Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2011., 13:18   #1521
Quote:
gala17 kaže: Pogledaj post
Imam jednu posebno dobru vijest. Jučer sam dobila nalaz MR na kojem piše da nemam novih lezija. To je velika vijest za mene, jer sam u zadjih 2g imala 3 relapsa, bila na 3 MR i svaki put je bilo nekoliko novih lezija. Bila sam očajna, izbezumljena, skupljala informacije, istraživala. Skupila hrabrost i sama odlučila napraviti zaokret u liječenju. Moja dr nije bila nimalo oduševljena, ni ja nisam bila sigurna kako će se sve to dalje odvijati. Jučer sam konačno dobila potvrdu da nisam pogriješila. Ne samo da nemam novih lezija, nego se i ove postojeće smanjuju. I to se konkretno smanjuju. Ona najveća je bila na torakalnoj kralježnici veličine 17mm, a sada je 12mm. I one manje su sad još manje.
Uz sve to je moj opći status neusporedivo bolji.
Želim poručiti da ima smisla poslušati i sebe. Liječnici znaju teoriju, a mi poznajemo sebe. Kad osjetimo da stvari ne idu pravim putem, moramo malo osluhnuti i svoj unutarnji glas. Upoznala sam neke drage ljude koji nisu smogli hrabrosti za ovakav potez i zažalili su zbog toga. Ali eto, pomogli su meni svojom pričom da lakše donesem odluku. Moram reći da mi nije bilo nimalo lako, jer su svi moji bliski, među kojima je nekoliko liječnika, bili jako skeptični. Sretna sam i ponosna, samo želim da ta ovako i ostane.

možeš li napisati o čemu se radi?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 14:20   #1522
Quote:
gala17 kaže: Pogledaj post
Toplice se osjete propisno. Ja već 2g hodam na ambulantnu fizikalnu, vjerujući da je to isto, a meni nekako lakše i draže. Prošli mjesec sam prvi put išla u VŽ toplice i shvatila da sam bila u totalnoj zabludi. Toplice su neusporedivo efikasnije. Od sad idem svake godine. Već se pisalo tu u više navrata kako se ostvaruje to pravo.
Hvala puno! Znači VŽ su OK ...
Potražit ću, hvala još jednom.

Quote:
gala17 kaže: Pogledaj post
Imam jednu posebno dobru vijest. Jučer sam dobila nalaz MR na kojem piše da nemam novih lezija. To je velika vijest za mene, jer sam u zadjih 2g imala 3 relapsa, bila na 3 MR i svaki put je bilo nekoliko novih lezija. Bila sam očajna, izbezumljena, skupljala informacije, istraživala. Skupila hrabrost i sama odlučila napraviti zaokret u liječenju. Moja dr nije bila nimalo oduševljena, ni ja nisam bila sigurna kako će se sve to dalje odvijati. Jučer sam konačno dobila potvrdu da nisam pogriješila. Ne samo da nemam novih lezija, nego se i ove postojeće smanjuju. I to se konkretno smanjuju. Ona najveća je bila na torakalnoj kralježnici veličine 17mm, a sada je 12mm. I one manje su sad još manje.
Uz sve to je moj opći status neusporedivo bolji.
Želim poručiti da ima smisla poslušati i sebe. Liječnici znaju teoriju, a mi poznajemo sebe. Kad osjetimo da stvari ne idu pravim putem, moramo malo osluhnuti i svoj unutarnji glas. Upoznala sam neke drage ljude koji nisu smogli hrabrosti za ovakav potez i zažalili su zbog toga. Ali eto, pomogli su meni svojom pričom da lakše donesem odluku. Moram reći da mi nije bilo nimalo lako, jer su svi moji bliski, među kojima je nekoliko liječnika, bili jako skeptični. Sretna sam i ponosna, samo želim da ta ovako i ostane.

Prekrasno je ovako nešto čitati

I slažem se s tobom, vezano za slušanje, osluškivanje "onog nečeg". Sad i mene zanima o čemu je riječ

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 02.12.2011. at 23:23. Reason: spajanje postova
uploaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 15:08   #1523
Smile terapija

