Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2012., 17:42   #161
Quote:
Kostrenka kaže: Pogledaj post
Jedno vrlo jednostavno pitanje ......
zar ne bi bilo BITNO jednostavnije da tvoj muž potpiše s mamom kupoprodajni ugovor (ima ga za kupiti u Narodnim Novinama), ovjeri svoj potpis tamo gdje se sad nalazite, i mama nakon toga obavi prijenos. ili joj tvoj muž pokloni auto (mislim da i za darovanje postoji standardizirani obrazac u Narodnim Novinama), a ona nakon toga obavi prijenos.
naime, vlasništvo automobila se ne može (osim ako će to biti prijenos vlasništva bez stvarnog obavljanja prijenosa i bez plaćanja poreza na prijenos) prenjati putem punomoći, nego prodajom ili darovanjem.
naravno, postoji i mogućnost da mama upravlja tim vozilom (osigurava ga, registrira, naplati štetu, eventualno i obavi prodaju u ime i za račun osobe koja joj je izdala punomoć) na temelju punomoći kojom ju vlasnik ovlasti na sve to. on u svakom slučaju mora ovjeriti svoj potpis. bilo na punomoći bilo na ugovoru o prodaji.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 12:18   #162
Punomoć

Sklopila bih s jednom osobom koja će duže vrijeme izbivati iz RH ugovor o punomoći. Konkretno, obavljala bi za njega poslove poput registracije auta, sklapanje osiguranja, bankarske, štedno-kreditne poslove (vjerojatno je to to).
Molim savjete/pomoć:
- što napraviti: opća ili specijalna punomoć
- kakav je postupak
- cijena

hvala
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 12:48   #163
Situacija je sljedeća: osoba je stara i tesko pokretna i ne izlazi iz kuce. Dala bi mi punomoc da ju zastupam u slucaju za koji je dobila poziv (uvid u idejni projekt, susjed radi nadogradnju na kuci). Sto napraviti? Kako ovjeriti punomoc kod javnog biljeznika za osobu koja nemoze otici kod javnog biljeznika?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 20:10   #164
Poštovanje,
Molim Vas ako tko zna,ne stignem sada čitati stranice unatrag da provjerim jel o tome već pisano.
Naime, nisam iz zg i želim da mi kolega preuzme moj indeks na faksu. Za to mi treba ovjera od javnog bilježnika, punomoć jel.

Što sve trebam za izvadit tu punomoć? Jel treba i on doći sa mnom u javnobilježnički ured ili im mogu samo izdiktirati njegove podatke?

Unaprijed hvala!
nihil1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 13:19   #165
Punomoć-opunomočitelj je u Americi

Lijep pozdrav svima.
pokojni djed je ostavio kucu mome ocu i mojoj sestrični koja živi u americi i sada bi mi prodali kuću pa me zanima da li sestrična mora dolaziti u Hrvatsku ili može poslati punomoć ovjerenu u americi i da li to vrijedi i kod nas.
da li ta punomoć mora biti na engleskom pa ju ja prevest i ovjerit opet ili ona na hrvatskom moze tamo ovjeriti.
kako tako nesto funkcionira?
koji jos dokument treba? preslika putovnice američke ?
unaprijed hvala
djubre44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 13:30   #166
Mislim da punomoć može riješit u hrvatskom veleposlanstvu ili konzulatu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 13:56   #167
Unhappy Kako poništiti punomoć?

Potpisao sam BIANCO punomoć svom ocu 1994 ili 1995-e godine.
U najboljoj vjeri, ali naivno. Sad su stigli troškovi (jer je izgubio taj spor) od kojih ja trebam platiti jednu trećinu (što ću i učiniti) a 2/3 otac i njegova supruga.
Zanima me kako da poništim tu punomoć kako je on ne bi mogao dalje koristiti?
Ni ne znam što na njoj piše,vjerovao sam mu da je to formalnost, da ništa ne brinem, itd. Naravno da me to ne ekskulpira od moje gluposti i naivnosti. Napisao sam mail njegovom odvjetniku ali molim savjet kolegica i kolega forumaša kojima više vjerujem.
Puno hvala unaprijed!
TAKESHI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 07:15   #168
Thumbs up

Hvala drage kolege; sad sam siguran da moj problem nije ni malo jednostavan pa ću danas do odvjetnika.
TAKESHI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:12   #169
kažu da se opća, generalna punomoć može napisati do nekog datuma, ili do opoziva.

može li mi netko pojasniti kako funkcionira to "do opoziva"?

