Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 22:52   #2001
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
tv->dvd rekorder->dvb-t prijemnik.
za snimanje jednog programa je to dosta. za gledanje i snimanje u isto vrijeme bi (kakvo je sada stanje sa ponudom uređaja) trebala dva prijemnika. tv->dvb-t prijemnik u jedan scart u tv-u, a gornja kombinacija u drugi scart ili chinceve.
dva tunera za sada imaju (od jeftiijih) strong 5222, ali on ne omogućava dva signala na dva zasebna scarta. čeka se odgovor iz češke da li to omogućava alma t2200.
u stvari imam još jednu nedoumicu
naime, na koji način dvd/hd snimač u ovom digitalnom slučaju vrši snimanje - da li snimač može snimiti samo onaj program koji je trenutno narihtan na DVB-t prijemniku ili snimač na neki način ipak "raspoznaje" sva 4 programa koja dolaze sa DVB-t prijemnika i snimanje se vrši na način kako se to inače radi u analognom slučaju (sa analognim tunerom)? - recimo slučaj da se uz pomoć timer-a na snimaču definira više različitih termina snimanja na različitim programima
croyeti is offline  
Old 26.01.2010., 23:02   #2002
Quote:
croyeti kaže: Pogledaj post
u stvari imam još jednu nedoumicu
naime, na koji način dvd/hd snimač u ovom digitalnom slučaju vrši snimanje - da li snimač može snimiti samo onaj program koji je trenutno narihtan na DVB-t prijemniku ili snimač na neki način ipak "raspoznaje" sva 4 programa koja dolaze sa DVB-t prijemnika i snimanje se vrši na način kako se to inače radi u analognom slučaju (sa analognim tunerom)? - recimo slučaj da se uz pomoć timer-a na snimaču definira više različitih termina snimanja na različitim programima
ne može nikako to što bi ti htio, ali ima način preko SCART-a ako tvoj rekorder podržava funkciju SAT REC i ako DVB-T prijemink podržava paljenje i gašenje nakon svakog programiranog eventa...oboje mora biti potvrdno da bi ovo radilo...neki rekorderi i DVb-T prijemnici imaju ove funkcije neki nemaju...
MytByte is offline  
Old 26.01.2010., 23:39   #2003
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
nemoj da si nasilan

dakle:

" With SRT 5222 you can record 2 channels from different frequencies to USB device and you can watch another programme within the same frequency of the last recording. "

kako ovo da shvatim? ajde prevedi mi u duhu hrvatskog jezika...
ma da nasilan! ;-)
ja ili sam glup ili imam straovitu sreću, ali kad se pokrenu snimanja, vrte se programi u krug. njih 9.
ovo što pitaš je točno, i ne možeš ga prevesti drukčije od onoga što si napisao.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Old 26.01.2010., 23:59   #2004
ja sam ti jako paranoičan...ako je nešto teoretski i logički moguće, ne znači da i implementirano pa uvijek gledam najcrnji scenarij...
MytByte is offline  
Old 27.01.2010., 00:03   #2005
ne bi čovjek vjerovao, prvo je nestao drugi, treći, prvi i evo sad ode i nova... e, sutra će početi njurganje kako su ljudi nespremni, kako ne mogu gledati program... samo čekam! ;->
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Old 27.01.2010., 09:40   #2006
Quote:
croyeti kaže: Pogledaj post
Kako mi je najjednostavnije povezati:
- Pioner DVD/HD snimač (ima analogni tuner)
- TV (ima analogni tuner)
Potrebne su mi uobičajene funkcije snimanja programa (preko timer-a ili na neki drugi način) te potpuno neovisno gledanje TV-a ---> snimati jedan program, gledati drugi.
to muči mnoge na ovom forumu

