

dep: Lvov 21:20 15 TISZA
arr: Budapest-Keleti 11:17

Our company is not selling international tickets online or via phone. You can purchase the tickets personally at the international ticket offices.
In our ticket offices you can pay for the tickets in Hungarian Forint. The actual currency rate is the following: 1 EUR = 280 HUF



znači 120€ cca je tamo i natrag
možeš ako ti se da ići lokalnima budimpešta zahony, pa zahon-chop, te chop-Lviv, nešto brže možeš stići i proči nešto jeftinije, ali isto možeš i popušiti kao ja pa provesti noć u zahony na stanici jer poslje 9 navečer nemaju vlak

ako se dobro sjećam zg-lviv je bio 1500kn (nazovi glavni pa provjeri)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:40   #532
zvat cu glavni i poslat cu mail Malevu pa cu razmisliti sto mi je isplativije...

hvala jos jednom, ako me bude jos nesto muciti onda se javim...
lip pozdrav i uzivaj
pobjesnjeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:43   #533
i nisi rekao na koji Božić ideš ?

možda ću i ja za njihov božić gore
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 10:21   #534
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
i nisi rekao na koji Božić ideš ?

možda ću i ja za njihov božić gore
zar opet?
i ja bih , ali mi se ne da zajebavati s vizom.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 10:29   #535
planiram ici oko ovog prvog bozica

datum ne mogu tocno odrediti jer frend sa kojim cu ici ne zna kad mu pada godisnji...

ja bi bia najsritniji kad bi otisli oko 23.12 a vratili se iza nove godine...
pobjesnjeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:19   #536
ma samo u kratki posjet (sve mi vuče da ću možda na kraju i češće ići gore )

i mene muči ta viza,ali iz drugih razloga
možda organiziram doček nove za grupu, pa je lakše i jeftinije
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:04   #537
Evo da se pridružim temi... Živim u Hrvatskoj i imam ukrajinske korijene. Bila sam 2 puta u Ukrajini. Jednom s folkorom jer plešem u ukrajinskom KUD-u i jednom turistički s roditeljima. Oba puta mi je bilo super. S folklorom je bilo malo skromnije sve,ali je super ekipa bila. Valja otići tamo jer vidiš da mi zapravo super živimo u odnosu na njih. Pogotovo dio Zakarpatja di ljudi nemaju struje i još se služe plugovima za obradu zemlje. Nismo tamo smješteni bili , ali smo stajali oba puta na nekoj benzinskoj postaji,pa smo vidjeli. Lvov i Kijev su mi super. Fascinirana sam ostala cijenama cuge i cigareta. Inače nisam pušač,ali Marlboro i Davidoff su koštali oko 4 kn prije 5 godina. !/2 l vodke od 8 kn pa na dalje. Cigareta i vodke smo nakupovali punu torbu i nije bilo problema na carini. Cijene hrane su slične kao i ovdje,a plaće su im mizerne. Koliko se uopće putuje vlakom? Znam da put traje poprilično dugo i busom do tamo...
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 13:05   #538
Meni je najjaca stvar, kad sam isao u Bukovel, stanem u jedan mali ducancic, koji se nalazi valjda u dnevnom boravku neke zene, a zbraja na onaj kalkulator sa kuglicama, par nih desno, par njih lijevo, i eto ti moj momak, racun
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 13:20   #539
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Meni je najjaca stvar, kad sam isao u Bukovel, stanem u jedan mali ducancic, koji se nalazi valjda u dnevnom boravku neke zene, a zbraja na onaj kalkulator sa kuglicama, par nih desno, par njih lijevo, i eto ti moj momak, racun
hehehehehe

Ma ima svega tamo... Mi smo s busom stali negdje u Zakarpatju na benzinskoj i ušli u dućan. Ja doma u ''špajzi'' imam više stvari nego oni u dućanu. Ne znaš što bi uzeo. Pokraj benzinske ''poljski wc''
Gdje toga još ima!
Kravice hodaju po cesti.... Ma sve to treba vidjeti,ali čovjek se šokira...
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 13:36   #540
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Meni je najjaca stvar, kad sam isao u Bukovel, stanem u jedan mali ducancic, koji se nalazi valjda u dnevnom boravku neke zene, a zbraja na onaj kalkulator sa kuglicama, par nih desno, par njih lijevo, i eto ti moj momak, racun
ja sam bio u sličnom dućanu u selu prije Simferopola ( bježao iz vlaka zbog moguće policijske kontrole papira,a ja nisam dobio pri ulasku papirić )
bilo je ravno 10 stvari, ali moja je imala olovku i blokić pa mi tamo "ispisala " račun
mogla me zavaljati donekle,jer cijena naravno nema (valjda ih svi znaju u selu )

inače votka je nešto poskupila sad je oko 10kn pol litre
također sam u Lvivu skoro prodao ogromnu chupachups lizalicu, jer uđem u dućan i gledam di je prodavač, dolazi neka cura i pita da li može kupiti ogromnu lizalicu iz izloga
i nije joj bilo čudno što ne pričam ukrajnski, nego da kako je tako skupa lizalica( 212 hrivnji je bila )
inače, i to da ribe onako prodaju mi je isto kad vlak stane

ps imali ste sreće s cugom i cigaretama
mene žena u vlaku pretresala i doslovno tažila račune za stvari gore kupljene (ipak uspješno prešvercao 5 flaša votke,evo i slike ulova )

i ispitivala vrijednosti poklona (kaj da joj kažem koliko vrijedi potpisani dres )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.