Quote:
gala17 kaže: Pogledaj post
Imam jednu posebno dobru vijest. Jučer sam dobila nalaz MR na kojem piše da nemam novih lezija. To je velika vijest za mene, jer sam u zadjih 2g imala 3 relapsa, bila na 3 MR i svaki put je bilo nekoliko novih lezija. Bila sam očajna, izbezumljena, skupljala informacije, istraživala. Skupila hrabrost i sama odlučila napraviti zaokret u liječenju. Moja dr nije bila nimalo oduševljena, ni ja nisam bila sigurna kako će se sve to dalje odvijati. Jučer sam konačno dobila potvrdu da nisam pogriješila. Ne samo da nemam novih lezija, nego se i ove postojeće smanjuju. I to se konkretno smanjuju. Ona najveća je bila na torakalnoj kralježnici veličine 17mm, a sada je 12mm. I one manje su sad još manje.
Uz sve to je moj opći status neusporedivo bolji.
Želim poručiti da ima smisla poslušati i sebe. Liječnici znaju teoriju, a mi poznajemo sebe. Kad osjetimo da stvari ne idu pravim putem, moramo malo osluhnuti i svoj unutarnji glas. Upoznala sam neke drage ljude koji nisu smogli hrabrosti za ovakav potez i zažalili su zbog toga. Ali eto, pomogli su meni svojom pričom da lakše donesem odluku. Moram reći da mi nije bilo nimalo lako, jer su svi moji bliski, među kojima je nekoliko liječnika, bili jako skeptični. Sretna sam i ponosna, samo želim da ta ovako i ostane.
I sama spadam u one kojima je teže podnijeti posljedice terapija nego samog relapsa, pa sam odustala od istih. To je samo moja odluka koju se ne bi usudila preporučiti nikome drugome, ali za sada funkcioniram. Vrijeme će pokazati jesam li u pravu, ili propuštam vrijeme da usporim bolest. Kako znati?
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 16:37   #1524
gala17 ja ne znam stvarno šta je tu teško shvatiti kad se kaže da se o ccsvi ne smije pisati i da ćete pobrati kartone i banove za to. Struka se izjasnila što se tiče toga, kad oni promjene mišljenje bit će dopušteno o tome pisati ovdje a dotad se fino selite na alternativu.

Stvarno mi se neda više objašnjavati jednima te istima iste stvari jer se prave blesavi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 16:59   #1525
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
gala17 ja ne znam stvarno šta je tu teško shvatiti kad se kaže da se o ccsvi ne smije pisati i da ćete pobrati kartone i banove za to. Struka se izjasnila što se tiče toga, kad oni promjene mišljenje bit će dopušteno o tome pisati ovdje a dotad se fino selite na alternativu.

Stvarno mi se neda više objašnjavati jednima te istima iste stvari jer se prave blesavi.
pa žena nije ništa napisala ne znam čemu ovo?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 17:10   #1526
Zamolit ću vas jednu stvar, da ne komentirate na temi moderatorske odluke jer se ometa s time tijek teme i to se inače kažnjava kartonima. Ako vam nešto nije jasno pošaljite pp ili odite na pžk i tamo pitajte.

Lana nemaš uvid u obrisane postove tako da sad komentiraš nešto što nemaš pojma. Ona jako dobro zna šta je napisala i zbog čega je napisano ovo moje upozorenje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 21:00   #1527
Ja sam još nova u ovom svemu pa bi molila ako mi netko može objasniti što se točno podrazumijeva pod relapsom? Odnosno, zanima me da li se smatra relapsom i samo trnjenje noge, na primjer, koje traje par dana, dakle kada nije potrebno bolničko liječenje? Hvala
lilyp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 21:28   #1528
Quote:
azus kaže: Pogledaj post
Brat mi ima multiplu , u invalidskoj mirovini je 1200kn dobiva. Pokretan je još , sad neznam da li bi on imao pravo na osobnu invalidninu? kako to ide po zakonu, sad po novom ?
To više ne postoji...
Uz mirovinu jedino još može tražiti naknadu za tuđu njegu i pomoć...
Nego kad je išao u mirovinu kad mu je tako mala. Po novom je minimalna 1800 kn

Quote:
lilyp kaže: Pogledaj post
Ja sam još nova u ovom svemu pa bi molila ako mi netko može objasniti što se točno podrazumijeva pod relapsom? Odnosno, zanima me da li se smatra relapsom i samo trnjenje noge, na primjer, koje traje par dana, dakle kada nije potrebno bolničko liječenje? Hvala
Relaps je svako pogoršanje osnovne bolesti...može to biti i trnjenje ukoliko ga prije nije bilo i ne nemora se svaki relaps bolnički lječiti.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 02.12.2011. at 21:52. Reason: spajanje postova
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 22:33   #1529
Quote:
Idem_doma kaže: Pogledaj post

Televizija uz invaliditet 80% i više, pola pretplate.
koliko ja znam ne treba 80% za tv pretplatu, jer ja nisam bio na procjeni nikad, u udruzi dobiješ papire koje ispuniš i neurolog ovjeri i to je to, pošalješ, rješenje o popustu 50% na pretplatu sam dobio na 5 godina, onda treba ponoviti postupak.

