Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 10:44   #41
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Moj OBD2 adapter ima jedan nevjerovatno iritantan bug ,mozda mi neko more pomoc makar sumnjam

stvar je u tome da svaki put kad pokrenem torque pro(naravno podrazumijeva se da sam u autu i da je spojen OBD2 adapter u utor) me trazi iznova pin , i iznova govori da je krivi.LUUUUDIM! naravno da je dobar pin , pin je 1234.
Onda moram ic u postavke BT, kliknut na OBD2 adapter na koji je kakti spojen , odspojit ga .
Opet se probat spojit , trazi pin , unesem, spoji se.
Pokrenem torque pro , nesto razmislja , uspostavlja konekciju , spoji se !

dakle svaki put moram tak iznova ic u postavke BT i istekavat, pa ustekavat.
Ima netko slicnih problema?
Ja sam malo zaostao, pa još koristim Windows Mobile, ali znam da kod njih ima opcija da se isključi sigurnost kod neke konekcije. Onda pita pin samo prvi put i točka, ako ostaviš kao sigurnu konekciju onda pita pin svaki put. Možda je i kod tebe takvo nešto
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 13:42   #42
Quote:
dinkocar kaže: Pogledaj post
Ispravak netočnog navoda. Ethernet protokol radi bez gazde. Svatko priča kada hoće, ako jedan priča ostali slušaju, ako dvojca počnu pričati u isto vrijeme, uljudno se dogovore da prestanu i počnu ispočetka. Za CAN ne znam.
Iznimka potvrđuje pravilo

Koliko mi je poznato, CAN uvijek ima nadređeno računalo koje "kaže" nešto tipa "ajde, sabirnica vam je otrvorena za komunikaciju pa sad izvol'te"... Svaki sudionik zna što će slati i koga će slušati, ali čini mi se da ne funkcioniraju na razini okruglog stola kao ethernet nego se "sinkroniziraju" sa nadređenim računalom. Ako baš hoćeš, mogu se točno raspitati kod svojih CAN-ovaca, ja sam ipak samo strojar
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 13:56   #43
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Iznimka potvrđuje pravilo

Koliko mi je poznato, CAN uvijek ima nadređeno računalo koje "kaže" nešto tipa "ajde, sabirnica vam je otrvorena za komunikaciju pa sad izvol'te"... Svaki sudionik zna što će slati i koga će slušati, ali čini mi se da ne funkcioniraju na razini okruglog stola kao ethernet nego se "sinkroniziraju" sa nadređenim računalom. Ako baš hoćeš, mogu se točno raspitati kod svojih CAN-ovaca, ja sam ipak samo strojar
Ne treba hvala, nemam CAN auto. Moja Lada je još na starom ISO protokolu od 9600bauda. Ako kupim novu Ladu, lako ja nađem informacije kada mi zatrebaju. Ali nova Lada se kupuje tek kada stara počne ostavljati dijelove po cesti
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 14:48   #44
Nadam se da ne brkaš CAN sa OBD-om. I moja lada, pradon sonata, interno komunicira preko CAN-a, a prema vanjskom svijetu (OBDII) preko KWP2000, dakle, prema zastarjelom protokolu. Ne tvrdim pri tome da tvoja lada koristi CAN, dakako
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 15:34   #45
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Iznimka potvrđuje pravilo

Koliko mi je poznato, CAN uvijek ima nadređeno računalo koje "kaže" nešto tipa "ajde, sabirnica vam je otrvorena za komunikaciju pa sad izvol'te"... Svaki sudionik zna što će slati i koga će slušati, ali čini mi se da ne funkcioniraju na razini okruglog stola kao ethernet nego se "sinkroniziraju" sa nadređenim računalom. Ako baš hoćeš, mogu se točno raspitati kod svojih CAN-ovaca, ja sam ipak samo strojar
Evo, da sam sebe demantiram. Malo sam popričao sa jednim CAN-ašem i ispada da se CAN komunikacija vrši (odnosno, može se vršiti) bez nadređenog računala, no ipak nema demokracije nego pojedini podsustavi imaju definiran prioritet pa ako dva CAN kontrolera dvaju podsustava istovremeno počnu slati svoje poruke na sabirnicu, onaj koji ima zadan viši prioritet naprosto "pregazi" onog drugog. Tako nekako, nije da sam baš sve shvatio
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 16:05   #46
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Nadam se da ne brkaš CAN sa OBD-om. I moja lada, pradon sonata, interno komunicira preko CAN-a, a prema vanjskom svijetu (OBDII) preko KWP2000, dakle, prema zastarjelom protokolu. Ne tvrdim pri tome da tvoja lada koristi CAN, dakako
Ne brkam, mislim na interfejs prema korisniku dakle OBD. Ne vjerujem da moja lada ima ikakvu sabirnicu jer bi ECU preko sabirnice mogao samo komunicirati sa upaljačem i eventualno grijačem zadnjeg stakla
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:23   #47
Sto uzet za GlofaIII

Postovanje,

procitao sam ove ovdje komentare...
pa bi me zanimalo par stvari....koliko sam skuzio trebam taj blutut cip(koji se prodaju na ebay po cca 10tak baka) nekakav koji piknem tam kod pepeljare i to sve spojim s Iphoneom(3)...onda vjerovatno trebam neku aplikaciju/softver..!??

