Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2011., 18:47   #2121
Quote:
MaxWax kaže: Pogledaj post
Čovjek je zakon , najprije te pusti da ti sam kažeš što te muči i sve te sasluša bez prekidanja.Nisam radio nikakvu rektoskopiju ni ništa nego klasika -lezi na bok i prstenac.Ali bez bolova vrlo podnošljivo s obzirom na neugodnost pregleda.Ako odeš kod njega ,u dobrim si rukama.
hvala ti, svakako kod njega, vec sam dobila preporuku od jednog drugog doktora.ali kazem, trenutno stanje bolje pa se ne zurim, ova analna fisura je malo drugaciji zahvat...joj sta mi drago da ne trazi rektoskopiju
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:19   #2122
Thumbs up Ey Vegga

Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
hvala ti, svakako kod njega, vec sam dobila preporuku od jednog drugog doktora.ali kazem, trenutno stanje bolje pa se ne zurim, ova analna fisura je malo drugaciji zahvat...joj sta mi drago da ne trazi rektoskopiju
Nisam ja rekao da on ne traži rektoskopiju , nego meni nije radio nikakvu ...skopiju . Ali s obzirom da nemamo isti problem kod tebe je moguć i neki drugi
pregled . Čuj nemoj se bojati ,ja sam se bojao i pregleda a kad sam ga obavio rekao sam p..... dim (sorry).Tako ti je sa svime samo nemoj sama sebe lagati da ti je dobro itd a ustvari nije i onda na kraju moraš ići jer je problem postao prevelik da bi ga mogla zaobilaziti.Napravi klik u glavi i čvrsto se odluči rješit se problema jer si nakon toga "slobodna ".Čim kreneš u realizaciju mozak ti se prilagodi na novonastalu situaciju i pomaže sam sebi da što bezbolnije to riješi.
Malo filozofiram ali stvarno je tako.Najgore je trovati se sa strahovima i sam sebe strašiti do besvjesti.Kreneš i znaš da će se oni pobrinuti za tebe jer su školovani da to rješavaju.
__________________
Max
MaxWax is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 22:59   #2123
Javljam se nakon duljeg vremena. Imao sam dugo problema s hemoroidima i tamo negdje u 7.mjesecu sam već odlučio otići na operaciju DG HAL RAR. Moji su problemi bili takvi da sam dosta često krvario. Hemoroidi su povremeno izlazili van, ali su se vraćali natrag unutra. Bolove nisam jake imao, samo povremeno. Dakle, vrlo vjerojatno imam hemoroide III. stupnja. I onda sam temeljito promijenio navike oko jela i vršenja velike nužde. Probao sam kreme i čajeve. Međutim, situacija mi se normalizirala tek kada sam sredio stolicu. Svako jutro odmah čim ustanem uzmem veliku šalicu one smjese žitarica (muesli) i dodam vode. Stavim u mikrovalnu i ostavim da se ohladi i da žitarice nabubre i omeknu. Dodam još malo vode. I to jedem svaki dan. Moram reći da mi se situacija poboljšala. Nemam problema s krvarenjem niti me boli. Hemoroidi nisu nestali jer niti ne mogu, ali mi ne izlaze van, ne krvare niti me bole. Ne kažem da je prehrana ljekovita nego s takvom prehranom imam redovitu stolicu i to uvijek na večer prije spavanja. Stolica je taman kakva mora biti, niti mekana niti pretvrda. Usavršio sam i tehniku obavljanja velike nužde. Obavim to lagano bez i najmanjeg naprezanja. Nema više sjedenja na školjci dulje od 30-60 sekundi. Eto, to bi bilo to. Možda nekom pomogne. Ali, to je za blaže slučajeve i dobro za prevenciju. Kada bih se opet vratio starom režimu prehrane (preskakanje doručka, premalo vlakana), sve bi se vratilo na staro. Ovi muesli s vodom nisu ukusni, ali se može pojesti. Treba paziti ako nekome smeta za želudac. Uglavnom, meni se s time i s dosta povrća stolica tako ustalila (svakodnevno i najbolje konzistencije) i za sada nema problema.
Kajkavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 20:56   #2124
bok ljudi novi sam ovdje pa bi me zanimalo iskustva s dg hal metodom ako je netko bio ja imam unutarnje drugog stupnja vec 4 god
roary24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 09:00   #2125
Pozdrav