koliko se sjećam takva je procedura, koka bi trebao znati
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 23:36   #1530
Quote:
ajant kaže: Pogledaj post
koliko ja znam ne treba 80% za tv pretplatu, jer ja nisam bio na procjeni nikad, u udruzi dobiješ papire koje ispuniš i neurolog ovjeri i to je to, pošalješ, rješenje o popustu 50% na pretplatu sam dobio na 5 godina, onda treba ponoviti postupak.

koliko se sjećam takva je procedura, koka bi trebao znati
Tako je ukoliko opet nešto nisu mjenjali....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 23:47   #1531
Dragi forumaši, po posljednji put, PDF Zdravlje usko je vezan uz službenu medicinu te nije dozvoljena rasprava o alternativnim načinima liječenja, tj. onima koji nemaju podršku službene medicine i znanosti. O alternativnim načinima liječenja možete raspravljati na podforumu Alternativno liječenje.

Dakle, bez obzira na vaša vlastita iskustva, dokle god neki alternativan način liječenja ne bude odobren od strane službene medicine, o tome ovdje ne možete pisati. Pogotovo ne dok struka taj način liječenja smatra opasnim i s mogućim vrlo ozbiljnim zdravstvenim komplikacijama.

Svako daljnje komentiranje navedenoga, a također i komentiranje moderiranja, će se kažnjavati. Želimo ovaj topic održati preglednim i korisnim za sve one koji žele pomoć službene medicine. Oni koje zanimaju alternativni načini liječenja mogu o tome čitati na drugim podforumima, to vam nitko ne brani. Tko želi komentirati moderiranje, slobodno može poslati PM moderatorima ili o tome raspraviti na PŽK-u.

Hvala na razumijevanju.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 01:34   #1532
Nadovezao bih se na kolegice sa sljedećim upozorenjem: od sada pa nadalje svaki upis na temu CCSVI i bilo što vezano uz CCSVI donosi automatski trodnevni ban te se briše, bez ikakvog objašnjenja, upozorenja i komentara na temi, a svi koji se budu nadovezali na navedeni postupak komentarom također će biti kartonirani a njihovi upisi izbrisani.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 11:00   #1533
Quote:
ajant kaže: Pogledaj post
koliko ja znam ne treba 80% za tv pretplatu, jer ja nisam bio na procjeni nikad, u udruzi dobiješ papire koje ispuniš i neurolog ovjeri i to je to, pošalješ, rješenje o popustu 50% na pretplatu sam dobio na 5 godina, onda treba ponoviti postupak.

koliko se sjećam takva je procedura, koka bi trebao znati
Kad sam ispunjavala za člana obitelji, morala sam na formularu upisati stupanj invaliditeta. Također, na stranicama saveza društava MS to jasno piše, provjerite.

Samo za telefon je napisano da je dovoljno članstvo u udruzi, neovisno o stupnu invaliditeta.

Evo i c/p s njihove stranice, ne bilo mi teško:

http://www.sdmsh.hr/cms/index.php?op...d=57&Itemid=38



"Ovo su prava i povlastice koje imaju svi oboljeli od MS-a u Hrvatskoj. U pojedinim županijama ili gradovima moguće je ostvariti i dodatna prava, za njih pogledajte stranice svake od pojedine temeljne udruge.

1. HT povlastica: 50% popusta na pretplatu i 100 besplatnih impulsa mjesečno
Odlukom HT – TKC član udruge može ostvariti tu povlasticu ako telefonski priključak glasi na njegovo ime ili na ime člana njegove uže obitelj ako žive u zajedničkom kućanstvu. Povlastica se ostvaruje na temelju zamolbe koju udruga dostavlja u HT – TKC, odjelu za obračun i kontrolu prihoda, navodeći podatke o vlasnicima TK priključka i potvrđujući njihovo članstvo u udruzi.

2. HRT povlastica: 50% popusta na plaćanje mjesečne radio televizijske pretlplate
Odlukom upravnog odbora HRT-a od 10.03.1993. ovu povlastivcu ostvaruju osobe s odgovarajućom dijagnozom invalilditeta i članstvom u pripadajućoj udruzi. U udruzi osoba s tjelesnim invaliditetom to su osobe s dijagnozom para/tetraplegije i osobe s amputacijom i oštećenjem donjih ekstremiteta od najmanje 80% oštećenja. Potrebno je popuniti obrazac (ZDRAVSTVENI LIST) koji se dobije u udruzi, a koji potom ovjerava izabrani liječnik primarne zdravstvene zaštite i udruge, a zatim se šalje u HRT, Odjel pretplate, Zagreb, Prisavlje 3, gdje se donosi odobrenje.

