Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 09:22   #21
ljudi, mir! vidim da je došlo do raskola a svi smo valjda za isti cilj - kontrolirano reklamiranje
mislim da kad bi se pokrenula inicijativa (ovdje nas očigledo ima dosta) u udruzi potrošač za masovnom tužbom protiv svih prodajnih lanaca što tako ubacuju reklame u kasliće, da bi to prošlo. ima nas gro koji svjedočimo da njihova interna upustva djeliteljima letaka NE funkcioniraju te da smo mi protiv uopće takvog načina reklamiranja (ubacivanje letaka u kaslić). Vjerujem kako bi mnoge fotografije prepunih sandučića reklama gdje se vidi ime firme čiji je letak, te sranja kakva se dešavaju tamo gdje kaslića nema, bi bilo sasvim dovoljno za tužbu kako tih prodajnih lanaca
stoga, nemojmo laprdat već fotić u ruke, slikat redovito kaslić i onda sve poslat na udrugu potrošač pa da imaju osnove za tužbu...

što se tiče smeća koje bi nastalo mojom spomenutom idejom o štandovima na javnim mjestima: meni je osobno jednako grozno za vidjet gro smeća od letaka u svom ulazu ali i grozno bi mi bilo za vidjet gro smeća od letaka na javnom mjestu. no moj ulaz JA moram čistit, a javno mjesto čistoća kojoj ja PLAĆAM da čisti. stoga, matematika nalaže kako je ipak bolje smeće na javnom mjestu - a teoretski to se nebi smjelo desit jer bi čistoća trebala paziti da bude čisto. u suprotnom, ako se smeće ipak napravi na javnom mjestu bi značilo da nam je čistoća neučinkovita, da plaćamo bezveze za nešto što se ne obavlja i to bi se onda isto trebalo tužit... no isto tako nisam baš primjetio po gradu da ima smeća od besplatnih novina koje imaju svoje kutije, ali sam primjetio da kutije služe kao kanta za smeće (to je već drugi problem koji mi ovdje netrebamo obrađivati)

i da, vidio sam gore nege nepotrebne opaske kao da "trgovci" nisu firme, da prodavačica na blagajni ne štanca reklame i sl. sranja. mislim kako svi znaju na što mislim kad kažem "trgovci" i te da su takva pametovanja suvišna
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 09:59   #22
Quote:
Ges kaže:
stoga, nemojmo laprdat već fotić u ruke, slikat redovito kaslić i onda sve poslat na udrugu potrošač pa da imaju osnove za tužbu...
Ispravak - poslati Državnom inspektoratu i kopija Udruzi potrošač!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 13:33   #23
Quote:
pitam_ja kaže:
Jedna od mogućnosti je da staviš naljepnicu na svoj kaslić na kojoj piše da je zabranjeno ubacivati reklamne letke. Ako kažeš da jesi, onda možeš tužiti svakoga tko se toga ne drži.
To bi još bilo moguće da ih bagra ne trga, doslovno su išli od ulaza do ulaza poderali naljepnicu na ulaznim vratima i još strugali male koje su bile na svakom kasliću - nema naljepnica pa možemo ubacivat.

Doslovno im treba postaviti zamku pa ih malo propustit kroz šake.

Quote:
ovisnica kaže:
A što se tiče panoa za reklame u zgradama, to neka kontaktira predstavnik stanara takvu firmu i sredite to Al, u mojoj zgradi recimo, isto ima taj pano, pa svejedno guraju po kaslićim! Valjda ne kuže čemu služe ti panoi!!?!
Ti panoi su (bili) vlasništvo firme koja ih je postavila koja se onda trebala brinuti za distribuciju letaka i tužakati one koji trpaju kasliće, ali kako je organizacija te firme bila na boljem nivou, recimo da je propala...
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 09:38   #24
Isprike na podizanju prastare teme ali iživciran sam agresivnim ponašanjem jedne firmice da je to strašno...

