Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2014., 12:51   #21
Da nažalost. Ako nećeš bridgati Thompsona nego samo dodati drugi router u mrežu onda spajaš LAN na LAN i ostaje ti samo 3 LAN ulaza na routeru kojeg misliš kupiti. Međutim ako bi stavio Thompsona u bridge mode onda spajaš LAN port od Thompsona u WAN ili Internet port routera kojeg bi kupio pa bi na taj način imao 4 slobodna LAN ulaza na tom novom routeru.

To ti je zapravo najteža kombinacija, nije to tako teško ali eto kako nisi u tome mogao bi žešče zapeti. Zato predlažem najjednostavnije da to izvedeš a opet ćeš si složiti kvalitetnu kućnu mrežu.
To sam ja radio jednim klijentima, imali su Siemensa sx763 i uzeo sam bio Linksys-a WRT54GL. Stavio Siemensa u bridge mode (možda najjednostavnije da nazoveš svog ISP providera i zamoliš da ti bace adsl modem/router u bridge mode), na Linksysa stavio dd-wrt te je on bio DHCP poslužitelj, router i wifi.

Ako si odlučan da ti NAS bude u prizemlju a nemaš slobodnih utora u Thompsonu onda ti treba switch a na katu taj kabel što ti dolazi ubodeš u drugi switch što ćeš kupiti, u njega sve druge LAN kabele što imaš po katu i uzmeš jedan kvalitetan access point kao onaj Netgear što si linkao par postova prije.
Trebao bi naći po netu tutoriala kako konfigurirati access point. To bi ti bilo zapravo najjednostavnije riješenje, dobiti ćeš sve što želiš.
Cynix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 14:57   #22
Na kraju sam uzeo ASUS RT-AC68U,njega spojio na WAN/Internet i upalio i sve radi. Ostala su mi 4 slobodna LAN porta a resiver i ostalu uredjaji su spojeni preko Wlana. Zanima me sljedece, PC na katu je spojen LAN-om sa Thompsonom a ostali uredjaji sa Wlan-om na ASUS-u, da li je moguce recima sa telefonom ili BluRay Playerom koji je isto spojen na Asus-ov Wlan pristupiti file-ovima na PC-u ?
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 21:51   #23
Ajde super, bitno da sve radi.
Imaš ES File explorer, koji ima opciju pristupa dijeljenim folderima na pc-u i prebacivanja fileova između računala i smartphonea.
Međutim možda da otvoriš novu temu za to, vjerujem da će ti netko predložiti i nešto drugo ili bolje.
Cynix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 12:56   #24
Sretan Bozic i hvala za pomoc, ja mogu recimo pristupiti fileovima na PC sa Blu Ray playerom jedino kad je PC spojen preko Wlana a onda mi FHD video steka,sto napraviti da file-ovima prestupam preko LAN-a,znaci BRDPlayer je spojen lanom na Asus a PC lanom na Thompson i sto napraviti da se omoguci komunikacija izmedju njih ?
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 11:28   #25
Nakon što riješite spajanje, možete mi objasniti potrebu za cat7 i cat6 kablovima u kući.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 16:18   #26
Potrebe momentalno za Cat7 nema ali sto ce biti sutra ili za godinu to ne znam,firma koja je radila kucu je imala samo Cat6 i Cat7 kablove u ponudi, ja sam odabrao Cat6 ali su oni zabunom provukli Cat7 (za istu cijenu) a ja se nisam zalio i ostali su Cat7 kablovi. Zadovoljni ??
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 21:56   #27
Znači, riješio si spajanje? gj
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 23:07   #28
Quote:
Cynix kaže: Pogledaj post
Ako uzmeš samo router da ima i wirelles (a većina ih danas i ima) onda si sve riješio pod uvjetom da ti je dosta 3 LAN ulaza.
Ako ideš na to riješenje onda pazi malo na ip adrese oba rutera, recimo ako ti je Thompson 192.168.0.1 onda novi koji bi kupio stavi da bude 192.168.0.2 i isključi DHCP na jednom od njih, svejedno, bitno da ti samo jedan bude DHCP poslužitelj.
Da se ne zezaš sa bridganjem Thompsona onda samo spajaš LAN na LAN, tj. iz LAN utora Thompsona na LAN utor novog routera.

Ne zaboravi na novom routeru za internet connection type staviti disabled jer se neće on spajati ili biti spojen na internet, za to imaš Thompsona.
Nisam siguran jedino za one wifi channels, kako bi ti to radilo, bude li problema stavi ih na različite kanale.

