Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2009., 23:35   #1
Smile Kucna mreža i kako sve spojiti...a da funkcionira

Pozdrav svim znalcima o mrežama koji ce mi moći pomoci oko sljedeceg problema.

Narucio sam nedavno Iskon trio uslugu, znaci telefon, net i tv, kako iskon funkcionira iskljucivo preko interneta svi uredaji se moraju spojiti iz njihovog modema, izlazi koji su na modemu su ethernet za IPTV i net i dva za izlaz telefona, ok net mogu spojiti preko wireless mreze, medjutim kako zivim u kuci koja ima dva kata i jos tavan iznad gdje naravno dolaze parice od telefona izvana i razvucene su po cijeloj kuci, znaci u svakoj sobi ima prikljucak za telefon.
trenutno je spojeno tako da na tavanu stoji spliter koji normalno razdvaja DSL i signal telefona (imam T-com trenutno) DSL ide u moju sobu na uticnicu, a na ostale ide signal za telefon.
E sad kad dodje iskonov modem ja ne zelim imati dva bezicna telefona u svojoj sobi da bi ostali telefonirali s njima, vec sam mislio staviti modem na tavan gdje je razvodna kutija i spojiti telefon da ide po uticnicama u svaku sobu, nesto kao razdjelnik telefonske linije, u pravilu to bi sve mogao i znam kako, ali sad dolazi problem kako iz modema UTP kabelom spojiti STB prijamnik u sobi a da mi zice ne vise sa stropa ili ih vucaram kojekuda po kuci, mislio sam iskoristiti svoju HPNA mrezu za prijenos signala umjesto UTP kabelom, ali tu dolazi problem brzine, moje pitanje je dali bi ta moja kucna mrezna koja se vuce unutar zidova i sluzi prevenstveno za telefon bila dovoljno brza da bi normalno radio IPTV, ipak UTP kabel ima 8 zica iako u pravilu je samo 4 za 100Mbit/s vezu, ali HPNA mreza ima dvije zice i bojim se da brzina nebi bila dovoljno dobra.

Ako netko ima informacije i znanja, ili neku ideju kako bi se jos to sve moglo spojiti, svaka preporuka je korisna
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:12   #2
Hmm.. nisi bas jasan. Kako ti mislis spojit IPTV prijemnik sa routerom kabelom za telefon?
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:40   #3
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Hmm.. nisi bas jasan. Kako ti mislis spojit IPTV prijemnik sa routerom kabelom za telefon?

Ne, napravio bi UTP kabel koji inace ima 8 zica u sebi, da ima dvije koliko ima i telefonska zica u zidu, jer planiram spojiti da UTP kabel izlazi iz modema i spaja se na zicu u zidu koja ide do uticnice u mojoj sobi, i iz izlaza iz te uticnice da opet spojim drugim UTP kabelom koji takodjer ima dvije zice u sebi kao i onaj sto izlazi iz modema, pitanje dali bi takav UTP kabel na samo dvije zice imao dovoljnu propusnost za IPTV?
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 19:17   #4
Gle, to može raditi. Naime kako si i sam napisao, Ethernet konekcija ide kroz 4 žice UTP kabela, a to je 100 MB veza. U utp kabelu ti onda ostaju još 4 žice koje možeš iskoristiti za telefonski signal ili za što ti već treba. Vjeruj, provjereno i radi bez problema. Ukoliko ti treba šta više mogu ti poslati shemu samo se javi na pvt.
__________________
Antonio Bašković
abaskovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 01:32   #5
Quote:
Vare kaže: Pogledaj post
samo 4 za 100Mbit/s vezu, ali HPNA mreza ima dvije zice
kako si mislio signal koji potražuje 4 žice provesti kroz kabal koji ima samo 2 žice?
kod ethernet kabla, ključ performansi su upletenost žica/parica. ethernet signal nikako nemožeš propustiti kroz 4 ravne paralelne žice, barem ne onaj od 100mbit. čak je i onaj stari koaksijalni crni debeli kabel sličan antenskom ograničen sdamo na 10mbit
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 23:41   #6
Quote:
abaskovi kaže: Pogledaj post
Gle, to može raditi. Naime kako si i sam napisao, Ethernet konekcija ide kroz 4 žice UTP kabela, a to je 100 MB veza. U utp kabelu ti onda ostaju još 4 žice koje možeš iskoristiti za telefonski signal ili za što ti već treba. Vjeruj, provjereno i radi bez problema. Ukoliko ti treba šta više mogu ti poslati shemu samo se javi na pvt.
__________________________________________________ _________________Poz . imam i ja takvu neku frku jer bi trebao cijelu mrežu prebaciti na UTP kabal sa tavana a na tavan mi je provucena još ona stra instalacija sa dve bakrene parice dal može šema kako da spojim sa stare sa dve na UTP sa 4 žice. Hvala
__________________
http://radiofairplay.ucoz.net/
maky310 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.