Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2012., 15:03   #221
'Bubrežni kamenci uglavnom nastaju u jednom bubregu. Rrazlikuju po svom sastavu i veličini.Pretežni dio kamenaca je od mineralnih soli. Po učestalosti pojavljuju se kalcijeve soli (oksalati i urati), fosfati i kalcijev karbonat (vapnenac), ksantin i cistin. Pri nastajanju kamenaca znatnu ulogu imaju ometano izlučivanje urina, bakterije, osteoporoza, pogrešna prehrana, dugotrajna boležljivost, a svoj udio imaju i nasljedne sklonosti. '
Citajte ovdje vise:

http://www.vitamelmelem.com/html/o_b...kamencima.html




Ovdje vam je recept-tocno sljedite upute i nista se nebojte
p.s.obavezno iza coca-cole i sparoga raspalite po desteliranoj vodi-u narednih 24h popijte 2 l destelirane vode!
http://www.ehow.com/how_5812865_diss...ones-coke.html

Moj stari je probao i uspjelo je!
Super stvar je i limun jer otupi ostre bridove kamenca.
Jabucni ocat je jaci od limuna ali ga mjesajte s medom ili toplom vodom(destelirana je bolja) ili maslinovim uljem.
Jabucni ocat (2 zlice u casu vode)svako jutro je super prevencija.
I jos jedna super stvar 'razbijac kamena' se zove i nije skup za naruciti preko e-baya;
evo link i slika (kapi su jos jace).
Ovo sam namjerno ostavio za kraj jer ako nista drugo ne pomogne ovo ce pomoci! Sretno!


http://www.ebay.com/itm/CHANCA-PIEDR...item27ba0d7534

Zadnje uređivanje Private spice : 19.02.2012. at 15:13.
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 18:35   #222
Evo jučer počeli bolovi u leđima,prvo je počela me kičma rasturat ko da imam upalu mišića a onda me počelo parati u bubrezima.Završila na Hitnoj dali mi Voltaren i Spasimex protiv bolova,nije baš pomoglo.Poslali me na ultrazvuk i imam pjeska u bubrezima.Imala sam ga i prije ali nije bolilo uopće i ispišala to van.Imala sam i kamenac pred jedno par godina razbijala ga i imala sam sondu u bubregu jer sam ga pokušala ispišat ali se ispriječio u mokraćovodu pa sam počela povraćat.Sad dok ovo pišem manje me boli ali zahvaljujući Voltarenu,rekao mi je doktor puno uvinog čaja i tekućine.Pjesak je 1 mm veličine .Ne razumijem ako imam pjesak u oba bubrega zašto me samo jedan boli?Pred jedno 2 mjeseca sam bila na kontroli urina,krvi i ultrazvuku i sve je bilo ok,kako se je moglo pogoršat u tako kratko vrijeme.Sad nosim steznik i opijam se sa uvinim čajom i pivom.Možda ispišam ako bude sreće.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 21:10   #223
Zna netko dali je probava povezana sa bubrežnim kamencima ili pijeskom?Naime danas na ultrazvuku doktor me je pitao kakva mi je probava,isto to me je drugi doktor pitao pred dva mjeseca.Inače odkad su mi počeli ovi bolovi u leđima stolica mi je katastrofa i želudac.Prvo sam mislela da je to povezano sa lijekovima koje uzimam protiv bolova ali zašto me onda svi to pitaju?Imam proljev samo takav već dva mjeseca.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 10:40   #224
@Lola - moguće je da je povezano sa probavom, jer kamence svrstavaju u ''bolest'' koja je rezultat metabolizma, svakavih simptoma ima kod kamenaca, kod mene konkretno baš što se stolice tiće tjeralo me samo na wc više puta dnevno.

Eto da malo opišem i svoje iskustvo sa kamenima jer sam naletio na ovaj topic googlajuči.

