Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 11:14   #201
Ljudi trebam pomoć. Moj mužić i ja smo se odlučili jedan zid u dnevnom boravku ukrasiti dekorativnim kamenom (dekokamen). Bili smo u firmi "DEKOKAMEN" i uzeli par primjeraka ukrasnog kamena. To sve izgleda super samo mene zanimaju iskustva ljudi koji duze vrijeme imaju ukrasni kamen na zidu....Obzirom da je to umjetni kamen vijek trajanja mu je cca 20 godina (tako barem tvrde u Deko kamenu). Zanima me održavanje obzirom da kad smo uzeli primjerke skuzila sam da se taj kamen jako trusi ..... Kako je s brisanjem prašine koja nakon nekog vremena se nataložila obzirom da kamen nije ravan vec više reljefan.
Help us
whiteflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:36   #202
Ovdje ljudi spominju nekakvu tekućinu za impregnaciju koju treba nanjeti naknadno da se ne trusi. Valjda će ti netko od njih detaljnije pojasnit o čemu se radi. Kad spriječiš trusenje mislim da bi se prašina mogla uklanjati usisivačem, s onim nastavkom (četkom)
cagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:40   #203
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Ovdje ljudi spominju nekakvu tekućinu za impregnaciju koju treba nanjeti naknadno da se ne trusi. Valjda će ti netko od njih detaljnije pojasnit o čemu se radi. Kad spriječiš trusenje mislim da bi se prašina mogla uklanjati usisivačem, s onim nastavkom (četkom)
Postoji tekucina kojom se mogu impregnirati porozni materijali, ali to nece sprijeciti zid ta se trusi.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:41   #204
Quote:
whiteflower kaže: Pogledaj post
Ljudi trebam pomoć. Moj mužić i ja smo se odlučili jedan zid u dnevnom boravku ukrasiti dekorativnim kamenom (dekokamen). Bili smo u firmi "DEKOKAMEN" i uzeli par primjeraka ukrasnog kamena. To sve izgleda super samo mene zanimaju iskustva ljudi koji duze vrijeme imaju ukrasni kamen na zidu....Obzirom da je to umjetni kamen vijek trajanja mu je cca 20 godina (tako barem tvrde u Deko kamenu). Zanima me održavanje obzirom da kad smo uzeli primjerke skuzila sam da se taj kamen jako trusi ..... Kako je s brisanjem prašine koja nakon nekog vremena se nataložila obzirom da kamen nije ravan vec više reljefan.
Help us
Najbolji savjet je da ne stavljas taj zid. Zamisli za pet godina kada to prestane biti moderno, kako ce to biti tesko skinuti sa zida.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:44   #205
Baš dobar savjet
cagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:53   #206
bulthaup jel to pišeš iz iskustva ili je to samo tvoje mišljenje?
meni je to osobno lijep ukras zida jer ne volim nikakve slike tako da meni to nece izac iz mode

Voljela bi da netko sa mnom podijeli iskustva iz života sa dekorativnim kamenom pa hajmo ljudi
whiteflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:02   #207
Quote:
whiteflower kaže: Pogledaj post
bulthaup jel to pišeš iz iskustva ili je to samo tvoje mišljenje?
meni je to osobno lijep ukras zida jer ne volim nikakve slike tako da meni to nece izac iz mode

Voljela bi da netko sa mnom podijeli iskustva iz života sa dekorativnim kamenom pa hajmo ljudi
Pisem iz iskustva. U Londonu su prije nekog vremena bili popularni kamini napravljeni od kamena i mnogo ljudi ih je i napravilo, da bi kasnije kada su izasli iz mode izgledali stvarno lose i demode.

Moj komsija je uklanjao takav kamin i dosta se namucio. Ima jos puno primjera, gdje su ljudi ganjali modu nekog vremena, da bi kasnije, kada bi to prestalo biti moderno, muku mucili.

Ja bih prije stavio fasadnu ciglu, jer ce zid od cigle uvijek biti moderan.

Ovo je naravno samo savjet, odluka je na vama.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:03   #208
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Baš dobar savjet
Nije moja krivica sto ti nisi shvatio dobrnamjerni savjet.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 15:44   #209
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje koliko moraju biti od zida udaljenje zidne žaruljice da efektivno bacaju svijetlo na kamen, one šta se u strop ugrađuju
pa nekih 5-10 cm udaljene, bacaju ti svijetlo na gornju trećinu zida.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:28   #210
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Ja bih prije stavio fasadnu ciglu, jer ce zid od cigle uvijek biti moderan.
Ja se ne bih složio u potpunosti.
Smatram da su zidovi (ne kamini) obloženi ciglom, kao i oni obloženi kamenom ili dekokamenom dekorativni, pa iz tog razloga ne bih rekao da će cigla biti uvijek moderna, a dekokamen kroz određeni period izaći iz mode.

Dekor je dekor i stvar osobnih preferencija.
Dekokamen je relativno nova obloga, ali ne bih rekao da će tako lako prestati biti aplicirana u interijerima/eksterijerima - baš iz razloga jer je vrlo dekorativan "element".