PRAVA NA TEMELJU KATEGORIJE I POSTOTKA INVALIDITETA

MIROVNISKO OSIGURANJE

Utvrđivanje invaliditeta
Status invalida utvrđuje vještačenjem nadležna invalidska komijsa u Područnoj službi zavoda za MORH na temelju uputnice izabranog liječnika opće medicine primarne zdravstvene zaštite, potrebne zdravstvene dokumentacije i zahtjeva osobe s invaliditetom. Na osnovi nalaza i mišljenja Invalidske komisje, RFMIORH donosi rješenje u skladu sa Zakonom o mirovniskom osiguranju, koj regulira ostvarenje sljedećih prava: pravo na starosnu mirovinu, pravo na raspoređivanje na drugo rando mjesto (odgovarajuće zaposlenje, prekvalifikaciju) kao i naknade u vezi s korištenjem tih prava; benificrani radni staž, pravo na invalidsku mirovinu, pravo na naknadu za tjelesno oštečenje, pravo korisnika mirovine na mininalnu mirovinu i na zaštitni dodatak."

Dakle, HT povlastica samo temeljem članstva u Udruzi, HRT povlastica temeljem 80% invaliditeta, benficirani radni staž temeljem nalaza invalidske komisije (a ne temeljem dijagnoze same po sebi).

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 03.12.2011. at 12:18. Reason: spajanje postova
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 12:16   #1534
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
To više ne postoji...
Uz mirovinu jedino još može tražiti naknadu za tuđu njegu i pomoć...
Nego kad je išao u mirovinu kad mu je tako mala. Po novom je minimalna 1800 kn



Relaps je svako pogoršanje osnovne bolesti...može to biti i trnjenje ukoliko ga prije nije bilo i ne nemora se svaki relaps bolnički lječiti.
Brat mi je u mirovini od 2007 , imao je 8 godina radnog staža i dobio minimalnu invalidsku mirovinu od 1200Kn. po novom zakonu neki ostvarivaju i osobnu invalidninu uz mirovinu. Primjer jedan paraplegičar ima 1400kn mirovine i dobiva osobnu invalidninu. Može li mi to netko objasniti? kako neki dobivaju a neki ne?
azus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 14:50   #1535
Quote:
azus kaže: Pogledaj post
Brat mi je u mirovini od 2007 , imao je 8 godina radnog staža i dobio minimalnu invalidsku mirovinu od 1200Kn. po novom zakonu neki ostvarivaju i osobnu invalidninu uz mirovinu. Primjer jedan paraplegičar ima 1400kn mirovine i dobiva osobnu invalidninu. Može li mi to netko objasniti? kako neki dobivaju a neki ne?
Moja supruga je u mirovinu išla 2005 s nekih 15 godina staža i izračun joj je bio 1000 kn. I doslovno je pisalo a pošto je minimalna mirovina 1500 kn određuje se mirovina u iznosu od 1504 kn da bi taj iznos prije 2 ili 3 godine narastao na 1800 kn....
Osobne invalidnine ne postoje več desetak godina (nisam siguran za profesionalne bolesti) ali oni koji su ih imali i dalje ih dobivaju pa tu može biti dilema...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:42   #1536
Pitam se zašto nam je diskusija zamrla. Sloboda govora? Cenzura?
gala17 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.12.2011., 01:34   #1537
A ti nikako da shvatiš da postoje pravila na ovom podforumu koja se moraju poštivati i da se moderiranje ne komentira na temi nego na za to predviđenom mjestu. Na šta bi ličio podforum kad bi se svima dopustilo da rade šta hoće.

Ne kontam vas kako mislite ovakvim ponašanjem postići išta osim napravit si kolekciju kartona i banova.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 02:00   #1538
A sad vas fino molim da sve svoje primjedbe, komentiranje moderiranja i ostalo prebacite na ovaj podforum: Poruke, žalbe, komentari (a možete si i usput pročitati temicu koju je vaš kolega otvorio o moderiranju ove teme).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 13:51   #1539
? Barokomora ???

Kad sam bila u bolnici, jedan gospodin s MS-om (a imao je "staža") rekao je da je odlična Barokomora.
Je li netko možda ima iskustva? Navodno u bolnici u Dubravi ju imaju.
Pa ako je netko možda odboravio u komori, barokomori ...
uploaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 14:31   #1540
Koliko sam ja čula barokomora je dobra za sve jer "pumpa" kisik u stanice organizma. Ali u mom gradu se ne može "dobiti na recept". Privatno je 500 kn po tretmanu, a vlasnik tvrdi da je potrebno najmanje 10-15 tretmana da bi se osjetilo poboljšanje. Pa tko može...
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.