Imam 31 god, i prvi put sam se susreo sa kamencem 2004 god kad sam imao 24 god, uhvatila me takva bol na ulici da sam pao na pod, ko da me neko nožem probio, nakon toga usljedila je standardna manifestacija mokraće boje coca cole, kako tad nisam ništa znao odoh kod doktora koji šalje na urinokulturu i krvnu sliku, nakon toga šalju me na uzv gdje mi vide kamenac u desnom bubregu tada velićine cca 6*3 mm, kao nije to ništa, terapije spasmex i voltaren ili brufen po potrebi (zbog bolova), tada je moja mama ležala na Rebru iako nek donesem nalaze k njoj pitaće on doktora nek pita urologa šta mi je činiti, urolog pogleda i kaže mačjui kašalj, piti puno tekućine vode i po mogućnosti tople ili na sobnoj temp. bezalk. pive i puno fiz. aktivnsti tj. trčanja i da če amo izači. Nakon toga slijedi period bolova koje nebih želio ni najgorem neprijatelju, glavom sam znao udarat doslovce po zidu, znao sam i zaplakt od jada, jer si pomoći nisam mogao osim što mi je vruča kupka pogla tj malo umirila sve ti na sat-dva, jedne večeri nisam više mogao izdržati i pravac hitna VŽ urologija, zadržan u bolnici, i idući dan odmah doktor zatraži intravenoznu urografiju (presudno je to bilo), nakon toga pušten odmah doma, odlazim u ZG u rtg Čavka na urografiju i isti dan vračam se u bolnicu sa nalazima-slikama, odmah se vidi da imam anomaliju ako možemo to tako nazvati - iz svakog bubrega imam po 2* mokračovoda, koji je pred mjehur spajaju u jedan, rezime, mokračovod tanak i kamen nikako ne može samo van, sljedi za 2-3 dana OP zahvat URS, ležin, noge u zraku kao da sam kod ginegologa - kroz mokračnu cijev u lok. anesteziji (idući dan mi bila muka od spinalne injekcije, vrtoglavica, mućnina), ulaze mi instrumentom u mokračni mjehur pa u mokračovod gdje je kamenac (nisu ga vadili van da ne oštete mokračovod) , postavljaju ''žicu'' tzv JJ protezu i instrumentom proširuju kanal koliko je to moguće, idući dan mi vade van tu protezu, ležim 2-3 dana u bolnici i idem doma, režem bocu od cole u koju pišam i nakon 5 dana kamenac popišao bezbolno i sve 5, još ga danas čuvam doma, pun je sitnih kristalića oštrih ko oštrica noža ... konotroliram se svakih 12 mj na UZV, krvna slika, urinokultura, tada 2004 mi doktor kaže da sam sklon kamencima zbog mokračovoda i da ču sigurno opet dobiti u narednih 10 godina ...
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 10:49   #225
... nesrečom ako se to tako može zvati, nije prošlo 10 god, već 8, sada 2012 na Usk. ponedjeljak ujutro u pola 5 probudi me strašna bol u lijevoj strani abdomena, ustajem i uplašen jer sam mislio da je slijepo crijevo, obućem trenirku i gas na hitnu u Zabok, tamo ko konj čekam 4 sata doktora, previjem se od bolova u čekaoni, dolazi dr, šalje na urinokulturu, krv sliku, rtg i uzv, na uzv dr. vidi kamenac u gornjoj skupini čašica ali sada na lijevom bubregu, odlazim doma, krkam voltarene ...za par dana odlazim u VŽ urologija kod svog doktora koji odmah vidi djelomićno začepljenje mokračovoda i smanjenu aktivnost bubrega, HITNO isti dan predop. pretrage (krv, urin, ekg, anestezilog, rtg) i idući dan ujutro u 10:45 već sam u OP sali na istom zahvatu kao i 2004 (URS), bam injekcija u kićmu i noge u zrak i party može početi, no