uglavnom trebam neku dijagnostiku..koja bi sljakala na iphoneu i iscitavala mi greske kao i resetirala iste..?!?
Radi se o Golf III zadnja godina 96 a mob je iphone 3gs...

sto predlazete i jel ima tko kakvih iskustava po tom pitanju?!

isao sam po sumi i pocela mi svijetlit lampica od ABSa(brijem da sam negdje nesto sjebao s onim senozorm)..pa da to rijesim "u garazi" sto bi se reklo...

hvala na odgovorima
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 18:14   #48
Trebaš android mobitel imati

https://play.google.com/store/apps/d...l.torque&hl=hr
imandaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 20:22   #49
Quote:
imandaric kaže: Pogledaj post

kaj je moguce da nema nista za lajfstaj telefon poput Iphone.a od aplikacija...??

Ja sam skinuo neku DashCmd...valjda je to ok...e sada trebao bi jos aj EBD konektor..!?

ak tko ima iskustva,molim lijepo da napise.....

tnx
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:02   #50
Finalno pitanje:
Dali će ovo :
http://www.ebay.com/itm/V1-5-Mini-EL...item485265c70f
Raditi sa ovim:
http://www.obdscope.com/
Na Cordobi iz 2007 (hex CAN protokol koliko sam skužio).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:08   #51
Šta ti misliš kao će raditi kinesko smeće od 10 dolara?

Dao sam za dijagnozu 300 Eura, koliko je dobra vrijedi i više, mogu skoro sve raditi s njom. Zašto sam dao toliko novaca ako sam mogao na e-bayu kupiti nešto za 10 dolara?
S ovime ćeš si još zeznuti auto, bježi čim dalje od tog sranja. Bolje ništa nego to.
Javi mi se na pm, ako živiš u blizini sve ću ti napraviti šta treba.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:15   #52
Ja ti to mislim nabaviti za neke osobne potrebe tipa očitati grešku i sl. Neki dan sam platio 150 kn dijagnostiku da mi je riknula treća bobina (iako sam na to sumnjao i sam ali sam htio provjeriti).
I kako mi je auto ušao u neke faze ( 6 godina i 160 tkm) htio sam si nabaviti neku tako jeftinu varijantu za očitati greške kad se ovako nešto desi. Ništa profi i ništa šmensi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:19   #53
Naravno, razumijem da ti ne treba profi. Samo sam s time htio ti htio reči da ja ispadam budala što sam dao tolike novce za dijagnozu a ima dijagnoza za 10 dolara.
Čekaj druga mišljenja, moje je da bježiš od toga jer će ti uništiti neki procesor u autu. Naravno, ako ti se prije nego što uštekaš ne polomi nekoliko pinova.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:25   #54
Ma razumijem ja tebe. Sve 5. Profić si i naravno da poštuješ samo profi opremu jer s drugom nebi ni mogao raditi. Ovo bi bilo korišteno samo po potrebi isključivo na mom autu, i to nadam se jako rijetko (najbolje nikad, ali to je ipak nevjerojatna opcija)
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:34   #55
Nisam ja profi, koristim također 90% za svoj auto.

Jednostavno moram imati. Sada još jednom pogledaj sliku sa linka, pogledaj kvalitetnu plastiku iz kine, čak je plava i malo prozirna, pogleda pinove, izgleda kao da je rađeno za dječji vrtić.

Imam samo ovo, software je skinut s interneta.



Je li vidiš kakvu razliku u kvaliteti i izvedbi?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:38   #56
Je, ne paše na mobitel
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:24   #57
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Finalno pitanje:
Dali će ovo :
http://www.ebay.com/itm/V1-5-Mini-EL...item485265c70f
Raditi sa ovim:
http://www.obdscope.com/
Na Cordobi iz 2007 (hex CAN protokol koliko sam skužio).
Sigurno radi sa ovim

Quote:
Iskoristio ovo privremeno zahlađenje pa sam tri dana za redom pratio preko Torque Pro (OBD 2 & Car).
Uglavnom, kada nakon 10-15 minuta dostigne radnu temperaturu to se kreće od 87-90 C što je dosta podhlađeno ako se mene pita i grijanje kabine je tu glavni faktor.

Kad startam BEZ GRIJANJA za 5-10 minuta dostigne na 88-92 C a Torque zapamti pik na 95 C.

I bitno je, OBD modul stalno vuče struju bez obzira auto upaljen ili ugašen, sa ili bez kontakta. To sam skužio jer je dosta ugrijan i bluetooth signal stalno prisutan. Ako bi se ostavilo 5-6 dana izvuklo bi akumulator, garant.
imandaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:39   #58
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Je, ne paše na mobitel
aha u mobitelu je furka

e pa braco kupi veliki telefon

nu ovoga . radi ko lud samo ga drži podalje od neta da ga ross ne zaključa
http://www.aliexpress.com/item/2013-...814499763.html
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:39   #59
Meni treba za Symbian ne za android
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:42   #60
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
aha u mobitelu je furka

e pa braco kupi veliki telefon

nu ovoga . radi ko lud samo ga drži podalje od neta da ga ross ne zaključa
http://www.aliexpress.com/item/2013-...814499763.html
Jel stvarno radi dobro? Nego šta ti misliš o onome za 10 dolara?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.