Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2021., 02:39   #1
Osveta (nekad bih bila malo zla)

Žene, kako se nosite sa porivom da se osvetite kad vas netko razjebe?

Ja sam uglavnom cool. Od ljudi koji mi ne sjednu se u 99% slučajeva uspješno maknem bez ikakvog konflikta i sve super.

Al sad sam baš ljuta, povrijeđena, razočarana jer se radi o muljanju i nepoštivanju od strane bliske osobe.
Nisam u stanju da ronim suze (to bi inače bilo tipično za mene), već smišljam neku malu pakost.

Laganje i nepoštivanje dogovora mi je oduvijek baš jako grozno i ne podnosim to.

Tako bih rado bila bitch i vratila istom mjerom i još malo tamo di boli. A bogu fala znam di boli (ne bi bilo nikakvih ozbiljnih posljedica, al bilo bi neugodno).

Vjerojatno bih trebala biti "iznad toga", al vjerojatno ostajem vještica
Eminenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 03:02   #2
Ja sam bijesna neko vrijeme i sva jaka u sebi , skidam sve sa neba i mislim da ću ne znam kakvu pakost napraviti , pa nikad ništa ne napravim.

Userem se i ohladim takoreći.

Realno gledano nitko mi nikada nije napravio nekakvo zlo da bi mu se trebala ići osvećivati i općenito su mi ''osvećivanja'' malo psycho. Ono , makni se ili postavi granice.
I pošalji ih u pizdu materinu.

Pošto nisi dala više informacija (razumljivo , khm , životne misterije tema ) ne znam koliko je opravdano da se ideš osvećivati.
nothanks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 08:01   #3
Od osvete mi je daleko privlačnije u facu reći ma ko te jebe smeće jedno malo beznačajno.

Uspjela sam to, doduše, cijela dva puta u životu. Prvo što sam po prirodi jedna od onih koji šute i gutaju, a kad prekipi eksplodiraju preko mjere. Onda si poslije mislim koji mi je kurac i hoću li ikad naučiti reći na vrijeme.

Drugo što me često razjebu mailom ili općenito na daljinski pa se ohladim dok mi dotična osoba konačno dođe pod nos.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 08:11   #4
Već sam napisala na nekoj drugoj temi, ali evo i tu.

Osveta konzumira samo osobu koja se osvećuje. Troši je, crpi, ne da joj da krene dalje. Onoga kome se osvećuje zaboli ona stvar, jer da mu je stalo ne bi napravio to što mu je napravio.

A kada do osvete dođe, onaj kome se osvećuješ te samo pogleda u stilu "koji kurac" i nastavi dalje sa životom, a ti si potrošila vrijeme i život.
__________________
If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 08:57   #5
Iako boli nanesena nepravda osveta ti nece pomoci, lijepo je Verona napisala. Ponekad je najveca osveta ne osvecivati se, nedas im ono sto zele. Cesto se zivot osveti umjesto tebe.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 10:07   #6
Ima jedna osoba koja mi je svojom zloćom obilježila dobar dio života, nepovratno, ali smjer u kom me gurnula je ispao idealan za mene. Dugo sam maštala o nekoj osveti, a onda sam prošle godine saznala da se toj osobi ispunio višegodišnji san i duboko u sebi (negdje oko želuca) me to iskreno razveselilo.

A od zajedničkog prijatelja sam saznala da su toj osobi do srednje škole virili šmrklji iz nosa pa se više niti ne ljutim, ne mogu
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 10:57   #7

a kaj reći...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 11:02   #8
Moje životno vrijeme i duševni mir su mi predragocijeni da bi se zamarala s osvetom. Samo se odmaknem i ne mislim više da me ne živcira previše, a Bog/priroda/svemir/karma/sudbina/whatever će se pobrinuti da se svi računi naplate, da se sve poravna.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 11:05   #9
Osveta se servira hladna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 11:10   #10
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Već sam napisala na nekoj drugoj temi, ali evo i tu.

Osveta konzumira samo osobu koja se osvećuje. Troši je, crpi, ne da joj da krene dalje. Onoga kome se osvećuje zaboli ona stvar, jer da mu je stalo ne bi napravio to što mu je napravio.

A kada do osvete dođe, onaj kome se osvećuješ te samo pogleda u stilu "koji kurac" i nastavi dalje sa životom, a ti si potrošila vrijeme i život.
Da, ovo.
Plus, najbolja stvar je da ti život nastavi dalje, i ako ti je bitno da ta strana vidi kako živiš, da vide da te nisu baš nešto oštetili putem.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 11:45   #11
Quote:
emina55 kaže: Pogledaj post
Žene, kako se nosite sa porivom da se osvetite kad vas netko razjebe?
Ovisi koliko dugo me drži.
Ima situacija gdje vidim priliku pa ju uhvatim. Ništa naravno životno krucijalno, niti destruktivno ali znam vratiti, kompenzirati emocionalni stres.

Take the higher road nije moj đir i ne umiruje me
__________________
He who dares wins 17.02.1983
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 11:57   #12
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
Ovisi koliko dugo me drži.
Ima situacija gdje vidim priliku pa ju uhvatim. Ništa naravno životno krucijalno, niti destruktivno ali znam vratiti, kompenzirati emocionalni stres.