ovaj put problem, kamenac mi se već spustio u zdjelićni dio i zapeo je u samom spju gdje mi se dupli mokračovodi spajaju u jedan prije samog ulaska u mjehur (niti 4 cm do mjehura), no na tom djelu je jako suženje mokračovoda, tzv. cirkularna stenoza, instrumentom nemože poči kroz taj dio i boji se da ne probuši mokraćovod da me nebi trebao rezati i otvarati dalje, bezuspješno nekih pola sata pokušava prući ali nejde, čak nemože niti postaviti JJ protezu, proširuje donji dio mokračovoda i op gotovo, za 2 dana idem doma uz terapiju Omnic 1* dnevno, rowatinex 3*2, spasmex, voltaren po potrebi ...i sad eto već 11 dan čekam da ispišam kamenac ako ga prije rowatinex ne rastopi u tom suženju gdje se nalazi, bolova nema, i funk. normalno i nadam se da če čim prije izači van ...
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 12:23   #226
Sažetak:
1. nisu svi kamenci isti, nije svaki organizam isti da svakom pomogne ista terapija pa čak i narodni ljekovi, čajevi, viski, piva, brusnica, ovo ono ...glicerol i sl.
2. po meni - obavezna intravenozna urografija da se vidi stanje mokračovoda, bubrega, mjehura, tek kad to imate onda doktor znaš ta i kako dalje.
3.Najbolje je rješenje kad ga možete kamenac spontano izbaciti - to je super
4.NIKAD ne kupujte ljekove na ebayu ili bilo što da koristite u svrhu lječenja, jer je u 99% slučajeva to samo marketing i samo si možete našeteti tim preparatima.
5. Prevencija - Preporuča se uzimanje uvin h čaja, preslice, kukuruza, breze, rowatinexa koji ide i bez recepta, mala žlićica glycerola dnevno, puno tekućine, čim manje ili uopće ne gazirana pića, mlijeko, fermente ...povremeno piti Uralyt granule (kura po 2 mj) zbog reguliranja PH mokrače...
6.Ureteroskpija (URS) - ne boli sam zahvat zbog anestezije, osječa se nelagoda prilikom zahvata, kasnije iskreno jako boli penis, prva 3-4 dana kad sam pišao obićno bih zagrizao maramicu zubima da ne vićem zbog boli u penisu i peče ko vrag. Spinalana anestezija - kad dobijete ko da ubode pćela ako i toliko, obavezno taj dan mirovati ležati u mirnom položaju čim manje dizati glavu jer ako ste nemirni budu mučnine i vrtoglavica i to jaka, ovaj put sam slušao i drugi dan sve normalno mi je bilo, nakon URS-a dobije se infuzija i kad počnu bolovi koji trjau cca 2-3 dana, rješava se voltarenom, ili spasmex + analgin ili sl, ja sam samo zvao sestro može jedan koktel i sve 5.
7. Razbijanje - kako je već neko rekao nije preporučljivo i izbjegava se to mahom, zašto, previše štete nastaje razbijenjem.
8. BOL - kad se kamenac pomiće bol je a ne znam kako bih to opisao, nemogu se izravnat, pa čak ni hodat, obično zapravo ni sam ne znaš di te boli a boli ko vrag ...ubraja se među 5-6 najačih bolova u ljud. organizmu, tupa jaka intenzivna bol, bol od kićme prema preponama uzdž i popreko abdobena donjeg dijela, mene je čak boljela i noga posebice koljeno, čudno ali istinito, moguće povraćanje, mućnina, glavobolja ...pain killersi - analgetici i vruča kupka, bar kod mene pomoglo, uglavnom, takvu bol nebi poželio niti najgorem neprijatelju.
9. DA moguće su komplikacije, oštećenje samog bubrega, mokračovoda, začepljenje mokračovoda, uremija...ovo ono, nije se stim za igrati, treba ići doktoru odmah.