Quote:
roary24 kaže: Pogledaj post
bok ljudi novi sam ovdje pa bi me zanimalo iskustva s dg hal metodom ako je netko bio ja imam unutarnje drugog stupnja vec 4 god
Ja ti samo mogu reći ,a to sam i napisao neki dan da je moj prijatelj po toj metodi obavio operaciju i da su mu se u 20 godina 4 puta vraćali .Isto tako je i neka cura na forumu napisala da su joj se vratili nakon mjesec ili dva .Ta metoda je lakša za podnest jer ti ne režu ništa ali se u puno slučajeva vraćaju -jbg. .
__________________
Max
MaxWax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 09:16   #2126
Quote:
MaxWax kaže: Pogledaj post
Ja ti samo mogu reći ,a to sam i napisao neki dan da je moj prijatelj po toj metodi obavio operaciju i da su mu se u 20 godina 4 puta vraćali .Isto tako je i neka cura na forumu napisala da su joj se vratili nakon mjesec ili dva .Ta metoda je lakša za podnest jer ti ne režu ništa ali se u puno slučajeva vraćaju -jbg. .
Hajde ne trkeljaj gluposti, to je jedina trajna metoda. Da ljudi znaju kako je to efikasno (u 100% slučajeva) ne bi više ni sekunde čekali da se ZAUVIJEK riješe proširenih hemoroida. Taj tvoj navodni prijatelj nije ni mogao imati dg hal rar metodu prije 20 godina jer se ona tada još nije ni radila. Kada se ispravno uradi onda je ok, a ta metoda praktično ne ostavlja mogućnost greške hirurgu. Da ponovim još jednom: ne trkeljaj i ne navodi čovjeka na krivi trag o neuspješnosti dg hal rar metode kod tvog prijatelja jer se ta metoda nije primjenjivala prije 20 godina. U Hrvatskoj pogotovo. Kraj, ende, the end.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 09:24   #2127
Quote:
MaxWax kaže: Pogledaj post
Ja ti samo mogu reći ,a to sam i napisao neki dan da je moj prijatelj po toj metodi obavio operaciju i da su mu se u 20 godina 4 puta vraćali .Isto tako je i neka cura na forumu napisala da su joj se vratili nakon mjesec ili dva .Ta metoda je lakša za podnest jer ti ne režu ništa ali se u puno slučajeva vraćaju -jbg. .
Dokaz da lažeš:

M. Scheyer, E. Antoneietti, G. Rollinger, H. Mall, S. Arnold
Doppler-guides hemorrhoidal artery ligation.
Excerpta Medica – The American Journal of Surgery, 2006
Background: In 1995, Morinaga reported a new technique for the treatment of hemorrhoids, hemorrhoidal artery ligation (HAL), which uses a specially designed proctoscope coupled with a Doppler transducer for identification and ligation of hemorrhoidal arteries.

Znači metoda je predstavljena u stručnom časopisu 1995, a zadnjih godina se intenzivno primjenjuje.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 11:35   #2128
Za tebe , Lesi

Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Dokaz da lažeš:

M. Scheyer, E. Antoneietti, G. Rollinger, H. Mall, S. Arnold
Doppler-guides hemorrhoidal artery ligation.
Excerpta Medica – The American Journal of Surgery, 2006
Background: In 1995, Morinaga reported a new technique for the treatment of hemorrhoids, hemorrhoidal artery ligation (HAL), which uses a specially designed proctoscope coupled with a Doppler transducer for identification and ligation of hemorrhoidal arteries.

Znači metoda je predstavljena u stručnom časopisu 1995, a zadnjih godina se intenzivno primjenjuje.
Uopće mi nije namjera bila niti trkeljati niti lagati a ti pojma nemaš o tome dočim govoriš da se po Digi rar ilil hal metodi ne vraćaju .Do ovog teksta sam imao o tebi bolje mišljenje ,a ti si ustvari seljo.
__________________
Max
MaxWax is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.11.2011., 12:07   #2129
Molim da međusobno argumentirano raspravljate bez vrijeđanja. Hvala.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 15:15   #2130
dg metoda

