Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 12:47   #1501
Quote:
Sono_Lei kaže: Pogledaj post
Hej! Ja se osjecam super dekompresije su me spasile i izgleda da mi je organizam popapao disk koji je izasao jer mi ni stopalo ne pada i osjet je najnormalniji, cak imam i snage pruzati otpor prstima noznim... Uglavnom, sve ovisi o organizmu..u vinogradskoj mi je dr koji je bio na zamjeni dr Sajka rekao da je moj slucaj od prije 4 god pa tako i ovaj ocito, tolko rijedak da je prakticki nemoguc mislim i inace znam da mi organizam brzo odbacuje ono kaj smeta npr.. Npr napravila sam biotetovazu i unjesto da traje cca 5 godina, meni je izblijedila nakon godinu...i tako 2 puta...mozda je tako i sdiskovima sad... Nisam jos slikala doduse al budem za cca mjesec dana... Zasad pocinjem vjezbati ovaj tjedan i to je to nadam se pitajte ak vas nes zanima jos

Bravo! Jako mi je drago. Istina, tijelo moze popapati, ali to je jaaaaako rijetko. Drago mi je sto si ti u toj skupini


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 23:10   #1502
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Zao mi je sto te muce ti problemi, nadam se da je nesto bezazleno, misicna prica.
Ali hernia se ne vidi na rendgenu, samo na magnetskoj.


Skickas fr
Zvonx kako se osjecas nakon operacije? Imas li kaka savjet za prve tjedne oporavka? Kakvu si operaciju radio?

Hvala unaprijed na odgovorima!
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 20:51   #1503
Evo mene sa nalazima i slikama rendgena!
Na RTG snimcima LS kicme:
Vidi se naglasena lordoza, dekstokonveksna skolioza.
Odrzana visina prsljenskih tijela i IV prostora.
Uredna kostana struktura.

Na slikama i ja laicki vidim da mi se iskrivila kicma u lumblanom dijelu ,a sigurno je tako i u torakalnom dijelu kicme koji nisam snimao, jer imam bolove najvise u LS dijelu kicme.
Nikada do sada nisam imao nikakva slikanja kicme tako da nisam ni znao za defromitete, a isao sam u teretanu i jos sam dole zeznuo sa tezinom koja me povukla i tada me presjeklo preko cijele kicme, da bi se posle toga javili bolovi u lumbalnom dijelu kicme.
Da li je ovo iskrivljenje sa godinama doslo ili sam ovo povredom doprinio? (vjerujem da je godinama doslo do toga)I koliko je stanje ozbiljno ako mi neko strucniji, moze dati neki savjet , misljenje, bio bih mu zahvalan, hvala puno!!!
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 20:56   #1504
Da dodam jos da i dalje imam simptome slicne diskus herniji, a to su trnjenje oba stopala, stim da mi je lijevi palac otrnio skroz i tako je vec sve 4 mj, od kada sam povrijedio kicmu.Cudan osjecaj koji sam spominjao u nogama mi je nestao, ali i dalje mi trne stopala nekad jaceg nekad slabijeg inteziteta. Narucen sam i kod neurohirurga pa vidjecu kako i sta dalje. Da li se ovo stanje moze porpaviti vjezbama i koliko je ovo sve ozbiljno bar da znam koliko toliko , dok ne obavim pregled i ako bude trebale daljne pretrage, jer su velike guzve i nikada doci na red, a ja sam bas zabrinut i svaki savjet mi je dobro dosao. hvala!
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:25   #1505
Quote:
Marus91 kaže: Pogledaj post
Da dodam jos da i dalje imam simptome slicne diskus herniji, a to su trnjenje oba stopala, stim da mi je lijevi palac otrnio skroz i tako je vec sve 4 mj, od kada sam povrijedio kicmu.Cudan osjecaj koji sam spominjao u nogama mi je nestao, ali i dalje mi trne stopala nekad jaceg nekad slabijeg inteziteta. Narucen sam i kod neurohirurga pa vidjecu kako i sta dalje. Da li se ovo stanje moze porpaviti vjezbama i koliko je ovo sve ozbiljno bar da znam koliko toliko , dok ne obavim pregled i ako bude trebale daljne pretrage, jer su velike guzve i nikada doci na red, a ja sam bas zabrinut i svaki savjet mi je dobro dosao. hvala!
Rtg snimak ti ne moze pokazati herniju. Kod neurokirurga bi trebalo ici sa magnetnom rezonancom. Sto se tvog nalaza tice ne vide se degenerativne promjene na diskovima, to je nesto sto se moze zakljuciti po suzenju iv prostora, koji kod tebe nije slucaj. Ako si u mogucnosti napravi mr, ili odi fizijatru da te pregleda bez nalaza. Kod neura nema smisla ici bez mr.
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 17:13   #1506
Dragi svi,

Da li netko zna kada nakon klasicne interlaminektomije l5-s1 moze da se hoda uzbrdo i nizbrdo? Naime, zivim na brdu i nemam gdje setati, ako se ne spustim nekih 300 metara... Dio je u stepenicama. Imate li iskustva?

Karmela
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 15:01   #1507
Quote:
KarmelaK kaže: Pogledaj post
Dragi svi,

Da li netko zna kada nakon klasicne interlaminektomije l5-s1 moze da se hoda uzbrdo i nizbrdo? Naime, zivim na brdu i nemam gdje setati, ako se ne spustim nekih 300 metara... Dio je u stepenicama. Imate li iskustva?