..eto, ako mogu još kako pomoći tj. dati kome kakvu info. slobodno pitajte, još je sve svježe jer sam 27/4 izašao iz bolnice ...iako je sve to vezano uz kamence dosta individualno.
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:28   #227
Imam jedno pitanje. Prosao sam veliki dio teme ali nisam mogao naci da je to netko pitao ili odgovorio. Prica: imao sam kamenac kojie je zapeo u kanalu (10x8 mm) prije 4 godine koji mi je izvaden cistotkopijom. S obzirom da mi je pri tome kanal ostecen, sada mi je (navodno) dosta shiri. Neki dan mi se pojavila bol u istom bubregu i opet imam kamenac, sada nesto manji 10x6. Urolog mi je dao antiseptike i analgetike i rekao da cu ga vjerojatno moci izmokriti. Taj dan (prije 5 dana) kamenac se tek pokrenuo iz bubrega. Sada osjetim da je bol (koja nije jaka s obzirom na prijasnje iskustvo prije 4 godine) znatno nize, te me zanima dali je netko imao slicno iskustvo i dali je bol veca, kada kamenac prode mokracovod i dode do mjehura i genitalija? Dali ga je tesko i bolno izmokriti ili ne?
Somina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 11:47   #228
Bok, ja sam kamenac cca 9*5mm ispišao prije nekih 20-ak dana spontano dakle, TO apsolutno ništa ne boli dakle samo pišanje, boljelo me zadnja 2 dana dosta jako i neugodno u predjelu prostate dakle u međunožju a posebice kad bih pišao pa ono znaš kad stisneš da prekineš pišanje i to, a to je bilo zato jer je kamen bio već na samom ulasku iz mjehura u mok. cijev. Normalno da ti je bol sada manja ako je mokračovod/ureter širi jer kamen ima više mjesta i komotnije se spušta dolje a da tebe to manje boli, logično. Meni se ja usporedbu nakon urs-a spuštao 2 mjeseca nekih 4 cm dok nije upao u mokračni mjehur, jer sam imao tj. imam stenozu suženje uretra (ne previnuće) u jednom djelu prije samog mjehura, uglavnom samo pij pno tekućine i pive i brzo če to van, sretno.
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:33   #229
Evo mama ima dva bubrežna kamenca. Bori se s time i sada je četvrti dan u bolnici. Danas su joj preporučili tzv. uteg. No ona se jako boji i ne želi ga.
Što joj reći i što činiti?
To je najbolji potez?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 10:40   #230
Evo da i ja nešto napišem na ovu temu.
Već šest mjeseci sam na bolovanju zbog kamenčića vel 9mm u nakapnici desnog bubrega.Bila na razbijanju ESWL-om 29.06. kamen nije razbijen.Ponovno naručena za razbijanje 11.10.
U međuvremenu mi se formirao kamen vel 7mm i u lijevom bubregu koji me za sad ne boli.
Do tad ću isprobati još jedan narodni lijek za koji sam(kao i za ostalo što sam isprobala) čula da sigurno otapa kamence u roku najviše mjesec dana,pa javim djeluje li
Dakle: 1 litra bijelog vina
1 litra vode
2 prstohvata korijena koprive (ima u svakoj apoteci)
Kuhati dok ne iskuha do 2dl.
Svako jutro na tašte popiti po jedan do dva gutljaja.
Nije ništa goreg okusa od svih isprobanih čajeva
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 12:16   #231
Zdravo.Da postavim jedno pitanje. U zadnjih godinu dana oko 3 puta u trenutak prije mokrenja osetila sam vrlo jaku probadajuci bol u zadnji dio ledja levo u predelu gde se nalazi bubreg. Tada moram da odlezim oko pola sata pa onda da mokrim. Dali ovo moze da je simptom za kamen u bubreg? Pozdrav i hvala unapred.
iad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 02:34   #232
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Evo da i ja nešto napišem na ovu temu.
Već šest mjeseci sam na bolovanju zbog kamenčića vel 9mm u nakapnici desnog bubrega.Bila na razbijanju ESWL-om 29.06. kamen nije razbijen.Ponovno naručena za razbijanje 11.10.
U međuvremenu mi se formirao kamen vel 7mm i u lijevom bubregu koji me za sad ne boli.
Do tad ću isprobati još jedan narodni lijek za koji sam(kao i za ostalo što sam isprobala) čula da sigurno otapa kamence u roku najviše mjesec dana,pa javim djeluje li
Dakle: 1 litra bijelog vina
1 litra vode
2 prstohvata korijena koprive (ima u svakoj apoteci)
Kuhati dok ne iskuha do 2dl.
Svako jutro na tašte popiti po jedan do dva gutljaja.
Nije ništa goreg okusa od svih isprobanih čajeva
Moj stari je to pokusavao godinama i nista - nemora znaciti da nekome nece
uspjeti na taj nacin
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 12:57   #233
uređaj za ESWL u Vinogradskoj u kvaru,zna li netko gdje još osim Zadra u Hrvatskoj rade razbijanje ESWL-om
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 18:06   #234
Meni su kamenac razbijali na rebru.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:30   #235
Moram vam se pridružiti.
Mislim da upravo imam treći napadaj u tri mjeseca.
Prvi put me uhvatilo krajem osmog mjeseca (bol na desnoj strani), završila u bolnici, nakon 2 inekcije voltarena, jedne inekcije spasmexa i dvije infuzije sam izmokrila jedan.
Ukupno je bol trajala nekih 8 sati.