Quote:
ovisnica kaže: Pogledaj post
Nameće se pitanje, kako zabraniti ostavljanje reklamnih letaka na šajbu auta ? Nije toliko iritantno kao pošt. sandučići, ali vjerojatno nekom i to smeta ?
Dakle još je iritantnije, jer kad u sandučiću ljudi nađu reklamu izbace ju obično na kutiju, kasnije to čistačica pokupi i baci u kontejner. No kad na autu nađu reklame redovito ih bacaju na cestu... osim toga reklama u sandučiću u načelu nije vidljiva, dok reklama na autu služi ne samo meni "za obavijest o uslugi" već i svakom prolazniku koji ju vidi, dakle tu automobili građana služe kao besplatni reklamni prostor što je krajnji bezobrazluk.

Ima jedna firma u Zadru a riječ je o autoservisu "Experta" koji godinama masovno tiska svoje reklame i svakodnevno ih stavlja na sve automobile na koje naiđe po gradskim parkinzima i to ih ubada na bočno staklo na vozačkim vratima. S tim da njihovi plaćenici obilaze iste parkinge svaki dan, tako da ako netko svaki dan tamo parkira auto, morat će najmanje jednom dnevno čistiti auto od njihovih reklamnih sranja.

Uglavnom, došao sam na ideju da toj firmi idući put kad dobijem letak, jednostavno ispostavim račun za korištenje mog automobila kao reklamnog prostora, budući da je njihova reklama jasno istaknuta i vidljiva. Poslikam, priložim sliku i uplatnicu i račun... ako ne plate pošaljem opomenu pred tužbu a dalje tko zna... da imamo normalno funkcionirajuće sudstvo prilično sam siguran da bi to prošlo.
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 10:14   #25
Quote:
Uglavnom, došao sam na ideju da toj firmi idući put kad dobijem letak, jednostavno ispostavim račun za korištenje mog automobila kao reklamnog prostora, budući da je njihova reklama jasno istaknuta i vidljiva. Poslikam, priložim sliku i uplatnicu i račun... ako ne plate pošaljem opomenu pred tužbu a dalje tko zna... da imamo normalno funkcionirajuće sudstvo prilično sam siguran da bi to prošlo.
Sviđa mi se ideja.
Najgore je kad stave ispod brisača pa eto pljuska pa opet sunce.
Čovječe, sa špahtlom to treba strugat kako se zalijepi...
U ovom slučaju bi mogli poslikat,odvest auto na kompletno vanjsko ultra skupo pranje pa ispostaviti račun od pranja
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:37   #26
Imali smo onu naljepnicu zabrane, ali su je ostrugali nečim i usprkos što imamo dva mjesta za reklame - van i unutar zgrade, i dalje neki bacaju u kaslić, one za kredite i pizzerije...

Uglavnom - želim staviti novu naljepnicu, pa me zanima - gdje da kupim te naljepnice zabrane ubacivanja reklame u kasliće?
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:55   #27
Vidim temu pa imam potrebu komentirati. Prije cirka tri mjeseca sam puko, X puta sam rekao dostavljačima da ne ostavljaju te reklame ispod brisača ali džabe. Popizdio, nadjem na letku telefon od Kauflanda, nazovem ih i oni me preusmjere na agenciju za te letke. Zovem njih, objasnim šta je i kažem da više neću usrani letak ako ga nisu u stanju stavit tamo gdje treba.

Nakon tri dana zvoni neko na vratima, kad ono taj frajer sto djeli, jebe mater mojoj staroj sto ga je netko prijavio. Čujem dernjavu, izlazim van da vidim šta je, frajer se polako udaljava od kuće i dalje psujući nasred cijele ulice. Kao napravili smo mu probleme na poslu s prijavom. Sad uzimam opet telefon i zovem tu jebenu agenciju, ajde ovaj put sam naletio na neku kulturnu žensku kojoj je sve bilo jasno i koja je rekla da se taj više neće pojavit u kvartu i da reklame ne moram dobijati ako ne želim.

Svejedno, iduči tjedan sam fino taman na taj dan kad djele bio slobodan, skuhao kavu, sjeo na terasu i čeko da vidim hoće li se ista ameba prošetati s tim reklamama. Nije ga bilo, neki novi dečko je djelio. Kroz razgovor s njim sam saznao da je ameba dobila otkaz jer mu to nije bilo prvi put da radi scene.

Dakle, nazovite, napravite scenu, i nećete dobit letak. Inače ne funkcionira.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.