Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2013., 15:49   #1
Reakcija kože na epilaciju

Prije 3 dana sam epilatorom pocupao dlake s prsa ii od onda mi je sve upaljeno, puno je crvenih tocka i ne prolaze, a neke cak nalikuju na pristeve. Zanima me sta da namazem da smirim malo tu reakciju i crvenilo? Hvala
CalvinC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 16:07   #2
Quote:
CalvinC kaže: Pogledaj post
Prije 3 dana sam epilatorom pocupao dlake s prsa ii od onda mi je sve upaljeno, puno je crvenih tocka i ne prolaze, a neke cak nalikuju na pristeve. Zanima me sta da namazem da smirim malo tu reakciju i crvenilo? Hvala
Odi sutra svom liječniku/liječnici koji će donijeti procjenu na osnovu pregleda koje lokalno sredstvo treba koristiti i koliko dugo (Mirobact mast, ili Triderm kremu, običnu propolis mast za rane&opekline, nešto četvrto....)

Idući put regiju koju tretiraš prvo dezinficiraj, a nakon tretmana odmah namaži nekim blagim gelom/losionom poslije brijanja (ponovi 2-3 puta) kako bi se izbjegle slične neugodne situacije.

Ili,jednostavno prestani se epilirati...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 20:12   #3
Hitna pomoć do odlaska liječniku--- Kamagel, Floceta, Bepanten plus krema.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 23:47   #4
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post

Ili,jednostavno prestani se epilirati...
Ahhh, lako je to reći...

Meni se događa da mi nakon epilacije budu cijele noge iztočkane i sva je koža osjetljiva ko da sam ju ofurila sa vrelom vodom. Obično prođe za jedan dan. Ne znam jel to normalna reakcija, ja si volim misliti da je jer se ipak čupa korijen dlake i to su u biti male ranice.

Ne mažem i ne tretiram s ničime jer mi se čini da je gore ako se noge namažu, više mi paše kad se fino otuširam u hladnoj vodi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 18:46   #5
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne mažem i ne tretiram s ničime jer mi se čini da je gore ako se noge namažu, više mi paše kad se fino otuširam u hladnoj vodi.
imam osjetljivu kožu i ista stvar mi se dešava nakon epilacije.. ako se namažem bilo kakvom kremom onda me to dodatno pecka i zateže, tako da se također samo istuširam (bolje rečeno operem potkoljenice ) u hladnoj vodi, ne izlažem se suncu i čekam dan-dva da se to makne
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.