Tad su mi odradili rendgen, ultrazvuk i kromatografiju.
Ispostavilo se da imam spužvaste bubrege pune kamenčića do 7mm iu dvostruki sustav izlaznih kanala na lijevom bubregu.

Mjesec dana kasnije se ista priča ponovila, ovaj put na lijevoj strani.
Uhvatila me oštra, probadajuća bol, popila spasmex i voltaren, nije pomoglo. Ispovraćala sam dušu iz sebe i završila na hitnoj, dali mi inekciju voltarena i poslali me doma.
Iduće jutro me bol opet uhvatila, pozvala sam hitnu, dobila tri inekcije (diazepam, buscopan i alkagin). Djelovale su nekih 4 sata, na poslu me opet uhvatilo i ponovno sam dušu iz sebe ispovraćala. Navečer opet na hitnu, ultrazvuk je pokazao da se nijedan gad nije pomaknuo, dali mi dvije inekcije voltarena i vratili me doma.
Treći dan je bol bila još gora, ležala sam u kadi punoj vrele vode i vrištala.
Otišla sam svojoj liječnici opće prakse, tamo dobila još dvije inekcije (ketonal i normabel), ona me s uputnicom poslala u bolnicu, tad su me konačno primili, dobila sam još jednu inekciju voltarena i dvije vrećice fiziološke i izmokrila 4 kamenčića od 3 do 5mm.