Take the higher road nije moj đir i ne umiruje me
Jesu li osobe kojima se osvećuješ svjesne tvoje osvete ili to samo tebi pričinja zadovoljstvo?
__________________
If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 11:58   #13
Ne volim se osvećivati, jer se bojim loše karme... ali... vjerujem da je pravda spora, ali dostižna.... nebrojeno puta sam bila u pravu...

dovoljna im je kazna što se više ne druže samnom
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 11:59   #14
Reko jednom jedan čiča iz bivše firme: nije bog mačka da grebe odmah.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 12:05   #15
Ako mi je netko napravio nešto grozno osvetom bih ispala jednako grozna osoba, a to nisam.
Znam uzvratit verbalno jer imam prilično dugu jezičinu, ali spletki se grozim.
Osvećivanje za gluposti mi je na razini ekipe koja piše na Recenziraju i Maminim tajnama, a to mi je isto ispod moje snobovske časti
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 12:14   #16
nisam za osvete.
prošla sam pola života i dan danas čekam svečani trenutak kad ću uzgojit muda i vraćati ljudi verbalno u facu.
ono, jebem samoj sebi mater zbog odgoja "ne zamjeri se, ne vraćaj istom mjerom, sve će doći na svoje, ma pusti...."

najjače su mi noći kad me netko preko dana raspizdi... e onda se ja svađam i genijalno uzvraćam i baš sam hrabra i svima sve u facu, naravno uz nervozu u želucu i nesanicom

u međuvremenu.... stavim osobu na ignor i više ne postoji. figurativno i doslovno. over and out.
znaju takve osobe točno zašto, samo ih čudi koliko me drži.... a drži me zauvijek
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 12:48   #17
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Već sam napisala na nekoj drugoj temi, ali evo i tu.

Osveta konzumira samo osobu koja se osvećuje. Troši je, crpi, ne da joj da krene dalje. Onoga kome se osvećuje zaboli ona stvar, jer da mu je stalo ne bi napravio to što mu je napravio.

A kada do osvete dođe, onaj kome se osvećuješ te samo pogleda u stilu "koji kurac" i nastavi dalje sa životom, a ti si potrošila vrijeme i život.


Ja znam otici trcati ili u zustru setnju i onda u glavi smislim najgroznije scenarije osvete. Game of thrones scenario su pickin dim za ono sto je meni u glavi.
I u tom procesu se ohladim, ispucam negativu i budem smijesna sama sebi.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 13:08   #18
ne mislim da se sve mora na svojoj koži iskusiti, škola, lekcija ovoono. ako se ja ne potrudim raskrinkati i zaustaviti kakvog nasilnika ili varalicu, dopuštam da povrijedi nekog drugog poslije mene, a od toga imam osjećaj kao da sudjelujem u njegovom zlodjelu.
osim toga osveta uopće ne mora biti tromjesečna stresna akcija. ima ih koje se sasvim lijepo uklope i taman dođu na red, što harder kaže, kad se dobro ohlade.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 13:21   #19
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Već sam napisala na nekoj drugoj temi, ali evo i tu.

Osveta konzumira samo osobu koja se osvećuje. Troši je, crpi, ne da joj da krene dalje. Onoga kome se osvećuje zaboli ona stvar, jer da mu je stalo ne bi napravio to što mu je napravio.

A kada do osvete dođe, onaj kome se osvećuješ te samo pogleda u stilu "koji kurac" i nastavi dalje sa životom, a ti si potrošila vrijeme i život.
Totalno si u pravu.

Al s obzirom da se radi o bliskoj osobi ne znam (ne želim) se maknut.
Svađa je oko banalne gluposti - gdje provesti koliko vremena. Planovi su unaprijed dogovoreni i mogu se prilagoditi, ali ih bliska osoba odluči prilagoditi sebi u korist na način da mene mulja, a ja malo po malo otkrivam kako je priča šuplja.

Imam potrebu u najmanju ruku ne držat se ostatka dogovora. Pa nek ekipa s kojom je osoba imala dogovor popizdi na nju.

Gazim i samu sebe ako se ja držim dogovora i dopuštam da me se laže.
Eminenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 13:25   #20
Quote:
emina55 kaže: Pogledaj post
Totalno si u pravu.

Al s obzirom da se radi o bliskoj osobi ne znam (ne želim) se maknut.
Svađa je oko banalne gluposti - gdje provesti koliko vremena. Planovi su unaprijed dogovoreni i mogu se prilagoditi, ali ih bliska osoba odluči prilagoditi sebi u korist na način da mene mulja, a ja malo po malo otkrivam kako je priča šuplja.

Imam potrebu u najmanju ruku ne držat se ostatka dogovora. Pa nek ekipa s kojom je osoba imala dogovor popizdi na nju.

Gazim i samu sebe ako se ja držim dogovora i dopuštam da me se laže.
ok, ali onda se duri i nemoj ići (gdje god da morate ići)...
ne znam na kakvu osvetu misliš?
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.