Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2007., 23:01   #201
hm... meni je jedna žena ( ima dvoje djece ) rekla da je jednom sumnjala da je možda ostala trudna i ginekolog joj je rekao da kao pilula za dan poslije može poslužiti i obična kontracepcija ( recimo Diane 35 ) i to tako da popiješ dvije tablete odjednom...

ima li istine u tome?
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:04   #202
Pomoć - hitno je!!!!!

Cure, pomozite...

Imam dečka skoro 5 godina, 3 i pol godine sam pila Diane 35 i od 12 mjeseca sam napravila pauzu. Od tada su mi menstruacije jako neredovite, zadnja je bila prije 2 mjeseca. U nedjelju smo spavali bez zaštite i dečko je svršio vani, ali od tada nemam mira, jako se bojim trudnoće.
Negdje sam pročitala da dvije tablete kontracepcijske služe kao pilula za dan poslije. Sinoć sam popila dvije Diane i večeras isto.. Jeli to dovoljno, ili?

Pomozite, molim vas!!!!
gizmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:58   #203
Quote:
gizmic kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitala da dvije tablete kontracepcijske služe kao pilula za dan poslije. Sinoć sam popila dvije Diane i večeras isto.. Jeli to dovoljno, ili?

Pomozite, molim vas!!!!
da, kod nas kontracepcijske tablete služe kao pilule za dan poslije. ja sam, nažalost, to jednom prakticirala, ali doktorica mi nije dala diane, već stediril. e, sad, ne znam da li će diane imat isti učinak pošto znam da su stediril baš "konjske" ( s obzirom na količinu prisutnih hormona i sl).
savjetujem ti da svakako odes do ginekologa sutra i objasnis u cemu je stvar.
bistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:07   #204
cure, hvala na odgovoru!!!

dečko smatra da nema šanse da sam trudna ali mene brine to što ionako nemam redovite menstruacije otkad sam prestala piti diane pa nemam pojma kad su mi plodni dani... koja zbrka!!!!

a te tablete o kojima pričate, idu na recept ili se kupuju?

što vi mislite, koja je šansa da sam trudna?
gizmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:15   #205
koja je šansa.. to ti tu nitko ne moze reći precizno, pa nemoj to niti pitati...

tablete su obične kontracepcijske... obično se davao stediril jer je doza najveća, ali mogu bilo koje, samo ovisi onda doza. a stediril više niti nije na trzistu, jer viskokodozazne tablete idu u povijest.

nazovi ginekologa, reci mu da si popila te diane i koliko i kad si ih popila jer si se prepala i pitaj ga što dalje.

vazno je da ih popiješ na vrijeme. da, djelotvorne su unutar 72 sata ali djelotvornost opada što se duze odgađa. stoga, ako si već prvi dio popila, nazovi i vidi što dalje. no frx
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:21   #206
Uh... znači, tih stediril tableta nema više... OK, zvat ću doktora pa ću pitati... Diane isto imaju visoku razinu hormona, koliko se sjećam....

A nakon koliko bih trebala dobiti menatruaciju s obzirom na popijene tablete, ako je sve u redu?
gizmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:22   #207
Quote:
gizmic kaže: Pogledaj post
Sinoć sam popila dvije Diane i večeras isto.. Jeli to dovoljno, ili?
diane kad se piju tako kako si ih ti popila djeluju kao postkoitalna kontracepcija.

ali, ne vidim baš smisao pauze ako će on svršavati u tebe, a ti onda zajebavati tijelo postkoitalnom kontracepcijom.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 17:16   #208
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
diane kad se piju tako kako si ih ti popila djeluju kao postkoitalna kontracepcija.

ali, ne vidim baš smisao pauze ako će on svršavati u tebe, a ti onda zajebavati tijelo postkoitalnom kontracepcijom.

nije svršio u mene ali to nije 100 posto sigurna metoda, koliko znam..

ma najviše me brine to što nemam mengu već 2 mjeseca pa ne mogu nikako plodne dane izračunat, kaže doktorica da je to normalno nakon pauze od kontracepcije, dok se period ne ustali.. inače koristimo kondome ali ovaj put se zalomilo...
gizmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:54   #209
ne.

ali nije svršio u tebe, nije sigurno da si uopće ovulirala, pila si poslije diane (iako mislim da se piju s razmakom od 12h.. ne sjećam se više a ne da mi se kopat ).. nisi trudna, hormoni su ti pobrčkani malo još. ako te jako strah, možeš napraviti test za cca 2 tjedna (ne znam koliko točno dana najranije nakon odnosa, piše na uputama za test kad ga kupiš), ovdje je žena analizirala testove pa možeš vidjeti koji je najosjetljiviji.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 09:38   #210
Imam jedno pitanje, ako netko moze pomoci. Pijem diane vec 7 mjeseci, zadnju tabletu popijem u cetvrtak i mengu dobijem u nedjelju svaki put. Zanima me trebam li nakon zadnje tablete koristiti neku dodatnu zastitu ili je to sigurno? Nisam nikad eksperimentirala u tim danima, a doktorica mi je na godisnjem pa ne znam koga bi pitala...
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 12:13   #211
evo i ja definitivno prelazim na Diane. Dvije sam godina na Yasminkama, sad radi face moram, stavrno moram, poceti s Dianama.
Jos zavrsim Yasmin pa za cca 3 tjedna javim prva iskustva.