Sad sam popila 2 voltarena, 2 spasmexa i jednu kapsulu omnica i čekam razvoj situacije.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 21:59   #236
Crnjača,budući kamenci nisu veliki i idu van pij što više tekućine i pojačaj fizičku aktivnost trčanje,skakanje,aktivan i žešći sex pa biraj kaj ti paše.
Naime, ja sam umjesto ponovnog razbijanja 11.10. završila na operaciji,kako je kamen bio u pijelonu dolazila je u obzir samo klasična operacija.
Rez cca 15 cm na struku.Operacija je trajala četiri sata.U bolnici sam bila 18 dana s tim da su mi udradili jj protezu jer bubreg baš i nije htio radit nakon operacije.Danas bila na kontroli i razočarana došla doma jer ću protezu imati najmanje još dva mjeseca,a ona pika i izaziva bol u bubregu nakon mokrenja koje je zbog obilne hidratacije često.
Nadam se da ćeš ti svoje izmokrit i zaboraviti da si ih ikad imala.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 00:53   #237
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Crnjača,budući kamenci nisu veliki i idu van pij što više tekućine i pojačaj fizičku aktivnost trčanje,skakanje,aktivan i žešći sex pa biraj kaj ti paše.
Naime, ja sam umjesto ponovnog razbijanja 11.10. završila na operaciji,kako je kamen bio u pijelonu dolazila je u obzir samo klasična operacija.
Rez cca 15 cm na struku.Operacija je trajala četiri sata.U bolnici sam bila 18 dana s tim da su mi udradili jj protezu jer bubreg baš i nije htio radit nakon operacije.Danas bila na kontroli i razočarana došla doma jer ću protezu imati najmanje još dva mjeseca,a ona pika i izaziva bol u bubregu nakon mokrenja koje je zbog obilne hidratacije često.
Nadam se da ćeš ti svoje izmokrit i zaboraviti da si ih ikad imala.
Pa, izmokrit ću ih sigurno, ali ih se navodno nikad neću riješiti
Zasad čekam 12. mjesec i nefrološke pretrage, pa ću biti pametnija.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 23:49   #238
Pozdrav svima,
nova sam ovdi ali kamenci su moj stari problem..sa 27 godina sam otkrila da ih imam..ne znam bi li se smijala ili plakala kad me neko pita kako sam otkrila da ih imam..onaj ko tu bol nije prošao ne može je niti zamisliti...taj put je bol trajala satima, uz inekciju voltarena i spasmexa se bol malo stišala, kamenac je izašao tako da nisam ni znala koliki je
...nakon godinu dana stvorio se novi 7mm i on mi je sam izašao uz ne trebam opisivati koje bolove i tako redovno svaku godinu po jedan dva kamenčića da bi mi se to malo primirilo zadnje 3 godina..kako sam inaće lijena ići doktoru, na kontrole svih ovih godina nisam išla i
..onda BINGO prije cca misec dana, 10 sati navećer, laganini se gleda tv, a onda onako s neba pa u rebra oštra probadajuća (tako poznata) bol..u roku od 2 minute više nisam mogla niti na nogama stajati, jedva disala od bolova...zovem hitnu i kažem im da dođu jer nisam u stanju niti do auta dopuzati da me netko odveze..
..na to mi oni odgovore da ne izlaze na teren radi kamenaca ??!! uglavnom došla na hitnu, spičili mi inekciju voltarena i spasmexa i poslali me kući..ujutro otišla kod urologa, ultrazvuk+rengen, nalaz:kamenac u bubregu 8mm (u fazi mirovanja) i 2 u mokraćnom kanalu..jedan 3 mm i drugi od 9mm..radi bolova dobijen još jednu inekciju voltarena pošalju me kući uz preporuku obilne hidratacije i voltarene pp...taj dan nekako preživjeh...došla noć opet isto jaki napad, ne mogu disati od bolova, mučnina, vrtoglavica..opet na hitnu, opet inekcija i kući..sutradan jedva preživila od bolova...predvećer se malo smirili..noć ok..slijedeće jutro bol za poludititi..
..kljukam se kući voltarenima i spasmexima..kako ide većer bol jača i oko ponoći je postala nesnosna..opet na hitnu, oni me poslali hitno na odjel u bolnicu...dođem tamo kaže sestra da nema dežurnog liječnika da je čovik kući, al da će ga zvati na mobitel..javi se tako dežurni liječnik iz svoje kuće (???!!!) kaže joj da mi spiće koktel lijekova i da me ostave na odjelu do jutra, ali ona mu odgovara da nema slobodnih kreveta..ugl.dobijem infuziju i u njoj koktel svega i svačega protiv bolova..pošalju me kući...odspavam cca pola sata i krenu opet nenormalni bolovi...ujutro kod urologa opet..spiće mi inekciju voltarena i kaže da mi je onaj kamenac od 9mm zaglavio u mokraćnom kanalu...odi kući i vrati se za 3 sata...vratila se ja i ugradili mi JJ stent (protezu) koju btw ugrađuju bez ikakve anastezije (cijevčica koju provuku kroz mokraćni kanal do bubrega)..kaže doktor ovo će ti rasteretiti bubreg i bolovi bi trebali prestati...opet rengen (izračila se svih tih dana ka da san u Černobilu bila) i na nalazu mi vidi da mi je slučajno prilikom ugradnje JJ proteze izgurao kamen nazad u bubreg...i naruči me na ESWL 20.11. tj jučer.....
ESWL to je priča za sebe..očekivala sam da manje boli, ali valjda nije svima isto...trajalo je cca između sat i sat i po...daju ti normabel+voltaren, skineš se do kraja osim gaćica, daju ti neku kutu preko, čisto da se ne smrzneš, legneš na leđa (barem sam ja tako-kamenci su mi u desnom bubregu) namisti te, počme ciljati i ...uživancija...u početku je bilo ok, ali svakim minutom sve gore...vrhunac je bio kad mi se kamen pomakao prema rebrima i onda veselje..bolovi neizdrživi...epilog:nije mi ga smrvio do kraja, ali je sada barem manji...kontrola 03.12. s rengenskom snimkom (opet zraćenje??!!!)...do tada bi ga trebala izmokriti...

