Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2011., 11:47   #2261
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
NIsam tamo jer nema smisla da tamo ležim.Moram raditi i boriti se.Bila sam na Rebru.Možda trebaš drugi lijek.
Naučila sam se nositi sa svojim sranjima i živim s njima.Imam i ja loših dana,imam osjećaj da ću se slomiti ,ali se ne dam.A stvarno me pere okp.Pere me,al oprat ću i ja njega jednom zauvijek.Odi u bolnicu ako ti je loše.I to ja za ljude.Bit ćeš dobro,vjeruj mi.Nemoj piti lijekova previše na svoju ruku.Nemoj si ništa napraviti jer se sve može riješiti.Dobro je da te starci razumiju.To je stavrno veliki plus.
Ddrži se!Bit će sve ok,sigurna sam u to!
a ti imaš smisao u životu to se odmah vidi u tvom postu.Vidiš ja ge nemam ! i to je veliiiikaaaaaa razlika ! I ne samo to,ti imas okp. BEz omalozavanja ali od okp-a se jos nitko nije ubio,zbgo depresije ih ima jako puno.
Mogli bi mi sad sto sati razglabati,ali vjeruj mi depreseija me vec 3 put navela da se ubijem,DA ja sam to i napravio ,ali nije uspjelo...inace sad ne bih bio tu.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 30.04.2011., 12:29   #2262
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
rejo i štrikalica dajte,sad me to kopa....o čemu sam ja buncao ? o kojem lijeku ?
sori, nis vidla prije.. malo sam zatrpana.. od nečega ti se silno priželilo grliti bijele jastuke.. nešto u stilu "ali, baš one bijele jastuke"
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 30.04.2011., 13:58   #2263
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
sori, nis vidla prije.. malo sam zatrpana.. od nečega ti se silno priželilo grliti bijele jastuke.. nešto u stilu "ali, baš one bijele jastuke"
ma to je riješeno
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 30.04.2011., 21:55   #2264
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
a ti imaš smisao u životu to se odmah vidi u tvom postu.Vidiš ja ge nemam ! i to je veliiiikaaaaaa razlika ! I ne samo to,ti imas okp. BEz omalozavanja ali od okp-a se jos nitko nije ubio,zbgo depresije ih ima jako puno.
Mogli bi mi sad sto sati razglabati,ali vjeruj mi depreseija me vec 3 put navela da se ubijem,DA ja sam to i napravio ,ali nije uspjelo...inace sad ne bih bio tu.
Čuj,svakome se čini da je tuđa bolest ili simptomi lakši od drugih.Vidiš imam i ja depresije povremene.Okp je kronična i teška bolest,bar kod mene.Misliš da mi je lako?Nije.
Ali ja sam borac za razliku od tebe!I ne odustajem!I nikada ne ću!
I gle, ne da mi se uopće više raspravljati što je teže,a što lakše.Samo kažem bori se!Sretno!
emma 88 is offline  
Old 30.04.2011., 23:24   #2265
Ja imam jako jako blagi okp i fakat je neugodan.jbt pa kaj ima bolest koju ja nemam?
Altec777 is offline  
Old 01.05.2011., 15:41   #2266
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Čuj,svakome se čini da je tuđa bolest ili simptomi lakši od drugih.Vidiš imam i ja depresije povremene.Okp je kronična i teška bolest,bar kod mene.Misliš da mi je lako?Nije.
Ali ja sam borac za razliku od tebe!I ne odustajem!I nikada ne ću!
I gle, ne da mi se uopće više raspravljati što je teže,a što lakše.Samo kažem bori se!Sretno!
Hvala ,no očito je moja depresija teža ili sam ja teži slučaj jer ne vidim smisao u ničem,niti imam volje .... no nije sad bitno.I tebi želim naranvno da ti bude sve bolje

vidiš ja sumnjam da moja mama ima okp-jer u trenu je sretna,grli me pa je za 10 min sva drugacija.živčani ko luda ,doslovno se razljuti kao hitler !!
neznam sad dal je to okp ...ali je cudno kako tako mjenja raspoloženja...
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 01.05.2011., 15:43   #2267
emma ,nije valjda da smo samo ja i ti ovdje ?
ostali roštiljaju a ja nemam s kime niti nemam volje....
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 01.05.2011., 18:50   #2268
Pozdrav!

Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
emma ,nije valjda da smo samo ja i ti ovdje ?
ostali roštiljaju a ja nemam s kime niti nemam volje....
U kurcu sam.Dečko sam rekla prije mjesec dana da imam okp.Rekao je da želi mali odmak trenutno od mene jučer.Hodamo godinu dana.Zbunjen je i ne razumije moju bolest i ne kuži da je to jako teško izlječivo.Kao da kad odlučim da ću se izliječiti.Halooooo?Ja imam želju,al ne ide to tako!I da trebam na razgovore kaže.Sad će mi definitivno trebati razgovori jer me sjebao do kraja.Danas sam doma i u usranoj sam depri.A kaj da ti velim,sutra na posao i tak.Ma bit ću ja ok,bilo je i većih sranja od ovoga.
Po noći nemrem spati.Jučer sam nakon tjedan dan spaval jer sam popila sanval.
Ak me ne razumije,onda mi ni ne treba.
Samo najviše me muči to,što i on ima depre,imao ptsp itd i prestao piti Prozac.
I sad on mene ne kuži i ne može se nositi sa mnom.Sebe kuži,to je ok,a moje nije ok.
Trebam ja ostaviti njega kad me ne razumije.Fuck off!
Kaj ja nisam ljudsko biće?Naravno da jesam.
Možda mu treba vremena da to prihvati...Ok,vidjet ćemo,ali ne vjerujem da će biti više išta jer je rekao da ne vidi neku budućnost sa mnom,ali da se možemo viđati.
Nek si to viđanje nabije u guzicu.Ljuta sam na njega.
emma 88 is offline  
Old 01.05.2011., 19:04   #2269
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Hvala ,no očito je moja depresija teža ili sam ja teži slučaj jer ne vidim smisao u ničem,niti imam volje .... no nije sad bitno.I tebi želim naranvno da ti bude sve bolje

vidiš ja sumnjam da moja mama ima okp-jer u trenu je sretna,grli me pa je za 10 min sva drugacija.živčani ko luda ,doslovno se razljuti kao hitler !!
neznam sad dal je to okp ...ali je cudno kako tako mjenja raspoloženja...
bipolarni poremećaj
ray of light is offline  
Old 02.05.2011., 13:20   #2270
Postavila sam ovo pitanje vec na temi Sanval, ali vidim da je ovdje veci promet pa se nadam da cu ovdje odgovor dobiti.
Naime, neki dan sam narucivala sanval i nisam ga mogla dobiti. Rekli su mi da doktori vise ne smiju davati sanval i da idu po ambulantama i kaznjavaju doktore koji daju daju sanval Pa me zanima da li netko ovdje zna o cemu se radi.
nicole2007 is offline  
Old 02.05.2011., 18:09   #2271
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
bipolarni poremećaj
Bipolarni se ne smjenjuje tako naglo, pojedine faze traju danima.

@emma dobro je sto si ljuta. I takav decko ti nije nikakva podrska.
ombia is offline  
Old 02.05.2011., 21:46   #2272
Mirzaten i Elicea?

Bil sam par mjeseci na Mirzatenu,...imal sam velikih problema sa spavanjem i depresivne misli me izjedale poput tumora,nakon par mjeseci permanetnoga uzimanja jedne tabletice prije spavanja,na kontroli se požalih psihijatru na njegove nuspojave,te kako sam naglo dobio 20-tak kg u zadnjih 2-4 mjeseca. Spavanje je inače na mirzatenu bilo znatno bolje,a depre se morti samo za nijansu smanjile(ako si pak nisam i to umislio).
No ipak me doktor prebacio na lijek Eliceu,postepeno,u početku pola tbl ujutro i pola Mirzatena pred spavanje.Sada sam samo na Elicei,ali ju nikako ne mogu definirati,kao nit svoje osječaje pa me stoga interesira koja joj je prioritetna funkcija te na koji način i na koje sustave raspoloženja djeluje,nadalje kake su joj indikacije,... te ima li kakih neželjenih nuspojava?
Hvala.
(da i zadnje transaminaze su mi bile dosta povečane,koje još od ranjavanja vjerno vučem za sobom).