Nikolinica, si vec presla? kako je? javi dojmove
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 08:13   #212
Curke...ovako. Imate jednu ludaru koja je Diane 35 šikala ko luda. I fali mi za poluditi...

Naime, ja sam je pila dok sam živjela u Italiji...i imala ludu srecu što mi je ginekolog tadašnji, bio u isto vrijeme i osoba koja je svojevremeno testirala Diane 35 za talijansko tržište. Ne nije bio predstavnik Lilly-a nego outsider.

I on me je, zbog problema sa kožom, stavio uredno na Diane, a ja sam freaknula jer sam znala da su to najjače hormonske tablete, od 0,35mg. Onda me on skulirao i rekao mi da su to bile početne vrijednosti i da je sadašnja Diane na normalnih i uobičajenih 0,33.

Ja sam je pila 5 godina beu prestanka. Nikakvih problema, lice kao u bebe, kilaža konstantna, ok.

Onda ovaj ode u penziju i ja promjenim ginića, koji kad je čuo koliko dugo sam ih pila i to bez pauza, me hitno šibne na nalaz krvi...usro se čovjek. A ja krv ko beba...

Znači, ak je normalno podnosite...AKO JE PODNOSITE...znači, bez retencije vode, pucanja kapilara...itd. Diane je super tableta.

No, mislim da svakoj kojoj je indicirana Diane danas bi joj bilo pametnije da pređe na Yasmine jer je to isti hormonski omjer al u puno manjoj dozi...tzv. 3. generacija koja je NAVODNO zdravija nego štetnija...
__________________
MDMA kućanica
SadAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 09:43   #213
...nikako. Popij blister do kraja...pa onda kreni sa Diane.
__________________
MDMA kućanica
SadAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:07   #214
Diane35 i opadanje kose

Pijem Diane gotovo 3 godine. U pocetku sam se osjecala malo cudno, ali sam se brzo priviknula i zadovoljna sam. Problema sa zdravljem nemam, ali u posljednjih pola godine mi je kosa katastrofalno pocela opadati. Od nekadasnje subare na glavi ostale su mi tri dlake

Ima li netko slicnih iskustava? Hormoni su mi ok, krvna slika ok, a kosa nestaje
Margita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 10:40   #215
hm, ne mora biti da je to od Diane.
moze biti nekaj drugo, pregledaj urinarni trakt. ili ti se kosa jednostavno mijenja. meni vec 2. godinu zaredom pada kosa, ali i raste nova (na yasminu sam).
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:07   #216
...i ja se slažem da to vjerovatno nije od Diane (mislim da bi ti se odmah to manifestiralo) al nikad se ne zna... Koliko godina imaš? Jel piješ još šta osim Diane?
__________________
MDMA kućanica
SadAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:35   #217
Quote:
SadAngel kaže: Pogledaj post
...i ja se slažem da to vjerovatno nije od Diane (mislim da bi ti se odmah to manifestiralo) al nikad se ne zna... Koliko godina imaš? Jel piješ još šta osim Diane?
Blizu sam 30.. Ne pijem nista ozbiljnije...tu i tamo tabletice protiv bolova, vitamini i tako-to, sve moguce za pomoc kosi (Merz Spezial, B vitamini). Koristila sam i one koje kakve preparate protiv opadanje kose (Vichy, Crescina) i opet nista.

Eliminirala sam sve moguce uzroke osim Diane i stresa..
Margita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:54   #218
Quote:
SadAngel kaže: Pogledaj post

I on me je, zbog problema sa kožom, stavio uredno na Diane, a ja sam freaknula jer sam znala da su to najjače hormonske tablete, od 0,35mg. Onda me on skulirao i rekao mi da su to bile početne vrijednosti i da je sadašnja Diane na normalnih i uobičajenih 0,33.
Samo mali ispravak kolicina hormona u diankama je 0,035mg etinilestradiola(drzim kutiju u ruci i prepisujem) i 2mg ciproteron acetata

Yasmine imaju 0,03 mg etinilestradiola u kombinaciji sa 3 mg drospirenona
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 12:52   #219
i ja odnedavno pijem diane zbog policističnih jajnika. pa recimo da se malo neobično osjećam, ne znam kako bi objasnila- ajmo reć tupavo
Zanima me nakon koliko vremena ste se udebljale i kad vam se popravio ten, meni je još uvijek sve po starom.
Također, je li Yasmin jednako učinkovit kod policističnih kao diane ili ne djeluje? Ne mislim još ništa mijenjati, prvo ću vidjet kako će bit s dianama ali čisto da znam.
Inaće, nakon svega pročitanog na ovom forumu i najnormalniju i najstabilniju osobu će opalit neka nuspojava, toliko ste uvjerljive... Ali još se držim-meni nije ništa
Javit ću se još
SuZi KjU is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 19:52   #220
Evo da vas obavestim, pre desetak dana sam ostavila diane i pocela sa cilestom.vec u prva 3 dana pojavile su se 2 velike akne na T zoni, (nisam ih imala 6 godina), izgubila sam 2 kg i upala u depresiju. stalno placem. eto, 'oce zenska da skida kilograme...tako mi i treba.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.