ako netko ima u ruci punomoć koja ga ovlašćuje na pravne poslove u nečije ime, na koji način ljudi koji posluju s njim mogu znati da li je došlo do opoziva?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 13:48   #170
^ bump anyone? doista ne pitam tek toliko da štancam postove.

kako sudionik u pravnom poslu može znati da li je došlo do opoziva opće punomoći druge stranke?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 10:23   #171
Punomoć - kako formulirati

Otac mi je bolestan i nepokretan te ne može obavljati razne poslove. Ja sad trebam u bolnicu pozvati javnog bilježnika da se ovjeri punomoć, no ne znam to sročiti, a u ured bilježnika koje sam zvala bili su jako nesusretljivi - neka ja napišem, oni samo ovjeravaju.
S obzirom da nisam pravnik, stvarno ne znam… recimo račun u banci. Trenutno je njegova kartica kod mene i ja podižem novac jer mi je dao PIN, no ne mogu umjesto njega otići u banku i nešto obaviti (što god, sad mi ne pada na pamet). On odlazi u dom, treba odjaviti telefone i televiziju, riješiti s Elektrom neke stvari - kako da to uopće formuliram? On želi kuću prodati ili mijenjati za stan - ja nisam vlasnik, kako to formulirati, moram otići u agenciju za nekretnine i umjesto njega staviti kuću na prodaju. Moram k sebi preusmjeriti njegovu poštu. On ima kreditnu karticu, što s tim?

Ovo se sve dogodilo iznenada, stvarno se ne mogu sjetiti što još, vjerojatno će s vremenom iskrsavati, help!!
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 10:42   #172
Ovako nešto
http://bs.scribd.com/doc/76928183/punomoć-obrazac
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 11:46   #173
Joj super, hvala puno.
No treba mi i sadržaj - kako da formuliram za što me točno opunomoćuje?

Pristup računu? Plaćanja? Otkazivanje usluga? Stavljanje kuće na prodaju? (sve to mi treba, ali ne znam ni hoće li mi to npr. banka priznati i kako točno treba biti sročeno).
Sad sam zvala banku, pa me ženska uputila u poslovnicu.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 10:37   #174
Navedi sve što ti treba ili misliš da će trebat.Od viška glava ne boli.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 12:48   #175
Molila bih pomoc.

Trebala bih punomoc koja bi pokrivala siri spektar (jos ne znam sto sve) pa ako ima neka stranica ili popis za sto se sve moze dati punomoc.

Naime osoba koja ce mi dati punomoc odlazi na godinu dana iz Hrvatske, kako je odluka nagla, trebamo brzo reagirati, a ja se ne mogu sjetiti za sto bi mi sve trebala punomoc osim za podizanje poste, bankovne transakcije i sve vezano uz auto.

Imate li kakvih ideja?
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 17:50   #176
Punomoc

Na koji nacin mogu opunomociti svojeg sina da bi mogao podignuti preporucene posiljke umjesto mene. Koliko kosta i koliko se dugo mora cekati na rjesenje o toj punomoci? Hvala.
violet123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 16:28   #177
Trebao bih opunomoćiti oca da me upiše na fakultet.
E sad zanima me da li se ja samo pojavim kod bilježnika i on ima taj obrazac, dokument što li već ili ja to moram pokupiti na fakultetu?
minadjederpe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 07:46   #178
PUNOMOČ ODLUKA

Da li može advokat dobiti valjanu punomoč da piše i podpisuje odluke umesto direktora ?
marzda100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:12   #179
Solemnizacija - mogućnost davanja punomoći

Kako i sam naslov kaže, postoji li mogućnost opunomoćiti člana obitelji da umjesto mene ode na postupak solemnizacije?
Radi se o tome da bi se solemnizacija trebala obaviti u mjestu koje je poprilično udaljeno od mjesta mog stanovanja.
Kako sam u vremenskim ali i financijskim problemima, put mi se ne bi pretjerano isplatio.
U mjestu gdje bi se trebala obaviti solemnizacija ugovora stanuju moji tetka i tetak.
Da li postoji mogućnost da opunomoćim tetku i da ona umjesto mene sudjeluje u postupku solemnizacije?
Hvala na odgovorima.
Aragami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 14:39   #180
Punomoć

Uskoro putujem u inozemstvo i želim da nekome ostavim punomoć. Međutim, u općini su mi dali formular u kojem bih trebao navesti za koje sve poslove želim opunomoćiti tu osobu. Postoji li neka opća punomć kojom bih opunomoćio opunomoćenika za sve moguće životne situacije?

Hvala.
nuruka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.