osobno spadam u one kojima je komoditet pri vrhu liste prioriteta
shodno tome sam pred 3-4 g. nabavio dvd/hdd snimač (analogni naravno) i ne pada mi na pamet robovati tehnološkim trendovima i na vrat - na nos se rješavati crt tv-a koji još uvijek daje bolju sliku od većine plasmi i lcd-ova, barem što se ovih naših jadnih programa tiče
na kupnju novog tv-a ću se odlučiti kada
- proizvodnja programa programa bude digitalna; za sada to nije slučaj nego se program proizvodi analogno, komprimira u mpeg2 i onda opet dekomprimira da bi se prikazao na tv zaslonu
- programi budu u 16:9 formatu
- programi budu u HD tehnici, a ne ovom jadu od SD
- LED TV od 42'' rezolucije 1920 x 1080 s mpeg4 tunerom bude koštao do 3.000 kn
do tada ne vidim nikakvog opravdanog razloga da se rješavam tubaša od 50 i kusur kila

s obzirom da su me institucije natjerale na nabavku još jedne škatule za prvu ruku sam nabavio onaj nb4001 kojeg ću prebaciti u spavaću sobu kada nabavim prijemnik koji mi omogućava gledanje jednog programa na tv-u i snimanje drugog programa na dvd/hdd snimaču
i tu nastaje problem jerbo takvih na našem tržištu jednostavno nema osim one blesave alme koju smo već dovoljno izreklamirali u prethodnim postovima
rješenje je uvijek nabavka još jedne škatule, ali to neću iz principa jer mi je sadašnjih 5 daljinskih više nego dovoljno
od naših prodavača je iluzorno očekivati ikakav suvisli odgovor na iole sofisticiranije tehničko pitanje
s česima se dopisujem o almi, ali ni oni mi ne djeluju 100% sigurni u ono što tvrde
slijedeći korak mi je da uljudno zamolim catv kao generalne uvoznike stronga za rh da poradi moje malenkosti i još par frikova uvezu i pokoji primjerak srt5220 umjesto srt5222 kojim su preplavili tržište

ako ništa drugo, barem ćemo mi iz d5 utrt put ostalim regijama

sorry na malo duljem postu, ali zaista mi je pun qrac naših državnih institucija i preseravanja s digitalijom i putovnicama testiranima u mikrovalnoj samo zato da bismo u nečemu, eto, bili pri europskom vrhu
a draga nam lijepa naša ne da je u banani, nego je u banana splitu i svo to preseravnaje služi samo da se raji skrenu misli od bitnijih problema
Mr. Creosote is offline  
Old 27.01.2010., 09:51   #2007
tebi crt bude riknul daleko prije no što se ispune svi uvjet koje si naveo
MytByte is offline  
Old 27.01.2010., 10:35   #2008
Zivilo digitalno doba!!!

Uspi san uvatiti signal i sada mi je slika jednako dobra kao i na analognom signalu, naravno uz malu iznimku a to je da mi se na digitalnom signalu pojavljuju ''duhovi'' na slici sto mi u analognom nikad nije bio slucaj.

Sa konja na magarca...
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 27.01.2010., 10:58   #2009
To ti se ne bi smjelo događat. Vjerojatno DVB-T gledaš na nekom kanalu na kojem ti ide neki analogni program, pa ti se on vidi u pozadini. To se i meni dešavalo. Ali jednostavno se to riješi, kad upališ TV prebaci na neki "čisti" kanal, odnosno na neki na kojem nemaš memoriran niti jedan analogni kanal (samo riža) ... te na njemu startaj receiver i ti duhovi bi morali nestati.
soundvision is offline  
Old 27.01.2010., 11:11   #2010
@Mr. Creosote Vidim skupilo se
Ja isto ne razumijem naše trgovce i uvoznike, sada je berba, žetva možeš prodat sve kao prošle godine kada je bila plinska kriza , ali je teško malo proučiti, pripremiti se za neka malo ozboljnija pitnja, analizirati ponudu, dati neki best buy, entry model i "njihov odabir" ali ne, najbolje ne znati ništa svatko mora nešto kupiti pa ćemo vidjeti, samo mislim da će na kraju ove "digitalizacije" biti neotvorenih receivera spremnih za zbrinjavanje elektroničkog otpada.