Ovo što pitaš za streamanje hd videa, online gaming i to tu ti wifi nema veze nego brzina neta koju imaš. (Da se ispravim, naravno da ima veze ali ne može ti wifi biti brz ako imaš 4mbps broadband vezu)
Ako nisi siguran provjeri na Speedtest-u:
http://www.speedtest.net/

Ja recimo imam 4mbps (sirotinja šta ćeš)
Tako da kada gledam neki hd video online najčešće šteka.
Ali kvalitetan uređaj je uvijek dobro imati za slanje wifi signala po kući.
Evo mene opet

Thompson je u podrumu spojen na "providerov" kabal, Asus RT-AC68U je preko jednog LAN izlaza spojen sa Thompson-ovim LAN izlazom !
KAKO ja da pristupim ASUS-u da bi ga mogao konfigurirati, tj. da iskljucim na ASUS-u DHCP,internet connection stavim na disabled i da mu dodijelim 192.168.0.X IP ?
Hvala.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 00:19   #29
Imam i ja slično pitanje iako zapravo nema veze sa bricinim problemom...naime situacija je sljedeća...optima sa svojim routerom je na 1 katu...na 2 katu je wifi slab i provučen je lan kabel do tog istog kata sa optiminog routera,a ja imam viška jedan dobar linkysov router...sad bi ga iskonfigurira da mi na tom 2 katu bude kao wifi acces point zbog boljeg wifi signala,i naravski ako je moguće da mu lan portove iskoristim kao switch...ako ne može dosta je i da radi kao wifi acces point...kako mu pristupit u mreži i iskonfigurirat ga jer kad mu upišem defaultnu adresu nemogu pristupit?
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 17:36   #30
Da odgovorim samom sebi ,možda i brici hehe...router koji kačite na onaj od providera treba direktno spojit na komp ili laptop i uć u njegovu defaultnu ip adresu npr 199.130.1.1 i u setupu promijenit njegovu lokalnu ip adresu i postavit npr 195.130.0.2. jer će adresa providerovog routera bit 195.130.0.1 npr...
I onda nakačite router broj 2 na router broj 1 od providera i birate...ili da vam od providera bude bridge,a router broj 2 bude gateway ili da vam providerov ostane gateway,a na routeru broj 2 isključite dhcp tako da vam zapravo služi kao switch i acces point.
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 20:18   #31
JA sam svoje rijesio, samo sam na Asusu izabrao AP mode i radi sve,i WLAN i LAN i sve umrezeno
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 20:23   #32
Dobro si i uspia nakon toliko vrimena
Neki routeri imaju samo gateway ili router mode,neki možda čak ne i to hehehe
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 19:55   #33
Trenutno vršim nekakvu adaptaciju u stanu pa trebam potrebu za razvodom mreže (interneta) u sobe.

Imam router Fritzbox 7360 i zanima me slijedeće:
1. Od glavne tel. utičnice ( u ulaznom holu) sproveo sam kabel (osam žica) do dnevne sobe i tu bi trebao postaviti novu tel. utičnicu.
2. Tu bi priključio router i iz njega bi vodio kabel isto osam žica (podnim putem) do druge sobe gdje sam također predvidio novu tel. utičnicu, a za telefon bi koristio onu utičnicu u holu (da li moram i što spojiti za povrat signala za telefon iz routera?)
3. sad me zanima kako dalje produžiti ovaj kabel za treću sobu da i u njoj imam "žični" internet i da u prvoj sobi ( ne dnevnoj) mogu imati internet na koji spojim npr. laptop, a da u drugoj sobi spojim desktop računalo.

Kako nisam na "ti" sa ovim razvlačenjem možda nisam koristio najpovoljnije izraze, pa ne zamjerite.
Inače ovaj kabel mi je postavio električar, jer je radio neki razvod struje, a ni on nije najbolji sa mrežama i kablovima.

Koristim doduše WIFI ali za neke radnje više mi odgovara lan, pa kako evo imam priliku želio bi to riješiti na jednostavan način
Stoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 09:45   #34
Možeš...po jednoj upredenoj parici tog kabla što ide u Dnevni b. spojiš dsl na modem a po drugoj parici vratiš tel. signal u hol na tel. utičnicu za telefon ( čak ti ostane 2 parice slobodne, možda za mrežnu utičnicu u holu ).