Samo ne treba pretjerivati ni s jednom ni drugom oblogom - jer se može napraviti pravi cirkus.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 11:45   #211
ma slažem se City s tobom, to je stvar ukusa i to treba ostaviti svakom čovjeku na izbor. Ja sam postavila pitanje za ljude koji možda imaju ukrašen zid sa dekorativnim kamenom, čisto da podijele svoja iskustva i da vidim jel to muka nakon nekog vremena ili kad se postavi uživaš potpuno u njemu.
whiteflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 11:55   #212
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Ja se ne bih složio u potpunosti.
Smatram da su zidovi (ne kamini) obloženi ciglom, kao i oni obloženi kamenom ili dekokamenom dekorativni, pa iz tog razloga ne bih rekao da će cigla biti uvijek moderna, a dekokamen kroz određeni period izaći iz mode.

Dekor je dekor i stvar osobnih preferencija.
Dekokamen je relativno nova obloga, ali ne bih rekao da će tako lako prestati biti aplicirana u interijerima/eksterijerima - baš iz razloga jer je vrlo dekorativan "element".

Samo ne treba pretjerivati ni s jednom ni drugom oblogom - jer se može napraviti pravi cirkus.
Samo da dodam da ja nisam govorio o pravom kamenu, nego o imitaciji kamena.

Ja stvarno mrzim imitacije. Ili stavi pravu stvar ili nista.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:40   #213
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Samo da dodam da ja nisam govorio o pravom kamenu, nego o imitaciji kamena.

Ja stvarno mrzim imitacije. Ili stavi pravu stvar ili nista.
Ma slažem se oko pravog kamena. Nema do pravog kamena.

Iako osobno ne volim imitacije, dekokamen (gips) ima kod mene prolaznu ocjenu (recimo - dvojku ) - jer on je dekorativan i lijepo izgleda, iako nije kamen.
Tko si ne može priuštiti kamen, kupuje dekokamen - jer želi dekorativni element, bez obzira što je to zapravo gips.
No, s obzirom na materijal od kojeg je napravljen, smatram da je čak i preskup kod nas.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:54   #214
Sa dvojkom se slazem.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:21   #215
Quote:
whiteflower kaže: Pogledaj post
ma slažem se City s tobom, to je stvar ukusa i to treba ostaviti svakom čovjeku na izbor. Ja sam postavila pitanje za ljude koji možda imaju ukrašen zid sa dekorativnim kamenom, čisto da podijele svoja iskustva i da vidim jel to muka nakon nekog vremena ili kad se postavi uživaš potpuno u njemu.
Ja nemam deko kamen nego deko ciglu i u početku se jako trusila, no onda ju je MM premazao s tim nekim premazom i sada se više ne trusi tako kao prije, ali ipak malo, ako baš očešem po njoj nečim.
Mislim da se na deko kamenu nakuplja više prašine jer se on ne slaže ravno, nego ima izbočenja, pa je vjerojatno potrebno često usisavanje.
Inače se slažem s Bultom da je to sada moda koja će proći, a jednog dana kad se to bude skidalo dolje sa zida, pomoz`nam Bože.
Sve te stvari s vremenom izlaze iz mode kao što je to bilo s drvenom lamperijom, pa plastičnom lamperijom po zidovima i slično.

jedino ja mislim da deko kamen bolje paše na zidu negdje u Dalmaciji i Istri, nego na kontinentu, jednostavno mi se to ne uklapa u nečiju kuću ili stan,a kroz prozor se vidi kuruza.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 08:15   #216
Molim pomoć ako se tko razumije, da li je nužno lijepiti tu mrežicu na zid prije ljepljenja kamena jer nama to nije rečeno, samo smo zid premazali impregnacijom kojom je postao hrapaviji?? Fugu radili samo od cementa vode i pigmenta. Hvala puno na pomoći.
martinčika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 17:13   #217
Majtor za zid (imitacija kamena)

http://www.youtube.com/watch?v=WxEFR...eature=related

Jel radi netko kod nas oakve stvari?
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 15:19   #218
Prilično sam nov u ovom svemu, ali ne i nesposoban, postavljao bih deko kamen na jedan od zidova u stanu koji je okrečen(jupol), ravan i čvrst(tj. nije usb, rigips i sl.), pa me zanima sljedeće: - kako ga pripremiti, tj jel trebam pod mus skidati boju sa zida
- jel trebam lijepiti mrežicu
- jel trebam impregnaciju (ako da molio bih marku proizvoda koja je za to najbolja)

Kao što rekoh nov sam u tome pa su mi stvarno potrebne te informacije, unaprijed hvala!!!
darienry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 18:56   #219
ja sam si sam postavio dekorativni kamen u kuhinji i super izleda i već dvije godine niti jedna pločica (kocka kamena) nije opala. ni jedna!

ali, na kakav sam dekorativni kamen naišao jednostavno sam ostao paf.

Zadnje uređivanje City : 15.12.2011. at 01:13.
Kuhinje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:00   #220
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Samo da dodam da ja nisam govorio o pravom kamenu, nego o imitaciji kamena.

Ja stvarno mrzim imitacije. Ili stavi pravu stvar ili nista.
Potpis do krova
Vise cijenim da ostane goli beton nego imitacija neceg..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.