@babarej Duhovi na digitalnom prijamu, više mi zvuči kao da dolazi iz nekog drugog izvora, loše oklopljenog kabela i sl.
gogo_2006 is offline  
Old 27.01.2010., 11:45   #2011
Ispricavam se, problem rijesen. Zamjenio sam skuplji scart kabel za jeftino smece po 9 kn i duhovi su nestali. Svaki dan ova me tehnologija sve vise fascinira, najbolje je kupovati najjeftinije. Sad mi ostaje samo jedan problem. Za uhvatiti digitalni signal sam morao pomicati antenu koja je odlicno hvatala analogni i sad dva lokalna programa koja nisu jos presla na digitalno(tko zna kad ce i oce li) imaju dosta losiju sliku nego prije.
Nadam se da ce i oni preci sto prije na digitalno jer tehnologija bi trebala razvijati stvari na bolje, ne na gore. Meni je trenutno gore.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 27.01.2010., 11:48   #2012
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
tebi crt bude riknul daleko prije no što se ispune svi uvjet koje si naveo
živi bili pa vidjeli
dotični je u cvijetu mladosti
tek mu 8. godina ide, a prethodnik mu doživio punoljetnost
Mr. Creosote is offline  
Old 27.01.2010., 11:50   #2013
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ispricavam se, problem rijesen. Zamjenio sam skuplji scart kabel za jeftino smece po 9 kn i duhovi su nestali. Svaki dan ova me tehnologija sve vise fascinira, najbolje je kupovati najjeftinije. Sad mi ostaje samo jedan problem. Za uhvatiti digitalni signal sam morao pomicati antenu koja je odlicno hvatala analogni i sad dva lokalna programa koja nisu jos presla na digitalno(tko zna kad ce i oce li) imaju dosta losiju sliku nego prije.
Nadam se da ce i oni preci sto prije na digitalno jer tehnologija bi trebala razvijati stvari na bolje, ne na gore. Meni je trenutno gore.
Znači problem je bio u anteni?Lokalni bi trebali startati po isteku analognog signala, kao u D5 regiji.
darge is offline  
Old 27.01.2010., 11:54   #2014
Quote:
Mr. Creosote kaže: Pogledaj post
živi bili pa vidjeli
dotični je u cvijetu mladosti
tek mu 8. godina ide, a prethodnik mu doživio punoljetnost
Nadaš se da će i ovaj doživjeti duboku starost
Moj je iz 96´ Sanyo,nadam se da će još izdržati
darge is offline  
Old 27.01.2010., 12:01   #2015
Quote:
darge kaže: Pogledaj post
Znači problem je bio u anteni?Lokalni bi trebali startati po isteku analognog signala, kao u D5 regiji.
Da, u anteni je bio problem. Ti si mi rekao da je probam malo pomaknuti ali mi nije bilo logicno jer mi je analogni signal bio vrhunski a i na tv-u od staraca je digitalni radio i odjednom nestao.
Probao sam spojiti kucnu antenu i na njoj sam uhvatio digitalni(los ali ipak je radio) pa sam danas micao svoju antenu i uhvatio ga. Pomaknuti cu i ovu drugu antenu ali ne danas jer za do nje doci treba ici na krov a to mi nije bas milo sad kad je kisa pa ce pricekati malo

Hvala na savjetu
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 27.01.2010., 12:27   #2016
Evo mene opet s jednim pitanjem, vjerovatno mi se pojavljuje na strongu poruka "brzina uređaja je prespora" zbog toga što hard ima 500 GB(prepostavljam da ima znatno manju memoriju ne bi ispisivalo tu poruku), a crpi napajanje od usb portala stronga, ja bi taj vanjski hard disc spojio na vanjsko napajanje preko utičnice(opet prepostavljam da će to rješit problem), nešto mi je to Viking objašnjavao ali nisam baš skroz skužio??