Pozdrav!
žacko11 is offline  
Old 04.05.2011., 07:48   #2273
Unhappy

Ljudi, molim Vas da mi pomognete iskustvom - prvenstveno se to odnosi na "one s dužim stažom". NAime, nakon 4 godine korištenja Seroxata (počeo sa 20 mg, trenutno na 30 mg) prisiljen sam mjenjati AD. Moja dijagnoza je anksio-depresivni poremećaj (F41.2)....nažalost, simptomi su mi se nakon 4, manje više uspješne, godine liječenja počeli vraćati - kao da je došlo do zasićenja. Zato bi molio sve one koji imaju iskustva da mi ih prenesu. KOliko sam shvatio iz razgovora sa psihijatricom problem bi mogao biti u činjenici što se Seroxat smatra najboljim AD-om za riješavanje ovog poremećaja.

Svima hvala unaprijed....
Matzko is online now  
Old 04.05.2011., 12:57   #2274
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim Vas da mi pomognete iskustvom - prvenstveno se to odnosi na "one s dužim stažom". NAime, nakon 4 godine korištenja Seroxata (počeo sa 20 mg, trenutno na 30 mg) prisiljen sam mjenjati AD. Moja dijagnoza je anksio-depresivni poremećaj (F41.2)....nažalost, simptomi su mi se nakon 4, manje više uspješne, godine liječenja počeli vraćati - kao da je došlo do zasićenja. Zato bi molio sve one koji imaju iskustva da mi ih prenesu. KOliko sam shvatio iz razgovora sa psihijatricom problem bi mogao biti u činjenici što se Seroxat smatra najboljim AD-om za riješavanje ovog poremećaja.

Svima hvala unaprijed....
seroxat je najviše za okp.
ako ti je lošije, treba mijenjati ad ili povećati dozu sadašnjeg. ja sam dosad imala 2 recidiva kad smo mijenjali ad. kontaktiraj svog psihića. zar ne ideš na pt?

Zadnje uređivanje ray of light : 04.05.2011. at 13:27.
ray of light is offline  
Old 04.05.2011., 13:42   #2275
Ne idem na psihoterapiju, rečeno mi je da mi nije potrebna...
Ovo što kažeš da si imala dva recidiva - koliko izražena, koliko dugotrajna?
Matzko is online now  
Old 04.05.2011., 14:06   #2276
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Ne idem na psihoterapiju, rečeno mi je da mi nije potrebna...
Ovo što kažeš da si imala dva recidiva - koliko izražena, koliko dugotrajna?
ja imam nasljednu depresiju. čim se nekaj jače zmrda u mom životu, ide recidiv od par mjeseci koliko mi treba da me pokrpaju. pila sam prozac7 g., zoloft 5 g., fevarin (i sada) oko 3 g. stabilizator raspoloženja koji mi služi i za po danu za borbu protiv jakih navala plača trenutno, i za spavanje, tegretol. prije sam uz zoloft pila stabilizator, lamictal. (to su inače antiepileptici koji imaju drugu funkciju u psihijatriji).

prije godinu dana imala sam jaki GAP (generalni anksiozni poremećaj) kada sam pila uz fevarin, xanax sa postepenim otpuštanjem, znači bio je aktivan u organizmu 24 sata. ako imaš dodatnih pitanja, možeš i na pm.
ray of light is offline  
Old 04.05.2011., 14:10   #2277
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ja imam nasljednu depresiju. čim se nekaj jače zmrda u mom životu, ide recidiv od par mjeseci koliko mi treba da me pokrpaju. pila sam prozac7 g., zoloft 5 g., fevarin (i sada) oko 3 g. stabilizator raspoloženja koji mi služi i za po danu za borbu protiv jakih navala plača trenutno, i za spavanje, tegretol. prije sam uz zoloft pila stabilizator, lamictal. (to su inače antiepileptici koji imaju drugu funkciju u psihijatriji).

prije godinu dana imala sam jaki GAP (generalni anksiozni poremećaj) kada sam pila uz fevarin, xanax sa postepenim otpuštanjem, znači bio je aktivan u organizmu 24 sata. ako imaš dodatnih pitanja, možeš i na pm.