Quote:
roary24 kaže: Pogledaj post
bok ljudi novi sam ovdje pa bi me zanimalo iskustva s dg hal metodom ako je netko bio ja imam unutarnje drugog stupnja vec 4 god
Pročitaj što je napisao "zzzKomarac" na stranici 97 ..
__________________
Max
MaxWax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 17:47   #2131
Quote:
MaxWax kaže: Pogledaj post
Pročitaj što je napisao "zzzKomarac" na stranici 97 ..
Pogledaj post #1928 by Lesli Eldridž. Treba pogoditi pravi krvni sud. Sve zavisi isključivo od stručnosti i ispraksiranosti liječnika. Ja još nisam čuo da se to nekome vratilo. A razgovarao sam sa prof.dr. i sigurno nema šanse da se jave ponovo isti problemi. Čovjek ima 3 ili u nekim slučajevima i 4 vene. To treba sve srediti da se ne javlja na preostalim krvnim sudovima koji nisu obrađeni. Kako se to radi? Dopplerom...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 23:48   #2132
Lesli je u pravu, previše krivih informacija se znalo naći na ovom forumu, pa da bi se samo tako prešutjeli pogrešni zaključci. To nikome ne pomaže.
Nitko ne misli ništa loše, ali tvoj prijatelj nije nikako mogao ići na dg hal rar prije 20 godina, da ne govorim o tome da se u Hrvatskoj ta metoda tek nedavno počela koristiti i koristi je samo PAR liječnika.

Jedino s čim se ne slažem je da je metoda svaki put uspješna, pročitala sam dosta članaka o tome i uspješnost metode je 95%, ako zapadneš u onih 5% metodu moraš ponoviti, ALI nakon toga si siguran.
Jednoj forumašici je dr. rekao da joj ne može jamčiti da joj se neće vratiti hemoroidi nakon trudnoće, ali da bi to trebalo biti to. Dakle, ništa nije APSOLUTNO sigurno, pogotovo ne kad raspravljamo o ljudskom tijelu.

I najbolji kirurzi griješe, no dobro, tu sam subjektivna jer meni je moj dr. bio najbolji i nisam nikad imala takav ljubazan tretman, pa slobodno zaobiđete ovo.

Komarac nije imao sreće. Ili je nešto pošlo po krivu, ne znam. Ali ako već navodiš JEDNOG čovjeka kojem su se nakon te metode vratili hemoroidi, zašto preskačeš nas ostale koji smo super zadovoljni?
Činjenica je da ima više zadovoljnih ljudi nego onih drugih. I nemojte okolo širiti neprovjerene informacije, ipak se radi o zdravlju.

Edit: Možda bi bilo dobro da se jave ovi ljudi kojima su se hemeroidi vratili pa da kažu što im je dr. rekao, zašto se to desilo i kakav je daljnji postupak.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 19:07   #2133
Eh evo informacija iz prve ruke. Kod mene je sve ok. Polipi se nisu vratili. Inače od hemoroida se mogu dobiti polipi (ova vrsta koju sam ja fasovao). obično ih bude 12-18 i kada se (obično nenadano) otkriju onda se i oni odmah odstrane. Ne moraju se svi odstraniti nego najveći i oni najkritičniji. I mali se obično povuku. Operativna metoda je jedino rješenje. Ova DG HAL RAR metoda se koristi obično u kombinaciji sa nekom drugom kada se radi o komplikacijama sa prolapsom. I svi lijekovi, kreme, mazalice, čajevi,... su samo simptomatsko "liječenje". Operacija uviijek pomaže. E postoji i onih 3% nesretnika kojima operacija DG HAL RAR ne uspijeva. To su uvijek teška stanja kada se sve zakomplicira i tada je pored pacijenta i liječnik u neprilici. Tada hemoroidalna bolest postaje teškoća i skoro pa nepoznanica i znanstvenicima i jako se teško rješava. Ima tu još nekih dodatnih faktora koje ja kao laik ne poznajem, a čak i rijetki liječnici to znaju. Zato pamet u glavu-kada se jave prvi simptomi hemoroida treba odmah liječniku otići da se to sredi u početnom stadiju i tada nema fule. Ali ljudi obično dođu u uznapredovaloj fazi bolesti kada se radi o trećem ili četvrtom stupnju (obično kod prolapsa i u četvrtom stupnju) To je vrlo nezahvalno i za liječnika jer postoje komplikacije. Eto i ja sam došao sa polipima, ali srećom sve je ispalo OK. Puno sreće ostalima i savjet je da obavezno odete dobrom liječniku koji će to srediti kako treba.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 21:20   #2134
ok ljudi hvala na odg ali opet covjek ne zna sta bi bio sam u bolnici oni rade samo klasicnu metodu i kad ih pitas kako se rijesit toga samo kazu dijetna ishrana to nije za operaciju jos a s druge strane ima toliko tih metoda da ni sam covjek ne zna za sta bi se odlucio tj sta je najbolje pa zato opet molim da se jave ljudi koji su to prosli da podijele iskustva ja trenutno proucavam ovu dg hal ili pph metode pa ako netko ima kakvih korisnih informacija bio bih zahvalan
roary24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 00:37   #2135
roary24

Upiši u tražilicu ovdje na forumu dg hal rar metoda i naići ćeš na brojne postove o toj temi, a sve vrlo friško i nedavno.
Osim dg hal rar metode dobra je i THD metoda, ali za nju moraš biti dobar kandidat.
U Zagrebu u KB Merkur rade dg hal rar metodu, inače se ide privatno.

