Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 12:08   #21
ne znam jel znate ono za liječenje u inozmestvu - ona kartica nekakva - to ne vrijedi za zemlje EFTE!!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 16:15   #22
pa naravno da ne vrijedi. to vrijedi samo u eu
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 17:41   #23
Normalno sam usao u CH (s putovnicom) u Zurichu, i to kroz salter samo za EU/CH. Nikakve stambilje mi nisu lupali niti ista ispitivali (ako bas bude frka na povratku, imam boarding pass). Palo mi je napamet i da probam s osobnom...

Ne ocekujem da maltretiraju kad se moze u zemlju i preko drugih Shengenskih drzava, npr. na letovima iz kojih nema passport kontrole.

Dakle EHIC vrijedi ili ne jos za Svicarsku?
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 20:23   #24
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne znam jel znate ono za liječenje u inozmestvu - ona kartica nekakva - to ne vrijedi za zemlje EFTE!!
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
pa naravno da ne vrijedi. to vrijedi samo u eu
Quote:
Resurrected kaže: Pogledaj post
Normalno sam usao u CH (s putovnicom) u Zurichu, i to kroz salter samo za EU/CH. Nikakve stambilje mi nisu lupali niti ista ispitivali (ako bas bude frka na povratku, imam boarding pass). Palo mi je napamet i da probam s osobnom...

Ne ocekujem da maltretiraju kad se moze u zemlju i preko drugih Shengenskih drzava, npr. na letovima iz kojih nema passport kontrole.

Dakle EHIC vrijedi ili ne jos za Svicarsku?
Naravno da vrijedi za sve članice EEA i Švicarsku.
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=559&langId=en

To be eligible for a card, you must be insured by or covered by a state social security system in any Member State of the European Union, Iceland, Liechtenstein, Norway or Switzerland.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 13:23   #25
Ovo je još jedan slučaj gdje do izražaja dolazi totalna neorganiziranost naših institucija gdje se nikada ne zna tko pije, a tko plaća.

I nisu u pitanju samo Švicarska, Norveška, Liechtenstein itd. nego i balkanske zemlje van EU (osim naših susjednih) - Makedonija i Albanija u koje državljani EU mogu ulaziti samo sa osobnom dok na stranicama našeg mvpei još uvijek nigdje ne piše niti riječi o tome već stoji i dalje sve isto kao i prije (da je potrebna putovnica) tako da ni u tom slučaju nije baš jasno kako stvari stoje.

Dovoljno je reći i da za Srbiju nije do samog ulaska u EU bilo niti jedne informacije nigdje hoćemo li moći tamo samo sa osobnom ili ne, to su objavili tek koji dan kasnije iako se po logici stvari moralo znati za to puno prije.


A što se tiče ovih kojima nije jasno zašto bi netko išao u inozemstvo bez putovnice stvar je vrlo jednostavna, ljudima kojima je istekla putovnica s pravom ne pada na pamet davat 400kn za novu ako im nije potrebna praktički nigdje u Europi osim za Rusiju, Ukrajinu, Bjelorusiju, Tursku i Moldaviju. To su pravila za EU građane, a sad da li smo mi punopravni EU građani po pitanju putnih dokumenata ili ne, to uz ovakve "sjajne i odgovorne stručnjake" u ministarstvima još nije u potpunosti jasno.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 13:43   #26
eo ovak:
koliko sam uspio skužiti na stranicama mvpei
s osobnom se može ići u:
-sve države članice eu
-lihtenštajn, bih, srbija, makedonija, crna gora, kosovo

za švicarsku, island i norvešku treba putovnica
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 03:07   #27
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
eo ovak:
koliko sam uspio skužiti na stranicama mvpei
s osobnom se može ići u:
-sve države članice eu
-lihtenštajn, bih, srbija, makedonija, crna gora, kosovo

za švicarsku, island i norvešku treba putovnica
ak se sa putovnicom mora u Švicarsku onda se mora i u Lihtenštajn
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 11:43   #28
Ne mora, dovoljnja je osobna.
"*Hrvatski državljani mogu ulaziti u Lihtenštajn i s osobnom iskaznicom. Napominje se da je hrvatskim državljanima za Švicarsku potrebna putovnica"
http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...ajn,155.html#p
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 11:49   #29
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne mora, dovoljnja je osobna.
"*Hrvatski državljani mogu ulaziti u Lihtenštajn i s osobnom iskaznicom. Napominje se da je hrvatskim državljanima za Švicarsku potrebna putovnica"
http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...ajn,155.html#p
budući da CH obavlja vanjske poslove i za Lihtenštajn nema logike da za njih ne treba, a za CH treba putovnica
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 11:55   #30
Tako je kako je napisano jer Lihtejštaj sam odlučuje što će tražit od koga.

Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
nego da li moram dobiti štambilj na Slovenskoj granici da sam ušao u Šengensku zonu, .
Nema udaranja pečata državljanima unije pri ulasku u schengen bez obzira kamo idu.

Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
I nisu u pitanju samo Švicarska, Norveška, Liechtenstein itd. nego i balkanske zemlje van EU (osim naših susjednih) - Makedonija i Albanija u koje državljani EU mogu ulaziti samo sa osobnom dok na stranicama našeg mvpei još uvijek nigdje ne piše niti riječi o tome već stoji i dalje sve isto kao i prije (da je potrebna putovnica) tako da ni u tom slučaju nije baš jasno kako stvari stoje.
Ovdje treba gledat za svaku državu svijeta
http://www.mvep.hr/hr/konzularne-informacije/vize
http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...e-informacije/
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 15:45   #31
Znam gdje treba gledati, ali do prije par dana su još bile stare informacije, sada su napokon updateali za Makedoniju i Albaniju...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 16:30   #32
A da se netko konačno sjeti nazvati švicarsku ambasadu umjesto da ovdje raspravljate?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 16:58   #33
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
A da se netko konačno sjeti nazvati švicarsku ambasadu umjesto da ovdje raspravljate?
pa to ja već danima govorim
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 15:42   #34
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Ja ne znan šta vi gledate al meni pod Croatian citizens piše samo putovnica.

http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/...ontentPar_0016

Entry into Switzerland for Croatian citizens:
Croatian citizens are entitled to enter Switzerland without a visa on the basis of the following travel documents:

passport; this travel document must be valid until the end of the stay, i.e. must be valid at the time of leaving Switzerland
Ovo je stvarno NEVJEROJATNO! Naime, na ISTOM TOM LINKU koji ti sad navodiš sad doista stoji samo PASSPORT! A prije nekoliko dana kada sam ja citirao taj link, za naše državljane je pisalo isto kao i za Sloveniju, dakle isto je pisalo IDENTITY CARD! Dakle, bit će da se taj koji ažurira web od švicarskog ministarstva malo požurio i zaletio i stavio da je dosta i osobna, a da je kasnije ipak utvrđeno da za sada još traže putovnicu...
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 11:11   #35
pomalo povezano, evo povukli smo 40.000 novih zdravstvenih jer smo pogrešno napisali da vrijede u Švicarskoj...

svakako neozbiljno od jedne EU članice
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 11:35   #36
Putovnica je dokaz da si državljanin svoje države i da te ona može štititi kada se nalaziš izvan njezinog teritorija, ali pošto smo ulaskom u EU postali državljani EU putovnica više nije potrebna za ulazak, odnosno putovanje između država članica EU, ali zato kada idete u druge države i dalje vam je potrebna putovnica, jer država neće pustit svog državljanina, a isto tako i država primateljica, da ide u drugu državu bez dokaza kojim ga ona može štititi,a to je putovnica.

Dakle za Švicarsku nam treba putovnica.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 11:55   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
pomalo povezano, evo povukli smo 40.000 novih zdravstvenih jer smo pogrešno napisali da vrijede u Švicarskoj...

svakako neozbiljno od jedne EU članice
A u pravilniku o istoj iz 2011-te lijepo stoji da vrijedi za članice eu-a.

Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
-- jer država neće pustit svog državljanina, a isto tako i država primateljica, da ide u drugu državu bez dokaza kojim ga ona može štititi,a to je putovnica.

Dakle za Švicarsku nam treba putovnica.
Pustit će ga jer ga više nemaju pravo pitat (ni naši ni slovenci) kuda ide,zašto ide, koliko će boravit,koliko love ima....Pa nam putovnica treba ne zato jer nas naši neće pustit nego zato jer to Švicarska zahtjeva.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 13:56   #38
Dakle, što je sa Makedonijom? Negdje piše da se po novom može sa osobnom, a negdje ne. Bosna, Srbija, Crna Gora, Kosovo... sve sa osobnom koliko sam shvatila, jel tako?
Recimo tu: http://www.mup.hr/UserDocsImages/top...ne_granice.pdf str.15 piše da ne
A ovdje da se može: http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...e-informacije/
Za hrvatske državljane: od 01. srpnja 2013. hrvatski državljani, osim s valjanom putovnicom, i s valjanom osobnom iskaznicom (izdanom nakon 01.01.2003.) mogu ulaziti u sve države članice Europske unije te u Albaniju, Bosnu i Hercegovinu, Crnu Goru, Kosovo, Makedoniju i Srbiju.
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 24.07.2013. at 14:03.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 12:07   #39
Gleda se MVP tj.vizni režim.I u Makedoniju može s osobnom.Njihovi kažu:
"Državljani država članica Europske unije i zemalja koje su potpisale Schengenski sporazum može ući u Republiku Makedoniju uz predočenje osobne iskaznice izdane od strane nadležnih tijela država članica Europske unije i potpisnicama Schengenskog sporazuma."(loš prijevod).
http://translate.google.hr/translate...00%26bih%3D609
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:00   #40
Pomagajte jel mogu ili ne u Lihtenštajn s osobnom putovnica istekla prije mjesec dana..a ovaj put uletio ovaj vikend..šaljem mailove zovem nitko ništa ne odgovara u mvep jel ima tko info točan samo piše "zasada nije potvrđena mogučnost prelaska državne granice s oi"... dok sam na drugim stranicama našao da možemo u Lihtenštajn samo sa osobnom...
__________________
Isus,Marija = Ustaše,Cibalia
19cv19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.