Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2011., 19:52   #201
Koristim Chromium, open-source verziju Google Chrome browsera, nikad većih problema do sada nisam imao.

Što se tiče "missing plugins", eventualnih problema bilo je oko Flash playera, prikazivanja DivX multimedije ili npr. ako zalutam na kakvu MS stranicu koja traži Silverlight plug-in. Tada, čak i na Macu, bez problema mogu instalirati takve plugin-ove.

Na Hotmail tj. Windows Live se ulogiram/odlogiram bez problema.

Znam da nisam puno pomogao ovime što sam napisao, osim isprobajte Chromium (ako imate volje), mene jako dobro služi.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 17:24   #202
Thumbs up Tips za Chrome

http://download.cnet.com/Adblock-for...-75000931.html

http://chromestory.com/newbies-start-here/

Iako pise newbies - sigurna sam da je onaj tip za samo ikonice na bookmarks bar i za iskusne dobar info.

Enjoy!
Tia22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 18:43   #203
Glede i u svezi prvog linka, postoje

AdBlock - Chrome Web Store i

Adblock Plus for Google Chrome™ (Beta) - Chrome Web Store

Razlike?
prvi dodatak je originalna Chrome ekstenzija napisana i optimizirana za Chrome (postoji i verzija za Safari)
drugi dodatak se razvio iz Firefox add-ona Adblock Plus
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:30   #204
Imam jedan problem sa Chrome browserom naime kada gledam neki video na youtubu video se uvijek na istom mjestu zaledi i neče se pokrenuti dalje od toga. Npr. ako pogledam neku epizodu RWJ video se zaustavi na 1:05 no ako refresham i opet gedam isti video zaustavi se približno na istom mjestu.

EDIT: naime nemam flash player, koliko sam shvatio on je ugrađen u Chrometu.
Houndon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 07:46   #205
Ovaj RWJ?

Flash Player je ugrađen u Google Chrome, ali je po defaultu "disabled". Da bi bio "enabled", vidi ovdje.
P.S. stabilna verzija je 11.1.102.55, Beta 2 verzija je 11.2.202.95/96
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 18:34   #206
gdje chrome sprema osobne postavke? (bookmarkse, lozinke i sl...). ako mi se dogodi da imam neki problem pa ga hocu izbrisat i ponovo instalirat, da ne moram ponovo sve postavljat.

i jel se moze kako postavit da mi nakon, stajaznam, svakih 10 dana automatski brise povijest i preuzimanja
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 19:42   #207
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
gdje chrome sprema osobne postavke? (bookmarkse, lozinke i sl...). ako mi se dogodi da imam neki problem pa ga hocu izbrisat i ponovo instalirat, da ne moram ponovo sve postavljat.

i jel se moze kako postavit da mi nakon, stajaznam, svakih 10 dana automatski brise povijest i preuzimanja
Sve imaš pod options!U gornjem desnom kutu!
A evo napokon novi google chrome ima mogućnost da se lijepo logiraš na svoj google chrome i na bilom kojem kompu, u bilo koje vrijeme, na bilo kojem mjestu na svijetu imaš uvijek sve svoje bookmarkse, lozinke i blblbla
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 20:13   #208
Ili automatski kako ti peachwoman savjetuje, ili "pješke" na slijedeći način:

u Win 7, bookmarks i passwords mogu se naći pod Computer, Local Disk C:, Users, User Name (tvoje korisničko ime), AppData (skriveni/hidden folder), Local, Chrome, User Data, Default, Bookmarks odnosno Login Data (passwords);

automatsko brisanje povijesti i preuzimanja: Options, Under the Hood (pod haubom), Privacy, Clear browsing data, Clear browsing/download history, dok iz padajućeg izbornika odabereš npr. past week ili last 4 weeks
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:08   #209
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Ovaj RWJ?

Flash Player je ugrađen u Google Chrome, ali je po defaultu "disabled". Da bi bio "enabled", vidi ovdje.
P.S. stabilna verzija je 11.1.102.55, Beta 2 verzija je 11.2.202.95/96
Da, mislim na tog RWJ .

Ukloni sam Chrome pa sam opet prešo na Mozzilu jer mi nema smisla da se mučim na njemu. Prije sam imao slučajeva da mi padne sustav zbog Chrometa kada gledam neki video. Inače, imam Windows xp može biti da je OS jednostavno prestar za tu vrstu browsera kao što je Chrome.
Houndon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 11:11   #210
Win XP "prestar" za "tu vrstu browsera"?
Ovo tipkam u Chromium-u na Win XP Pro, imam zadnju betu Flash-a
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 15:55   #211
Pričam gluposti izgleda . Želim reči da Chrome za mene nije vrijedan truda da non-stop otkrivam što nevalja s nj na mome kompjuteru.
Houndon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 00:40   #212
Na IE i firefoxu neke datoteke (npr. avi,pdf itd.) kod preuzimanja daje mi mogućnost hoću li datoteku otvoriti ili spremiti to jest ako je otvorim sprema je u predmemoriju.Zanima me da li i na chromu se da to postaviti jer meni samo daje mogučnost spremanja datoteke ?
damek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 14:15   #213
Ne, Chrome nema opciju Open, meni osobno je to koma i ne koristim ga.
Target is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 09:57   #214
Poštovanje

Kako se u internet pretraživač Google Chrome može dodati alatna traka opcije: Uredi kopiraj zaljepi i drugo? Navedite mi postupak dodavanja navedene alatne take u internet pretraživač Google Chrome?

Zahvaljujem se svima na odgovorima.
__________________
S poštovanjem,
Mihajlo Kovačić.
Mihajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 22:53   #215
mislim da ne može nikako
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:59   #216
homepage mi je stavljen google.com
ali on se otvori i sve piše na hrvatski a u donjem kutu mogu birat google.hr, kad to kliknem bude sve isto samo tu onda piše google.com, kad to kliknem opet izbaci sve na glupom hrvatskom

kako da google.com bude jednostavno google.com na čistom najjednostavnijom jeziku na svitu engleskom!
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:24   #217
VPN?

vidi po IPu da si iz HR i automatski te redirecta.
Firelord is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:18   #218
Pa znam
jel ima lijeka?
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:07   #219
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
kako da google.com bude jednostavno google.com na čistom najjednostavnijom jeziku na svitu engleskom!
Taj "glupi hrvatski" je jezik koji i ti pričaš, kao i milioni drugih ljudi. kako jezik može biti glup?
Ako ti je prihvatljiviji engleski (kao i meni, recimo), to ne znači da je tvoj materinji jezik glup
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:18   #220
Nadobudno sam poslala bratu link na malwarebyte anti exploit da si instalira i srusio mu se chrome,ne moze ga otvorit, onda sam malo istrazivala i ispada da su anti exploit i adblok u konfliktu
https://forums.malwarebytes.org/inde...-under-chrome/

Znam da ima adblok jer sam mu ga ja stavila, ali sebi sam prosli tjedan promijenila u adguard pa valjda zato nisam imala problema.

sad bih mu trebala nekako objasnit da instalira iobit uninstaller i da tamo ima opciju da moze pluginove deinstalirat bez otvaranja browsera, mada mozda je igra i s compatibility,znam da sam negdje uspjela rijesiti s promjenom naziva chrome u chrom da se uspio otvoriti ili imate li vi neke lakse prijedloge za laike da mu posaljem preko poruke?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.