Sretno!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 17:45   #2136
bok ljudi,

osjetim u zadnje vrijeme da veliku nuždu obavljam malo teže, analni otvor mi se jako skupio i kad napipam osjetim pod prstom kao neke otekline (to su valjda krvne žile), nekad s vremena na vrijeme koristim Hemeroprotect kremu, al pošto ju nisam u mogućnosti stalno koristiti 2 put dnevno i ne pomaže mi.
ima li neke instant metode za lakše slučajeve?
poput nekih pilula ili tako nešto..
(da napomenem <25g)
grenzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 18:34   #2137
Quote:
roary24 kaže: Pogledaj post
ok ljudi hvala na odg ali opet covjek ne zna sta bi bio sam u bolnici oni rade samo klasicnu metodu i kad ih pitas kako se rijesit toga samo kazu dijetna ishrana to nije za operaciju jos a s druge strane ima toliko tih metoda da ni sam covjek ne zna za sta bi se odlucio tj sta je najbolje pa zato opet molim da se jave ljudi koji su to prosli da podijele iskustva ja trenutno proucavam ovu dg hal ili pph metode pa ako netko ima kakvih korisnih informacija bio bih zahvalan
Nema ti šta da proučavaš-odeš kod dobrog hirurga koji je ZAISTA dobar i prepustiš se u njegove ruke. On će najbolje znati šta treba činiti.

Quote:
grenzer kaže: Pogledaj post
bok ljudi,

osjetim u zadnje vrijeme da veliku nuždu obavljam malo teže, analni otvor mi se jako skupio i kad napipam osjetim pod prstom kao neke otekline (to su valjda krvne žile), nekad s vremena na vrijeme koristim Hemeroprotect kremu, al pošto ju nisam u mogućnosti stalno koristiti 2 put dnevno i ne pomaže mi.
ima li neke instant metode za lakše slučajeve?
poput nekih pilula ili tako nešto..
(da napomenem <25g)
Operativna metoda je jedino rješenje. Ova DG HAL RAR metoda se koristi obično u kombinaciji sa nekom drugom kada se radi o komplikacijama sa prolapsom. I svi lijekovi, kreme, mazalice, čajevi,... su samo simptomatsko "liječenje". Operacija uvijek pomaže.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 19:48   #2138
Quote:
grenzer kaže: Pogledaj post
bok ljudi,

osjetim u zadnje vrijeme da veliku nuždu obavljam malo teže, analni otvor mi se jako skupio i kad napipam osjetim pod prstom kao neke otekline (to su valjda krvne žile), nekad s vremena na vrijeme koristim Hemeroprotect kremu, al pošto ju nisam u mogućnosti stalno koristiti 2 put dnevno i ne pomaže mi.
ima li neke instant metode za lakše slučajeve?
poput nekih pilula ili tako nešto..
(da napomenem <25g)
Javite se svom liječniku,koje će vas vjerojatno uputiti proktologu.
Važno je da vam netko to pogleda i da se navrijeme počne liječiti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 11:06   #2139
Pozdrav,

Prije tri dana probudio sam se sa neugodnim bolovima u analnom otvoru, otisao sam na wc i opipao mali cvoric, neugodno mi je kada sjedim, te mogu sjediti samo na mekanim jastucima i sl..Nasao sam ovdje na forumu razlicite price od ljudi sa slicnim simptomima peckana i sl., no cini mi se da takoder imam hemeroide kao vecina samo sto niti u jednoj situaciji mi stolica nije krvava. Kupio sam kremu protiv hemerodia i mazem se njome vec dva dana i nisam siguran da se povlaci kako sam ocekivao no ima malog ucinka...znali netko mozda da li je u pitanju nesto drugo ili ?? Unaprijed hvala
danzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 17:15   #2140
Maži nekom kremom koja dobro djeluje na te simptome. Koju ćeš izabrati ne znamo, ali ima ovdje dosta postova sa prporukama krema i probaj. Iz svog iskustva ti mogu preporuliti Xiloproct ili Faktu (mada Faktu ne djeluje uvijek i kod svakoga). A najbolje je da odeš liječniku pa će ti on dati recept za neku kremu. I da, zaboravio sam da napišem da su to hemoroidi.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.