Zadnje uređivanje nata zadar : 21.11.2012. at 23:58.
nata zadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 22:02   #239
Prokleti bili ti kamenci ....ja sam kraj 4 mj 2012 završio na drugom zahvatu (URS) i kamen sam ispišao spontano na kraju svega u 5 mj, da stvar bude bolja, ja sam se nadao , kako sam prvi kamen imao 2004, ovaj drugi sad dakle 2012, pa reko sad sam do 2020 pri miru No nije prošli dakle niti 8 mj...prošla subota 22/12 od jutra neka čudna bol sa lijeve strane od bubrega prema mjehuru, tjera me na pišanje često, ma reko prehladio sam se, niti ne boli, već neka nelagoda, neda meni vrag mira, kuham uvin čaj i maznem tokom dana skoro 4 litre, naravno, stavim u bide onu mrežicu na odvodnu rupu jer u sebi mislim kamen je pa ču ga uloviti mokreći u bide, i naravno naveler oko 22 h idem pišat i ding ding izadje kamenac cca 4 mm dug, srećom nije boljelo ništa....no eto danas opet ujutro probudim se 28/12 rano oko 5:45 jer moram u ZG i opet ista stvar, tjera na pišanje, no boli jače no ne tako da bi me zabrinjavalo...no već oko podne sam se vratio kući opet pišanje u bide i oko 15 H izmokrim Hvala Bogu kamenac dug cca 6 mm ...no dobio sam temepraturu oko 17 h, opet uvin, lupocet, krevet, i eto sad je 21 h iza sad je sve ok....nejde mi u glavu kako se samo stvaraju tako brzo....i hvala Bogu što ih ispišam da se ne stvore veči da moram ponovo na prokleti URS, ali u nepunih 8 mj već 2 komada, ko zna šta če biti dalje...nakon zahvata u 4 mj nisam kasnije trošio ništa osim omnica, no poslije ljeta sam počeo sa uvinom svako večer i ujutro po 3 deci čaja sa medom, tko zna jel to možda pomaže da se prije pokrene kamenac prije nego postaje veliki da zajebe stvar i mokračovodu ??

I malo glupo pitanje, da li je možda stvaranje kamenca povezano sa gastritisom koji me intezivno muči od 9 mj 2012 ?? Uzimam Nexium nekih cca 3 mjeseca ???
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 21:58   #240
Kao i svi ostali koji ovdje pišu, i ja se previjam od bolova i tražim pomoć, savjet ili bilo kakvu sugestiju za ovo što me zadesilo. Guglajući sam pronašao i opširno objašnjenje o svemu, nešto što možda nedostaje ovom topicu jer se manje više svodi na osobna iskustva (http://www.vasdoktor.com/medicina-od...brezni-kamenac)
Tekst nije kratak, pa sam se čitanju posvetio dovoljno vremena za ispijanje litre čaja od preslice, i nekako mi se čini da je sad bol manja.
51R is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.