Quote viking: ja sam za sada samo za probu spojio mali hard, bez napajanja i nisam dočekao tu poruku. gle, vidjet ćeš kroz određeno vrijeme da li je do harda, da li je do napajanja, možda dok hard premjesti glavu.... ma, ima tu masa stvari koje mogu utjecati. ako je do napajanja, u čipoteci je onaj mali adapter 220V-5V (ako je dovoljno za hard) cca 30ak kuna i to bi trebalo zadovoljiti napajanje za hard.

Gdje ću spojiti taj adapter, hard mi ima na sebi mali usb portal, pa pomoću kabela koji na jednom kraju ima taj manji usb(koji spojim na hard) te na drugom kraju, 2 usb priključka, te taj jedan spojim na strong, a drugi usb priključak ostane slobodan, dali adapter mogu nekako spojit na taj jedan usb, jer neman više gdje spojit taj adapter, ili je u mom slučaju nemoguće spojit adapter za vanjsko napajanje harda????
ekonomist0077 is offline  
Old 27.01.2010., 12:28   #2017
dvb-t prijemnik s mogućnošću reprodukcije DivX filmova

Pročitao sam par stranica foruma u natrag i našao informaciju o prijemniku nitro box nb 4001 t usb... E sad sve super, može reproducirati DiviX filmove s titlovima jedino ne podržava AC3 zvuk, mislim, WTF, kakva je to nebuloza, to su podržavali DivX playeri na diskove još pred 5 godina, ne znam u čemu je bio problem da nisu mogli napravit da podržava oba formata...

Kako su mi većina filmova koje imam na HD-u s AC3 zvukom i kako se većina filmova na internetu u zadnje vrijeme može skinut samo s AC3 formatom zvuka (što je i normalno jer je to noviji format i rijetko koji noviji film je u mp3) da li netko zna za kakav dvb-t prijemnik koji reproducira DivX filmove s titlovima i da podržava oba formata zvuka???
Neda mi se baš svaki film koji želim pogledat preko USB sticka prekodiravat samo radi zvuka...

Zadnje uređivanje deya100 : 27.01.2010. at 12:45.
deya100 is offline  
Old 27.01.2010., 12:58   #2018
jel bi htio neko tko ima vivaxa t120 da mi napise samo kako se trazi programe (automatski) al tako da mogu telefonski baki govorit koju tipku i kolko puta da stisne
recimo ovako ok pa 3x dole opet ok 1x desno (pocinje programirat) i ok
ja se nadam da ste shvatili o cemu je rijec jbg ja nemam tako da neznam kakav je kod njega menu
gracije fala tenkju
lord varg is offline  
Old 27.01.2010., 13:01   #2019
Quote:
Gdje ću spojiti taj adapter, hard mi ima na sebi mali usb portal, pa pomoću kabela koji na jednom kraju ima taj manji usb(koji spojim na hard) te na drugom kraju, 2 usb priključka, te taj jedan spojim na strong, a drugi usb priključak ostane slobodan, dali adapter mogu nekako spojit na taj jedan usb, jer neman više gdje spojit taj adapter, ili je u mom slučaju nemoguće spojit adapter za vanjsko napajanje harda????
upravo tako-jedan u stronga, drugi u adapter, adapter u struju. to su ti adapteri za punjenje uređaja preko usb-a (mp3 playeri, kamere, navigacije...)
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Old 27.01.2010., 13:26   #2020
Kako da uhvatim sloveniju, sta da jos napravim. Jačina signala mi je 65%, a kakvoća 54% imam vanjsku antenu riblju kost *3 neznam koliko mi još fali al mislim da nije puno, nalazim se na podrucju sesveta?!?!?!?!
__________________
Sve što znam o životu naučio me Dželo Hadžiselimović
koji-lik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.