hvala ti puno da informacijama
Matzko is online now  
Old 04.05.2011., 21:31   #2278
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ja imam nasljednu depresiju. čim se nekaj jače zmrda u mom životu, ide recidiv od par mjeseci koliko mi treba da me pokrpaju. pila sam prozac7 g., zoloft 5 g., fevarin (i sada) oko 3 g. stabilizator raspoloženja koji mi služi i za po danu za borbu protiv jakih navala plača trenutno, i za spavanje, tegretol. prije sam uz zoloft pila stabilizator, lamictal. (to su inače antiepileptici koji imaju drugu funkciju u psihijatriji).

prije godinu dana imala sam jaki GAP (generalni anksiozni poremećaj) kada sam pila uz fevarin, xanax sa postepenim otpuštanjem, znači bio je aktivan u organizmu 24 sata. ako imaš dodatnih pitanja, možeš i na pm.
Ti imas nasljednu depresiju ?! Prvi put cujem za to ! To zaista postoji ???
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 04.05.2011., 21:35   #2279
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Bil sam par mjeseci na Mirzatenu,...imal sam velikih problema sa spavanjem i depresivne misli me izjedale poput tumora,nakon par mjeseci permanetnoga uzimanja jedne tabletice prije spavanja,na kontroli se požalih psihijatru na njegove nuspojave,te kako sam naglo dobio 20-tak kg u zadnjih 2-4 mjeseca. Spavanje je inače na mirzatenu bilo znatno bolje,a depre se morti samo za nijansu smanjile(ako si pak nisam i to umislio).
No ipak me doktor prebacio na lijek Eliceu,postepeno,u početku pola tbl ujutro i pola Mirzatena pred spavanje.Sada sam samo na Elicei,ali ju nikako ne mogu definirati,kao nit svoje osječaje pa me stoga interesira koja joj je prioritetna funkcija te na koji način i na koje sustave raspoloženja djeluje,nadalje kake su joj indikacije,... te ima li kakih neželjenih nuspojava?
Hvala.
(da i zadnje transaminaze su mi bile dosta povečane,koje još od ranjavanja vjerno vučem za sobom).

Pozdrav!
I ja pijem Eliceeu i mogu ti reč da mi jako dobro paše ! To ti je ad koji se pripisuje mnogim pacijentima koji boluju od depresije,inače poznatiji kao Cipralex -isti sadržaj ,drugi proizvođač!
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 10.05.2011., 10:13   #2280
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim Vas da mi pomognete iskustvom - prvenstveno se to odnosi na "one s dužim stažom". NAime, nakon 4 godine korištenja Seroxata (počeo sa 20 mg, trenutno na 30 mg) prisiljen sam mjenjati AD. Moja dijagnoza je anksio-depresivni poremećaj (F41.2)....nažalost, simptomi su mi se nakon 4, manje više uspješne, godine liječenja počeli vraćati - kao da je došlo do zasićenja. Zato bi molio sve one koji imaju iskustva da mi ih prenesu. KOliko sam shvatio iz razgovora sa psihijatricom problem bi mogao biti u činjenici što se Seroxat smatra najboljim AD-om za riješavanje ovog poremećaja.

Svima hvala unaprijed....

Pozdrav ekipo, ima li netko slučaj sličan mome. Dakle. 2007. dijagnoza anksio-depresivni poremećaj...terapija Seroxat 20 mg + Xanax po potrebi, za somatske smetnje Sulpirid...i nakon mjesec dana sve super...onda došla 2009 i u dogovoru s psihijatricom odlučimo pokušati s prestankom uzimanja na način da idemo postupno smanjivati terapiju - rezultat je povratak simptoma i mi odlučujemo vratiti 20mg. Ali vidi vraga, sad niti 20mg nije dosta....povećajemo na 30 mg..i to spašava stvar sve do proljeća 2011 - lijek i dalje normalno uzimam, ali stanje postaje sve gore. U dogovoru s psihijatricom odlučujemo Seroxatu dati još jednu šansu i povećavamo dozu na 40mg uz izmjenjenu dijagnozu - sada je samo paniči u pitanju. To je biloprije cca. pet dana. Rezultat povećanja doze je opća slabost, mučnina zamagljen vid...sad se pitam , da li jemoguće da je to od povećanja sa 30 na 40 mg ili je rezultat činjenice da lijek više ne djeluje kako bi trebao pa simptomi postaju sve gori i izraženiji....da li je moguće da se tako osjete nuspojave kod prelaska na veću dozu? ima li tko ovakvog iskustva?
Matzko is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.