Pošto ti za prvu sobu do mrežne utičnice ide 4 parice a trebaju za LAN samo dvije (rx/tx) prespoji da ti druge dvije parice idu za drugu sobu na mrežnu utičnicu. Zapamti koje si spojio po bojama da bi mogao spojiti u dnevnom b. zasebno na ruter npr. lan1 i lan2 ( na mrežnoj duploj utičnici možeš si označiti "soba1" i "soba2" ).
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 07:28   #35
Informaciju koju trazim postavio sam prije nekoliko dana na podforumu o igricama i konzolama, ali kajo mi ne stize nikakav odgovor pokusao bih ga ovdje dobiti.
Radi se o slijedecem:


Imam pitanje i to mi je vrlo vazno pa bih molio upucene da mi daju informaciju.Nedavno sam djecaku kupio playstation 4 na kojem on jako puno vremena igra online igricu fifa 15. Spojen je zicom na MAXADSL prijemnik u dnevnom boravku i to onemogucuje ostale ukucane da gledaju tv program.Jednostavno bih ga zelio dislocirati iz dnevnog boravka,ali da naravno ima mogucnost online igranja svoje igrice kao i dosad. Moje je pitanje dakle, ako bih kupio jos jedan tv prijemnik i postavio ga u susjednu(njegovu) sobu bi li bilo moguce da on svoju igricu igra online bezicnim prikljucenjem na MAXADSL? __________________
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 08:01   #36
Ne bih ti savjetovao wireless ako je online igranje, jer nije toliko kvalitetno kao parica. Što god kažu, zapamti:

1. Ako igra - spoji ga kabelom.
2. Ako ne igra - wireless je mila majka.

Kupi radije 10-15m kablea i dovuci mu ga do sobe, to je 3 minute posla
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:07   #37
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ne bih ti savjetovao wireless ako je online igranje, jer nije toliko kvalitetno kao parica. Što god kažu, zapamti:

1. Ako igra - spoji ga kabelom.
2. Ako ne igra - wireless je mila majka.

Kupi radije 10-15m kablea i dovuci mu ga do sobe, to je 3 minute posla
Spajanje kabelom bilo bi mi vrlo neprakticno.Taj bi kabel morao provijugati po cijelom stanu i tada bi bio pravi izazov mladjem djetetu da ga poteze i cupa. Izazov kojem zasigurno ne bi odoljelo obzirom kakav je tip majmuncica.
Nikako ne razumijem ovaj naputak pod redim brojem 2 t.j. "Ako ne igra - wireless je mila majka." Sto bi to trebalo znaciti? Inace hvala na informaciji i prijedlogu.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:13   #38
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
Spajanje kabelom bilo bi mi vrlo neprakticno.Taj bi kabel morao provijugati po cijelom stanu i tada bi bio pravi izazov mladjem djetetu da ga poteze i cupa. Izazov kojem zasigurno ne bi odoljelo obzirom kakav je tip majmuncica.
Nikako ne razumijem ovaj naputak pod redim brojem 2 t.j. "Ako ne igra - wireless je mila majka." Sto bi to trebalo znaciti? Inace hvala na informaciji i prijedlogu.
Upravo kao što kažeš, kabel se može oštetiti, ali wireless ima padove kvalitete, gubitak podataka, zasićenje, manji protok. Zato je kabel za online gaming, u normalnom surfanju netom ti nije toliki promet i svejedno ti je ako neki podatak kasni pola sekunde. Za igre je to jako bitno.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:19   #39
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Upravo kao što kažeš, kabel se može oštetiti, ali wireless ima padove kvalitete, gubitak podataka, zasićenje, manji protok. Zato je kabel za online gaming, u normalnom surfanju netom ti nije toliki promet i svejedno ti je ako neki podatak kasni pola sekunde. Za igre je to jako bitno.
To sam sad odlicno razumio. Mislim da sam nagrabusio i da je mali definitivno prisvojio tv u dnevnom.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:06   #40
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
To sam sad odlicno razumio. Mislim da sam nagrabusio i da je mali definitivno prisvojio tv u dnevnom.
Isprika, trebao sam podrobnije objasniti, ali vidim da je njub iznad mene to savršeno objasnio

Laički, može se desiti ovo:

Igraš online..i svaka tvoja akcija reagira tek nakon 0,5-1sec...ili ti se zamrzne slika na koju sec..a to kada igraš online, pogotovo ako igraš igre koje zahtijevaju određenu reakciju...može biti pogubno za gamepad :klap:

Koliko mali btw? Ako ne razumije to slobodnu mu tutni wireless
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.