Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 19:32   #1
Poplavili dlanovi

(U drugim temama sličnog sadržaja se spominju i trnci ili pečenje dlanova što ovdje nije slučaj pa sam otvorila novu temu, nadam se da nije problem.)

Danas kad sam poslije tuširanja izlazila iz kade primjetila sam da su mi dlanovi s unutarnje strane potpuno plavi, do te mjere da sam mislila da je ručnik pustio boju na njih, ali nije, provjerila sam nekoliko puta.
Vidjele su se sve žile i žilice koje inače ne vidim jer su mi dlanovi bijeli.
Prestravila sam se jer znam da inače plavi prsti mogu upućivati na neke grozne stvari. Nisam toliko obraćala pozornost na prste pa ne mogu reći da li su i oni bili toliko plavi, jer me hipnotizirao ovaj prizor na ostatku dlana.
Voda u kojoj sam se tuširala je bila dosta vruća, izvan kade je bilo prohladno. Na drugim dijelovima tijela i u licu, usnama, nije bilo tragova tog plavljenja. Nije bilo bolova, trnjenja.
Bilo je tako plavo još par minuta i onda je naočigled počelo nestajati tj. vraćati se normalna boja.
Trudna sam 16 tjedana, tlak mi je malo niži, nemam nikakve bolesti, pa tako niti većih problema s cirkulacijom. Problematična mi je kralježnica. Često osjećam nedostatak zraka i preskakanje srca, smiri se nakon sedativa.
Ovo planiram spomenuti na idućim pregledima no pomoglo bi mi ako bi netko znao je li ovo nešto ozbiljno zbog čega trebam raditi dodatne pretrage ili ne moram brinuti?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 20:45   #2
ako je to jedina promjena ne moraš se brinuti (trebaš obratiti pažnju na eventualno oticanje ruku i nogu).

to što vidiš na dlanovima je tvoja krv, koja se jače prozire nego inače. mogu biti tamni dlanovi, crveni, plavi. ima dosta o tome na netu, pogledaj npr. http://mojabeba.motion-forum.net/t18...ene-u-trudnoai
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 21:51   #3
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
ako je to jedina promjena ne moraš se brinuti (trebaš obratiti pažnju na eventualno oticanje ruku i nogu).

to što vidiš na dlanovima je tvoja krv, koja se jače prozire nego inače. mogu biti tamni dlanovi, crveni, plavi. ima dosta o tome na netu, pogledaj npr. http://mojabeba.motion-forum.net/t18...ene-u-trudnoai
Problem je što sam guglala i uglavnom pronalazila stranice s pitanjima/odgovorima gdje se odmah šalje na hitnu, spominju se srčane bolesti, plućni kolaps i sl. Skoro sam umrla samo od čitanja toga Nažalost, ovu stranicu nisam pronašla nigdje, da jesam ne bih otvarala temu.
Da, to je jedina promjena (bila, jer je trajala kratko) oticanja nema, zaista nikad nisam vidjela ništa slično, da sam se sjetila ranije uslikala bih i plašila ljude s tim.
Puno, puno hvala na odgovoru!
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.