Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 14:01   #61
mislim da je ovdje riječ o kreditnim karticama
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:59   #62
Quote:
ThinkPink kaže: Pogledaj post
Moze se dobiti, ali vrlo vrlo tesko. Ja sam dobila za 14. rodendan i stara mi je morala potpisati hrpu ugovora prije otvaranja mog tekuceg racuna, jer to nije nesto uobicajeno.
Može se dobiti, ali vrlo vrlo lako.

Nositelj računa (osnovne kartice) samo mora potpisati da odgovara za sve troškove nastale po dodatnoj kartici i stvar riješena. I ja te dodatne kartice imam od svojih tinejdžerskih godina, bez problema. Pitanje je samo u tome koliko roditelj vjeruje maloljetniku da neće napraviti sranje.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 16:33   #63
Nije dodatna kartica na isti racun, nego novi racun, nova kartica, novi pin...

I slazem se da roditelj treba imati povjerenja u dijete kada mu ide tako nesto omoguciti. Al onda s druge strane, onaj koji nema ni nece tako nesto napraviti.
__________________
...I want to hurt you just to hear you screaming my name...
ThinkPink is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 19:21   #64
Nova kartica, prava keditna, sa svojim pinom, ali isti račun kao i osnovna kartica (od roditelja).


Daj objasni kako maloljetnik (bez prihoda) može dobiti kreditnu karticu za svoj račun??
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 19:38   #65
štemajzl je u pravu....ja imam na taj način Diners...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:40   #66
Kako sam gore i rekla, stara potpisala niz ugovora razno raznih. Nije bila jos jedna kartica na njen racun, nego je to bio novi tekuci racun, sa svojim brojem, sa svojom karticom (konkretno radilo se o Mastercardu) i svojim pinom. Trajnim nalogom su se novci mjesecno prebacivali s njenog na moj poseban racun. I mogla sam s tog racuna dizati novce, uplacivati, ici u minus...
__________________
...I want to hurt you just to hear you screaming my name...
ThinkPink is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:33   #67
Ne osnovano prekoracenje na tekucem racunu

Danas na bankomatu kad mi nije srce stalo, izbacilo da mi je stanje na tekucem racunu - 18 000kn, nakon mene jos jednom liku je izbacilo isto tako, ocito da se radi o greski. Sad je on ljut rekao da ce ih tuzit, pa me zanima kakve su sanse da se pobije parnica, i imam li prava uopce ih tuzit za tehnicku gresku koja ni malo nije bila ugodna?
systemize is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:35   #68
tuziti za sto? za gresku na bankomatu? svi bi odmah tuzbe lupaili, nije bitno za sto...

jel greska otklonjena? jeste kontaktirali banku?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:40   #69
nije greska otklonjena, tuzbe se dobivaju i za bizarnije stvari... i oni bi mogli tuzit servisere koji rade na odrzavanju bankomata zbog takvog propusta.
systemize is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 15:06   #70
Quote:
systemize kaže: Pogledaj post
nije greska otklonjena, tuzbe se dobivaju i za bizarnije stvari... i oni bi mogli tuzit servisere koji rade na odrzavanju bankomata zbog takvog propusta.
Kako si ti tocno ostecen time sto pise da imas minus od 18000 kn?
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 15:23   #71
Quote:
systemize kaže: Pogledaj post
nije greska otklonjena, tuzbe se dobivaju i za bizarnije stvari... i oni bi mogli tuzit servisere koji rade na odrzavanju bankomata zbog takvog propusta.
jasno da se dobivaju ali nije mi jasno kakva je tu uopce steta po vas nastala i koje vam je pravo povrijedjeno da bi imali osnovu za tuzbu. radi se o ocitoj gresci. kontaktirajte banku.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:25   #72
Kontaktirati banku, radi se o očitoj greški ili da nije opet neovlašteno dizanje love s tuđih računa, o čemu se dosta pričalo po telki prije kojih 1,5 godinu?!?

Koliko ti je, inače, dozvoljeno prekoračenje?

Tužba bi došla u obzir da uistinu ustraju u tome da te terete za taj iznos, no to se još nije dogodilo.

A ovako da probaš za duševne boli? :-))))
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:27   #73
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Kako si ti tocno ostecen time sto pise da imas minus od 18000 kn?
Ne piše mu da ima minus od 18000, već da mu je stanje računa -18000 kn.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 16:36   #74
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ne piše mu da ima minus od 18000, već da mu je stanje računa -18000 kn.
A razlika je u ?

Sto je minus na tekucem nego stanje racuna koje pocinje sa "-" ????
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:03   #75
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
A razlika je u ?

Sto je minus na tekucem nego stanje racuna koje pocinje sa "-" ????
Pa ako ti je to jasno, zašto se onda čudiš da se šokirao i pitaš kako je točno oštećen? Bome, kad je netko dužan 18000 kn koje nije potrošio, itekako je oštećen.
Inače se termin "minus" koristi i za dopušteno prekoračenje, mislila sam da si na to mislio.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:25   #76
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Pa ako ti je to jasno, zašto se onda čudiš da se šokirao i pitaš kako je točno oštećen? Bome, kad je netko dužan 18000 kn koje nije potrošio, itekako je oštećen.
Inače se termin "minus" koristi i za dopušteno prekoračenje, mislila sam da si na to mislio.
Ja ne koristim nikakav minus, pa neznam sto je to dopusteno i nedopusteno, ali ako ti pise -18000 kn, valjda ces ici pitati u banku u cemu je stvar, a ne trcat na sud.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:36   #77
Da.Ako te prije toga srce neizda.
Pharadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 03:53   #78
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Ja ne koristim nikakav minus, pa neznam sto je to dopusteno i nedopusteno, ali ako ti pise -18000 kn, valjda ces ici pitati u banku u cemu je stvar, a ne trcat na sud.
Bome, to si jedan od rijetkih ili si morti maloljetan?

Dakle, svi žive na kredit. Ako nemaš love na tekućem računu, možeš ići u minus do neke svote koju ti je odobrila banka - tj. posuđivati od njih lovu za masnu kamatu. I sad si ti npr posudio na taj način od banke 3000 kn, a tebi piše da si posudio 18000.

Pa fakat, ako te srce prije ne izda...možeš otići u banku reklamirati stanje.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 08:48   #79
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Bome, to si jedan od rijetkih ili si morti maloljetan?

Dakle, svi žive na kredit. Ako nemaš love na tekućem računu, možeš ići u minus do neke svote koju ti je odobrila banka - tj. posuđivati od njih lovu za masnu kamatu. I sad si ti npr posudio na taj način od banke 3000 kn, a tebi piše da si posudio 18000.

Pa fakat, ako te srce prije ne izda...možeš otići u banku reklamirati stanje.
Da sam bar maloljetan

Znam da ljudi idu u minus, no ja sam to namjerno onemogucio u banci, tako da ni ne dodjem u iskusenje.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 09:24   #80
Umjesto da kukas tu po forumu, bilo bi ti pametnije da trcis u banku i vidis sta oni kazu o tvom problemu, jer 18 000 nije mala lova.
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.