Karmela
Možda da nazoveš bolnicu i pitaš svoga operatera ili nekoga tamo tko je upućeniji u tvoje stanje.
Kad meni nedavno također jedna stvar nije bila jasna nakon operacije, a već su me bili otpustili kući iz bolnice, nazvala sam odjel neurokirurgije i pitala.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 12:27   #1508
Ne smijem uzbrdo i nizbrdo. Stepenicama mogu do drugog kata.
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 10:15   #1509
Quote:
Marus91 kaže: Pogledaj post
Evo mene sa nalazima i slikama rendgena!
Na RTG snimcima LS kicme:
Vidi se naglasena lordoza, dekstokonveksna skolioza.
Odrzana visina prsljenskih tijela i IV prostora.
Uredna kostana struktura.

Na slikama i ja laicki vidim da mi se iskrivila kicma u lumblanom dijelu ,a sigurno je tako i u torakalnom dijelu kicme koji nisam snimao, jer imam bolove najvise u LS dijelu kicme.
Nikada do sada nisam imao nikakva slikanja kicme tako da nisam ni znao za defromitete, a isao sam u teretanu i jos sam dole zeznuo sa tezinom koja me povukla i tada me presjeklo preko cijele kicme, da bi se posle toga javili bolovi u lumbalnom dijelu kicme.
Da li je ovo iskrivljenje sa godinama doslo ili sam ovo povredom doprinio? (vjerujem da je godinama doslo do toga)I koliko je stanje ozbiljno ako mi neko strucniji, moze dati neki savjet , misljenje, bio bih mu zahvalan, hvala puno!!!

Iskrivljenje se javlja kao posljedica promjene u funkciji cijelog lokomotornog sustava do koje dolazi s vremenom i odraz je načina života.Pokret prilikom vježbe je samo akutno naglasio već perzistirajući problem.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 16:14   #1510
Da li netko zna da li i na koji nacin mi sami mozemo sprijeciti rast priraslica nakon operacije?
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 16:30   #1511
Kratko i jasno - NIKAKO.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 20:53   #1512
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno - NIKAKO.
O čemu to ovisi onda? O samom organizmu čovjeka, o operateru ili nečem trećem?
bluesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 23:58   #1513
A mozemo li svojim ponasanjem dovesti do njihovog nastajanja?
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 01:35   #1514
Trebam ici u toplice... Sta sad? Koja procedura? Kako je u varazdinskim toplicama? Po forumu ima dosta iskustav iz 2008. Kako je sad?
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 08:58   #1515
Quote:
KarmelaK kaže: Pogledaj post
A mozemo li svojim ponasanjem dovesti do njihovog nastajanja?
Prema navodima nekih domacih strucnjaka, dozirano postoperativno sjedenje sprjecava nastanak priraslica. Ja ne znam je li to tocno, ali ima neke logike.

Nastanak postoperativnih priraslica je posljedica pojacanog krvarenja koje je rezultat klasicne kirurgije kraljesnice. Najefikasniji nacin za sprjecavanje nastanka priraslica je odluka pacijenta da se, u slucaju indikacija, odluci za minimalno-invazivne ili manje invazivne zahvate na kraljeznici.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 10:35   #1516
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Nastanak postoperativnih priraslica je posljedica pojacanog krvarenja koje je rezultat klasicne kirurgije kraljesnice. Najefikasniji nacin za sprjecavanje nastanka priraslica je odluka pacijenta da se, u slucaju indikacija, odluci za minimalno-invazivne ili manje invazivne zahvate na kraljeznici.
Ej... nemoj. More ih je s priraslicama i nakon minimalno-invazivnih zahvata i ti to sigurno jako dobro znaš.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 10:43   #1517
Ja nemam takvih iskustava s pacijentima s kojima sam komunicirao (ne znaci da je to i nemoguce, samo ja nemam iskustava). Neki od onih koji vole komentirati ne razumiju razliku izmedju oziljnog tkiva i priraslica.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 11:15   #1518
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Ja nemam takvih iskustava s pacijentima s kojima sam komunicirao (ne znaci da je to i nemoguce, samo ja nemam iskustava). Neki od onih koji vole komentirati ne razumiju razliku izmedju oziljnog tkiva i priraslica.
E ovo "ja nemam takvih iskustava s pacijentima" je daleko bolje od: Najefikasniji nacin za sprjecavanje nastanka priraslica je odluka pacijenta da se, u slucaju indikacija, odluci za minimalno-invazivne ili manje invazivne zahvate na kraljeznici.

Jer iz ovog drugog mnogi mogu shvatiti da minimalno-invazivna kirurgija kralježnice može garantirati trajno uklanjanje boli i komplikacija u smislu priraslica, a to je prilično opasna dezinformacija.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 11:52   #1519
Ja smatram da nikoga nisam doveo u zabludu. Rekao sam "najefikasniji nacin", a ne "nema sanse da dodje do priraslica". Teoretski nastanak je moguc u slucaju pojacanog krvarenja. Ali prema dostupnoj literaturi krvarenje je izrazito smanjeno i dovedeno na minimum. Dakle, veliki je faktor OPERATER. Ali evo, ako sam koga doveo u zabludu ja se ispricavam. I ako pacijentu treba dodatno pojasnjenje (a ja ga eventualno znam dati) - tu sam. Lp
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:21   #1520
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
razliku izmedju oziljnog tkiva i priraslica.
koja je razlika?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.